Vakomlok

okres Praha
Mlok s vakem

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 25.6.2014  22:54

A já tomu s chutí těch 5 hvězd dám. Protože tady už dlouho takhle zábavný a debilního scénáře prostý sci-fi nebylo, navíc se spoustou netrapného (to je jest vtipně vtipného) humoru uvnitř!

• 16.5.2014  19:03

O chlup lepší a dospělejší než První třída. Příběh je i přes spoustu postav a časových rovin dobře vystavěný a Quicksilver je (u mě naprosto neočekávaně) boží. Myslím, že druhé návštěvě kina se rozhodně bránit nebudu.

• 24.5.2013  19:51

Škoda lehce nevýrazného finále a jedné klišovité scény, jinak by to pro mne bylo za plný počet. Současně s hlavním Giacchinovým hudebním motivem mi automaticky nastoupila husí kůže a udržela se prakticky do konce filmu. 90%

• 26.7.2012  16:17

Takřka tříhodinová stopáž je dle mého názoru trochu přehnaná, ke zbytku ovšem nemám výhrady. TDKR není tak temně realistický jako jeho předchůdce, spíše se drží komiksové atmosféry. Z Banea čiší mrazivé charisma i přes kovovou masku a jeho elektronikou prohnané proslovy bych si nejradši nahrál a pouštěl pořád dokola a úvodní únos letadla je jedna z nejlépe natočených scén, co jsem viděl. Určitě půjdu podruhé a už teď se těším.

• 6.5.2012  01:34
    Avengers (2012)

Takže asi takhe: 1 hvězdička za Iron-Mana, 1 hvězdička za Thora, 1 hvězdička za Hawkeye, 1 hvězdička za Kapitána Ameriku a poslední velká hvězdička za Hulka!

• 6.1.2012  21:00
    Drive (2011)

Výborný Gosling jako mlčenlivý řidič, skvělá hudba (jakože opravdu SKVĚLÁ!) a atmosféra a pěkně vrstevnatí záporáci. V mých očích je Drive možná nejlepším filmem teď už minulého roku. A pravděpodobně by fungoval i jako dokonalá adaptace GTA, stačilo by škrtnout titulek Drive na plakátu :-)

• 29.12.2011  20:43
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Po všech čtyřech sériích (tedy s plným vědomím toho, co všechno se může zvrtnout) a s nulovou znalostí chemie mám stejně nutkání si koupit přívěs a prožít si celý tenhle seriál naživo. Výborně napsané postavy (nejvíc mi utkvěli sympaťák DEA agent-švagr Hank a stoicky klidný psychopat Gus) a zamotaný děj Vás přikovou k počítači/televizi a nepustí Vás, než bude konec.

• 13.10.2011  22:05

90%. Dlouho jsem se tak nepobavil. Spacey, Aniston a Farrell jsou svině k pohledání a je na nich vyloženě vidět, jak je jejich role baví. A upřímně doufám, že až se zapojím do pracovního procesu, nikdy nenarazím na šéfa (nebo šéfy) podobného typu.

• 16.8.2011  19:25

Dejte někdo prosím Vás Andymu Serkisovi Oscara. Děkuji.

• 4.7.2011  12:55

James McAvoy a Michael Fassbender jsou jako budoucí Magneto a Profesor X výborní! Film má vtip, nadhled a ačkoli tam není přehršel akce, působí jako celek strašně nadupaně. Takhle si představuju opravdu dobrou komiksovou adaptaci.

• 27.3.2011  16:39
    Kovboj Bebop: Lovec odměn (TV seriál) (1998)

Spike Spiegel je flegmatický dlouhán, který se svým parťákem Jetem putuje galaxií, chytají zločince na útěku a inkasují odměny. Bohužel mají trochu smůlu a minimálně polovina odměny jde na opravy lodi nebo škody vzniklé při samotném "lovu". To zní trochu tuctově, že? Není. Cowboy Bebop se ubírá pomalý tempem a má velmi, velmi zvláštní atmosféru. Mix divokého západu a retro sci-fi udělátek, vesmírných lodí, noir detektivky, jemného humoru a jazzu v pozadí je naprosto ojedinělý a funguje perfektně. Každá Spikeova oběť je navíc jedinečně napsaná a zapamatovatelná a dokáže vyvolat silné emoce, nehledě na samotný závěr, kdy jsem skoro dvě hodiny nemohl mluvit a měl jsem na kahánku. Mně osobně sednul Cowboy jak ulitý a jak tak píšu tyhle řádky, asi se na něj v blízké době zase podívám.

• 27.3.2011  16:20
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Kdo by tušil, že dělat si srandu z geeků a fyziky v jednom seriálu může být tak zábavné? Já to ze začátku taky netušil a po čtyřech sériích a v průběhu páté zvedám na pět hvězdiček. Bazinga!

• 27.3.2011  15:14
    Black Books (TV seriál) (2000)

Jednou bych chtěl vlastnit malé knihkupectví a pít a kouřit a křičet a urážet své zákazníky a terorizovat svého poskoka jako Bernard Black.

• 21.3.2011  20:48

Tak poetický a nevinný film jsem neviděl už dlouho. Nejlepší na tom je, že ačkoli se na plátně neodehrává žádná vyloženě vtipná scéna, člověk se od začátku do konce musí usmívat. Což se ještě stupňuje pokaždé, kdy se objeví nějaká Miyazakiho příšerka. Pro mě za pět *

• 2.2.2011  18:19

Logopedická sezení jsou nejlepšími momenty filmu, lehce balancuje na pomezí humoru a pochopení pacienta, který občas dává plynule najevo své panovnické manýry. Králova řeč je krásný film, jemný a citlivý, navíc ukazuje Británii na pokraji světové války v kontrastu osobního problému krále. Mimochodem, já jsem snad nikdy neviděl Geoffreyho Rushe hrát bez paruky a pirátských šátků, o to víc mě jeho herectví překvapilo a velmi, velmi potěšilo. Oscara bych mu ze srdce přál...

• 17.1.2011  23:20
    Misfits: Zmetci (TV seriál) (2009)

A Heroes se můžou jít zahrabat.

• 26.12.2010  21:43

Pohádku jsem dokoukal právě teď po velmi dlouhé době a nezbývá než přiznat, že opravdu nemá chyb. Karel Heřmánek jako Lucifer je boží..

• 9.12.2010  22:23
    Gattaca (1997)

Spíš než klasické sci-fi film ztvárňuje utopistickou vizi společnosti za pár let, létající auta nebo laserové paprsky nečekejte. Na rozdíl od většiny sci-fi snímků zde dominuje skvělý příběh o odhodlání a lidské vůli podpořený výbornými herci a hudbou. Film plyne velice pozvolna, přesto pomalu ale jistě graduje do skvělého finále.

• 9.12.2010  16:34

Po dvouhodinovém rozmýšlení zvedám hodnocení na 5*. Komiksovou předlohu jsem nečetl, ale není pochyb, že Scott Pilgrim je skvělý film sám o sobě. Miliony odkazů a legrácek a citací v nahuštěném vizuálním hávu člověka tak seberou, že ani nemá čas přemýšlet o příběhu, který není dvakrát objevný, ale do závěrečných titulků vás to ani nenapadne. Jestli se zajímáte o komiksy a videohry (a pamatujete především ty ze začátku devadesátých let a dřívější) a jsou vám blízké osmibitové zvuky, Scotta Pilgrima si zamilujete.

• 3.12.2010  22:47
    České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (divadelní záznam) (2010)

No jo, ono to asi nemohlo dopadnout jinak než výborně. A je mi upřímně líto, že pan Smoljak už tu není s námi.

• 24.11.2010  14:02
    Father Ted (TV seriál) (1995)

FECK OFF! Po několikátém shlédnutí zvyšuji na 5*.

• 11.11.2010  21:49

Brilantně natočené drama se vším všudy. Herecké výkony famózní, obzvlášť Jesse Eisenberg mne mile překvapil. Jedinou vadou na kráse (technicky vzato to není vada) je, že české titulky nejsou schopny adekvátně pojmout ten kulomet vyřčených slov, a i když se pan Fuka snažil seč mohl, nebyl jsem schopen na první dobrou pochytit všechno v angličtině. Což vlastně není na škodu, už si rezervuji lístky na druhou projekci. Pane Finchere, dostal jste mne. Kdybych měl Facebook, napsal bych tam: The Social Network je skvělý film.

• 19.10.2010  16:56
    Moon (2009)

Výborná hudba, výborný Rockwell, výborné sci-fi.

• 12.9.2010  19:55

Můj jubilejní dvoustý komentář k filmu, u kterého není třeba komentáře. Jak ironické. Vynikající zábava!

• 11.8.2010  00:50
    Počátek (2010)

Skvělý film. Tečka. Anebo ještě ne. Už po prvních pár minutách filmu jsem začal přemýšlet, který film Inception nahradí v žebříčku mých 10 nejoblíbenějších filmů. Do posledního detailu promyšlený, trikově dokonalý thriller (scéna ve stavu beztíže bere dech), který vtáhne a nedovolí divákovi spustit zrak z plátna, aby náhodou o něco nepřišel. Herecké výkony brilantní, Leonardo DiCaprio zraje jako víno a přidává čím dál zajímavější polohy, přesto mi ještě o něco více utkvěli v paměti sympatičtí Joseph Gordon-Levitt a Tom Hardy. Pět hvězdiček na dřevo a já jdu shánět lidi, kteří by se mnou šli opakovaně na další projekci (projekce).

• 17.6.2010  22:38
    The Road Runner Show (TV seriál) (1966)

Mig, mig!

• 16.6.2010  13:02

Viděl jsem bezmála tři a půl hodiny dlouhou verzi a musím říct, že se Watchmen v mých očích zařadili mezi nejlepší adaptace komiksu, jaké kdy byly natočeny. Hned první scéna s Komediantem a úvodní titulky nastolují výbornou retro-realistickou atmosféru, která až do samotného konce nevyprchala. Herci jsou skvělí (nejvíce mi v paměti utkvěly postavy Rorshacha a Ozymandia), efekty taky, k tomu všemu se Snyderovi podařilo ukočírovat nesmírně vrstvený scénář při zachování srozumitelného děje, za což má můj obdiv. Navíc jsem opravdu po dlouhé době viděl přehledně sestříhané akční scény. Pro mě jednoznačných pět hvězdiček. Jo a zapomněl jsem se zmínit o velice příhodně zvoleném hudebním doprovodu, ze který bych nejradši dal hvězdičku šestou.

• 9.6.2010  10:25

Z filmu jsem vždy viděl jen pár úseků v televizi a nechápal, proč jsou z Shawshanku všichni tak vyjevení. Nedávno jsem si udělal čas a konečně si to pustil od začátku do konce v originálním znění a... teď už to chápu.

• 11.5.2010  00:40

Když film skončil, minimálně hodinu jsem měl dojetím tak stažené hrdlo, že jsem nebyl schopen mluvit. Nutno podotknout, že Tim Roth pravděpodobně odehrál svojí životní roli a souboj "na klavíry" je skvostný. Krásný film, dojemný a citlivý. Nádherná hudba už je jen třešničkou na dortu.

• 28.4.2010  20:32

Úžasná podívaná a zároveň asi největší překvapení tohoto roku. Draci i vikingové jsou krásně zpracovaní, nechybí napětí, akce, nádherné letecké scény ani báječný hudební doprovod. Už dlouho jsem neviděl lepší animák, skoro bych si i dovolil tvrdit, že vypálil rybník pixarovkám.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13