RexT

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 6.6.2018  12:09
    Lajna (TV seriál) (2017)

Na internetový seriál dost dobré. Scénář přijatelný, obsazení hlavních rolí skvělé. A připadalo mi, že ty polední díly jsou lepší, jak ty úvodní. Nejvíc jsem se smál u pětky ve studiu a u sedmičky.

• 2.10.2017  22:08

Chvilku to jde, ale postupně nesmyslů přibývá. Vrcholem je scéna, kdy se partyzánské velení jde poradit o uprchlíkovi, zda mu věřit či ne a nechá ho v zemljance zcela bez dozoru... Scénář si cucal z prstu nějaký modroknížkář! Snahu o pravdivější film, než byly ty komunistické asi nelze upřít. Ale je také vidět, že proti dobám, kdy vše cálovalo Ministerstvo Pravdy je zde rozpočet béčkový, či spíše céčkový. A s tou pravdou je to takové "ruské". Největším záporákem je vlastně ruský kontráš a to už známe z našeho "Jen o rodinných záležitostech". Neokomunistická propaganda podsouvající, že to vlastně většina komunistů myslela dobře, ale ti zlí tajní to pohřbili. Je to jako s cibulí. Můžeme loupat dál a dál, ale 100 % pravdu nikdy nenajdeme. Patřila by tak *, za snahu dávám jednu navíc.

• 31.8.2017  11:48

Tendenční propagandistický *. Občas prostřihy na imperialistické balóny, ze kterých pak padají štvavé imperialistické letáky, před kterými v jedné scéně prchá i stádo hus, koncem filmu pak po srážce s jedním z nich spadne civilní letadlo ČSA... Hnůj a ani herecké výkony to nezachrání. Včera jsem objevil na YouTube a po letech se díval ještě jednou, což mi přimělo snížit ze 2* na 1*. Jediné zajímavé na tom jsou snad občasné záběry z letadel

• 8.5.2017  20:15
    Da Vinciho démoni (TV seriál) (2013)

Mělo zůstat u 1.série. Pak už se historie příliš ohýbá a seriál se stává pochybnou fikcí.

• 29.10.2016  20:33

Vždyť to patří do muzea. Jako my všichni. Pokud za průměrné béčko dát * navíc, potom za obsazení. V podstatě muzeum akčních filmů posledních 40 let. Mohl se tam snad ještě třeba na vozíku mihnout "Drsný Harry". Čím jsem starší, tím více mi tyto filmy připadají pro děti. Záporáci padají jeden po druhém a na rozdíl od dřívějších zvyků nijak zvlášť v závěru ani negraduje to, čemu se říkávalo "americké finále". A když je nejhůř, zasáhne Chuck. Ještě že tomu tanku neurazil věž kopem z otočky ... To dokonce kdysi i toho Old Shatterhanda občas Indiáni chytli, i když ho pak většinou blbě svázali, nebo se objevil Vinnetou. Toto vypadá jako takový festival na rozloučenou. Obecenstvo tleská a tak se zase zvedá opona a přichází další díl. Budiž, ať to vydrží.

• 9.8.2016  18:34

Všechno se vyvíjí a ne vždy k lepšímu. Tenhle "Tarantino" mi tedy moc nechytl. Počtem postav a scén připomíná spíše sitcom, všichni "dobří" jsou vlastně vystříleni ve "čtvrtfinále", kdy kapitola 4 je dle časového sledu 1. Poslední (kočí 2.vozu) je otráven v "semifinále", ještě v kapitole 3. Nechutně pomalý rozjezd a nechutný závěr jak z filmů dávné sovětské provenience, kdy poslední přeživší gauneři čekají v chatě v pustině, až chcípnou sami.

• 4.6.2016  19:16

Označit film B či C je urážka všech těchto písmen. Patrně kdosi potřeboval dočerpat rozpočet, aby mu příště nezkrátili fondy. Slabé i jen mezi "Norissovými" filmy.

• 17.5.2016  20:19
    Fetih 1453 (2012)

Ono to v zásadě není tak špatné, navíc mě na tom zajímalo hlavně to, že to bylo turecky s českými titulky ... Ale dávám jen 3*, s uměleckou dramatizací se to nějak přehnalo a historických nepřesností, ne-li přímo lží je tam až dost. Tak především, Byzanc svých posledních nejméně 50 let jistě nebyla v pozici, kdy by mohla po Turcích požadovat poplatek za mír - jednalo se vlastně již jen o městský stát s pár přilehlými vesinicemi, obklopený Turky kolem dokola. Naopak platili Turkům v naději, že je časem s nějakou cizí pomocí porazí. Turky při dobývání zcela jistně neohrožoval příchod uherské (ve filmu maďarské) armády. u rozprášili 1446 u Varny, čímž byl osud Cařihradu ze strategického hlediska zpečetěn. Pokud se Turci něčeho báli, pak příjezdy italských a španělských lodí, ty se však v době pádu města teprve shromažďovaly. Město bylo po dobytí, zcela podle tehdejších válečných zvyků tři dny rabováno. Až na pár výjimek, patrně důsledek rychlého vzdání některých čtvrtí poté, co Turci vnikli do města. Zbytek jde na nějakou uměleckou dramatizaci, Giustinani nebyl zabit v nějaké "férovce" ve sklepě, ale střelen do zad na hradbách. Zda byl zrovna otočen zády k Turkům, nebo se jednalo o zradu, to už se nedozvíme. Podobně turecká vlajka se dostala na věž možná zradou, když nebyla zamčena výpadová branka ve hradbách. Tělo císaře nebylo po bitvě nikdy nalezeno. Urban pracoval pro Turky, protože Byzanc mu nebyla schopna dát požadované peníze - ono když si malý státeček vydržuje pomalu stejně nákladný dvůr, jako velká říše, nemůže to dopadat dobře. Mehmedův otec Murad neuspěl u Cařihradu částečně kvůli absenci děl, především pak proto, že z druhé strany zaútočil Timur Lenk. No a tím, že je film o pohledu z turecké strany, pak uvnitře Cařihradu panovaly neustálé nesváry hned mezi třemi stranami. Řekové, Janované (obrana hradeb) a Benátčané (zásobovací lodě uvízlé v přístavu). Princ Orhan byl zajatec, čistě jen tak pro případ, císař se s ním docela jistě neradil.

• 4.12.2015  16:23

Jeden z nejlepších sportovních filmů. Škoda jen, že tak trochu historii překrucuje. Finále se hrálo na tři a ne na čtyři vítězné zápasy. A Broskve do něj první ročník vůbec nepostoupily, drží ovšem rekord v počtu ligových primátů. Snad proto ve filmu sledujeme právě jejich tým. Kdo se chce na skutečnou historii mrknout, tak http://www.aagpbl.org/index.cfm https://en.wikipedia.org/wiki/All-American_Girls_Professional_Baseball_League Liga skončila roku 1954 kvůli úbytku diváků, zřejmě vinou televize.

• 29.7.2015  21:50
    Rallye smrti (2008)

Zdá se, že ty filmy se Stathamem v hlavní roli nejsou pro mě, působí to na mě jak nějaký zfilmovaný komiks, či videohra. Pochybuji, že bych to chtěl někdy vidět podruhé.

• 29.7.2015  21:48

Něco jako zfilmovaná videohra, nebo komiks. Akce tam třeba nechybí, ale je to takové celkově praštěné.

• 11.6.2015  23:00
    Kamarádi (TV seriál) (1969)

Nezaměňujte Metráčka s Válečkem. Metráček byl jiný seriál a byla to myslím "plnoštíhlá" holka.

• 26.12.2013  16:34
    Rivalové (2013)

Snad pár drobných nepřesností - Hunt skončil o rok později, než se ve filmu říká, ještě roku 79 jezdil za tehdy novou stáj Wolf. A zemřel roku 1993, nikoliv osm let po titulu. Bohužel si již nepamatuji, jak to bylo tehdy v Japonsku, ale jako kluk jsem F1 "žral". Právě v té době. Možná to Japonsko, kdy si jezdec myslel, že dojel pátý podle tabule trochu filmově zdramatizovali ... nějak se mi nezdá, že by jezdec neměl přehled, kolikátý vlastně jede. A jak je vidět například ve Wikipedii - http://en.wikipedia.org/wiki/1976_Japanese_Grand_Prix - stáj Hesketh asi též nezanikla koncem sezóny 75, když v GP Japonska 76 měli jezdce. Podle téhož třeba Scheckter odstoupil kvůli přehřátí motoru již 15 kol před koncem, takže ho Hunt nemohl v závěrečném finiši 4 kola do konce předjíždět - prostě to drama ve filmu trochu přihráli, ale kdo si nepamatuje, tak filmu to není vůbec na škodu. Pohled na tu tabulku také napovídá, jak bývala F1 nebezpečná. Z pořadí tam vidím hned tři jména jezdců, kteří se zabili později - Pace, Pryce a Petterson (Lotus - Monza 78), k tomu se zmrzačil Regazzoni. V každém případě mi připadá, že tehdy to bylo zajímavější, než dnes, rozdíly mezi týmy nebyly tak velké.

• 24.12.2013  21:10

Pokud mám něco vytknout, tak si snad mohli dát víc práce s výběrem hráčů a v maskérně. My "pamětníci", co si ty ruské hráče ještě pamatujeme ... Prostě se nejsou vůbec podobní, Michajlov s Petrovem měli třeba docela charakteristickou vizáž, podle které je fanoušek hned poznal. Treťjak se tomu skutečnému také příliš nepodobá a Tichonov, ten ve filmu vypadá spíš jak Brežněv, co prošel omlazující kůrou. A toho sestřihu zpravodajství na úvod také asi bylo až příliš. Jinak velmi dobré, jeden z nejlepších hokejových filmů, co jsem viděl. Vlastně to drama je trochu pokažené, když ten konečný výsledek si ještě "každý" pamatuje, ale při sledování to nevadí. Asi mi, podobně jako v knize od Gretzkého, třeba i vadí to zdůrazňování, jaký byl Treťjak skvělý brankář. Ale kdepak, nebyl, on jen chytal ve skvělém týmu, naši tehdejší gólmani právem říkávali, že v naší (tehdejší) lize by byl tak nejlépe čtvrtý. Oni tím zdůrazňováním jen zvýrazňují vlastní úspěch, ale to vůbec není třeba. Zázrak to tehdy opravdu byl a i nám "za oponou" se zase dýchalo trochu lépe, děkujeme, amíci.

• 29.9.2013  01:56

3* - podle mě si to více nezaslouží a je překvapivě, že jako šachista zde dávám filmu o šachu méně, než je zdejší průměr. Ten film kazí taková ta umělecká nadsázka. Možná je to střihem, ale v turnajové partii málokdy soupeři zahrají serii tahů rychle po sobě, to jen v časových tísních. Problém s nápovědami rodičů či trenérů v dětských turnajích existuje, ale nikdy jsem nezažil, že by kvůli tomu vyhnali rodiče až kamsi do suterénu :) - například asi tři roky staré pravidlo o zákazu zapisování zamýšleného tahu (dříve se to naopak kvůli zamezení zbrklostem doporučovalo) se dostalo do pravidel právě kvůli možnosti nápověd - kroucení hlavou a podobné signály. Předčasné vyjíždění dámy do hry je známá nováčkovská slabina, ale pokud by skutečně tímto hrdina trpěl, určitě by nedokázal vyhrát turnaj na celostátní úrovni. Takové sedmileté děti, nejlepší na přeboru své země, obvykle již nehrají o mnoho hůře, než já ... Shození figur může snad pomoci u řešení matové úlohy, ale představení si prázdné šachovnice určitě nepomůže při partii. Hráč má pozici v paměti a pokud ji tam má špatně, nepomůže mu ani představa prázdné šachovnice. Ve finále se hraje o titul přeborníka USA snad sedmiletých. I na této úrovni by závěrečný rozhodující šach po proměně pěšce se ziskem dámy viděl soupeř podstatně dříve. A patřičně by mu ztuhly rysy, když už zde ta mimika má takový prostor. Film také prostřihává na záběry Bobby Fischera a v závěru píší, že v roce 1992 sehrál nový zápas se starým protivníkem Spasským a zase zmizel. Ale to není přesné. Ten druhý zápas se totiž hrál na území tehdy okleštěné Jugoslávie a to v době embarga vyhlášeného americkou vládou. Kvůli největšímu cenovému fondu. Aby průšvihu nebylo málo Bobby svou výhru "zapomněl" zdanit. Takže od toho zápasu se již do své vlasti nemohl vrátit. Žil nějakou dobu v Budapešti, pak snad i v Japonsku a nakonec zemřel na Islandu. Ale nezmizel, většinou bylo známo, kde žije, jen již nehrál turnaje. Ono by to po té herní pauze nebylo vůbec snadné se vrátit, roku 1992 mu bylo téměř padesát a dvacet let nehrál. Ale ne nemožné, Korčnoj svůj poslední zápas o MS hrál ještě starší. Samotný hrdina Josh Waitzkin se nakonec nestal velmistrem, poslední turnajovou partii sehrál dle webu FIDE roku 1999 a je pouze mezinárodním mistrem. Zásluhou amerického programu Chessmaster, který má hned několik variant napodobující právě Waitzkina ve věku 8, 10 atd. let je dnes, po Fischerovi, Reshevském a Morphym možná i 4.nejznámějším americkým hráčem. Dobrý marketing! Když se ještě vrátím k filmu, tak jen málokdy je vidět celá šachovnice. V parku s Vinniem je jednou vidět Jänischův gambit (1.e4 e5 2.Jf3 Jc3 3.Sb5 f5!?) a jinak nic. Velká škoda, že tam neukázali tu kritickou pozici finále, kdy Waitzkin musí najit gxf6 a dopočítat se k tomu, že zásluhou šachu po diagonále partii vyhraje, i když si novou dámu postaví až jako druhý. Odhadoval bych to na propočet nějakých 8-10 tahů, což v dané pozici není takový problém - také proto si myslím, že soupeř to měl šanci zahlédnout třeba po té nabídce remízy, i když, na děti je takový propočet dost.

• 13.2.2013  17:30
    Sunshine (2007)

Velmi nadprůměrné sci-fi. Ale ten závěr to přeci jen zkazil, škoda.

• 31.12.2012  21:39

Asi trochu lepší, jak jednička. Kulturní zážitky jsem od toho nečekal, takže zklamaný nejsem. Dávám (horší) průměr.

• 7.9.2012  13:25
    Veterán (TV film) (2006)

Jen béčko a nějaké ty nelogičnosti v závěru k tomu ... Kdyby to natočili komorně s nějakými 6 herci a několika statisty, doplnili o pár střihů z nějakého staršího filmu, vyšlo by to vlastně nastejno ...

• 7.9.2012  13:22
    Boeing 747 (2003)

Jen béčko a chybělo mi nějaké vysvětlení toho závěru, jak přežili, když se nedostali do toho druhéhu letadla zpátky ... Koho nebaví televizní "zábava", ať si to klidně pustí. Ale nestojí to ani za cenu toho CD, úrovní se to blíží Hongkongu ...

• 31.8.2012  23:50
    Kostka 0 (2004)

Možná až moc detailní smrti ...Předešlé díly jsem neviděl a snad ani nechci. Nevím, co by museli v televizi dávat, abych tohle zapnul ještě jednou, snad Vyvolené? Superpero to ve svém komentáři vystihl dost dobře. Budiž, sci-fi horor. Ale to drama jsem tam nějak nepostřehl, snad proto, že se na to dá dívat jen s vypnutým mozkem ...

• 31.8.2012  23:38

Pár pěkných scén, ale jinak celkem opruz. Nad zápletkou a vyústěním raději nepřemýšlet, ale od toho vlastně ty akční filmy jsou. Tak nějak francouzsky nelogické.

• 31.8.2012  23:33

Ta holka je svým způsobem hezká, ale to je z toho filmu asi vše, co za něco stojí, +* jen za ní. Film nemá smysl pitvat, podprůměrné béčko. S vypnutým mozkem, proč ne, dokoukal jsem i mnohem horší.

• 16.7.2012  01:45
    Český sen (2004)

Náhodou jsem si dnes na ten film vzpomněl při jiné příležitosti a tak jsem si ho hned pustil. Paráda, i když něco málo přeci jen chybí. Každý národ potřebuje sebereflexi, české dějiny začal "opravovat" Pekař, náhled Čechů na sebe samé jako kulturní národ značně narušil již pan Železný (kdo si třeba ještě vzpomene na Vox Populi?) a tenhle film nám nastavuje zrcadlo v tom, jak žereme reklamu, ačkoliv každý tvrdí, že se jí nenechá ovlivnit. Škoda, že ten nápad je ji vyčerpán, pokud by se něco takového natočilo dnes, "úspěch" v počtu napálených by byl ještě daleko vyšší. 4* čistě za snahu a neotřelý nápad, i kdy jinak je přeci jen vidět, že film točili studenti. Od profíků by to bylo ještě působivější, ale ti zase nemívají takové nápady. A závěrečné srovnání s kampaní na ANO pro EU s prostřihem na portugalského rybáře (na tom plakátu myslím bývalo také něco jako "Když se chcete mít dobře, musíte tvrdě pracovat") mi v souvislosti s dnešním děním v EU přišlo jako pěkná, původně nezamýšlená tečka. Pěkný je i mlžící "Hurvajs" Špidla. Paráda.

• 12.6.2012  00:46
    Oliver Twist (2005)

Škoda, že ten román poněkud zkrátili ... Pokud by se ho drželi více, mohlo to být ode mě i za 5*. Fagin (Ben Kingsley) je kouzelný. Pokud někdo četl dříve román, jakože asi skoro všichni, bude přeci jen zklamán, jako obvykle. Ale jinak je to poměrně zdařilý pokus.

• 22.3.2012  01:25

Bohužel, nůžky by zde prospěly nejvíc. Snad mohli udělat sestříhanou verzi pro "neameriku", tak 100 minut maximálně a dalo by se to pak přežít. Toho amerického patosu je tam příliš mnoho. Navíc to celé připomíná takové zfilmované leporelo - pospojované scény z období od zahájení války k bitvě u Chancellorsville. Vlastně nejhorší možný formát. Buď to mohl být slušný seriál, anebo, při jiném přístupu solidní cca dvouhodinový film. Takto je to příliš dlouhé, sentimentální a v důsledku tedy nudné.

• 11.3.2012  21:38

Zajímavé, že se ty žižkovské schody těm filmařům tak líbí. Bistro, kde se Liška potká s Vilhelmovou, totiž bývalo na křižovatce ulic Kafkova a Buzulucká na Praze 6 (dnes jsou tam Vietnamci) - jsou tam vidět i okna zadní části Generálního štábu. Ale Vilhelmová se do bistra ukryje, aby se schovala před Hadrbolcovou, která přichází po žižkovských schodech, které jsou na Praze 3 mezi ulicemi Táboritská a Chlečického (http://mapy.cz/#x=14.457760&y=50.083226&z=16&d=stre_122098_1&t=s&q=T%C3%A1boritsk%C3%A1%2C%20Praha%203&qp=14.386462_50.095669_14.401276_50.101773_15 ), střihem ve filmu nahradily zbytek Kafkovy ulice vedoucí k Banskobystrické a dále k parku u hotelu Diplomat. Byt, kde bydlí Langmajer je Buzulucká 4, ale jestli k tomu patří i ten dvůr, těžko říci. http://mapy.cz/#x=14.396490&y=50.098735&z=15&d=addr_8976554_1&t=s. Hledal jsem nějakou chybu, když už jsou ty dvě scény točené na různých místech, ale oblečení Hadrbolcové štáb uhlídal a tašku má také na stejné straně. Snad jen sněhu je na tom Žižkově znatelně méně, jak v Dejvicích ... Docela by mi zajímala i ta další místa, to kluziště (podobné by mohlo být třeba na Lukách), nádraží - těžko říci, možná i sestříhané Dejvice nebo Bubeneč, na Veleslavín je tam moc kolejí, stejně tak to místo, kde bydlí Vilhelmová s Gaislerovou ... Jinak ta úvodní cesta vlakem je na ČR příliš dlouhá :), nemáme ruské rozměry. Když jsem jel z Prahy do Humenného na vojnu, bylo to 13:07 čistá jízda i s přepřaháním v Košicích. Tady jede napřed v kupé a pak dalším vlakem ještě celou noc v lůžkovém voze ... Pravděpodobnost, že se dva původně cizí lidé takto několikrát sejdou, také není moc velká :).

• 6.3.2012  15:24

Film sám o sobě by byl velmi dobrý, ale kazí ho takový ten americký sentiment. Zde je těch "sladáků" až příliš. Na druhé straně krásné záběry na rozbouřenou sopku. Pokud pomineme jízdu po lávě a babičku obětující se za rodinu, dá se to zkousnout. Dávám o * více kvůli Lindě Hamilton ...

• 11.2.2012  19:12

Tři hvězdičky jen z nostalgie ... Vůbec nechápu, co se mi na tom mohlo před 20 lety líbit. Solidní nápad, ale slabé céčkové provedení. 14 000 let stará "Egypťanka" se probere a hned pozná, že ta podélná věc je zbraň ... Zbytečné scény, ubohá akce a vlastně ani ta scéna s robotem na chodbě vlastně není nic extra. Hudba příšerná, snad jen s těmi měsíčními scénami si trochu pohráli. Vzhledem k době vzniku (cca Terminátoři, Jurský park atd.) to myslím i v té době šlo daleko lépe, mít na to natáčení víc peněz. Odsouzeno k zapomnění ... bohužel. Přitom kvalitní sci-fi je tak málo ...

• 21.12.2011  15:49

Bohužel. Kdo četl knihu s tímto názvem, tak film mu nic nového nepřidá. A zpracování námětu mi nepřipadá zase tak vtipné, abych sledováním trávil večer. Mohlo to být o dost lepší, jen podprůměrné béčko, jen o málo lepší, jak nějaká ta soap opera.

• 20.12.2011  22:09
    Dobyvatel (2007)

Někdo se sice snažil, ale celý film je tak trochu "asiatsky" toporný. Snad je to jinou kulturou, asijským filmům, vynecháme-li akční Hong-Kong obvykle chybí spád a připomínají spíše nafilmované divadlo. Také se místy ve filmu divák, neznalý tolik dějin Mongolska, ztrácí. Možná je to překladem. Ty bitevní scény, nevím, snad by se daly udělat lépe. Více jak 3* podle mě dát nelze. Jinak souhlasím s "klerikem". I já si u tohoto filmu, kdovíproč, vzpomněl na staré indiánky.

<< předchozí 1 2