Black Adam (2022)

Vizualne sa to da, ale dejovo a herecky je to velmi slabe. Prevarene finty na akcny/rodinny film + investicia do znamych mien, co ale vela prace nenarobia. Nestoji za premarneny cas, jedine ze ste hardcore DC-fanusik.

Enola Holmesová 2 (2022)

Vyprava a pribeh nie je az tak zla, dokonca aj urcite hypersebavedomie hlavnej hrdinky sa da zniest, ale co je extrmne divne, je napasovanie sucasnych hodnoty do viktorianskeho Anglicka. Nezletile nevzdelane dievca hovoriaca divadelnou recou v komplikovanych vetach je divna, symptomy tyfusu su uplne ine a co ma hned od prveho dielu uplne odradilo od dalsieho pozerania bola az katastrofalna neznalost spolocenskej etikety hlavnej hrdinky. Mozno sa to vyvijalo aj nejako lepsie neskor, ale mam na zozname slubnejsie veci, tak som to odlozil bokom.

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička (2022) (seriál)

Bud sa vam to bude pacit alebo nie, je tu zmena formatu, ktora nie kazdemu sadne. Casto sa prelamuje 4.stena, je to take ukecanejsie, viacej o tom co sa deje s Jennifer Waltersovou nez so samornou She-Hulk. Efekty bezny priemer, miestami lepsie, obcas horsie. Citit tam rozpocet pre beckovu TV-produkciu na urovni Marvelu. Idealne na pozeranie s detmi, ale budete im musiet obcas nieco vysvetlit. Je to zabavne, neurazi to, ale necakajte nejaku zanrovu hlbocinu. Tatianka Maslany sa na rolu hodi, Tim Roth je uz bohuzial za svojim zenitom, Mark Ruffalo len odovzdava stafetu v 1.dieli. Zvysok hereckeho osadenstva nestoji moc za rec.

Zmizení Eleanor Rigbyové: Oni (2014)

Po zhliadnuti Her a Him uz nebolo o com, vyslovene iritovala absencia niektorych scen, ktore sa tam uz nevzmestili a niektore postavy jednodycho nemali priestor. Stale dobry film, ale ho clovek vidi v principe 3x, tak uz vobec nevie, ako by to bolo na prvy krat. Koniec je ako v Him, ale myslim, ze je stale lepsie si pozriet oba filmy, kedze su tam niektore odlisne momenty. Them by som vynechal.

Zmizení Eleanor Rigby: On (2013)

Tuto verziu som videl az po Her, takze ziadne prekvapenie co sa tyka pointy. Menej emocii, rychlejsi pribeh, ale trochu zahadnejsi koniec. Neviem, ci by bol pre mna horsi, kebyze ho vidim ako prvy. Aj tak velmi dobry.

Zmizení Eleanor Rigby: Ona (2013)

Myslim, ze je tazko hodnotit obe verzie filmu, kedze sa nedaju vidiet naraz. Videl som Her ako prvu a asi to bolo dobre, kedze jadro pribehu sa tu odhaluje velmi pomaly a je to omnoho emotivnejsi film.   James McAvoy aj Jessica Chastain su tu vyborni a rozhodne sa to oplati vidiet. Tato verzia ma podla mna o cosi lepsi scenar.

Všechno, všude, najednou (2022)

Napad mozno zaujimavy, ale cely film je v zasade dost o nicom. Slaby scenar, slabi herci (ani  Michelle Yeoh a  Jamie Lee Curtis to nijako nezachranili, skor naopak) a pokusy o akcne ci humorne sceny vyzneli dost trapne. Vazne to neskoji za to.

Mesiáš (2020) (seriál)

Zacina to vcelku dobre, zaujme temou aj hereckymi vykonmi (Michelle Monaghan je vyborna, aj Mehdi Dehbimu to ide). Ale postupne vychadza najavo akasi prazdnota celeho serialu, mnoho dejovych linii sa nijako vyznamne nestretava, nedava to vobec zmysel. Tiez jednanie CIA je celkom neologicke, iked chapem, ze autori chceli vytvorit nejaky pribeh, ktoreho zlozitost moze byt problem.  Posledny diel - velke sklamanie. Asi dobre, ze nebude druha sezona.

Sedm psychopatů (2012)

Neskutocna zlatanina a nuda. Cloveka to nalaka na zvucne mena a nakoniec je to presne rovnaky vysledok neschopneho scenaristu, akym je hlavny hrdina filmu.