Nejlepší z Brooklynu (2009)

Brooklyn's Finest but movie's baddest, asi tak nějak. Na to, že film má přes dvě hodiny jsem dlouho, ne-li celý film v podstatě nepochopil o co v něm vlastně kráčí. Děj je totiž absolutně nekonzistentní, je to bída a slabota a to i přes to, že je zde spousta slavných tváří. Když scénář stojí za ho.no, tak i celý film i kdyby v něm hrál já nevím kdo. Tu úvodní větu v oficiálním textu distributora moc nechápu: "Tři přátelé, tři policisté, tři příběhy." Ty 3 poldy bych nakonec dal, ale 3 přátelé? Kteří že to byli? A 3 příběhy? Asi mi něco uniklo, protože moc jsem v tom 3 příběhy, resp. 3 dějové linie neviděl. Verdikt: 2* a 60 %. PS. Zbytečně moc dlouhé. Výstižný je komentář uživatele se jménem verbal.

Iluzionista (2006)

Vcelku ucházející, ale zdaleka ne tak dobré jako např. Dokonalý trik. Verdikt: 3* a 70 %.

Wanted (2008)

Celkem průměrná akčňárna, nic zásadního, co by po delší době nějak vyčnívalo. Verdikt: 3* a 70 %.

Sociální síť (2010)

Film o Facebook(u), který mě zas až tolik nenadchnul a hlavní podíl na tom bude zřejmě mít nafoukaně působící Jesse Eisenberg. Verdikt: 3* a 70 %.

Piráti na vlnách (2009)

Čekal jsem víc, ale moc mě to nenadchlo, takže asi tak. Verdikt: 3* a 70 %.

Barbar Conan (1982)

Působivý mytologický snímek a jeden z Arnieho prvním filmů vůbec. O úspěch tohoto filmu se markantně zasloužil Basil Poledouris, autor soundtracku. BRAVO BASILE! Verdikt: 3* a 75 %.

Ďáblův advokát (1997)

Snad nejlepší a životní Al Pacinova role aneb nejlepší filmový ďábel, co znám. Pravý herecký koncert, ve kterém Al Pacino jednoznačně dominuje a Keanu Reeves mu zde dost obstojně sekunduje. I Charlize Theron se mi zde líbí svým hereckým umem. Výborná kamera, velmi příhodná filmová hudba, která vytváří přímo pekelnou atmosféru, kde nejsou naškodu ani lehce decentní hororové prvky. Tomuhle říkám pravý majstrštik! Verdikt: 5* a 85 - 90 %. PS. Úplně nejvíc nejdrsnější je závěrečná konfrontace Kevina Lomaxe s Johnem Miltonem a Miltonovo/ďáblovo popisování boha. Za konstrukci samotných vět vzdávám scénáristům holt a k Al Pacinově ohnivému přednesu mám jen jediné: "BRAVO MISTŘE!"

Expendables: Postradatelní (2010)

Film nadupaný téměř všemi známými akčními hvězdami, kterým scénáristé vložili do úst spoustu drsných a vtipných hlášek a kostyméři do rukou velké a jako břitva ostré nože a těžké kvéry. Nečekaný a přesto příjemně úspěšný režisérský počin Sly(e) Stallone(ho). Sly navíc byl natolik důvtipný a inteligentní, že vše pojal s recesí a nadhledem a všichni akční hrdinové, kteří už dnes mohou odejít (resp. spíš mnozí už dávno odešli) na vytoužený odpočinek, si zde výborně utahují. Je to taková pocta k jejich celoživotnímu dílu a završení jejich kariér. BRAVO SLYI,BRAVO! Podařilo se ti něco fakt EXTRA. Verdikt: 4* a 80 %.

Hra (1997)

Zajímavě napínavé. Role pracháčů a vlivných chlapíků Michaelu Douglasovi vždy seděli na výbornou, co se však stane, pokud se takovýto chlapík zaplete do velmi podezřelé hry v níž nechtěně hraje hlavní roli, aniž by o tom věděl. Verdikt: 4* a 80 - 85 %.

Na dotek (2004)

Tomuhle říkám výborná rošáda a skvělý herecký koncert v první řadě. Tenhle film je prostě jaksi netradiční a má fakt sílu. Doporučuji! Verdikt: * a 85 %.