Resident Evil (2002)

V rámci žánru a z úcty k legendární počítačové hře, v podstatě vůbec první akční PC hře, co jsem kdy hrál hodnotím kladněji, než bych hodnotil jindy. Verdikt: 2 1/2* - 3* a 65 - 70 %.

Telefonní budka (2002)

Téměř celý film se odehrává na prostoru asi 1 metru čtverečního v telefonní budce, proto musel Colin Farrel podat ne jen tak ledajaký herecký výkon. Ona je to totiž v podstatě víceméně One Man's Show. Ale dobrá One Man's Show. Stojí za to vidět. Verdikt: 4* a 75 - 80 %.

Pretty Woman (1990)

Je to film o novodobé Popelce, který stále i v dnešní době boduje. Romanťárna jak hrom, ale vždyť to je to po čem většina žen touží, takže je jasné, že se na to dobře kouká. Dva krásní lidi, vtip a všechno to pozlátko. Plus skladba Pretty Woman od Roy(e) Orbison(a). Verdikt: 4 - 5* a 80 - 85 %.

Dannyho parťáci (2001)

Dobře namíchaná zábava v podobě velkých hereckých jmen. Dannyho jedenáctka si zaslouží Vaši pozornost, ale zas bych to příliš nepřeháněl. Verdikt: 3 a 1/2* a 75 - 80 %.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Náctiletí v té době z každého nového dílu Twilight ságy doslova šíleli, měl jsem možnost to jednou vidět v TV na vlastní oči. Cullenovic famílie i Jakob a jeho smečka jsou ale naprosto OUT! Stejně tak Bella, je to prostě velká trapárna, sice červená knihovna, ale postrádá to herectví, kvalitní scénář a režii. Verdikt: 2 a 1/2* - 3* a 50 - 70 %. PS. Existují mnohem horší seriály a filmy, a vzhledem k tomu, že to má knižní předlohu, tak pro srovnání si zaslouží vidět, aspoň fanoušci knihy mohou vidět, jak se dnes knižní adaptace mrví.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Nejvíc pohádkový díl celé ságy a zároveň tím pádem i pro nejmenší publikum. Má to vtip a je to zmáknuté v celku dobře a to i přes to, že na hlavu Chris(e) Columbus(e) se snáší povětšinou jen kritika. Já jsem byl spokojen. Verdikt: 4* a 75 %.

Kruh (2002)

Fakt síla, v rámci svého žánru je to top! Must See! Atmosféra filmu se dá krájet, navíc to má i smysluplný a napínavý děj, dobrou kameru, Naomi Watts, která je skvělá... Verdikt: 4* a 80 - 85 %.

Znamení (2002)

Tomu říkám mistrně budované napětí. Dobře zahrané, výborně zrežírované, nápaditá filmová hudba, prostě fakt síla! Nemám co vytknout. Verdikt: 5* a 90 %.

Rychle a zběsile (2001)

První film úspěšné filmové série. Kdo má rád rychlá a pěkná auta a krásné slečny, včetně sympatického záporáka i klaďase, tak se v tomto vyžije. Verdikt:3* a 75 %.

Interstate 60 (2002)

Tohle je ale zvláštní dobrodružný road movie s vtipem a výborným Gary Oldman(em). James Marsden není herec, ale modelka. Verdikt: 3 a 1/2* a 75 %.

Ovládací panel
11 bodů