Ben Hur (1959)

Definice pojmu - Epický velkofilm

Ledové království (2013)

Úvod jako z, nelogičnost a představení dvou nejhorších rodičů v dějinách disneyho pohádek zachraňují vcelku pěkné písničky, jejichž vrcholem je Let It Go. Ve druhé půlce je film akčnější a celkově zábavnější. Fajn pohádka pro holky, nicméně i když Na Vlásku mi přijde o hodně lepší

Městečko Three Pines (2022) (seriál)

Nebylo to zlé. V osmi dílech se řeší čtyři případy, plus jeden velký, který se táhne přes celou sérii. Malé případy nejsou špatné, odehrávají se v prostředí malého městečka s partou vcelku zajímavých postaviček. Popravdě kdyby to nechali jen při těch malých případech, byly by z toho takové Vraždy v Midsomeru na steroidech a za mě by to dostalo slušných 80%, hlavně za Molinu. A mám podezření, že ten seriál původně o vznikal jako jednoduchá procedurálka. Jenže pak někdo přišel a narouboval na to linku s Blue Two Rivers a ta působí jako pěst na oko. Zhruba do 4 epizody to ještě jakžtakž funguje, protože člověk očekává nějakého sériového vraha nebo tak. Jenže pak se člověk dozví jak to proběhlo a od té doby je to strašně přitažené za vlasy a popravdě dost předvídatelné. Moc mě nepřesvědčily ani snové vize detektiva Ganache. Je to vážně škoda, protože jako jednoduchou procedurálku, bych to klidně sledoval i další sezony. Takhle je to formálně dobře udělaná, ale dějově zbytečně překombinovaná detektivka

V žáru noci (1967)

Poctivá detektivka z dusného podnebí jihu USA. Sydney Poitier a Rod Steiger předvádí skvělé výkony, atmosféra hutná a hlavní myšlenka, i s ohledem na rok vzniku, je dodnes silná

Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

Není to nový příchod krista, ale těch 64% je nezasloužených. V kontextu netflixovských srágor si tohle v pohodě obhájí 7/10. Já se bavil a i přes několik chyb, které se snad během druhé série vyžehlí, jde o fajn seriál

Po stopách krve (1969)

Mrazivá atmosféra, výborné výkony a skvělá detektivka

Obhájce (2011)

Něco mezi 3 a 4. Je to chytlavý příběh, sympatický antihrdina v podání Matthew McConagheyho a zajímavě nastavený svět. Nicméně rutinní režie, nudný soundtrack, navzdory délce filmu, se spousta věcí stane jako z rychlíku a celé to chvilkama působí jako pilot nákladnějšího seriálu. Když to půkde v televizi tak to nepřepnu, ale vyhledávat to nejspíš nebudu

Harley Quinn (2019) (seriál)

Drsné, hrubé, nekorektní, sprosté, drzé a neskonale super. Sorry Margot, ale Kayley si ukradla Harley pro sebe

Peacemaker (2022) (seriál)

Tak je u nás HBO Max a já to hned oslavil tím, že jsem si konečně pustil toho oslavovaného Peacemakera. Ano, čekal jsem až doteď, protože jsem prostě hrozně líný vyhledávat a stahovat si cokoli. No a jaké to bylo. Asi nejlíp bych to vystihl slůvkem “Hmmm”. Je to týmovka s výraznými postavami, trochu šílenou zápletkou, několika zvraty a slovními přestřelkami, které hodně často naprosto postrádají jakýkoli smysl. Že to zni jako Guardians of Galaxy? Jo zní, že jo? James Gunn natočil další verzi prakticky té samé zápletky. Popravdě mě to bavilo víc než Gunnova Suicide Squad, ale jeho tvorba přestávají být můj šálek kávy. Pro mě osobně má Gunn celkem náběh stát se novým Zackem Snyderem, ale doufám, že z téhle cesty uhne. Navíc ty neustálé slovní výměny bez jakékoli pointy jsou prostě už lehce ubíjející a čím dál méně zábavné. Ale abych nebyl jen za hatera. Seriál skvěle odsýpá, některé hlášky se opravdu povedly, akce je hodně dobrá, John Cena je jako Peacemaker zábavný a cameo na konci je nečekané, ale celkem fajn. Ve výsledku jde o fajn seriál, ale pro mě osobně žádná bomba. P.s: omlouvám se za drobnou lež. Jako první jsem si samozřejmě pustil Dunu a je to furt téměř desítková střela