Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Hned na začátku říkám, že Ben Stiller mě zas až tak nebere. Tento film, je však v něčem jiný, než většina jeho filmů. Sice zde hraje zas takové "ťululum" v jako většině jeho filmů, ale hraje ho jinak. Film není zřejmě koncipován primárně jako komedie, ale spíše dobrodružný snímek a hlavně díky tomu se stává zajímavý a já ho můžu jen doporučit. Verdikt: 4* a 80 %.

Thor: Temný svět (2013)

Po skouknutí filmu Thor: The Dark World jsem byl opravdu nadšen a mile potěšen. Přesně jak uvádí většina recenzentů: Thor jako postava opravdu vyspěl a druhý celovečerní film ho posouvá někam dál. Příběh sice neoplývá nějakou zázračnou složitostí, ale film je mnohem víc akčnější, odehrává se z větší části mimo planetu Zemi, takže se tu nemusíme příliš trápit americkou armádou ani speciálními agenty a řečmi o patriotismu a o tom jak jsou USA nejlepší na světě. Film je propracovanější hlavně po technické stránce - máme možnost vidět více z Thorova domovského světa Asgardu, jeho fungování a různé technické vymoženosti, kterými severští bohové disponují. Krom hlavních rolí, zde svým hereckým umem zaujmou hlavně Tom Hiddleston (Loki) a Stellan Skarsgård (Dr. Selvig). Hlavní záporák zde ale mohl dostat více prostoru v dialozích i akčních scénách. V tomto směru zde byly větší rezervy, to však souviselo s celkovou jednoduchostí děje. Verdikt: 4* a 80 %.

Nedotknutelní (2011)

Krásný, citlivě natočený nemainstreamový film s opravdu výbornou převážně klavírní hudbou od Ludovica Einaudiho. Vřele doporučuji. Verdikt: 4 a 1/2* a 85-90 %.

Horší než smrt (2007)

Výborná černá komedie, která mě při prvním skouknutí dost pobavila. Doporučuji všem milovníkům britského humoru. Verdikt: 4* a 80 %.

Zvířata a Attenborough (2013) (TV film)

Neúnavný pracant a doyen dokumentárních filmů sir David se tentokrát zaměřil na evoluci obratlovců. V dvoudílném dokumentu poutavým způsobem podává současný pohled na jejich vývoj a cestu k ovládnutí planety. Využití počítačové, techniky, díky které vám doslova vyhynulí živočichové ožívají před očima a to, že sir David natáčel i v Číně a dělal rozhovory s tamními odborníky, dělá z tohoto dokumentu výjimečný počin. Záběry z Čínského národního přírodovědného muzea na snad největší sbírku koster dinosaurů na světě působí údiv. Využití moderní počítačové techniky se od posledních několika dokumentů od sira Davida začíná stávat vysokým standardem. BBC documentaries rules! Verdikt: 5* a 85 - 90 %.

Blesk v ráji (1994) (seriál)

Jako podstatně mladší jsem to sledoval a dalo se na to koukat. Ano, sice nic světoborného, ale dalo se to. Dnes už bych to nedával. Verdikt: 1* a 20 %.

Krok za krokem (1991) (seriál)

První sezóny tohoto seriálu viděny poprvé se líbily nejvíce. Později vše tíhlo k přílišnému kýči. Když vidím televizi vysílat seriál po x té, a jsem už starší a většinu dílů jsem už viděl, tak mi ten humor přijde příliš jednoduchý, prvoplánový. Člověk už se u toho ani moc nesměji. Jasně, Kouďák s JT jsou klasikové, ti jsou nejlepší. Patrick Duffy, taky dělá co může, ale když už po x té vidí člověk jeho jednoduché vtípky, mnohdy velmi trapné. Už se nesměje. Jinak ale good. Verdikt: první sezóny 3 - 3 1/2* a 70 - 75 %.

Moonraker (1979)

Pěkná slabota. Snad nejhorší bondovka vůbec. Takových nesmyslů a absurdit co tam bylo. Navíc obecně bondovky v podání modrookého elegána Rogera Moora byly nic moc. Film má dost nekonzistentní děj, spoustu absolutně neuvěřitelných zvratů... Byl jsem fakt zklamaný. Verdikt: 2 a 1/2* a 60 %.

Elysium (2013)

Nic světoborného, ale protože mám rád sci-fi žánr a v upoutávkách film vypadal lákavě, musel jsem se na něj kouknout. Jedná se o průměrné akční sci-fi drama, ve kterém svým hereckým výkonem exceluje Jodie Foster. Sorry Matte, snad někdy příště. Film má zajímavý nápad a určitě se na něj dá v případě relaxu kouknout. Verdikt: 3* a 70 %.

Osamělý jezdec (2013)

Jsem překvapený, když tu vidím, jak má film nízké hodnocení, protože já se prostě bavil! Film se dá velmi dobře přirovnat k Pirátům z Karibiku, a to nejen scénkami ale i hudbou. To samozřejmě vůbec nepřekvapí, když je pod filmem podepsané trio Bruckheimer-Verbinsky-Zimmer. Ale ten Depp je prostě skvělý! Ostatně jako vždy :-) Na to, že má film úctyhodné dvě a půl hodiny, jsem se tedy vůbec nenudil, ba naopak. Bylo to zábavné, vtipné, dobře zahrané. Zkrátka u mě jako diváka velká spokojenost. Verdikt: 4- 5* a 85 - 90 %. PS. Zcela výjimečně se jedná o film, kde se neshoduji s většinovým hodnocením uživatelů csfd.