Amadeo

Slovensko

4 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 24.7.2009  15:20
    Gankucuó (TV seriál) (2004)

Vizuálne nádherné futuristické spracovanie najznámejšieho klasického príbehu o zrade a pomste podfarbené skvelou hudbou netypickou pre japonské anime. Čo iného však môžeme čakať od majstra Maedu, keď sa začíta do klasiky pána Alexandra Dumasa a primieša do toho trochu japonskej lásky k démonom a celý dej prenesie do budúcnosti.

• 12.5.2009  16:28
    Star Trek (2009)

Keď si niekto myslí, že v Star treku už nie je možné prísť s niečim novým, tak sa mýli. Stačí sa len pozrieť na najnovší dvomi jedničkami poznačený celovečerný počin J.J.Abramsa. Znovu sa vrátite do starého známeho a predsa nového sveta klasického Star treku, kde s klasickou posádkou v novom šate zatočí romulanský padouch Nero v podaní Erica Banu. Postretáte starých známych Kirka - šarmatný bitkár Chrisa Pinea na veliteľskom mostíku Enterprise, Mr.Spock - ušatého Vulkánca Zacka Quinta zajatého medzi svetom logiky a pocitov , "Kostru" McCoya s jeho "láskou" k transportérom v podaní Karla Urbana, ktorého k nám preniesli priamo z rohanských plání či "miracle workera" Scottyho alias Simon "of the Dead" Pegga, bez ktorého by sa slávna Enterprise ani nepohla niežto udržala pokope. A čo vlastne priniesol nové ? Nič a predsa všetko - otvoril totiž cestu k úplne novým dobrodružstvám posádky Enterprise bez toho , aby ste museli zabudnúť na klasickú sériu.

• 13.3.2009  12:44

Klobúk dolu pred Vami pán Snyder. Dokonalé komplexne prevedený komix , ktorý nie je typickým bezduchým komixom ala Superman či Spiderman. Pre tých , čo čakajú od filmu bombastické akcie v duchu X-menov, zabudnite nato. Tento film nie je stavaný pre popcornové povrchné publikum. Pre tých ostatných je to nádherná chuťovka, ktorá vás zavedie do sveta na pokraji nukleárnej vojny s celou svojou brutalitou - do sveta , kde superhrdinovia majú svoju temnú stránku a sú vystrčení na okraj spoločnosti. Do sveta , kde niekto má svoj temný plán a hodlá ho zrealizovať i za cenu života superhrdinov. Vo vzduchu visí len jedna otázka : Quis custodiet ipsos custodes ? Kto stráži strážcov ?

• 26.2.2009  15:21

Podivne šialené až je to geniálne. Krásna atmosféra podivného mesta pripomínajúca Blade runnera. Nádherná hudba a goticko-metalovo-operný hudobný mix, ktorý Vás na necelé dve hodinky do bizarného sveta podivných postavičiek závislých na chirurgií, nad ktorými visí ako Damoklov meč skalpel záhadné rozparovača. Rozkošne a mierne morbídne herecké výkony od samotnej malej spy-kidky Alexy Vegovej, cez nádherný baryton lupiča hrobov Terrenca Zdunicha až po holografické očičká muzikálovej divy Sarah Brightman. Tento film budete buď nenávidieť alebo milovať.

• 25.9.2008  10:46
    Mrazík (1964)

Existuje vôbec nejaká lepšia rozprávka ako táto ? Nie

• 23.9.2008  11:07

Nádherne zábavná komédia o tom ako sa dá urobiť veľká sranda aj s rigor mortis a bankou "vzteklých lasiček". PS: Pošlite ďalších zdravoťákov

• 5.9.2008  08:18

Zoberieme si prvý diel Hellboya. K tejto základnej ingrediencií pridáme 30 g Faunovho labyrintu, 50 g Cassherna , hrsť Princezny Mononoke . Všetko spolu zmiešame a pridáme na dochutenie 100 g koncentrátu Sephirota . Výsledkom je príjemná chuťovka na nedeľný večer so skvelým obsadením a pútavým dejom. PS: Pozor na víly zubničky

• 28.3.2008  08:12
    Monstrum (2008)

Pocta japonským monsterfilmom. Nádherné spojenie blairwitchského amatérskeho záznamu s dokonalosťou veľkých monštier v husto obývaných oblastiach, k tomu štipka toho správneho strachu z neznámeho, kde je divák priamo vtiahnutý do deja. Skvelý film na večer. PS :Pozor, film neodporúčam ľuďom trpiacim na morskú chorobu.

• 16.10.2007  08:22

Kde bolo, tam bolo bol raz jeden múr ... a za múrom fantastický svet Neila Gaimana, ktorý sa podarilo preniesť na filmové plátno. Skvelá predloha, skvelý prepis, skvelé obsadenie a skvelá hudba. Viac sa opísať nedá, treba vidieť a možno aj Vám zostane v očiach hviezdny prach.

• 21.8.2007  09:34
    Temný obraz (2006)

Nádherná atmosféra, originálny spôsob spracovania a veľmi dobré obsadenie vyšvihli toto nenápadné dielko medzi najlepšie filmové spracovania P.K.Dicka. Proste nádhera.

• 15.6.2007  10:36
    Hrdinové (TV seriál) (2006)

Konečne scifi seriál, ktorý sa neutápa v tajomnomnej jednotvárnosti Lost a mysterióznej záhadnosti X-Files. Proste real X-men.

• 2.4.2007  15:02

Po príšernej Troji, ešte príšernejšom Alexandrovi konečne sandálový veľkofilm , na ktorý sa dá viac než pozerať. Po toľkých rokoch dôstojný nástupca samotného oscarového Gladiatora - kde tvorcovia zjavne čerpali silnú inšpiráciu. Dokonalý vizuálny zážitok s industrialnym hudobným doprovodom . Kým sa predchádzajúce spracovanie comicsu Franka Millera SinCity sa utopilo vo svojej štýlovosti, tu vizuálna stránka zobrazila legendu o spartských bojovníkoch. Zabudnite na históriu, tu sa rozpráva legenda. Legenda o 300 bojovníkoch kráľa Leonida. Nehladajte hlboké myšlienky, hľadajte česť a odvahu čeliť presile, kde nádej na prežitie neexistuje. Dnes je predsa dobrý deň na smrť. PS: Pre tých, ktorý nemajú radi Gladiatora a citlivé povahy neznášajúce krv tento film neodporúčam. PPS : Dámy, vidieť 300 dobre stavaných chlapov v spodkách stojí aj za hektolitre krvi :o)

• 20.2.2007  21:17

Začiatok roka a hneď chuťovka. Dokonalé, jedinečné, nádherne fantaskné dielko so štipkou hororových zimomriavok. Presne tie správne ingrediencie, aby sa divák ocitol v začarovanom labyrinte tajomného fauna.Takto by dopadlo Andersenovo Dievčatko zo zápaľkami, keby žil dnes.

• 18.2.2007  21:36
    Otec prasátek (TV film) (2006)

Konečne sme sa dožili filmovej podoby Prachettovej Zemeplochy. Otca prasiatok považujem za jednu z najlepších kníh celej série, ktorá trochu odhalí Smrťovo súkromie. Možno sme tentokrát mali šťastie, že sa knižka nedostala do rúk hollywoodskym majstrom a zostala v televíznej produkcií, kde s podstatne nižším rozpočtom bez hviezd typu Tom Criuse uzreli svetlo našeho sveta Veľká A´Tuin a jej štyria sloni nesúci Zemeplochu. Perfektné obsadenie rozprúdilo krv nielen v zbore mágov na Neviditeľnej Univerzite ale aj v domčeku víly Zubničky či vdýchlo život do mravčej farmy samotného Hexa , nádherné scény z Ankh-Morporku striedajú krásne zábery zo Smrťovho sídla. Jedna krásna hláška, strieda druhú. Krásna malá TV produkcia, ktorá stojí za všetky drobné. PS: Najkrajšia scéna - Zuzanka, kutáč a monštrum v pivnici :o)

• 27.11.2006  08:28

Čo by si robil, keby sa ti do rúk dostal nenápadný čierny zápisník s názvom Death note a s poznámkou " Ten, ktorého meno je napísané v zápisníiku zomrie " a mali by si sen o spravodlivosti ? Stal by si sa najznámejším masovým vrahom s menom KIRA. Po tvojom boku by poletoval rozkošný boh smrti Ryuk závislý na jablkách a po tvojom krku by išiel tajomný sladký detektív L. Čo ešte dodať ? Pútavá adaptácia japonskej mangy a anime stavaná na dialógu a hereckých výkonoch hlavných hrdinov , nie na bezduchej akcií. Bez problémov sa zaobíde bez bombastických špeciálnych efektov ala Hollywood či kung-fu sekačiek. Neostáva nič iné len si počkať na druhý diel a dozvedieť sa koho meno bude posledné v zápisníku.

• 9.11.2006  19:42

Čo človek môže čakať od autora intelektuálneho comicsu Sandman Neila Gaimena ? Film ako vystrihnutý z podivného sveta snov, ilúzií a zázrakov . Film , kde ilustráccie s Gaimanových kníh ožívajú. Podivné bytosti, podivné okolnosti , podivné príbehy. Náhderný vizuálny zážitok spojený s krásnymi dejom a skvelými hereckými výkonmi.

• 7.11.2006  11:46
    Blood+ (TV seriál) (2005)

Je priam neuveriteľné aký potenciál sa skrýva v životodárnej červenej tekutine menom krv. Na jednej strane krehké žieňa Saya, jej verný chevalier Haji a organizácia Red shield na druhej strane je dvojča Diva , jej armáda chevalierov a šialený sen o planéte chiropteránov. V prvom diely rovnými nohami vhupnete do deja a výjdete z neho až pri titulkoch posledného. Postivá japonská upírina, akcia, romantika, krv, monštrá a všetko, čo k tomu patrí. Tak nech tečie krv !

• 29.9.2006  13:22

Alexiel, najvyšší a bohom najmilovanejší anjel , sa odvážil viesť vojnu proti bohu a prehral. Znovuzrodený ako ľudský chlapec trápiaci sa podivnými víziami , ktorý miluje svoju sestru tak, ako by ju vlastný brat milovať nemal. O jeho prebudenie majú záujem obe strany. Prinesie jeho prebudenie apokalypsu alebo spasenie ? Padlí anjeli, dobrí démoni , proste všetko, čo si poctivý ateista môže želať. Zaujímavá téma, nádherná grafika a otvorený koniec.

• 19.9.2006  10:11

Toto je anime , ktoré do krvi doslova vlialo esenciu života. Po skromných začiatkoch predchádzajúcej FF: Esencia života sa v tomto diely krv rozprúdila s ešte väčšou silou. Geniálna grafika, nádherná hudba, postavy, ktoré si zamilujete. Vrchní padouch na jedničku. Postkatastrofická atmosféra, ktorú by závidel nie jeden americký trhák. Zaujímavý dej, ktorý trochu pokulháva na pochopení o čom to vlastne je, hlavne pre tých , ktorí FF nepoznajú. Čo dodať ? Klobúk dolu pred Vami pán Nomura.

• 12.9.2006  13:48

Najlepší film celej série. Konečne má Khan ( nekorunovaný kráľ ST padouchov) dôstojného nástupcu v podaní Alice Krige a jej kráľovnej borgov. Na otázku či si film pozrieť alebo nie je najlepšie správna borgská obpoveď : " Odpor je márny "

• 8.8.2006  15:42
    Karin (TV seriál) (2005)

Je ťažké byť upírom, keď nie ste upír ako sa patrí a sluší a ešte aj puberta s vami mácha. A je to ešte horšie, ak namiesto sania krvi , krv tvoríte. Karin nenápadná školáčka z usporiadanej viacdetnej rodiny upírov , si užíva svoj spokojný daywalkerský život , kým ho nenaruší príchod nového spolužiaka Kenta a volanie krvi. Všetko sa ešte skomplikuje , keď na scéne objaví poctivý lovec upírov Winner , ktorý sa just jak na potvoru musí zamilovať rovno do Karin. Z nenápadného názvu Karin sa vyklubala hitovka posledného bratislavského animeconu (aspoň pre mňa). Sympatická animácia, dobrý dej, krásne hlášky a nádherná rodiná atmosféra ( tajomná Anjou, charizmatický bráška ala Lestat od Anči Ryžovej, nezabudnuteľná babička či vždy dobre vyvchovávajúca mamá....), čo viac upír ako ja môže chcieť.

• 3.4.2006  15:40

Tomuto sa hovorí akčné sci-fi s prvkami hororu. A jedno zo scifičiek, kde triky len umocňujú celkovú tiesnivú priam nostronovskú atmosféru. Veľmi dobré výkony dvoch protihráčov Sama Neila s jeho diabolským vynálezom a Laurenca Fishburna s jeho snahou zachrániť každý život, ktorím kontruje zvyšok kompánie z Louise&Clarke. Takže , keď vás niekto tam z vonku požiada o pomoc, vypočujte si jeho volanie poriadne. Za chyby sa totiž platí životom. V celku veľmi dobré sci-fi , oficiálne za štyri * , ta piata za otvorený koniec - milujem otvorené konce.

• 3.4.2006  15:25
    Highlander (1986)

Elegantné scifičko s veľmi dobrou atmosférou, svojským humorom a ostrími mečami sa na pár desiatok minút stane našim sprievodcom po storočiach zo škótskej vysočiny až do NY dnešnej doby na posledný súboj. Na jednej strane arény stojí vyzývateľ Kurgan ( stelesnený sen každej matky ) a na druhej strane nesmrteľný škót Connor "Higlander" McLeod a do toho všetkého zneje dnes už nesmreľná hudha skupiny Queen. Who want to live forever ?

• 3.4.2006  15:07
    Godzilla (1954)

Klasika japonského monster filmu. Proste Godzilla je Godzilla. Len do dnešného dňa neviem pochopiť, prečo na Japonsko zmietané zemetraseniami a tsunami, musia ešte útočiť predimenzované jašterice.

• 3.4.2006  15:05
    Gattaca (1997)

Jedno z mála scifičiek, ktoré sa bez problémov zaobíde bez bombastických trikov. Niečo , čomu sa hovorí inteligentné sci-fi. Celé je postavené na veľmi dobrom scenári, kamere a hlavne na veľmi dobrých výkonoch hlavných predstaviteľov.

• 31.3.2006  15:03

Spielbergova úžasná rodinná sci-fi rozprávka pre veľkých i malých. Trochu strašidelný, značne naivný a hodne sentimentálny film s nezabudnuteľnými scénami ako opitý Elliot v škole či už klasický " E.T.volat domov". Film, ktorý ukáže , že na votrelca nefunguje hi-tech ale obyčajné kľúče :o)

• 31.3.2006  14:34
    Duna (1984)

Osobne považujem tento film za lahôdku - myslím director´s cut verziu. Herbertova Duna je podobne ako Tolkienov LOTR veľmi rozšírna a tiež nebolo možné dať do filmu všetko, čo je v knihe. Vizuálne krásne scifíčko z typickým lynchovským mysticizmom a tajomnosťou. Skvelé herecké obsadenie len miestami trochu jednotvárne charaktery - to je snaď jediná vec , ktorá by sa dala tomuto filmu vyčítať.

• 31.3.2006  14:24
    Dr. No (1962)

Prvý a do dnes najlepší film celej série, ktorý začal písať históriu pojmu "bondovka". Nech sa dejej, čo sa deje, ale ani jeden z nasledovníkom Seana Conneryho , memá tú správnu charizmu a ten správny výraz v tvári , keď sa s pohárikom suchého Martini prehlási :" Bond. James Bond."

• 31.3.2006  14:18

Po zhliadnutí jedného z dokonalých filmov z filmárskej dielne Stanleyho Kubricka sa naučíte nerobiť si starosti a milovať bombu.

• 31.3.2006  13:51

Klasický americký patriotický film , ktorý nenatočil Američan. Roland Emmerich zase raz ukázal svoj geniálny zmysel pre výpravu a scénu kombinovanú s citom pre napätie a impozantnými špeciálnymi efektami. Len sa mi zdal trochu naivný nápad zničiť mimozemskú inváznú supermodernú techniku našim obyčajným počítačovým vírom. Nuž ako sa hovorí :" Aj hlúpi majú šťastie ".

<< předchozí 1 2 3 4