Vakomlok

okres Praha
Mlok s vakem

• 11.8.2010  00:50
    Počátek (2010)

Skvělý film. Tečka. Anebo ještě ne. Už po prvních pár minutách filmu jsem začal přemýšlet, který film Inception nahradí v žebříčku mých 10 nejoblíbenějších filmů. Do posledního detailu promyšlený, trikově dokonalý thriller (scéna ve stavu beztíže bere dech), který vtáhne a nedovolí divákovi spustit zrak z plátna, aby náhodou o něco nepřišel. Herecké výkony brilantní, Leonardo DiCaprio zraje jako víno a přidává čím dál zajímavější polohy, přesto mi ještě o něco více utkvěli v paměti sympatičtí Joseph Gordon-Levitt a Tom Hardy. Pět hvězdiček na dřevo a já jdu shánět lidi, kteří by se mnou šli opakovaně na další projekci (projekce).

• 9.8.2010  21:34

Kotek a Mádl by měli pochopit, že by si od sebe měli dát na chvíli pauzu a točit sólo.

• 8.8.2010  10:37
    Hledači mušlí (TV film) (2006)

Nějak jsem se k tomu dostal a na poměry klasického příběhu z červené knihovny to nebylo zas tak špatné. Ale stydím se to říct.

• 8.8.2010  10:34

Povedlo se, návrat k precizní české animaci v celé své kráse a v úžasně fantaskním hávu. Lesní svět a bytosti v něm žijící oplývá velice zvláštní, klidnou a zároveň lehce znepokojivou atmosférou, což poměrně přesně odráží moje pocity ze skutečných lesů. Rozplývat se nad krásně navrženými loutkami a vozidly nemá cenu, vše se povedlo na jedničku. Jen je škoda, že z dabingu některých loutek šlo až příliš poznat, že to nemluví loutka, nýbrž herec ve studiu. Jiří Macháček a Pavel Liška si svoje role ovšem užili a je to znát.

• 6.7.2010  10:23
    Milý Johne (2010)

Po celou dobu sledování jsem měl z filmu čtyřhvězdičkový pocit, ovšem po skončení projekce tenhle dojem rychle vyprchal a snižuji na tři, jelikož ze mě za hodinu a půl nevydoloval silnější emoci a vztah ústřední dvojice mi byl tak nějak jedno. Třetí hvězdičku filmu svým výkonem vybojoval Richard Jenkins jako autistický otec.

• 5.7.2010  13:06
    Samuraj (2003)

Strašně mě bavil ten obtloustlý uřvaný rádoby válečník.

• 5.7.2010  11:36

Definice filmového braku a drzá vykrádačka terminátora v jednom.

• 30.6.2010  11:33
    Netopýři: Chuť krve (TV film) (2007)

Skvěle jsem se bavil, výborné gagy, jedna z nejlepších komedií za poslední dobu. Jo počkat. To měl být horor? Tak to sorry.

• 24.6.2010  23:58
    A-Team (2010)

I'm gonna kill you, fool!!

• 23.6.2010  10:47
    Super Mac (2010)

No je to blbost, no. Směska laciných sexuálních narážek, vyložených hloupostí, do svojí role naopak dobře pasujícího Willa Fortea, oplácaného Vala Kilmera a pár dobrých vtipů jako parodie na MacGyvera selhává. Na několika místech jsem se pobavil, u většiny filmu jsem se ovšem trochu styděl, že jsem to ještě nevypnul. Doporučuju jako kulisu k nějaké činnosti.

• 23.6.2010  10:34

Nad tímto filmem trochu zůstává rozum stát, ale má to prostě svoje kouzlo. Banda drsných a kladných černochů se snaží zatočit s gangem zlých a záporných bělochů.Před třiceti lety tvůrci film nejspíš prohlašovali za drama, v roce 2010 je to výborná crazy komedie. Pokud máte blaxploitation rádi, tohle Vás zaručeně nadchne.

• 21.6.2010  16:21
    Solomon Kane (2009)

Už od prvního traileru to na mě působilo podobně přihlouple jako Van Helsing. A skutečně jsem se dočkal další slátaniny, ačkoli z pomyslného souboje Van Helsing x Solomon Kane vychází lépe druhý jmenovaný. V zásadě ale není o co stát.

• 17.6.2010  22:46

Hustle & Flow je pro mě jeden z nejlepších filmů s hip-hopovou tématikou. Takových filmů je v žánru jako šafránu a měli bychom si vážit každého nového přírůstku. A popravdě se ani nedivím, že titulní song vyhrál Oscara, protože je vážně skvělej a poslouchal jsem ho asi tři dny v kuse pořád dokola.

• 17.6.2010  22:38
    The Road Runner Show (TV seriál) (1966)

Mig, mig!

• 17.6.2010  14:26
    Hospoda Na mýtince (divadelní záznam) (1997)

Hra samotná není až zas tolik vtipná, ovšem seminář je geniální jako vždy. Taneční zpívané výstupy jsou příjemným osvěžením a Miloň Čepelka je vskutku výborný. Pro mě jeden ze slabších Cimrmanů, ovšem "slabší Cimrman" je stále mnohem lepší než cokoli jiného.

• 16.6.2010  13:02

Viděl jsem bezmála tři a půl hodiny dlouhou verzi a musím říct, že se Watchmen v mých očích zařadili mezi nejlepší adaptace komiksu, jaké kdy byly natočeny. Hned první scéna s Komediantem a úvodní titulky nastolují výbornou retro-realistickou atmosféru, která až do samotného konce nevyprchala. Herci jsou skvělí (nejvíce mi v paměti utkvěly postavy Rorshacha a Ozymandia), efekty taky, k tomu všemu se Snyderovi podařilo ukočírovat nesmírně vrstvený scénář při zachování srozumitelného děje, za což má můj obdiv. Navíc jsem opravdu po dlouhé době viděl přehledně sestříhané akční scény. Pro mě jednoznačných pět hvězdiček. Jo a zapomněl jsem se zmínit o velice příhodně zvoleném hudebním doprovodu, ze který bych nejradši dal hvězdičku šestou.

• 9.6.2010  10:25

Z filmu jsem vždy viděl jen pár úseků v televizi a nechápal, proč jsou z Shawshanku všichni tak vyjevení. Nedávno jsem si udělal čas a konečně si to pustil od začátku do konce v originálním znění a... teď už to chápu.

• 9.6.2010  10:22

Carrey a McGregor jsou skvělí, film stojí především na nich a bez problémů jim jejich orientaci uvěříte. Film je zábavný, lehce kontroverzní a je prostě "gay" v tom nejlepším slova smyslu. Jedinou vadou na kráse je jeho žánrová nevyváženost. Film osciluje mezi vztahem dvou homosexuálních věznů a neuvěřitelnou Russelovou kariérou podvodníka a režisér si asi úplně nebyl jist, k čemu se chce přiklonit víc. Obě dvě linie se tedy smrskly na více méně epizodické příhody a situace, ale čert to vem! I Love You Phillip Morris!

• 31.5.2010  16:18

Byl jsem na tom onehdá v kině a je pravda, že v žánru thrilleru/horroru patří k tomu lepšímu, co kdy bylo natočeno, a v rámci série Saw se jedná zcela určitě o nejlepší díl. Slušná porce napětí a střídmě dávkované brutality si zaslouží čtyři hvězdičky.

• 18.5.2010  21:34
    Střední škola Degrassi (TV seriál) (2001)

Viděl jsem jen pár dílů, ale přišlo mi to jako mnohem příjemnější variace na Beverly Hills, přičemž se povětšinou jedná o osudy dětí běžné střední třídy. Nedovedu si představit, že bych pravidelně sledoval všech devět sérií, ale seriál jako celek patří k tomu lepšímu v daném žánru.

• 12.5.2010  22:23
    Wolverine a X-meni (TV seriál) (2008)

Tohle je jeden z nejlepších animovaných seriálů vzniklých na bázi komiksu jaký jsem kdy viděl. Skvělé rozšíření X-men univerza v čele s Wolverinem a hromadou dalších mutantů v záloze. Vážně velice povedené.

• 11.5.2010  00:40

Když film skončil, minimálně hodinu jsem měl dojetím tak stažené hrdlo, že jsem nebyl schopen mluvit. Nutno podotknout, že Tim Roth pravděpodobně odehrál svojí životní roli a souboj "na klavíry" je skvostný. Krásný film, dojemný a citlivý. Nádherná hudba už je jen třešničkou na dortu.

• 11.5.2010  00:35

Skvělá atmosféra špinavého industriálního Londýna v kombinaci se skvělými herci stačí přesně na skvělý film.

• 10.5.2010  21:01
    Kick-Ass (2010)

Já jsem dostal to, co jsem čekal a jsem spokojený.

• 3.5.2010  15:36
    Iron Man 2 (2010)

Musím přiznat, že jsem se u pokračování bavil o něco víc než u jedničky, což je pravděpodobně zásluhou zajímavějšího protivníka. Mickey Rourke je jako ruský potetovaný psychopatický fyzik skvělý a to jsem prosím viděl (bohužel) dabovanou verzi. Na comicsovou adaptaci je tam sice pramálo akce a dokázal bych si jí představit i dynamičtější, ale nijak to nevadí, protože okolní dění zabaví samo o sobě (až na tu scénu únosu obleku, tu jsem vůbec nepobral) a celkově si Marvel pomalu otevírá cestičku k adaptaci Avengers, což je příjemný příslib do budoucna. Iron-Man 2 není dokonalý film a i přes všechny drobnosti, které by šly udělat lépe, jsem z kina odcházel maximálně spokojen, takže ****. Těším se na trojku, ale zkusil bych vyměnit režiséra za někoho, kdo nakopne akční scény směrem vzhůru, tak jak si to Železný Muž zaslouží.

• 1.5.2010  21:22

Fraddyho jsem měl vždycky rád a pro mě je to dodnes jeden z nejcharismatičtějších filmových záporáků.

• 30.4.2010  23:26
    Kontraband (1998)

Jean - Claude Van Damme a Rob Shneider spolu v jednom filmu? Zní to šíleně a místy to i šílené je, ale s odřenýma ušima ještě film patří mezi to lepší, co v kariéře belgické akční mašiny vzniklo.

• 30.4.2010  23:22
    Double Team (1997)

Nejvíc mi utkvěl v paměti Dennis Rodman, který, byť se vyskytuje dost epizodicky, hravě zastínil Van Dammea. Double Team je ale příjemná akční oddychovka a zároveň jeden z posledních filmů Jean - Claudea, který si drží určitou kvalitu.

• 30.4.2010  23:15
    Space Jam (1996)

Pro děti skvělá zábava, zatímco rodiče se trochu nudí. Michael Jordan jako herec překvapivě ucházející, jen z toho scénáře se nedalo nic moc vymáčknout a opravdu vtipných scén je pomálu. Film jako celek za dvě, třetí hvězdičku přihazuji kvůli zábavnému soundtracku.

• 30.4.2010  22:17

Až se tomu sám divím, ale na pár místech jsem se slušně pobavil a celkově film dost předčil moje očekávání.