500 dní se Summer (2009)

Ale jo, vím, že se mi to líbilo, ale že bych si z toho příliš něco pamatoval, to zrovna ne :-/ Dobře to vystihuje komentář uživatele DaViD '82. Verdikt: 3 a 1/2* a 75 %.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Film sám o sobě je relativně dobrý, ale já osobně jsem byl zklamaný od toho odchýlení od knihy a od samotného filmového závěru, podle mě to není příliš vydařené zpracování knižní předlohy a myslím si, že z toho šlo vytěžit o dost víc, zvlášť, co se týče závěrečné bitky. Pan scénárista spolu s panem režisérem to dost skonili :-(((, ale budiž... Verdikt: 3 a 1/2* a 75 %.

Iron Man (2008)

Vtipně napsaný a zrežírovaný hollywoodský spektákl jenž za svůj fenomenální úspěch vděčí především Robert(u) Downey Jr., který se do role filantropa, playboye a excentrického, velmi inteligentního a pohledného miliardáře Tony(ho) Stark(a) vžil na 100 %. Výborně zde hraje i velmi nezvykle vypadající Jeff Bridges a příjemným a elegantním doplňkem Starkova high-tech vybavení je zde i Gwyneth Paltrow. Celé to má vtip, akci a kvalitní vizuální i zvukové efekty. Verdikt: 5* a 85 %.

Kokain (2001)

Johnny Deppem výborně zahraný a Tedem Demme(m) dobře zrežírovaný snímek, který zákonitě musí mít i kvalitní scénář. Vřele doporučuji. Verdikt: 5* a 85 %.

Hodiny (2002)

Hmmm... Nicole Kidman co by Virginia Woolf, proč ne, hraje ji skvěle. Stejně tak se mi líbili i Juanne Moore, Meryl Streep a Ed Harris. Zajímavý nemainstreamový film, který stojí za to vidět. Zajímavý scénář, dobrá hudba a kvalitní herecké výkony činí z filmu dobrý zážitek. Verdikt: 5* a 85 %.

Milionář z chatrče (2008)

Bollywood rulez! Není 8 OSCARů přespříliš? Je to silný příběh, ALE... S odstupem času to vidím v méně růžových barvách. Herecky, co do umění se mi nejvíc líbil herec Anil Kapoor, moderátor indické verze soutěže "Chcete být milionářem?" Verdikt: 3 a 1/2* a 75 - 80 % ale za co to dávám, sám snad ani nevím. Že by za sílu příběhu?

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Dospívající Harry a jeho přátelé. Cuarónův snímek bývá hodnocen jako jeden z nejlepších, ne-li nejlepší z celé potterovské série. Mně se též líbil i s tím lehkým odklonem Harryho a jeho přátel od kouzelnického světa (myšleno vší té pohádkovosti a dětskosti) a příklonu k teenagerovskému stylu, nejen co do oblékání hlavních postav, ale i smýšlení a celkového vystupování a vizáže. Zajímavé postavy: Sirius Black a profesor Lupin, obě dobře zahrané. První film, kde se v roli prof. Brumbála objeví Michael Gambon, který je zcela jinak stylizovaný než jeho předchůdce Richard Harris. Proti Harrisovi je Gambon oblečený jako vandrák nebo nějaký homelessák, ne jako ředitel bradavické školy, a zas na druhou stranu je jaksi drsnější, řekl bych, méně pohádkový. Verdikt: 4* a 80 %.

Já, legenda (2007)

Já jsem legenda je docela dobrá One Man's Show u které jsem se celkem bavil a klidně se na ni podívám někdy znovu. Verdikt: 3 a 1/2* a 75 %.

Saw: Hra o přežití (2004)

Tohle je opravdu masakrální a je to dost hnusné a zvrácené, ale síla hlavně ta pointa na závěr celého filmu. Veleúspěšná série o skládačkovém vrahovi, který se nechá označovat jako Jigsaw se může začít. Verdikt: 4* a 80 %.

Blade Runner (1982)

Zajímavé podobenství budoucnosti, ale úplně nechápu proč se stal tento snímek kultovním, nebo proč je za něj někdy označován. Že by právě kvůli tomu? Že bych se na něj potřeboval ale dívat nějak častěji se říci nedá. Verdikt: 3* a 70 %.