Nalimator

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 15.7.2019  09:39
    Kořist (2019)

Trošku nadhodnotím, protože mne potešil závěr, ketrý se obešel bez tradičních amerických líbaček, slziček a jiných dojemných píčovinek.

• 24.8.2019  22:02

Hloupa vyvrazdovacka, bez invence, napadu, humoru a ve scenari meli dokola jen slovo fuck. Spatne.

• 19.10.2019  22:52
    Stehlík (2019)

Zdlouhave, pomale a ke konci se to uz tak nejak opakovalo.

• 16.3.2018  16:38
    Dívka za zrcadlem (TV film) (2018)

Mne film docela zaujal, zafungoval koncept film ve filmu a náhled do filmařské profese. I manželská krize byla dobře zahraná, Kaiser výborný. Předchozí snímky jsee neviděl, ale i samostatně to celkem fungovalo.

• 25.5.2018  13:39
    Hastrman (2018)

Romantický vesnický thriller. Bohužel, úplně to nevyšlo, dost jsem se nudil. Možná vinou nezkušenosti režiséra s točením filmů. Je tam pár pěkných leteckých záběrů na rybníky, několik dobrých scén s lidovým folklórem, pěkné kostýmy...ale chybí tam nějaká druhá dějová linka, hlavní téma neunese celý film. Hodně mne ale udivilo dle mého špatné nastavení vztahů v historickém filmu. Šlechtic by mezi místní nikdy nechodil, urození žili v úplně jiném světě. Měl by spoustu sluhů a úředníků, sám by do vesnické hospody nebo na tancovačku nikdy nezašel.

• 24.1.2017  10:32

Kriminální příběh je velká slabota, často sklouzává do úplného nesmyslu. Například v této epizodě se stalo během jedné noci asi 6 náhodných a málopravděpodobných událostí vyústících do vraždy. Lepší je to se samostatnýma scénama (tady např. výslech soudruha) a ukázkama dobových zvyklostí a prostředí. Některé postavy jsou taky vymazlené, nicméně jako celek to bez dobrého příběhu nefunguje.

• 24.1.2017  10:52
    Trpaslík - Čtvrtek (E04) (epizoda) (2017)

Tak tenhle díl mne dostal. Hoffman je v téhle sérii celkově boží, ale tady se z něj stal Dickhead a já šel do kolen. Navíc scéna pro mne: Tati, vždyť ty ani nevíš kdo teď vede extraligu. Cože, Litvínov? No to kurva ne, to ne!

• 23.5.2017  14:04

Opět je to takový výběr, skládanka scén z předchozích vetřelčích filmů včetně podobných lekaček a postupů. Kdo neviděl žádného vetřelce, tak tohle může použít jako takové bestoffko. Opět to tam všechno zachraňuje nová Ripleyová, dokonce hodně podobným způsobem, jsou tu hondej i zlej android, stejný odlety na rychlo se zaháklým vetřelcem a navíc je tu taky spousta nelogičností - jasně, že na neznámou planetu je dobrý vstupovat bez ochranej obleků, nejlépe rovnou v šortkách. Vlastně je to jako předchozí Prométheus, jen zasazen do novýho prostředí a znova okopírované scény.

• 2.1.2019  22:14
    Maigret klade past (TV film) (2016)

Libi se mi poctivy detektivni příběh, jenom to trochu kazi levna tv kamera, prestoze se snazi vypracovat atmosferu na lokacich. Atkinson vyborny, vubec neprehrava, minimalisticke herectví pribehu sedi.

• 20.12.2018  17:04

Nečekaně politicky nekorektní a zábavné. Děj to sice moc nemá a jde jen o to ukázat parádní pařbu, některé akce jsou fakt povedené a pobavily.

• 15.1.2016  10:02

Viděl jsem jen 2. díl druhé série, ale nevěřil jsem vlastním očím. Chvílemi jsem se musel smát. Policisté tam jsou vylíčení jako málo myslící neschopáci, kteří se hlavně hádají mezi sebou.Pak je taky hodně baví šikanovat a urážet svědky, co přišli podat na policii vysvětlení. Vymydleného bezdomovce jde do maringotky zatknout zásahovka a dostanou ho náhodou na to, že neumí čísla. Tak to snad ne, ten bezďák je tam celou dobu tahal za fusekli a vypadal chytřejší než celý policejní sbor, to spíš bych věřil že jsou analfabeti mezi policisty. Zkusím ještě jeden díl a uvidíme, ale byl to zážitek.

• 24.1.2017  10:45
    Rapl (TV seriál) (2016)

Touhle sérií se poprvé setkávám s Kunešem a začátek byl famózní. Bohužel několik posledních epizod mne zklamalo - např. přestřelky s drogovými dealery byly hodně přepálený (jakmile se v ulicích města rozjede přestřelka samopalama, tak u mne hvězdy padaj). Stejně ale nadmíru vyvedený seriál, výbornej Čermák i ostatní herci (díky za neokoukané tváře), skvělé záběry ze severu Čech i některé nezapomenutelné scény (např. přiznání se manželky k alkoholismu). Stejně jako Radek99 nechápu, že si můžou poliši jezdit v tak luxusních kárách, prej je v reálu neplatí tak královsky.

• 25.1.2015  22:12
    Případ pro exorcistu (TV seriál) (2015)

Opět se ČT podařila pěkná slátanina, až se někdy člověk nestačí divit. A nelogičností bylo také poměrně dost. Naštěstí to zachraňují Melíšková s Krobotem. Ten má tady výjimečně hodně ukecanou roli, ale občas mu to nesvědčí a není v těch výsleších úplně přirozený. Některé scény jsou povedené, ale jde jen o epizodní střípky, většinou o výslechy některých postaviček. Také je tu dost scén úplně zbytečných, vlastně většina prvních 2 dílů se nakonec ukáže být zavádějících. Ale občas se člověk zasměje.

• 18.11.2015  16:48
    Spectre (2015)

Nadupaný akční thriller, u kterého ale víte, jak to dopadne. Úvodní scéna ale parádní.

• 11.12.2018  23:34
    Správnej dres (TV film) (2015)

Normalne za 3*, ale protoze fandim Litvinovu a ten tam hraje zasadni roli, davam hvezdu navic. A taky to tocili v sezone, co jsme vyhrali titul.

• 25.6.2015  12:48

Začátek je naprostá šílenost. Časem si člověk zvykne a začne ho to i bavit. Jde to z akce do akce, až to člověka začne trochu nudit. Taky protože ví, že to dobře dopadne. Je tam spousta efektních vychytávek, to zase jako jo. Ale dost je jich zbytečných, ale nemá cenu nad tím přemýšlet. Uvažuji i o 4* za toho kytaristu, škoda, že nedal nějakej riff od AC/DC.

• 6.4.2016  15:10
    John Wick (2014)

Jak jeden superzabiják na odpočinku vystřílí půlku americkýho velkoměsta, protože mu synek místního ruskýho mafiánskýho bosse zabije pejska. Často to bylo velmi pitomé a patetické, ale občas se objevila nějaká akční vychytávka, takže milovnící žánru jsou nadšeni. Keanu roli ale docela zvládl.

• 21.3.2020  20:27
    Tři bratři (2014)

Tohle se vubec nepovedlo. Zpivat i normalni dialogy byla pekna blbost, nefungovalo to a spousta hercu zpivat moc neumela. Vyprava a digitalni triky nebyli spatne.

• 15.9.2013  16:29
    Elysium (2013)

Pro mne mezi 3 a4*, ale zaokrouhlím nahoru, dobrých sci-fi není tolik a tento film do této kategorie patří. Zajímavý začátek nasadil laťku vysoko, kvalitu ale nedokázal udržet do konce, kde se to zvrhlo v obyčejný průměrný akčnák. Škoda, že se nepodařilo vylepšit nosný příběh nějakým vedlejším dějem, nahodit nějaké technologické vychytávky a náhledy do života za 140 let. Naštěstí film není tak dlouhý, aby začal ve druhé půli nudit, což je taky plusový bodík a spousta filmařů by se to měla naučit.

• 14.11.2015  00:23

Trapárna plná násilí. Pár neúplatných policejních supermanů se rozhodne zbavit město nejzlejšího gangstera a pak se už jen střílí, mlátí, seká... prostě zabíjí, jak na běžícím pásu. Často dost ubohým stylem, střílí dvě řady proti sobě ze samopalu, zlí padají, hodný se trochu umažou. A je třeba se v těch nechutnostech pořádně vyřádit a ukázat je v detailu, či zpomaleně. Občas do toho šoupli nějakou dojemnou, nebo zamilovanou scénu. Nejlepší moment je asi zpěv krásky v podniku, ale nebyl dokončen, rozstříleli to tam.

• 29.10.2013  15:22
    Gravitace (2013)

Byli jsme na 3D projekci v Hostivaři, Atmos zvuk super, ale chtělo to větší plátno, takže asi bych doporučil IMAX na Floře. Vizuální podívaná parádní, subjektivní pohledy zkrz hledí helmy jsou velmi působivé, akce je tam dobře řemeslně zvládnutá (kdy se vám poštěstí, aby kolem vás lítaly úlomky z rozbitého kosmického korábu, že?), ale přece jen to trochu přehnali s tím hollywoodským superhrdnistvím a asi i pár fyzikálních úletů tam bylo. Nicméně Clooney si může ve svém playlistu odškrtnout dalšího neodolatelného sympaťáka, tentokrát v kosmu.

• 14.10.2016  21:33

Tohle mne příjemně překvapilo, už jsem na Agátou a jejíma překombinovanýma konstrukcemi (navíc v TV podání) lámal hůl, ale tady to funguje.

• 26.2.2015  16:36
    Jako nikdy (2013)

Film zpracovává těžké téma, ale dopadlo to dobře. Uvažoval jsem i i 4 *,ale trochu mne ve scénáři štvalo opakování scén, kdy někoho urazili a pak se mu omlouvali. A také tradičně konec, ten je nezvládnutý (zbytečná scéna navíc).

• 19.8.2015  00:06

Patetická americká ptákovina o elitní vojenský jednotce, která místo aby se připravila na akci, tak si jde odpočívat a bavit se svých holkách, jak je milujou. Trapná propaganda, tedy spíše nepovedená parodie. Totálně špatně připravená akce, kluci při prvním problému neví, co dělat, vybírají jedno špatný řešení za druhým, maximáně umí výborně nadávat. Každý schytá tak 6 zásahů, 2x spadnou do několik desítek metrů hluboké propasti a zlámou si všechny kosti, ale to jim nezabrání, aby sestřelovali Afghánce na první dobrou a dál pobíhali po skalách jak Jánošíci, zatímco protivník netrefí sedícího Amíka z pár metrů ani na potřetí. Další výborný výkon Marky Marka, největšího zabijáka amerických nepřátel v US kinematografii.

• 13.3.2014  11:34
    Nevinné lži (TV seriál) (2013)

Viděl jsem polovinu dílů (tedy 4) a dva byly parádní (1,3) a další dva (4,5) ucházející. Zkusím si pustit další na netu a třeba hodnocení změním. Ale rozhodně v rámci tv produkce výrazný nadprůměr, potěšilo to.

• 14.10.2016  21:35
    Podfukáři (2013)

Efektní, pouze efektní a úporná snaha, být pořád efektní. To je pro mne málo. Hlavně pro řadu logických nesmyslů a prázdných gest.

• 3.10.2014  16:41

Film je dost dlouhý, ale nenudil jsem se. Je efektní, zábavný, rozjetý, šokující... Na druhou stranu po chvilce přemýšlení dávám nižší hodnocení, přece jen se jedná o jakousi glorifikaci prachsprostého zloděje a lháře, kterému jde jen o peníze.

• 28.2.2016  15:15
    Zmizení (2013)

Film jsem začal sledovat bez čtení jakéhokoliv popisu či komentáře a vyplatilo se to. Ještě že v češtině je to tak nepřímo nazvané, prisoners by prozradili trochu více. Sledoval jsem to na staré televizi, nějaké detaily mi unikaly, ale možná to taky přispělo k atmosféře filmu, stejně jako 5 reklamních přestávek, co to vzrušení ještě vyšponovaly.

• 28.8.2015  13:20

Ze začátku dobrý, příběh mne zaujal, některé podrobnosti ze života otroků šokovaly, vymazlené záběry na přírodu, či další detaily špica, ale přehnalo se to s násilím, které je ke konci už samoúčelné, i když trochu se paroduje. Hlavně ten konec, po zastřelení DiCapria to dle mého dost zkazil. Bohužel jsem sledoval v komerční TV a těch reklam tam nasázeli požehnaně. A taky mi tam nějak nesedl Di Caprio, i když to zahrál s přehledem.

• 2.1.2013  13:56
    O pokladech (TV film) (2012)

Bohužel, nedopadlo to dobře. I když tady se očividně chtělo. A moc. Velká výprava, spousta komparzistů v kostýmech, všechny cool ksichty z herecké branže, náročné (a zbytečné) trikové efekty atd...ale zase se zapomněl příběh, příběh, který zaujme, postavy (nejlépe hlavní), které vás budou zajímat. Vlastně jsem jenom sledoval ty tři strážce pokladů, tam se občas urodilo něco vtipného. Kvůli nim dávám druhou hvězdu, ale jen taktak. Jinak nuda. Jo, a taky jsem zaznamenal několik vykradených scén z jiných filmů, takže s originalitou je tahle pohádka taky dost na štíru.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6