Nalimator

Milan Malý

Česko

4 body

• 23.4.2014  16:47

Novodobý Rambo. Svalnatý borec vycvičený ve speciálních jednotkách, kterého zlí politici zneužijí a tvrdě za to zaplatí + sejme armádu jejich poskoků. Mrtvolama se tam rozhodně nešetří. Bodejť by ne, když mu ty hajzlové zabili psa.

• 1.4.2014  12:49
    Polední žár (TV film) (1997)

Standardní televizní detektivka. Dobré obsazení (zejména Laurinová se mi líbila), žádné chyby nebo přehmaty tam nejsou, naopak zase nic extra vzrušujícího tam taky nenajdete. Bohužel Hanzlík jako hlavní postava tam vystupuje dost jako ňouma, skoro až nereálně.

• 13.3.2014  11:34
    Nevinné lži (TV seriál) (2013)

Viděl jsem polovinu dílů (tedy 4) a dva byly parádní (1,3) a další dva (4,5) ucházející. Zkusím si pustit další na netu a třeba hodnocení změním. Ale rozhodně v rámci tv produkce výrazný nadprůměr, potěšilo to.

• 13.3.2014  11:23

Perfektní, takhle nějak jsem si představoval život hardcore mániček za socíku. Řemeslně dokonale zvládnuté, výborně vybrané herecké typy a navíc šedivé prostředí Mostecka v černobílém provedení dokonale podkreslovalo atmosféru. Jenom závěr byl trochu narychlo, ale celkový dojem nezkazil.

• 13.3.2014  10:56

Slabota, vůbec mne to nebavilo. Vyšetřovací metody pro slaboduché, policajti úplní dementi, zpackali co mohli a napětí žádné. Prošpikované americkým filmovým klišé, nerozumím tomu dobrému hodnocení. Možná jsem podobných filmů již viděl hodně, tenhle patřil k nejhorším. Dle data výroby to dřív mohlo být o hvězdičku lepší, nyní však průser.

• 22.1.2014  11:06
    Gympl (2007)

Bylo to lepší, než jsem čekal, jako náhled do života současných středoškoláků a školního prostředí celkově to u mne prošlo. Mladým se tam ale dost nadržuje, že je nebaví chodit do školy, protože se tam musím učit nepraktické hovadiny, chudáčci (jako kdyby předchozí generace nemusely). A proto je v pořádku, že se mohou vyřádit sprejováním všeho okolo. Více alarmující byl ale pohled na rodiče a jejich vztah ke škole.

• 20.1.2014  00:12

Asi jsem podobných filmů již viděl hodně a tenhle mne ke konci dost nudil. Možná jsem ho taky viděl pozdě a třeba ostatní ho i kopírovali (a ty jsem viděl dřív), tedy mi ho znehodnotili. Každopádně poslední skoro hodinu jsem se nemohl dočkat, kdy to již konečně skončí. Byly tam rafinované triky a finty jak přelstít policajty, ale ty monumentální přestřelky s 50-100 mrtvími, které postřílí 3 borci a schytá to (alespoň, aby to nebylo úplně blbé, že) ten nejméně sympatický lupič- tak to je hodně profláklé. A tebe stejně film nutí obdivovat hlavního lupiče sympaťáka, který vlastně vůbec nechce zabíjet, jen si ukrást těch pár milionů...a konec byl průhledný, jen se na něj dost dlouho čekalo. Ne, pro mne tohle žádný superfilm není.

• 28.11.2013  16:14

Podle mne velmi precizně zvládnuté psychologické drama na pozadí nárůstu nacismu v českém pohraničí. Perfektně provedené, včetně detailů, také některé hlášky měly doslova filosofický rozměr. Mladý, ambiciozní, zhýralý muž s neujasněnýma životníma hodnotama se nejdříve výhodně ožení a pak se zaplete sudeťáky. Nicméně (a tady se s většinou recenzentů neshodnu) si to začne uvědomovat a snaží se z celé mašinérie vycouvat, avšak už je pozdě. Den před shlédnutím jsem viděl jiný Svobodův film - Prokletí domu Hajnů a zajímavé je téměř totožné obsazení a dokonce do charakterově podobných rolí!

• 15.11.2013  10:42

Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4*, ale nakonec jen 3. Byla tam některá hluchá místa a tak úplně mne to nepohltilo, i když možná to bude TV Joj, která měla brutálně dlouhé reklamní přestávky. V obsahu filmu tu píšou, že usilovně pátrá po důkazu, což právě vůbec není pravda - místo toho plánuje velmi složitý útěk z vězení.

• 8.11.2013  14:45
    Ďáblova lest (TV seriál) (2009)

Po dvou shlédnutých dílech dávám celkem vysoké hodnocení. Baví mne to více než Leonardo, holt Trojan umí. I když je to občas přitažené za vlasy a na efekt (jako celý tento žánr), tak pořád je to dost zábavné a donutilo mne to si nějaká fakta ověřit a ...světe div se, hodně jich bylo pravdivých. Základ je šikovně napsaný, Ďáblova bible a s ní spojená legenda je dobře vybraná látka, pěkné záběry na úžasné historické památky, herci, ketří opravdu hrají. Celkově mi to připadá nadstandardně zvládnuté na televizní film.

• 29.10.2013  15:22
    Gravitace (2013)

Byli jsme na 3D projekci v Hostivaři, Atmos zvuk super, ale chtělo to větší plátno, takže asi bych doporučil IMAX na Floře. Vizuální podívaná parádní, subjektivní pohledy zkrz hledí helmy jsou velmi působivé, akce je tam dobře řemeslně zvládnutá (kdy se vám poštěstí, aby kolem vás lítaly úlomky z rozbitého kosmického korábu, že?), ale přece jen to trochu přehnali s tím hollywoodským superhrdnistvím a asi i pár fyzikálních úletů tam bylo. Nicméně Clooney si může ve svém playlistu odškrtnout dalšího neodolatelného sympaťáka, tentokrát v kosmu.

• 8.10.2013  13:45

Hlavní poznatek z filmu pro mne je, že Andrea Čunderlíková umí hrát jen jeden typ postav - zadumané, nepřítomné, nemluvné panny. Asi to ani nehraje. Druhý poznatek byl posun morálky - dospívající školačka měla doma velký průser za větu v dopise "že by se s ním chtěla líbat" nebo tak něco. Nyní by asi takovýho zaracha nedostala ani za autoerotiku přes skype.

• 4.10.2013  13:04
    Nádech (2010)

Docela překvapivá idealistická pointa, která vlastně překvapí hlavně svou nereálností. Spousta nelogičností, částečně způsobené rozdílným pohledem Američanů na problematicku dárcovství orgánů. Když mu řekne doktor, že plíce budou do týdne a on odvětí, že musí být do 1 dne - tak co asi čekal? A to, že v USA přesně dodržují pořadník a bohatí a mocní pokorně čekají, až na ně příjde řada, se mi taky nezdá. Ale je to místy napínavé a mexické prostředí je zajímavé, takže se to dá skouknout.

• 30.9.2013  00:00
    Sráči (TV film) (2011)

Tak tedy nevím, co s tím. Chvílemi to vypadalo jako filmové cvičení, hlavně ze začátku filmu spousta logických nesmyslů, postavy většinou tak nějak postávají jakoby herci nevěděli, jestli mají hrát, nebo je pauza...Pak se to trochu rozjede, ale stále tam jsou občas hluchá místa, zbytečné scény. Nicméně nějaké poselství jsem tam zaznamenal a nějaký ten pocit (zejména zoufalství a zmaru) to ve mně vyvolalo, takže vyloženě ztracený čas to nebyl.

• 24.9.2013  15:33
    Warrior (2011)

Pro me je to recyklovaný modernizovaný Rocky. Jako u Rockyho, je tam rozebíráno rodinné a sociální prostředí hlavních hrdinů - bratrů, starý zapomenutý trenér, souboj s ruským-sovětským namachrovaným velmistrem, potřeba vybojovat si nějaké ty peníze. Modernizace: jde se o level výše, už to není box ale MMA, údery jsou opravdovější, rodinné problémy větší a závěrečné usmíření dojemnější. Kdo neviděl Rockyho, asi je unešen, udělané je to dobře.

• 15.9.2013  16:29
    Elysium (2013)

Pro mne mezi 3 a4*, ale zaokrouhlím nahoru, dobrých sci-fi není tolik a tento film do této kategorie patří. Zajímavý začátek nasadil laťku vysoko, kvalitu ale nedokázal udržet do konce, kde se to zvrhlo v obyčejný průměrný akčnák. Škoda, že se nepodařilo vylepšit nosný příběh nějakým vedlejším dějem, nahodit nějaké technologické vychytávky a náhledy do života za 140 let. Naštěstí film není tak dlouhý, aby začal ve druhé půli nudit, což je taky plusový bodík a spousta filmařů by se to měla naučit.

• 15.9.2013  16:01
    Robin Hood (2010)

Velkolepá výpravná dlouhá nuda. Ze začátku to nebylo tak špatné, protože známý příběh byl předělaný a lépe zasazený do historických reálií, bohužel ke konci se to stále více utápělo v okoukaných filmových klišé a levném patosu. Bitevní scény slabé, charakteristika postav mizerná a člověku je vlastně jedno, kdo to vyhraje. Trapná scéna nakonec, kdy si Robin s Marion založili v lese pionýrský tábor a starali se o hladové děti.

• 13.9.2013  11:32
    Poupata (2011)

Nahusto navršená deprese a bezvýchodnost, ale dobře zvládnuté. Potěšil mne závěr a také neznámí herci.

• 13.9.2013  11:28
    V pasti (2005)

Tady se mi vyplatilo moje obvyklé pravidlo, moc nestudovat obsah děje dopředu, takže vyšlo překvapení, když se role začala otáčet. Trochu mi to připomínalo Telefonní budku. V druhé půlce se to občas protahovalo, ale jinak to byla síla.

• 30.8.2013  12:38
    Dům (2011)

Trochu nadhodnotim, protoze me obycejny lidsky pribeh a jeho zpracovani potesilo. Zadne digital I triky a roztresena kamera.

• 30.8.2013  12:28
    Já, robot (2004)

Skoda te druhe poloviny, kdy se to zmenilo na bezduchou strilecku jednoznacne smerujici k happy-endu. Will ve finale likviduje roboty jako na bezicim pasu, az jsem se musel smat.

• 31.7.2013  13:23

Příslušnice něžného pohlaví asi přihodí hvězdičku či dvě, film je hlavně založen na šarmu hlavní postavy, prošedivělého sympaťáka Cloonyho. Ale koukat se na to dalo, některé dialogy byly docela dobré, jen to celkové poselství bylo nějaké omšelé.

• 31.7.2013  12:59

Docela dobré akční sci-fi, které sice vykrádá Vetřelce2, ale dělá to poměrně chytře, takže to není na škodu.

• 11.7.2013  00:12

Velmi prostoduchý příběh, natahované konverzace plné omletých klišé, celý film se hrozně vleče až vyústí v nicmoc střílečku, kde to hlavní hrdinové přežijou s nějakým tím lehčím šrámem a všechno dobře dopadne. Jedině pěkné přírodní scenérie a trochu té westernové atmosféry, jinak nic tento film bohužel nepřinesl.

• 27.6.2013  22:15

Filmu chybí pořádný příběh, jsou tam jen 2 výraznější dějové momenty hlavního hrdiny Krištofa- jak nachytá místního alchymistu při podfuku a jak prohraje v kartách svěřené peníze. Bohužel to na zaujmutí diváka nestačilo, přitom ostatní aspekty historického filmu jsou zvládnuté dobře-kostýmy, výprava, stavby, rekvizity...

• 16.6.2013  22:45
    Zlá minuta (TV film) (2005)

Hodně slabé, od úplného průseru to zachraňuje rutinér Donutil. Ostatní herci jsou příšerní a toporní až hrůza, dialogy umělé a většina vedlejších postav ostudně průhledných. Ještě že se toho nedožil rada Vacátko!

• 22.5.2013  15:12

Slušné hollywodské drama o boji s teroristy včetně spousty klasických amerických klišé a s bezchybným hrdinou v čele....ale když jsem se mrknul na rok výroby 1998 a uvědomil si, že to bylo před útokem na Dvojčata (které tam jsou na některých záběrech vidět), dostává tento film rozměr navíc. Takže bych dal tak 3,5 hvězdy.

• 5.3.2013  11:26

U mne tak něco mezi 3 a 4*. Jedná se o pseudozločineckou road movie. Film nenásilně ukazuje klasické americké nešvary - udělat ze všeho show, sílu masmédií, posedlost zbraněmi (ty dva samozvaní strážci zákona -něco jako pomocná stráž VB). Také mne překvapilo, že policajti v tý době asi neměli nic moc na práci, když jich v počtu skoro 100 aut honili 2 neškodný mlaďochy.

• 1.3.2013  11:22
    Fontána (2006)

Zase jsem si naběhl, viděl jsem v programu sci-fi, tak jsem neodolal. Bohužel, film nic moc nepřevedl. Snažil se o efektní podívanou o smyslu života (tedy vlastně spíš smrti), ale nějak rozplizle, neurčitě, povrchně. Emoce mne při sledování nedohnaly (i když na plátně se jimi plýtvalo), spíš jsem se ke konci modlil, ať už příjde vysvobození.

• 27.2.2013  11:26

Asi se jedná o nějaký detektivní cyklus z brněnské odnože ČST. Jsou to vesměs jednoduché krimošky na způsob Pitavala, ale bez nějakých větších nelogičností či jiných chyb, takže v pohodě koukatelné. Třetí hvězdička je nostalgická, za reálie roku 1989 a tehdejší herecký ansámbl.