R´ha (2012) (amatérský film)

Škoda, že film má jen 6 minut. Mohl by z něj být slušný snímek, neboť potenciál tam rozhodně je... Verdikt: 3* a 70 %.

Ip Man 2 (2010)

Snad skoro ještě lepší než první díl, ale ne, co se týče příběhu a samotného děje, ale akčních scén. Finále je pak velkolepé, ale tím jak je to místy přehnané, nejde prostě nevidět silný příklon k hollywoodskému stylu ve srovnání s prvním dílem. Verdikt: 4* a 80 %. PS. Scénu, kde se Ip Man (Donnie Yen) poprvé utká s mistrem Hung(em) (Sammo Hung Kam-Bo) lze považovat za legendární a jednu z nejlepších, co můžeme v bojových filmech vidět.

Ip Man (2008)

Smutný příběh, ale bojové scény nemají chybu... Donnie Yen se do role výborně hodí. Verdikt: 3* a 70 - 75 %.

Jádro (2003)

Spousta patriotizmu a keců o záchraně světa a ztrátě svých blízkých... Vše pod kontrolou Houston(u) a amerického prezidenta... Koukat na to? Ztráta času! Verdikt: 2* a 40 %.

Pravidla mlčení (2012)

Tolik slavných jmen, ale že by Vám film nějak zásadněji utkvěl v paměti se říci nedá. Film by rád byl něčím víc, ale bohužel je víceméně průměrným... Verdikt: 2 a 1/2* až 3* a 60 - 70 %.

Tajemství smetiště (2010) (seriál)

Kratší dokumentární série, která si ale zaslouží pozornost. Umím si představit i kvalitnější zpracování, které jde víc do detailů a lépe objasňuje dnešní technologie zpracování a nakládání s odpady v moderních světových metropolích, ale zas na druhou stranu celkem dobrou protiváhou je historický "background", kterému je věnována v každém dílu větší pozornost. Vřele doporučuji každému, komu není stav planety Země lhostejný. Verdikt: 3* a 70 %.

Kriminál (1989)

Celkem průměrný Sly(ův) snímek na který se člověk jednou za čas rád znovu koukne. Donald(u) Sutherland(ovi) role záporáků výborně sednou... Verdikt: 3* a 60 - 70 %.

Fargo (2014) (seriál)

Seriál mi "dost" nebo resp. něčím připomíná legendární Lynch(ův) seriál Městečko Twin Peaks. Je to morbidní kriminální drama, které místy působí dost komicky a nepostrádá to ani černý humor... V první řadě je to ale herecký koncert Billy Bob(a) Thornton(a) a Martin(a) Freeman(a). Billy Bob umí vystřihnout různé charaktery mezi kterými umí "přepínat" mrknutím oka - ledový a prudce inteligentní kliďácký zabiják, se kterým není radno špásovat v jedné chvíli a sympatický a usměvavý člověk, který rád baví společnost ve chvíli druhé. Martin Freeman, jak je jeho zvykem hraje také "ťulpasy", kteří jen koktají, jsou nejistí a chybí jim značná dávka sebevědomí... takto ho známe z vícero filmů, o to působivější je zde ale potom jeho přeměna... Dobře se na to kouká člověk je zvědavý a říká si: "Jak jen toto může dopadnout...?". Mile překvapila svým výkonem i Allison Tolman, co by zástupkyně absolutně "ťulpáckého" šerifa... Verdikt: 5* a 90 %. Jsem zvědav na film, který seriálu předcházel.

Přežijí jen milenci (2013)

Jim Jarmusch je známý svým osobitým režijním stylem, jak je patrné i z tohoto snímku. Film rozhodně není velkolepým komerčním hollywoodským blockbusterem, ale jedná se spíš o konverzační nemainstreamovou záležitost. Není to horor ani drama... má to špetku mysteriózní atmosféry s příchutí romantiky... Hlavní představitelé se většinu filmu jen stále válí, nic nedělají a povídají si... Moc se toho ve filmu neděje, ale to ani nebylo záměrem, nejedná se o "akčňárnu"... Je to takové poetické povídání si dvou milenců jejichž vztah trvá s přestávkami stovky let... Verdikt: 3 1/2* - 4* a 75 - 80 %. PS. Zajímavá a netradiční je i filmová hudba, která film podbarvuje...

Star Trek: Do temnoty (2013)

Benedict Cumberbatch je zde příjemným zpestřením a role záporáka mu sedne... De facto je hlavním a možná i snad téměř jediným velkým lákadlem filmu... Vše ostatní zůstává "při starém" - bombastické vizuální efekty, pedantský Spock, arogantní James. T. Kirk..., půvabná Uhura.... atd. Je to docela solidní blockbuster. Verdikt: 4* a 75 - 80 %.