Nalimator

Milan Malý

Česko

4 body

• 11.4.2017  15:34

Této bláznivé komedii postupně docházel dech i nápady, ale párkrát jsem se zasmál. Druhá půlka bohužel spíš trapná a nudná.

• 11.4.2017  15:31

Míra Moravec, to je vůdce rodu jak má být, chytrej, divokej a ...vlasatej!

• 9.4.2017  21:48

Parádní film, co ukazuje, jak se dřív chlapi chovali k ženskejm, hlavně na farmách. Trocha té emancipace dřív asi bylo zapotřebí. Tedy jak nechal to stádo prohnat jejíma záhonkama, to pro mne jako nadšeného zahrádkáře byl důvod ho skopat do kuličky.

• 6.4.2017  22:24
    The Words (2012)

Pomalé. Hrozně se to vleče.

• 5.4.2017  22:12

Překombinované.

• 24.3.2017  13:10

Zapomenutá perla. Spousta vtipných hlášek, komických výstupu, zejména obě mladé herečky a Pištěk to dáváji skvele.

• 11.3.2017  00:04

Spíše je to love story se špionážním podtextem. Některé klíčové scény sice byly dramaticky vygradované, ale logicky moc nefungovali-např. nevšimnout si, že na svazku 4 klíčů jeden chybí je dost nepravděpodobné.

• 13.2.2017  15:03
    Psanci (1980)

Postrádal jsem větší spád filmu a dramatičtější děj. Některé přestřelky byly zbytečně přehnané, borci se vůbec nekryli a téměř si skákali do rány. Ale musím dát hvězdu navíc za velký počet špičkových kaskadérských výkonů, zejména akce s koňmi byly neuvěřitelné (proskočení skleněným oknem).

• 24.1.2017  10:52
    Trpaslík - Čtvrtek (E04) (epizoda) (2017)

Tak tenhle díl mne dostal. Hoffman je v téhle sérii celkově boží, ale tady se z něj stal Dickhead a já šel do kolen. Navíc scéna pro mne: Tati, vždyť ty ani nevíš kdo teď vede extraligu. Cože, Litvínov? No to kurva ne, to ne!

• 24.1.2017  10:45
    Rapl (TV seriál) (2016)

Touhle sérií se poprvé setkávám s Kunešem a začátek byl famózní. Bohužel několik posledních epizod mne zklamalo - např. přestřelky s drogovými dealery byly hodně přepálený (jakmile se v ulicích města rozjede přestřelka samopalama, tak u mne hvězdy padaj). Stejně ale nadmíru vyvedený seriál, výbornej Čermák i ostatní herci (díky za neokoukané tváře), skvělé záběry ze severu Čech i některé nezapomenutelné scény (např. přiznání se manželky k alkoholismu). Stejně jako Radek99 nechápu, že si můžou poliši jezdit v tak luxusních kárách, prej je v reálu neplatí tak královsky.

• 24.1.2017  10:32

Kriminální příběh je velká slabota, často sklouzává do úplného nesmyslu. Například v této epizodě se stalo během jedné noci asi 6 náhodných a málopravděpodobných událostí vyústících do vraždy. Lepší je to se samostatnýma scénama (tady např. výslech soudruha) a ukázkama dobových zvyklostí a prostředí. Některé postavy jsou taky vymazlené, nicméně jako celek to bez dobrého příběhu nefunguje.

• 24.1.2017  10:25

Text distributora je pěkná blbost. A že bylo v době velké krize málo práce a chudoba, tak to si asi normalizátoři nevymysleli. Třídního boje tam moc není, Kachyňa to chytře nahradil ukazováním místního folklóru. Trochu tím trpí plynulost děje, na druhou stranu se dozvíte, jak se bavili lidi před téměř sto lety. Jak tam ty malí kluci rozhýbávají koruny stromů, to je slušný adrenalin.

• 6.12.2016  16:45

Pan Pacínek je výborný, Menšík taky slušný, ale ten závěr je pěkná blbost. Smysl by to mělo, kdyby policajti usvědčovali Munzara a ten se bránil, ale v jejich pojetí to bylo nelogické.

• 15.11.2016  19:06

Bomba! český špionážní thriller, který rozkrývá síť informátorů o připravovaném zbrojním projektu a ukazuje těžkou, ale perfektní práci našich kontrášů. Celkem to pěkně odcejpá, vazby jsou logické, styl vyprávění dokumentární. Film si zakládá na ukázce moderních kriminalistických postupů a hi-tech vybavení, což je z dnešního pohledu jen úsměvné. Jediné co bych vytkl, že jsem jim odhalení špioni vůbec nesnažili něco zakrývat a fabulovat, vybalili všechno bez známky odporu.

• 4.11.2016  19:34
    Pasťák (1968)

Husty! Vyborne tetovani.

• 14.10.2016  21:35
    Podfukáři (2013)

Efektní, pouze efektní a úporná snaha, být pořád efektní. To je pro mne málo. Hlavně pro řadu logických nesmyslů a prázdných gest.

• 14.10.2016  21:33

Tohle mne příjemně překvapilo, už jsem na Agátou a jejíma překombinovanýma konstrukcemi (navíc v TV podání) lámal hůl, ale tady to funguje.

• 14.10.2016  21:29

Nezačalo to vůbec špatně, mělo to docela působivou vetřelčí atmosféru - nejistá situace, divné zvuky, "co se stalo" zjišťování. Jenže pak se to zvrhlo ve vyvražďovačku typu Mumie s milionem digitálních monster a bylo po atmošce. Alespoň závěr se docela povedl. Holt by to chtělo předělat tu nudnou hodinu v prostředku filmu.

• 1.9.2016  14:55

Lepší než Rocky Balboa. A teď už vím, od koho se Sly učil dělat boxérské drama. I když tohle je navíc zasazené do prostředí koncentračního lágru, tak ta atmosféra je hustější.

• 26.8.2016  14:16

Jak tam jezdí na lyžích, nebo jak sváží dřevo na saních, tak to je slušnej sportovní výkon.

• 25.5.2016  16:08

Takové nemastné neslané. Není to vysloveně špatné, není tam žádný velký zásek, snaží se to vypadat COOL...jenom to prostě nemá drajv, takové dějově utahané, rozplizlé. Jsou tam kluci feťácký sice dobře vystajlovaný, maj super hlášky, ale až přemíru afektovaně. Docela jsem se nudil.

• 24.5.2016  23:55

Super melodrama s vynikající prvorepublikovou atmosférou. Člověk v jednom filmu uvidí přístavní doky a drsné námořníky, hampejz alá Jedová chýše, akrobatické představení, zlého kouzelníka, 2 písně, tucet krásných tanečnic v bikinách, potopu a hlavně šťastný konec. V důchodu si to dám s radostí ještě jednou, nebo radši dvakrát.

• 17.5.2016  11:05

Já jsem se výborně pobavil, Budař byl skvělý, bylo to suverénně zahraný a jeho styl vyprávění - hlasový projev je prostě boží.

• 7.5.2016  00:18

Slatanina, hlavne prvni polovina. Sroubovane dialogy, nelogicke chovani postav, nefungujici situace, blbě zahrané (nebo spíše špatně sestříhané scény).... a taky děsna hudba. Film se chce tvářit jako velký nákladný biják, vyznívá tak ale málokdy. A úplně nepochopitelná postava je ten mladší bratr.

• 20.4.2016  13:26

Je to kousek pro náročného diváka. Nazval bych to umělecký film s hororovými a erotickými prvky. Chvílemi mne to bavilo, ale udržet pozornost se dlouho nedalo. Naštěstí stopáž je přiměřená a děvčata pěkná.

• 19.4.2016  13:19

Francouzká krimoška staré školy s lupičským motivem, výborně obsazená, ale ke konci už mne to tak nebralo, bylo to zbytečně dlouhé. Zejména samotný závěr byl na nic, honička v absolutní tmě mě donutila ubrat hvězdu, škoda. Taky pár nelogických věcí, či nezvládnutých zpětných projekcí to trochu sráží.

• 6.4.2016  15:10
    John Wick (2014)

Jak jeden superzabiják na odpočinku vystřílí půlku americkýho velkoměsta, protože mu synek místního ruskýho mafiánskýho bosse zabije pejska. Často to bylo velmi pitomé a patetické, ale občas se objevila nějaká akční vychytávka, takže milovnící žánru jsou nadšeni. Keanu roli ale docela zvládl.

• 6.4.2016  15:04

Nějakou poetiku jsem tam zachytil, slovenské velehory vypadaj skvěle, Vašáryová byla slušná kost, ale už je to možná díky času trochu vyšumělé a chování postav někdy takové šroubované.

• 6.4.2016  14:59

Překvapivě dobré válečné drama s morálním aspektem a kritickým pohledem na lidské charaktery (překvapivě docela pozitivně tam vystupuje místní kněz). Parádní je Chudík s kvalitní němčinou. Sice je na konci nadšený boj partyzánů, ale scéna je poměrně krátká a je to spíš takový povinný dodatek.

• 9.3.2016  18:30
    Ostrov (2005)

Začátek se mi dost líbil a tuhle část měli tvůrci více natáhnout, byla nejzajímavější z celého filmu. Bohužel po útěku z komplexu, resp. po zabití Buscemiho se z toho stal obyčejný nudný akčňák s tisíckrát viděnýma honičkama, padačkama z mrakodrapu a kropičkama ze zaspíků, které samosebou hlavní hrdinové s nějakým tím šrámem v pohodě přežijí. Je tam sice občas nějaká sci-fi vychytávka (třeba ta létající motorka), ale chtělo by to minimálně o půlhoďky zkrátit.