Spider-Man 3 (2007)

Tak veľký potencial a tak zúfalé prevedenie. Len dúfam, že nás ušetria štvorky.

Sunshine (2007)

Tak presne toto dostanete, keď zmiešate 2001 Vesmírnu odyseu s Červenou planétou, Misiou na Mars a Stratenými vo vesmíre a do toho kompletne nakopírujete Horizont udalosti a primiešate dve epizódy a jeden celovečerný Star trek. A jemne to podfarbíte solárnou krízou a klaustrofobickou náladou Nostroma či Solarisu. A klasická ignirancia fyzikálnych zákonov. Celkom zaujímavá zmeska, ktorá žiaľ v druhej polovici stratí svoju počiatočnú energiu a ide ďalej len zotrvačnosťou, kde začne fanúšik rozmýšľať nad drogovými závislosťami režiséra, kameramana a strihača. Niekoľko nádherných záberov a dobrá hudba žiaľ nevyváži celkové nedostatky.

Transformers (2007)

Tak takto má vyzerať dokonalá letná pukancová oddychovečka. Stačí dať dokopy Baya, Spielberga, trochu naivity, krásne F/X , akciu a dve bandy rozkošných robotkov okolo Megatrona a Optima Prime.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

V porovnaní s prvým dielom je toto dokonalý skvost. Znovu jeden z príkladov, kedy je pokračovanie lepšie než prvý diel. Čo očakávať od AvP2 - to, čo sme chceli vidieť - masaker dvoch najelegantnejších monštier v histórií SFFH a toho sa nám dostalo viac než dosť . Na jednej strane mačacia elegancia votrelcov a na druhej strane bojovný duch lovca a medzi nimi iba niekoľko príslušníkov homo sapiens sapiens odsúdených na zánik.

Apocalypto (2006)

Apocalypto skutočne priniesol so sebou apokalypsu – nie len pre Mayov ale aj pre diváka. Prvá polovica filmu sa ako tak dá pozerať , v skratke : on+ona = idylka v pralese, potom sa objaví mayský bubák, ona ukrytá, on odvlečený do „dekadentného“ veľkomesta, kde má uspokojiť Kukulkana, v pravý čas zatmenie Slnka a na obetisku vyhlásia fajront, náhradný program = streľba na živé terče, náhodná obeť – syn vodcu = prúser a záver prvej záživnejšej časti. Tá druhá časť sa dá opísať ako „orientačný beh cez les“ so smrtiacimi následkami. A to všetko sprevádzané veľkolepým hudobným doprovodom v podobe zavýjania,vrčania a iných pazvukov. Postavy vzývajúce, umierajúce a utekajúce sú plytké ako Balatón, „naturalistické“ zábery skôr na smiech, tempo filmu naťahané. Začínam mať dojem, že si istý MG vybil na tomto filme svoje rodinné mindráky. Film vrele odporúčam športovo založeným osobám ( orientačný beh, biatlon, triatlon a iné tlony ) s vedľajšou záľubou v krvavých rituáloch. A MG odporúčam zakopať réžiu na neznámom mieste a radšej sa venovať takým veciam ako ďalší diel Mad Maxa či Smrtonosnej zbrane. Tá jedna hviezdička pre potoky krvi.

Denní hlídka (2006)

Celkom obstojné ukončenie filmovej podoby Lukjanenkovej toho času už štvordielnej ságy Dozorov. Kým sa prvá časť riadila knihou ( ak si dobre spomínam prvou epizodou Antonovho pôsobenia v hliadke ), Dennú hliadku spájajú s predlohou len postavy a inšpiráciu na "meľ sudby"si vzali ešte z Nočného dozoru , čo som celkom slušne kvitoval ako alternatívny vývoj "keby". Dožijeme sa celkom slušnej zápletky, vyjasnenia i zamotania mnohých vecí a celkom slušného vizuálneho zážitku. Tomuto sa hovorí popkornová zábava Made in Russia. Tak sa stačí pohodlne sa usadiť , vypnúť mozog a predsudky a pokojne si vychutnať celkom zábavný film.

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Po množstvách snehu a ľadu tentoraz prichádza množstvo vody a s ním aj naši starí známi z prvého dielu Sid, Mani, Diego a nezabudnuteľný Scrat so svojim skoroverným žaluďom. Dej dosť presne kopíruje osnovu prvého dielu len s inými vedľašími postavami akou je aj 9 tonová vačica Ellie. Jeden z tých sympatických animákov , pri ktorom si človek oddýchne a celkom slušne sa zabaví. Takže tri * za dej a tá štvrtá za poslednú scénu filmu. Konečne sme sa dozvedeli, čo nás čaká na druhej strane. Veľký žaluď.

Faunův labyrint (2006)

Začiatok roka a hneď chuťovka. Dokonalé, jedinečné, nádherne fantaskné dielko so štipkou hororových zimomriavok. Presne tie správne ingrediencie, aby sa divák ocitol v začarovanom labyrinte tajomného fauna.Takto by dopadlo Andersenovo Dievčatko zo zápaľkami, keby žil dnes.

Hrdinové (2006) (seriál)

Konečne scifi seriál, ktorý sa neutápa v tajomnomnej jednotvárnosti Lost a mysterióznej záhadnosti X-Files. Proste real X-men.