okres Třebíč

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 15.10.2017  23:33
    Temná věž (2017)

Hrůza! Tohle nemá s epickou heptalogií s názvem Temná věž absolutně nic společného a sám o sobě tento film nefilm působí jen jako nějaký špatný vtip :-((( Verdikt: 2* a 40 - 50 %.

• 15.10.2017  23:30

V podstatě film o takové švédské obdobě českého Járy Cimrmana. Vtipné, ale pánové Svěrák a Smoljak byli rychlejší ;-) Verdikt: 4* a 75 %.

• 26.8.2017  14:13

Příznivci Harryho Pottera a zvláště knih J.K. Rowling jsou, myslím, spokojení. Zajímavá podívaná s neokoukaným Eddie(m) Redmayne(m), který se navíc ukazuje jako dobrý herec. Verdikt: 4* a 75 %.

• 26.8.2017  13:14

Film, který spousta diváků netrpělivě nebo dychtivě očekávala. Srovnání s Prometheem a předchozími filmy o vetřelcích je tu vcelkem nasnadě. Co do kvality se jedná o minimálně stejně tak kvalitní snímek, jako předchozí Prometheus, ne-li lepší. Mnohé otázky zodpovězeny, avšak jiné vyvstaly. Vzato kolem a kolem film stojí za to vidět. Je napínavý a člověk s u něj nenudí ačkoliv dějová linie a samotný konec jsou předvídatelné. Verdikt: 3 a 1/2* a 70 - 75 %.

• 26.8.2017  13:09

Vtipný akční film u kterého se člověk nenudí. Šmrncovní Samuel L. Jackson a téměř stejně tak dobrý (i když...) Ryan Reynolds. Ve zkratce vcelku chutná letní jednohubka. Verdikt: 3 a 1/2* a 75 %.

• 18.6.2017  23:06

Uplynulo již 14 let od natočení prvních "Pirátů z Karibiku" a konečně se po letech tento film opět blíží svou kvalitou prvnímu snímku. I když má přes 2 hodiny, film je vtipný, dobrodružný se zajímavými novými "záporáky" i "klaďasy", kteří asistují "starým" a ostříleným "pardům". Parádně jsem se u filmu bavil. Po katastrofálním překombinovaném 3. celovečerním filmu následoval film s podtitulem "Na vlnách podivna", který byl zdařilejší, ale tento jej ještě převyšuje. Bravo! Verdikt: 4* a 80 %.

• 18.6.2017  22:44

V podstatě už teď, pár měsíců po tom, co jsem film viděl, si moc nepamatuji o čem, že to vlastně bylo. Docela povedené vizuální zpracování bez hlubší znalosti animované předlohy však z postupem času u mě upadá v zapomnění... Verdikt: 3* a 50 - 65 %.

• 18.6.2017  22:41

Na jedno podívání vřele doporučuju, příjemné odlehčení od všemožných marvelovských nebo DC spektáklů přichází v podobě parodie na super-hrdiny s názvem Sebevražedný oddíl (Suicide Squad). Časem ale v mém případě upadne v zapomnění... Verdikt: 2 a 1/2* a 60 - 70 %.

• 18.6.2017  22:32
    Wonder Woman (2017)

Podstatně lepší než "Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti". Postava Wonder Woman ztvárněná Gal Gadot je založená na tom, že to je v podstatě "super sexy hot chick", co jiného taky, že. Opět jako téměř všude je i zde nevyhnutelně patetické milostné téma na pozadí hlavní linie... Vizuální efekty působí místy dost levně, bohužel. Od filmu nečekejte nic hlubokého..., i když se začínám cítit na filmy tohoto typu už trošku starý..., tak i přes to mě tento film v podstatě mile překvapil a potěšil i svým humorem. Tepr až zde začínám cítit, že Marvelu roste nadějná konkurence..., což člověka docela i potěší. Milým překvapením filmu byl herecký um v dané roli v podání David(a) Thewlis(e). Verdikt: 3* a 70 %.

• 18.6.2017  22:25

Strašná hudba při nástupu Wonder Woman!!! Samotný koncept boje supermana a batmana je nesmysl, všichni ví, že bez kryptonitu je superman prakticky neporazitelný... Batman v podání Bena Afflecka je jakýsi příliš démonický a jakoby ztratil svou roli, kdy bojoval za dobro... najednou se stává "zlým" a bojuje proti supermanovi!!! To zpracování je velmi bombastické, ale nevím nevím... V podstatě nebýt Wonder Woman, tak vše dopadne úplně jinak... Boj Batmana proti různým superbytostem a "nadlidem" je zkrátka trapný... Jesse Eisenberg zahrál výborně slizkého Lexe Luthora... Verdikt: 2 a 1/2* a 60 - 70 % z úcty k žánru...

• 21.3.2017  09:08

Na filmovém zpracování životního osudu Stephena Hawkinga se mi líbil herecký výkon Eddie(ho) Redmayne(a), který tohoto věhlasného fyzika ztvárnil více než přesvědčivě. Dále mě film zaujal hlavně svou filmovou hudbou v podání Jóhann(a) Jóhannsson(a). Jedná se o snímek nadprůměrné kvality i nejen díky těmto přednostem. Verdikt: 3 a 1/2* a 75-80 %.

• 21.11.2016  00:37
    Zázračná planeta II (TV seriál) (2016)

Dokonalost sama. Při shlédnutí upoutávky s doprovodnou hudbou v podání Hans(e) Zimmer(a) jsem se rozplakal... Verdikt: 5* a 100 %. Jako vždy absolutní špička ve své kategorii.

• 21.11.2016  00:34
    Příchozí (2016)

Pozoruhodné psychologické sci-fi jež je světlou výjimkou mezi přehršlí filmů založených jen na vizuálních efektech. Verdikt: 4* a 80 %.

• 20.3.2016  16:04

Další celovečerní snímek věnovaný čistě Kapitánu Amerikovi... Samotný děj není nic převratného, jelikož jsem ho po prvním skouknutí za nějakou dobu úspěšně zapomněl..., ale ty efekty, ta velkolepost a další aspekty této vizuálně úchvatné podívané, která tvoří drobný střípek marverovského univerza vás prostě nutí se na něj kouknout minimálně jedenkrát... Verdikt: 4* a 70 - 75 %. PS. Nejzajímavější postavou celého filmu je "záporák" v podání Roberta Redforda.

• 20.3.2016  16:00

Tarantino tak jak ho máme rádi... Velice mě potěšila postava v poslední době ne moc příliš obsazovaného Kurt(a) Russell(a). Dále se mi líbili i klasikové jako Tim Roth, Michael Madsen a Samuel L. Jackson. Příjemným překvapením byla pak Jennifer Jason Leigh. Film který táhne hlavně na výborné dialogy v podání výborných herců... skvělý scénář a režii a v neposlední řadě klasický hudební doprovod v podání legendárního Ennio Morricone(ho). Verdikt: 4* a 80 - 85 %.

• 20.3.2016  15:54
    Gotham (TV seriál) (2014)

Je to relativně chytlavý seriál, i když znám i mnohem lepší. Jelikož souvisí s DC Comics a jejich hlavní postavou Batman(em) a týká se jeho zrodu začal jsem jej sledovat. Doufám, že se příliš rychle neokouká a nezačne nudit... Verdikt: 3* a 60 - 70 %.

• 20.3.2016  15:49
    Lov (TV seriál) (2015)

Výborné záběry v HD rozlišení a komentář sira Davida Attenborougha a nejschopnější dokumentární týmy na světě pracující pod záštitou televize BBC bohatě stačí k tomu aby seriál hladce navázal na předchozí veleúspěšné série Planet Earth (2006), Life (2009), Frozen Planet (2012) a další... Verdikt: 5* a 95-100 %. Škoda, že nevidíme Davida Attenborougha účinkovat v dokumentu.

• 20.3.2016  15:42

Film má v sobě něco velkolepého a jedná se o poměrně výpravné zpracování, ale bohužel má vícero hluchých míst. Hlavním tahákem je zde příběh (a v tomto případě konkrétně jeho završení) a charizmatické hlavní postavy v čele s Katniss (Jennifer Lawrence), prezidentem Snow(em) (Donald Sutherland) a prezidentkou Alma Coin (Julianne More). Zajímavá knižní předloha a ucházející scénář nabízí ve výsledku pozoruhodnou podívanou, která by však mohla být o dost lepší, jak předpokládám... I tak ale stojí za shlédnutí. Verdikt: 3 1/2* a 75 %.

• 20.3.2016  15:32

Na film jsem kouknul, protože mě vizuální upoutávka dost zaujala. A po shlédnutí můžu konstatovat, že je to v podstatě jediný tahák, na který film táhne publikum. Není to ani tak o ději a hereckých výkonech jako o té vizuální stránce. Film není nic extra, ale pořád je lepší než filmy "Clash of the Titans" (Souboj titánů) a "Wrath of the Titans" (Hněv titánů se Sam(em) Warthington(em) v hlavní roli. Gerard Butler se do role Seta výborně hodí. Nikolaj Coster-Waldau také stále ještě táhne na relativní "neokoukanost". Ostatní role jsou více-méně bezvýznamné... Třešničkou je pouze Geoffrey Rush... Verdikt: 3* a 60 - 70 %.

• 27.12.2015  12:43
    Marťan (2015)

Skoro one man's show... a Matt Damon se coby herec stále zlepšuje.... I když kolem a kolem film je v podstatě o ničem. I přes to však, sledovat, jak jeden muž bojuje na rudé planetě bez pomoci ostatních pouze a jen sám za sebe vyzbrojen svým intelektem a znalostmi z výcviku... vás prostě baví a nenudíte se. Tuším, že kniha bude samozřejmě lepší, jak tomu bývá téměř vždy, ale pro účely obrazovek je scénář filmu, podle mě, fajn. Je to napínavé a dobře se na to kouká, co víc si můžeme přát... Verdikt: 4* a 75 - 80 %.

• 27.12.2015  12:28
    Spectre (2015)

Na to, že má film 2 a půl hodiny se vám to vůbec nezdá, protože jeho plynulost a napínavost není ničím narušována. Jedná se o velkolepý akční vizuální spektákl, který je dobře a zkušeně zrežírován a nechybí mu ani kvalitní scénář. Minimálně stejně tak dobrý, ne-li lepší jako Skyfall. Nechybí obvyklé návštěvy zajímavých destinací, rychlé automobilové honičky v luxusních silných sporťácích, krásné ženy a téměř vševědoucí a vševidoucí hlavní padouch Ernst "BigBrother" Stavro Blofeld v podání neméně zajímavého Christoph(a) Waltz(e). Výrazněji mě zde zaujal v roli jeho "sekundanta" i herec Andrew Scott, známý hlavně z role Moriartyho ze seriálu Sherlock s Benedict(em) Cumberbatch(em) v hlavní roli. Dave Bautista se do role neskutečného "nařezance" a neúmorného pronásledovatele, který je schopen "dát na budku" i samotnému 007 také perfektně hodil. Verdikt: 5* a 80 - 85 %. PS. Akorát titulní písni od Adele, která zazněla ve Skyfall se jen tak něco nevyrovná, nic proti Sam(um) Smith(ovi).

• 26.12.2015  16:08

V pořadí sedmý celovečerní film kultovní série SW, který byl očekáván s velkými nadějemi, slávou a pompou, ve mě zanechal poněkud rozporuplné pocity. Samotný děj film je jedna velká akce a vizuální stránka je prostě úchvatná, je vidět, že J.J. Abrams disponoval v rozpočtu k filmu s nemalou sumičkou peněz... Velmi mě potěšilo herecké obsazení Harrison(a) Ford(a) a Carrie Fisher... a samozřejmě i Žvejka (Chewbacca), ale tím můj výčet kladů pomalu končí..., neboť díky tomu, že děj je jedna velká akce, není zde moc prostoru na cokoliv jiného. Hlavní záporák na mě hned v první scéně udělal dobrý dojen, ale pak to s ním šlo bohužel rychle skopce. Dost jeho postavě ubralo to, že příliš brzy, nebo resp., že vůbec odhalil svůj obličej skrytý pod maskou, jež mohla nahánět hrůzu a dělat ho temnějším, dále mi vadila jeho rozpolcenost - to se mocným a zlým Sithům přeci nestává a s tím souvisí i slabost jeho postavy. Je nepřípustné aby v některých okamžicích váhal, nebo abychom u něj viděli nerozhodnost, slabost atd. Samotné bojové scény taky nic moc. Bojové scény se světelnými meči z novodobé trilogii jsou mnohem, mnohem lepší... Navíc tvůrci se snažili být originální zcela "revolučním" designem světelného meče, ale co si budeme namlouvat, boční světelné "zarážky" jsou zcela k ničemu a jejich význam zůstává pro mne nepochopitelný... Zajímavá je myšlenka, že Jediové mohou být i ženy..., co potom Sithové... viz animovaná série SW: Klonové války. Verdikt: 3 a 1/2* a 75 % . Časem možná přehodnotím...

• 26.12.2015  15:52

Film, který je poslepováním původních filmů o Růžovém panterovi s excelentním Peter(em) Sellers(em) z jehož hereckého umu se snaží těžit. Moc se mu to ale nedaří a film je jen slabším odvarem. Verdikt: 3* a 70 %.

• 26.12.2015  15:50
    Korunní princ (TV film) (2015)

Televizní pohádka průměrné kvality, nebo možná spíš místy i lehce podprůměrné..., nic, co by člověku na delší dobu nějak výrazněji utkvělo v paměti. Nejzajímavější postavou je zde princ Karel v podání Kryštofa Hádka. Verdikt: 2 - 2 a 1/2* a 60 - 65 %. PS. Nic extra vtipného, nebo originálního z naší novodobé pohádkové tvorby.

• 5.12.2015  17:09

Mission Impossible je vlastní projekt a srdcovka Toma Cruise. Alternativa k filmům o agentu 007 a Jasonu Bourne(ovi)... Skoro bych řekl, že ty Cruisovy filmy jsou stále lepší a lepší. Tento je snad skoro nejlepší vůbec. Už v pořadí 4. celovečerní film - Ghost Protocol, byl více než vydařený..... no a tento.... hmmm. Výborný Ethan i jeho sexy partnerka, osvěžující postavou je zde i postava, kterou ztvárňuje Alec Baldwin a dobrou volbou bylo i obsazení hlavního záporáka stále známějším a lepším Sean(em) Harris(em). Ving Rhames a Jeremy Renner zůstávají klasikou a více se mi líbila i postava Benji(ho), kterého hraje Simon Pegg, kterému tak nějak ubylo ironie a přibylo na vážnosti... Jeho postava se mi líbila víc než v předchozích filmech. Výsledný verdikt: 4* a 80 %.

• 5.12.2015  16:58
    Pod zemí (2014)

Mezi horory patří tento k těm lepším. Není postavený (naštěstí) na hektolitrech prolité krve a zcela nesmyslném scénáři, jak bývá zvykem... Spíš se snaží tvářit skoro jako (pseudo)dokument. V závěru mi sice poněkud uniká samotná pointa, ale to se dá u snímku tohoto tipu přehlédnout a tolerovat. Verdikt: 3* a 65 - 70 %.

• 5.12.2015  16:54

Bohužel, nebo bohudík, neznám ani knižní předlohu a neviděl jsem ani legendární zpracování od Karla Zemana, ale přesto se nedá říct, že bych tento film musel nazvat vyloženě špatným. Ano, je táhlý, a vleklý, ale atmosféra poměrně funguje a děj není úplně nezajímavý. Herecké výkony nic extra..., ale to jsem ani nečekal. Verdikt: 3* a někde mezi 60 až 70 %.

• 5.12.2015  16:47
    Ant-Man (2015)

Další marvelovský hrdina převedený na filmové plátno, a myslím, že víc než úspěšně. Minimálně, co do efektů je film víc než nadprůměrný. Paul Rudd v hlavní roli sice není extra třída, ale jelikož je film pojat se značnou dávkou (sebe)ironie, stojí za to. Kdyby se hlavní hrdina snažil tvářit vážně, tak by kvalita snímku šla dolů... Corey Stoll svou roli hraje skvěle..., krásné Evangeline stačí jen dobře vypadat a opravdovou hereckou třešničkou filmu je Michael Douglas, který i když po prodělané nemoci dost zhubl a zestárl, stále umí ukázat, že ještě nepatří do starého železa - klobouk dolů.... Verdikt: 4* a 75 - 80 % a těším se na další film...

• 13.9.2015  21:43
    Den poté (2004)

Ne, ne, ne, ne, ne.... je to prostě hrozně špatné a plné kýče a já nevím čeho všeho. Američané, kteří zachraňují svět, o všem diskutují s panem prezidentem..., zachraňují své děti před téměř jistou smrtí... národ těch největších hrdinů a sebeobětavců... to fakt ne-e. Afekty sice dobrý na dobu před 11 lety, ale to je tak jediné... I tento Emmerichův mega film stihne stejný osud jako téměř všechny katastrofické filmy.... časem upadnou v zapomnění... Verdikt: 2* a 50 %.

• 13.9.2015  14:23
    Kód Enigmy (2014)

Kvalitní film, který má dobrý scénář a je natočen "s citem". V hlavní roli exceluje Benedict Cumberbatch, po jeho boku stojí půvabná, taktéž dobře hrající, Keira Knightley. Film bych mohl přirovnat k Čisté duši (Beautiful Mind, 2001) s Russel(em) Crow(em). K otázce homosexuality lze říci snad jen to, jak lidé ještě ve 20. století (ne-li dnes, jako že i dnes!) mohou pronásledovat a perzekuovat homosexuální jedince a postihovat je zákonem. Unbelivable! Fakt nechápu, proč to někdo v rádoby civilizované společnosti musí řešit... a nemůže se s tím žít a brát to tak, jak to je... To je jedině důkazem toho, že společnost stále ještě není příliš vyspělá, když se staví takto k jakýmkoliv odchylkám od "normálu"... To samé viz rasizmus, fašizmus, holokaust, genocida... Máme se ještě hodně učit a bude to zřejmě ještě drahnou chvíli trvat než z toho vyrosteme. Verdikt: 4* a 80 - 85 %.

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34