Dr. No (1962)

První "bondovka" ve které září charizmatický Sean Connery coby 007. Dobrodružná akční kriminálka u které se prostě nenudíte. Začátek velmi slibné budoucnosti. První Bond Girl, zde ztvárněná Ursulou Andress je velmi sexy. Tímto filmem to vše začíná - půvabné ženy, krásná a rychlá auta, atraktivní a exotické prostředí, hazardní karetní hry, martiny (protřepat, nemíchat), suchý anglický humor a zločinci ze zvláštními jmény, to vše tak příznačné pro nový filmový žánr - bondovku. Verdikt: 5* a 85 %.

Star Wars: Klonové války (2008)

Pokud jste fanoušky mytologie Star Wars, tak vás tento animák jistě chytne a neměli byste si ho nechat ujít. U tohoto seriálu se člověk nenudí. Krátké, 22 minutové epizoda jsou vcelku dobře napsané a mají šmrc. Verdikt: 3* - 4* a 70 - 80 %.

Machete zabíjí (2013)

První celovečerní film věnovaný tomuto mexikánskému řezníkovi mi přišel celkem fine. Docela jsem se pobavil a bylo to snad i smysluplné. Taková pocta Danny Trejo(vi). Avšak tento druhý celovečerní film o Mačetě je už prostě za hranicí všeho reálného a je ho třeba brát s velkou ale hodně velkou rezervou. Mačeta se zde stává de facto nesmrtelným bojovníkem, který pracuje pro toho, kdo si ho momentálně najme. Nedá se vůbec mluvit o nějaké poctě ani céčkovým, natož béčkovým filmům. Verdikt: 2* a 50 %.

Spalující touha (1999)

Tak, jak věčně kritizuji a nemám rád Stanley(ho) Kubricka, resp. jeho filmy, tak zde musím udělat výjimku. Tento film je opravdu výborný a byl jsem z něj nadšen, taky proto jsem se na něj celý po létech kouknul znova, abych si jej připomněl. Nejsou to nahotinky a erotický kontext, co dělá film pro mě tak přitažlivým. Je to výborně stavěné napětí a celková atmosféra filmu, která na vás působí každou vteřinu. Navíc chemie mezi hlavním párem funguje skvěle. Za tento film klobouk dolů pane Kubricku. Verdikt: 4-5* a 85-90 %.

Olověná vesta (1987)

Hned na úvod - nejsem zrovna fanda Stanley(ho) Kubricka a tento film to jedině potvrdil.Takových válečných filmů jsem už viděl, nevím čím by mě měl tento víc zaujmout než ty ostatní. Zprvu jsem se bál, že celý film se bude odehrávat ve výcvikovým táboře, pod vedením uřvaného velitele, který tam měl téměř jako jediný nějaké možnosti k hraní. Ano, "Gomer Pyle" byla ta jediná výjimka, moc toho také ale nenahrál. No, a to, že hlavní hrdinou filmu měl být inteligentní voják s přezdívkou Vtipálek, jak se píše v oficiálním textu distributora, bylo také celkem snadno přehlédnutelné. Druhá polovina filmu se odehrává na bojišti, ale že by mě tu něco mělo nějak uchvátit. Kdepak. Verdikt: 3* a 70 %. PS. Jestli tam je nějaké mistrovské umění, tak já ho nevidím.

Poslední vládce větru (2010)

Špatně vystavěný děj, relativně neznámí herci, plitké, ploché dialogy. Film s mnohem větším potenciálem, který je lépe zpracován v seriálové animované podobě. Hindu rulez! Verdikt: 2* a 40 %.

Vyměřený čas (2011)

Nápad, používat čas jako platidlo s tím, že zbývající dny, hodiny, minuty, sekundy vašeho života se vám aktuálně zobrazují na předloktí, byl jistě relativně originální, nicméně čím blíž konci filmu jsem byl, tím mi na mysli vyvstávala podobnost s populární gangsterskou dvojicí Bonnie a Clyde. Za půvabnou "lolitku" Amandu Seyfried, která v lodičkách na vysokých podpatcích a bálových šatičkách doslova utíká o život palec nahoru. V dané situaci ovšem za nesmyslnost tohoto outfitu palec dolů - asi jí život za to tolik nestál :-) Koukatelné to ovšem je. Verdikt: 3* a 70 %.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Neuvěřitelně chytlavý sci-fi seriál, který si mě získal. Je kvalitně natočený, ale před mým nejoblíbenějším sci-fi seriálem Star Trek Voyagerem jej upřednostňovat nebudu. Zde mě u seriálu drží hlavně dějová linie, kdy stále čekám na rozuzlení a zajímá mě, jak to celé může jen skončit, kdežto u Voyageru jsem si mohl vychutnávat i skvělé herecké výkony. Zde nás zaujme, co se herectví a charizmatu týče hlavně Edward James Olmos a Mary McDonell a co se sex-appealu týče hlavně herečka Tricia Helfer za asistence Lucy "Xeny" Lawless. Samozřejmě, že si oblíbíte postupně i další herce, ale tyto přednostně bych "vyzvedl". Verdikt: 4* a 80 %.

Modrá laguna (1980)

Film o sexuálním dospívání mladých lidí na téměř pustém ostrově. Neskutečná utopie. Zde bychom si měli hlavně uvědomit, že všechno to, co nás dělá takovými jakými jsme, se všemi klady i zápory, je západní/východní nejčastěji technicky založená společnost a náboženství, které se nám snaží propůjčovat morálku a určují vzorce a směrnice našeho chování...Psychologové a sociologové by to jistě zvládli popsat mnohem lépe než já... Verdikt: 2* a 50 %. Jako "malý" a mladší bych jistě žádné námitky proti tomuto filmu neměl :-)

Návrat do Modré laguny (1991)

Dívat se na to dá, ale je to strašná kravina. Malým děckám se to může líbit, nebo některým dospělým ženám, mužům snad ne (ti se na to kouknou jen díky sexy postavě 16leté Mily Jovovich)... Ale co se týče scénáře, režie, dialogů a hereckých výkonů... Dva mladí lidé, muž a žena objevují na většinu času opuštěném ostrově svou sexualitu, hrají si, kdy chtějí, prakticky se téměř nehádají a souloží taky když chtějí... až z toho vznikne dítě. Mezitím jsou ale jejich životy ohroženy chamtivým a nadrženým námořníkem a cudnou a bohatou slečinkou z viktoriánské Anglie. Zkrátka KATASTROFA! Verdikt: 2* a 40 % (2* protože koukat se na to dá, jsou i mnohem horší filmy, které si zaslouží opravdu maximálně tu 1*).