Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Zajímavosti k filmům (56)

Velmi tajná služba - C'est beau la Pologne (2018) (epizoda)

V epizodě jedou hlavní hrdinové v den vybudování Berlínské zdi, 16. 8. 1961, přes území Polska v zimním oblečení navzdory tomu, že průměrná teplota v Polsku je v srpnu přes 20°C.

Báječná léta pod psa (1997)

V prvních minutách odehrávajících se na začátku 60. let 20. století se ve filmu několikrát objeví pes plemena Border kolie. První Border kolie však byly do České republiky dovezeny až v roce 1993. V knižní předloze byl tímto psem černý vlčák.

Marvel Super Heroes 4D (2010)

Film vznikl pro nejznámější muzeum voskových figurín na světě, Madamme Tussauds v Londýně, i proto je děj zasazen do Londýna a kupolovitá stavba se v něm dokonce objeví.

Nejtemnější hodina (2017)

Režisér Joe Wright přiznal, že jedna z nejemotivnějších scén filmu v metru byla do filmu přidána a nebyla podle skutečnosti. Podle svých slov se snažil být historicky přesný především v chování postav.

Trojlístek - Smrt barona Gandary (1990) (epizoda)

Smrt barona Gandary je jednou z 24 povídek z knihy „Povídky druhé kapsy“, která vyšla v roce 1929.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Honička Londýnem končí v Hyde Parku a následně v jezeru The Serpentine.

Pupendo (2003)

Ve filmu zazní píseň Miroslava Žbirky „Katka“, která byla vydána v roce 1986. Ovšem později ve filmu je ze školní tabule patrné, že se děj odehrává v roce 1982.

Největší showman (2017)

Film byl inspirován skutečným životem P. T. Barnuma, který žil mezi lety 1810 a 1891.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Ve scéně, kdy se White (Edward Norton) kouká na televizi, se zeptá své matky, jestli dávají už i CSI: Celeveland, ona mu odpoví, že je to novinka. Ve skutečnosti na obrazovce běží seriál Beze stopy, který se vysílá již od roku 2002.

Dívka ve vlaku (2016)

Hudba v traileru je předělávka hitu Kanye Westa „Heartless“ kanadskou skupinou Blitz/Berlin.

Princ a já 2 (2006)

Většina filmu se odehrává v Cinema Palace Hotel v Jílovišti, zhruba 15 kilometrů od Prahy. Ve stejném hotelu se natáčel i seriál Místo nahoře (od r. 2004). Dnes toto kdysi luxusní místo chátrá.

Komisař Rex (1994) (TV seriál)

Herečka Sabine Petzl hraje ve 2. sérii (třetí,čtvrtý a pátý díl) policistku Elisabeth Bohmovou, která spolupracuje s komisařem Moserem (Tobias Moretti) a dokonce s ním prožije románek. Ve 3. dílu 6. série "Na plný plyn" se stejná herečka objeví v roli spolupachatelky vraždy a do třetice se tato herečka objeví i v 4. díle 9. série "Vitamíny na smrt".

Mistři (2004)

Mistrovství světa v ledním hokeji se koná každý rok obvykle kolem měsíce května, ve filmu se ale mistrovství odehrává v zimě.

Místo zločinu Plzeň (2015) (TV seriál)

Náměstí, které se objevuje ve znělce každého dílu a poté i v ději většiny epizod, je plzeňské Náměstí republiky s dominantní katedrálovu sv. Bartoloměje.

Noční jízda (2013)

Fotbalista Cladwell, o kterém padne ve filmu několikrát zmínka, skutečně existuje. Gary Caldwell má za sebou bohatu kariéru na britských ostrovech, byl kapitánem Celticu Glasgow a odehrál 55 reprezentačních zápasů za Skotsko. V létě 2015 se stal trenérem Wigan Athletic.

Reklama

Reklama

Reklama