Wishkah

Karel Král

okres Uherské Hradiště

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 22.6.2020  13:27
    Zem je láva (TV pořad) (2020)

Je to donebevolající ptákovina, ale na zalepení deštivého nedělního odpoledne je to celkem fajn

• 10.6.2020  22:11
    Baby Driver (2017)

Zajímavá forma vyprávění, ale bohužel s absolutně nudným a necharismatickým Elgortem v hlavní roli. Škoda. Edgara Whrighta a jeho styl mám rád, ale tohle mi zkrátka nesedlo

• 10.6.2020  22:08
    Tenkrát poprvé (TV seriál) (2020)

Tři hvězdy za občas až moc nudnou a sebestřednou podívanou. Kupodivu mě víc než hlavní hrdinka a její rodina bavili příběhy jejích kamarádek. Uvidíme co s tím provede druhá série, která pravděpodobně přijde zanedlouho. Plusem je skvělý vypravěč John McEnroe

• 18.5.2020  17:42
    Poslední představení (TV seriál) (2020)

Občas sice ruší přeskakování mezi obdobími, ale to je tak jediná kaňka na vynikajícím dokumentu. Luxusní podívaná

• 18.5.2020  11:12
    Co děláme v temnotách (TV seriál) (2019)

Parádní seriál. Pro mě osobně je přístupnější než původní film. Lazslo je king

• 16.5.2020  08:09

Slabší čtyři. Ale jinak se jedná o celkem solidni a pohodovou komedii. Takový ten film, který si sice sám člověk nepustí, ale když jde v televizi rozhodně neurazí. Arnold je fajn, děti občas otravné, ale celkově je to příjemný film

• 11.5.2020  16:25

V některých momentech úžasné, v hodně momentech takové nedomrlé a kostrbaté. Škoda potenciál tu byl. Leah Lewis je jako samotářská Ellie sympatická, Alexxis Lemirre je holka snů a Daniel Diemer je hodný trouba. Jejich postavy jsou fajn a nosné. Nicméně všichni okolo jsou tak ploché a šablonovité postavičky. Škoda. Byl tu potenciál na novou Juno nebo Perks of Being Wallflower, ale zůstalo to nějak na půl cesty

• 24.4.2020  18:21

Název mluví za vše. Je to zkrátka Extra Akce. Chris Hemsworth si to dává na pána v tomhle spojení Johna Wicka, Komanda a Raidu. Po Stahelskim a Leitchovi je tu další chlapík, kterého je potřeba sledovat, protože svému řemeslu rozumí dokonale. Zkrátka luxus pro všechny milovníky akčních filmů

• 21.4.2020  17:55
    Gentlemani (2019)

Pět hvězd. Tady zkrátka není o čem diskutovat

• 20.4.2020  16:06

Výborný akční thriller s vynikající dvojicí Chan/Brosnan a v jisté a pevné režii Martina Campbella. Jen mi přišlo občas líto, že Jackie nedostal podobnou šanci před 20 lety

• 12.4.2020  14:16

Výborný snímek. Jen mi trochu vadil styl režie a kamery. Meireles je jistě velmi kvalitní režisér, nicméně mi v tomhle filmu nesedl takový chvilkama chaotický střih a třesoucí se kamera. Jinak musím pochválit výborné herecké duo a skvělou výpravu

• 7.4.2020  10:34
    Vlastníci (2019)

Poměrně mrazivá komedie, u které se smějete jen do chvíle, kdy si uvědomíte, že každý známe několik podobných postav i v reálném životě. Svým způsobem je to spíš psychologický thriller.

• 3.4.2020  18:11

Přes trochu roztahaný prostředek je to výborný film. Tarantino nás opět přivádí do své alternativní reality.

• 26.3.2020  12:03
    Creed II (2018)

Už to prostě nefunguje jako jako v roce 1985. A postavy Viktora a Ivana Dragových a jejich osud mi přišel daleko zajímavější než ústřední dvojky Creeda a Rockyho. Dal bych si raději spin-off od Dragovi než tohle. Škoda promarněné šance. Mimochodem představitel Viktora Draga je výborný a v nějaké slušném akčním filmu bych ho klidně obsadil

• 19.3.2020  19:46
    Heavy Trip (2018)

Chvílemi třeskutě zábavné a chvílemi utahaně nudné. Škoda, čekal sem trošku víc. Ale hudební stránka perfektní

• 8.3.2020  09:27

Důstojné a epické završení jedné obrovské etapy.

• 31.1.2020  22:06
    Klaus (2019)

Krása, nádhera, emoce, dojetí....víc o tomhle filmu asi nedokážu napsat. Nádherný, dojemný a veselý snímek, který od teď bude navždy patřit mezi moje vánoční klasiky

• 21.12.2019  23:06

Takové filmové Catenaccio

• 9.12.2019  20:48
    Filmy našeho dětství (TV seriál) (2019)

Youtuberský styl prezentace tomuhle dokumentu sedí. Spousta zajímavostí, rozhovorů, humoru a hlavně výborné sledování průběhu výroby ikonických filmů. Jedinou chybou je, že je tu jen pět dílů. Snad vzniknou i další díly o dalších kultovních filmech. Možností je nepočítaně

• 9.12.2019  20:43
    Příběhy za kamerou (TV seriál) (2019)

Promarněná příležitost zdokumentovat historii Hollywoodu od začátků zvukových filmů po současnost. Jednotlivé díly si jako témata zvolili různá desetiletí filmové historie, ale obsah je zmatený, skáče od tvůrce ke tvůrci, od filmu k filmu bez jakéhokoli systému a souvislosti. Ve výsledku tedy člověk vidí jen klipy různých známých filmů a sem tam se dozví nějakou zajímavost k tomu filmu, ale nějaký hlubší rozbor nečekejte

• 4.11.2019  16:49
    Král (2019)

Shakespearovské drama od Netflixu. Výborné téměř ve všech polohách. Poctivá filmařina, která pomalu, ale jistě vypráví příběh o nástupu Jindřicha V. na anglický trůn. Líbila se mi autentičnost tohoto snímku. 15. století z toho filmu přímo dýchá a film se nesnaží nic přikrášlovat. I bitva u Agincourt působí realisticky a dobově. Jedinou výtlu bych měl asi je ke scénáři, který některé Jindřichovi rozhodnutí a změny postojů přináší příliš ve spěchu. Což je škoda, protože film je nádherňe pomalý, rozvážný a úchvatný. Ať už svou atmosférou, jistou režií a nebo skvělými hereckými výkony.

• 24.10.2019  09:00
    Hnüs (2019)

Za mě jeden z nejlepších životopisných filmů. Ono víceméně to nevylezlo ze svojí šablonky, která patří prakticky do každého podobného snímku. Takže opět tu máme nejisté krůčky a pak masivní úspěch. Ten poté přechází do fáze, kdy si členové navzájem ubližují a odcizují se. Pak nějaká ta osobní dramata a nakonec vystřízlivění a happy end. Tohle sme tu už měli několikrát ( tedy pokud to nekončí smrtí hlavního hrdiny), ale tenhle film je přitom dostatečně zábavný a vyskytuje se tu několik výborných nápadů a momentů. Například Tommyho den na Tour, častá změna vypravěče, bourání čtvrté stěny. K tomu připočítejte i vcelku kvalitní filmařinu a herecké výkony. Já si ten film užil, i přesto, že mezi fanoušky Mötley Crüe zrovna nepatřím.

• 14.10.2019  17:37

A tohle někdo jako myslel vážně?

• 5.6.2019  08:16
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Dojemné, popisné, téměř dokumentární, tíživé, napínavé a chvilkama i děsivé. Tenhle seriál by měl vidět každý

• 16.3.2019  21:23

Předvídatelný průběh, režisérská sázka na jistotu, často do očí bijící product placement, zásadní zvrat ke konci a velké finále. Takže stejná charakteristika jako u naprosté většiny českých filmů. Jenže ono to tady funguje. Po nějaké době český film, který pobaví a neurazí. Kde herci nejedou jen na půl plynu, ale opravdu předvádi výborné výkony. Za mě jasné čtyři hvězdy. Škoda, že film se nesnažil nějak vymanit ze škatulky, ale nijak mi to nevadilo a bavil sem se celou dobu.

• 24.2.2019  18:08

Za mě solidní a skvělé zakončení vynikající trilogie. Dojemné, dobrodružné a skvělé.

• 17.1.2019  01:04
    42 (2013)

Sportovní filmy mám rád. Člověk se dozví nějaký pěkný příběh, dozví se onpozadí různých sportů a podobně. Tenhle film vlastně v ničem nevybočuje z téhle škatulky. Silný příběh, dostatek patosu, kvalitní herecké výkony a nadšené finále. Ale přesto, že se mi tenhle film líbil, chybělo tomu něco. Jakobych sledoval povedený hraný dokument nebo televizní film. Na můj vkus v tom byl málo cítit Hollywood. Například scéna, kdy Peewee obejme Robinsona před rasistickým publikem je sice působivá, ale zkrátka se z ní dalo vytřískat víc. A to je jen jeden příklad. Zkrátka tomu chybí kouzlo velkého filmu. Za mě slabší čtyři hvězdy

• 10.11.2018  22:50

Popravdě jsem na film, který se oháněl skvělými recenzemi, trošku s rezervou, ale zbytečně. Od prvních tónů si mě ten film získal. Bradley Cooper dokázal, že režii se učil od nejlepších a asi nejvíc je cítit vliv Clinta Eastwooda. Cooper dokázal diváka vtáhnout do děje a nepustit ho až do závěrečných titulků. Navíc jeho chemie s Lady Gaga, která předvádí vynikající výkon, je naprosto přirozená. Vynikající filmový zážitek.

• 22.10.2018  17:55
    Rozčarování (TV seriál) (2018)

No asi takhle. Seriál rozhodně má potenciál. Prostředí jakési fantastické země s různými tvory a světy je nekonečnou studnicí různých vtípků jak už dokázal Terry Pratchett ve své Zeměploše. Bohužel Matt Groening není Terry Pratchett a tak možnost bořit různá Fantasy klišé zůstala zoufale nevyužita. Vlastně tu máme jen o trochu obhroublejší humor než v Simpsonových, který nám předkládají postavy, které prakticky kopírují ústřední trio z Futuramy a nedodávají nic vlastního. Luci je fajn zkažený týpek, ale Benderovi nesahá ani po kotníky, Elfo je stejná osobnost jako Fry, ale s Fryem se člověk okamžitě sžije, zatímco Elfo je spíš otravný a Bean jen Leela se dvěma očima. Je to zatím spíš mírné zklamání, protože sem čekal větší využití potenciálu, který má žánr Fantasy a vzhledem k tomu, že seriál jde na Netflixu sem čekal i větší odvahu a nekorektního humoru. Uvidíme co přinese druhá sezóna

• 10.5.2018  05:36

Nevím jestli je tohle nejlepší speciál, ale rozhodně má ty nejúchvatnější záběry. Prostředí střední Afriky nabízí nádherné obrazy a podle má tento díl asi nejlepší kameru ze všech speciálů

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48