Wishkah

Karel Král

okres Uherské Hradiště

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46
    • 11.10.2017  02:14
    Policie v akci (TV seriál) (2017)

Co zas pro boha svatého má tohle znamenat?

• 9.10.2017  13:05

Několik výborných gagů a výrazně pohodová atmosféra, která byla ze všech hereckých představitelů cítit. To jsou jednoznačně plusy tohohle filmu. Nicméně mínusy jsou dost výrazné. Je škoda, že opět a znova a zase došlo ke sklouznutí ke klasické šabloně. To jest, spojení nesourodé skupinky, pomalé spojování, pohodička, zážitek, zvrat, rozpad skupiny, velký návrat, velké gesto, trapný proslov a nakonec vše dobře dopadlo. Tahle šablona je už tak provařená a tolik nadějných filmů díky ní skončilo v průměru, až by si člověk zasteskl. A Millerovi nejsou výjimka. Kromě toho mi vadilo i, v nynější době tolik oblíbené, nadužívání sprostých slov a neustálá snaha o sypání cool hlášek. Nejvýrazněji je to vidět na postavě Jasona Sudeikise. Občas se mu hláška povede, ale většinou jen kecá, kecá a kecá. Je to ohromná skoda, protože potenciál tu byl.

• 27.8.2017  08:55

Asi nejzábavnější díl série. Holky jsou roztomilé, Gru zamilovaný a Mimoňům ta fialová celkem sekne.

• 27.8.2017  08:53

Přišlo mi to těžkopádnější než předchozí dva díly. V některých monentech to jakoby příliš sklouzávalo k pitvoření pro dětské publikum. Rozumim tomu, že já nejsem cílová skupina, ale v predchozich dvou dílech to nebylo až tak cítit. Přesto pobavil sem se a smál se, sice možná méně než dřív, ale co na tom. Jsou to Mimoni:-)

• 19.8.2017  23:45

Popravdě se mi to líbilo. Náhodou jsem den před návštěvou kina viděl krátký film o filmu. Tam starší pan Svěrák povídá o tom, že napsal scénář, který jeho syn zanesl jakémusi dramaturgovi jménem Jack, který ten scénář rozstříhal na kousky. Z filmu je to hodně cítit, protože je z něj spíš sbírka jednotlivých epizodek než jednolitý příběh. Nicméně je tohle jediná věc, kterou bych tomuhle filmu vytkl. Kamera skvělá, režie jistá, hudba pasuje a herečtí představitelé naprosto výborní. A to se týká i dětského obsazení v čele s výborným představitelem malého Edy. Hold bych vzdal zejména Tereze Voříškové, která dokonale navázala na Libuši Šafránkovou z Obecné školy a ve vedlejší roli uhrančivému Oldřichu Kaiserovi.

• 16.4.2017  15:21

Výborné od začátku do konce. Pohádka, která podle mě nemá srovnání v současné produkci pohádek žádnou konkurenci. Jiří Strach a Marek Epstein vytvořili výborný scénář, který dokáže pobavit malé i velké a pohádka nádherně jede bez zádrhelů od začátku do konce. Je to jeden z mála případů, kdy pokračování je lepší nez původní film.

• 23.2.2017  21:56

Kniha Herkulovské případy, by lépe fungovala při rozložení do celé série hodinových dilů, které by byli propojené právě tím porovnáváním s antickým Herkulem. Z tohohle vznikl tak trochu mišmaš, kdy několik případů bylo na sebe naroubováno tak trochu na sílu. Ale kupodivu i přesto tenhle snímek funguje. Zápletka dokáže udržet a Suchet je jako v každém díle seriálu přesný a dokonalý. Slabší čtyři

• 11.2.2017  11:32

Doufal sem že to tak nedopadne, ale bohužel dopadlo a ja sem nucený dát filmu, na který sem se dlouho těšil pouze tři hvězdy. A to ještě jen kvůli silnému obsazení. Ona celá ta partička stojí za to. Všichni jsou ve svych rolích dobří a sedi jim. Obvzlášť Will Smith a Margot Robbie. Ale nějak prostě nikomu nevěřím, že jsou to opravdu padouši. Například scéna v baru, kdy si všichni říkají jaci sou padouši a přitom mi tak nepřipadají. I ten Joker. Neberu Jaredu Letovi, že se snažil hodně, ale jeho Joker není ani ten Nicholsonův excentrický zabiják a ani ten Ledgerův nevypočitatelný démon. Spíš na mě působí jako podivinský feťák, který se snaží byt cool. Je to zkrátka promarněná příležitost. Mělo to být temnější a drsnější a vtipy se měly přenechat Marvelu

• 23.1.2017  18:00
    Četníci z Luhačovic (TV seriál) (2017)

Příjemný seriál, který sice trpí drobnými neduhy, ale jsem ochotný mu to odpustit protože me docela baví. Uvidíme jak se to bude vyvíjet dál

• 23.1.2017  13:16
    Bohéma (TV seriál) (2017)

Čistý průměr. Do vyšších pater to vede zajímavý námět,poměrně dobré konverzační scény a silné obsazení, kterému kraluje pan Javorský jako Vlasta Burian. Nohy tomu ale podráží hlavně hodně rutinní a v některých momentech neumětelská režie. Taky mi přijde jako nadbytečné tam dávat jako ústředního vypravěče vymyšlenou postavu, která se navíc na plátně defacto ani neukáže. Děj přešlapuje od jednoho tématu k druhému a ani jedno nijak nevysvětlí ani se mu nijak nevěnuje. Prostě průměr...škoda

• 22.1.2017  16:39

Rozporuplný film. Je slyšet chvála, že se jedná o nejlepší SW film a taky názory, že jde o zklamání...já se kloním spíš k první variantě, ale na tak úplně. Kladem je beze vší pochyb akce, originalita příběhu a herecké výkony hlavních postav. Navíc nám tenhle film dal úžasně morbidního K-2SO v podání Alana Tudyka a dvě dokonalé scény s ikonou SW světa Darth Vaderem, z nichž ta druhá podle mě aspiruje na jednu z nejlepších scén v ramci celé série a pro mě osobně jde o nejlepší scénu jaká byla v roce 2016 v kinech k vidění. Na druhou stranu filmu chybí výrazná osobnost. I když člověk fandí rebelům, tak postrádá někoho jako byl Luke, Leia nebo Han komu by člověk držel palce. Paradoxně nejvýraznější postavou je právě Lord Vader, který stráví na plátně cca pět minut. Navíc je sice fajn, poznat nové světy, ale tady se cestuje tak často, že už to trošku vadí. A k tomu to otřesné CGI Generála Tarkina...Film je to zkrátka skvělý a zábavný, s několika úžasnýma scénama, ale i s několika neduhy, které mu brání stát se novou klasikou. Přesto při příštím maratonu tenhle film určitě nevynechám.

• 7.12.2016  18:04

Pobavilo a o to jde především. Jako taková jednohubka doplňující skvělé V hlavě funguje perfektně

• 28.11.2016  13:10

Podle mě se jedná o pohádku, která má slušný naběh stát se novodobou klasikou. Vlastně všechno je tu v pořádku. Příběh je zajímavý, herečtí představitelé výborní, technické zpracování na vysoké úrovni. Navíc to není jen pohádka, ale spíš pohádkový film a na člověka chvílemi dýchá hutná středověká atmosféra. Skvěle balancuje mezi pohádkovou naivitou a krutou realitou podobně jako např. S čerty nejsou žerty. Je tu klasické dobro nad zlem a humor, ale to zlo se neštítí upalovat lidi a zabijet děti. K tomuhle snímku mám vlastně jen dvě výtky. Jednak je to absolutně přiserný dabing slovenských herců a jednak podle mě trochu nevyvážené finále, kterému chybí větší důraz na to co se vlastně seběhlo. Vše se řeší pouze nějakým vysvětlováním působí trochu jako pěst na oko oproti zbytku filmu. Chybí tomu zkrátka větší epika v závěru. Ale i přes to se jedna o pohádku, na kterou se rád podívám znovu

• 12.11.2016  15:22

Vejdělek nezklamal a opět nám předložil filmový mišmaš, který se tváří jako jednolitý příběh, ale ve kterém se polohy střídají rychlostí hokejového týmu. Ale zatím co u Žen v pokušení to nějakým zvláštním kouzlem fungovalo, v tonhle filmu to doslova křičí. Ne, že by jednotlive části nebyly umně natočeny. Komedialni část je opravdu zábavná, dramaticka je zase správně zadumaná ale moc k sobě nesedí a střihy mezi nimi jsou propastné. Navic mi příliš nesedí vyznění filmu. Ono jako nejde mit spokojený vztah bez nevěry? To je dost depresívní myšlenka. Je vlastně škoda, že režisér nevěděl co vlastně chce točit, protože vše ostatní je výborné. Herecké obsazení je skvělé a podává vynikající výkon a i technická parketa filmu jako kamera a střih je vysoké úrovni. Škoda

• 15.10.2016  01:04

Jedna hvězda za to kouzlo nostalgie, které pořád funguje, jedna za to špičkování mezi akčními hrdiny mého dětství, které i ve třetím díle pořád funguje a jedna za skvělého Antonia Banderase, který mě výborně bavil. No a minus jedna za Mela Gibsona, který působil jako by hrál Martina Riggse na drogách. Navic akce na mě působila tak nějak uměle, žádný wow efekt. Takze asi nějak takhle v kostce

• 24.8.2016  21:40

Nádherná, pohodová a krásná pohádka o jedné malé čarodějce, která si hledá své misto v životě a poznává význam slova soběstačnost. A to vše zabaleno v nádherné animaci a stylizaci pana Mijazakiho....tady zkrátka není co řešit

• 2.6.2016  22:17

Výborný a naučný dokument. Nedivím se, že se dokument věnuje hlavně Fetisovovi, protože on byl fenomenální hráč. Jen je mi líto, že d závěrečných titulků nedali co nejvíc ukázek veletočů slavné ruské pětky. Ale to je tak jediná výtka

• 2.6.2016  22:07
    Orel Eddie (2016)

Parádní a pohodový feelgood filmeček. Líbí se mi, že tvůrci dokázali to, že Eddie není ani postavičkou k smíchu a není ani smutnou postavou, kterou bychom litovali. Divák Eddiemu po celý čas musí fandit a cítí z něj jaký je to zatvrzelec. Taron Egerton je výborný herec a vypadá to, že se vyplatí začít sledovat jeho kariéru a plus i za Hugh Jackman, který si svou mentorskou roli setsakra užíval.

• 31.5.2016  20:49

Na vlásku, Ledové Království, Velká šestka Raubíř Ralph a teď Zootropolis. Disney překročil stín studia Pixar a podává stále lepší a lepší animáky. Kdo by to byl před pár lety řekl?

• 30.5.2016  19:01
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

Naprostý úkaz mezi českou seriálovou tvorbou. Upřímně nečekal sem od toho mnoho, ale po shlédnutí celého seriálu sem musel ohnout svůj hřbet a poklonit se před Českou televizí, protože to co v její produkci vzniklo není jen, podle mého skromného názoru, nejlepší český krimi seriál, ale zároveň jeden z nejlepších krimi seriálů vůbec. Kam se na tu naši českou mordpartu hrabe přetechnizované CSI. Každá epizoda doslova šustí papíry, které se musí vyplnit a vypsat, a jde cítit potem, který se potil během pochuzek a sledovaček. Výborná je každá jednotlivá epizoda. Tvůrci skvěle dávkují vedlejší linie, které pouze doplňují jednotlivé případy a přitom se nederou do popředí a neruší, herečtí představitelé famózní a líbí se mi i práce s hudnou, která citlivě doplňuje děj a skvělý je i úvdní motiv. Prostě paráda od první minuty prvního dílu až po závěrečné titulky dílu posledního. Smekám klobouk

• 13.5.2016  10:02

Mám ten pocit, že kdyby ta možnost existovala, tak si teď někde v tmavé uličce podávají Superman s Batmanem Zacka Snydera, protože to, co onnedokázal na plátno přenést se dvojici bratrů Russoových povedlo výtečně. V tomhle filmu není problém pochopit rozlišné názory, proč došlo ke sporu, jaká je motivace jednotlivých postav a povedlo se i to, že se člověk nedokáže rozhodnout, na kterou stranu se přidat. Zároveň se povedlo zavedení nových hrdinů (jak Black Panther tak i Spiderman jsou podle mě naprosto perfektní a nemůžu se dočkat sólovek) a akční scény nejsou tak přemrštěně CGI jako v jiných Marvel filmech. A závěr filmu se dokonce odehrává na v úplně skromných poměrech na to, co sme z ostatních filmů zvyklí a je to rozhodně živější a reálnější. Okatě to působí hlavně v porovnání s konkurenčním BvS, kde se závěr odehrává v ohromném CGI bordelu. Docela chápu, přoč některé akční scény, zejména ta na letišti jsou udělané spíš pro efekt, aby se hrdinové porvali a přitom si moc neublížili. Ale rozumím tomu, protože tady jde o to je zadržet a ne zabít. Při závěrečném twistu, ale člověk pochpí, že tady už jde o život a výsledkem bude smrt některého z hrdinů. Je trochu škoda, že Marvel nechce nikoho obětovat a nidko tedy neobětuje svůj život a dost to bije do očí, ale co se dá dělat. I bez téhle věci se totiž jedná o jednoznačně největší Marveláckou údálost, jaká se zatím na plátně promítla. já si to opravdu užil, od žačátku do konce....Do všech tří konců:-)

• 16.4.2016  22:44
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Některé výstupy nic moc, některé doslova utok na bránici a některé i dechberoucí. Nově se po hodně, hodně, hodně, opravdu fakt hodně, možná snad dokonce poprvé od vzniku stanice podařilo vyrobit zábavnou estrádu. Jo chápu, že někteří uživatelé tohoto webu mají takove ty pseudoumělecké potřeby a nevěnují pozornost vkusu obyčejného českého človíčka, ale mě se to líbí, baví mě to a doufám, že laťka neklesne. A Ondra Sokol po počátečním rozpačitém moderování našel svou polohu a jde mu to moc dobře.

• 10.4.2016  21:42
    Maigret klade past (TV film) (2016)

Upřímně mně zaráží, kolik lidí je tu překvapených, že Rowan Atkinson je kvalitní charakterní herec. Chápu, že pro většinu lidí je zaškatulkovaný jako Mr. Bean. Tisíc různých grimas a přehnané gesta. Ale on opravdu je výborný herec a např. v Johny Englishovi, Univerzální uklízečce nebo Černé zmiji dokázal, že umí hrát i bez velkých gest a přitom stále stejně zábavně. V tomto filmu ale přesedlal na úplně vážnou notu a opravdu mu to sedí. Tento film je skvělá pocta jednomu z největších literárních detektivů a pokud se v daném duchu bude pokračovat, může vzniknout skvělá série srvonatelná s legendárním Herculem Poirotem Davida Sucheta.

• 29.3.2016  18:52

Upřímně si myslím, že tahle komiksárna bude chvilku čeřit vody a rozdělovat fanoušky na dva tábory. Jedni ji budou nesnášet a druzí milovat. Já jsem někde tak mezi tímhle. Hodně věcí se mi v tomhle filmu líbilo, ale bylo jich i dost, u kterých sem si malem musel klepat na čelo. Začnu zápory. Ty jsou vesměs dva. Režie a scénář. Zacka Snydera mám jako režiséra rád, ale tady jakoby neuměl chytit tempo. Tempo vyprávění se mění brutálně. Pomalá sekvence, se najednou změní v akční a najednou se zase zpomalí. Je tam až přespříliš zpomalených monumentálních záběrů a Batmanovy snové sekvence mi taky přišly dost podivné. A scénář situaci nezachraňuje, ale spíš ještě podráží nohy. Logika chování postav je neuvěřitelná. Když pominu chování zachraňovaných postav, které v každém hrdinském filmu dělají spíš blbečky, tak chování hlavních postav by zasloužilo samostatnou kolonku. Lois Lane zničehonic pochopí co je potřeba pro zničení hlavnního záporáka, Superman bůhvíproč bojuje na smrt s Batmanem, i když potřebuje jeho pomoc a Wonder Woman si po shlédnutí televize v letadle, kde se ukáže jak Doomsday ničí Metropolis, vysedne rychle z letadla, jde do hotelu, tam se osprchuje, naloží se do županu, projde si maily, mrkne se na ukázky ostatních superhrdinů a pak se teprve pustí do akce. Ona vůbec i motivace potav je taková nijaká. Upřímně jsem doteď nepochopil co vlastně Luthor má proti Supermanovi, proč je Batman chvílema tak strašně natvrdlý a na konci sem potom nepochopil motivaci pro to aby vznikla Justice League. Prý aby bojovala...proč? Proti komu?... Jak říkám scénář je jeden obrovský průser a rozhodně největší zápor. Ale přejděme ke kladům. Těch je taky dost. Některé scény jsou doslova fantastické, akce, pokud není digitální, je výborná, příběh je zajímavý a herečtí představitelé jsou doslova úžasní. Že je Henry Cavill výborným Supermanem se už nějakou chvilku ví, ale ostatní byli otazníkem, ale nakonec byli jasnou výhrou. Jesse Eissenberg je jako Luthor dobrý. Není to ten uhlazený Hackmanův Lex, ale nervní a podivínský blázen, dost ve stylu Jokera. Ben Affleck je jako Batman dechberoucí. Je charismatický, brutální a musím přiznat, že je podle mě, se vší úctou k pánům Baleovi a Keatonovi, nejlepší představitel Batmana. Je mi právě kvůli němu líto, že film má nízká hodnocení, protože, narozdíl od Daredevila, v tomhle filmu on byl tou nejlepší a nejsilnější postavou. A rozhodně doufám, že na Batmana neznevře a vrátí se aspoň v jedné sólovce. A Gal Gadot je i přes malý prostor výrazná a díky ní se začínám opatrně těšit na její sólovku. Mimochodem díky asi sedmivteřinovému záběru na Ezru Millera se začínám těšit i na Flashe. Takže abych se domotal k závěru. Film je to dobrý. I přes absolutně zmrvený scénář, hodně tmavý vizuál a občas nefungující tempo mě film bavil. Nenudil sem se a rád se na něj podívám znovu. Snyder by se měl s prodlouženou verzí opravdu vynasnažit, protože tenhle film by si to opravdu zasloužil.

• 29.3.2016  08:05
    Noc hvězd (TV pořad) (2016)

No pokud sem to dobře pochopil, tak se vlastne jednalo o teleshoping, který propagoval Českou Republiku před čínskými investory...

• 13.3.2016  14:36
    Okresní přebor (TV seriál) (2010)

Na poli českého sitcomu doslova úkaz. Je to zábavné, trapné tak akorát a obsahuje to spoustu výborných figurek, ve kterých často někoho známého poznáte

• 13.3.2016  14:33
    Tchán (1980)

Pohodová komedie pro ospalé nedělní odpoledne...

• 29.2.2016  11:11

Musím říct, že předchozí bondovka s Georgem Lazenbym mi přišla zajímavější než tahle tak trochu podivnost. Connery jakoby ani nehrál, spíš se tam jen tak loudá, režisérsky taky nic moc a o scénáři raději nemluvit. Veškerou hvězdnou slávu tu Bondovi sebrali zabijáci Wint a Kidd, kteří jsou výborní a tak trochu mi připomínali pány Vandemara a Croupa z románu Nikdykde. Jinak mimo tyto záporáky a pár zajímavých nápadů není této bondovce nic zajímavého

• 21.2.2016  19:10
    Dr. No (1962)

Úvod pro legendu. James Bond se ve svém prvním dobrodružství ukázal ve velmi dobrém světle a navzdory tomu, že filmu chybí bondovská nadsázka a bere se dost vážně. Ze Seana Conneryho charisma doslova vyzařuje a tak dokáže táhnout tento snímek, protože nebýt právě 007, jednalo by se dost průměrný špiónský film.

• 15.2.2016  18:41
    Na vodě (TV seriál) (2016)

Upřímně nechápu moc ty černé čísla a dost sprosté komentáře k tomuto seriálu. A už vůbec přirovnání k Bezdružicím. Podle mě se jedná o nenáročný seriál, který dokáže místy pobavit a dle mého se v aktuální české seriálové tvorbě řadí spíš k lepšímu průměru. Jsou daleko horší a nejen české seriály, které se vysílají na našich obrazovkách.

<< předchozí 1 2 3 4 12 24 35 46