Deathstalker I (1983)

Takto by vyzeral Conan, keby bol priteplený, nechodil po posilňovne a o vizáž by sa mu staral Paviel Rochniak. Tá jedna hviezdička je za vizuálnu stránku - toľko holých báb nevidíte ani za 24 hodín v Hustler TV. Pravdepodobne sa jedná v histórií o prvý film natáčaný priamo niekde uprostred štúdiovej divočiny bez scenára štýlom : No dnes v noci som spal zadok dohora, tak tam na pravú stranu scény k tým štyrom nahotinkám pridáme ešte tri. A ty namiesto pozerania do neexistujúceho výstrihu budeš mať reči jak Palacký. Treba pripomenúť, že napriek bohatému oháňaniu sa hlavného hrdinu mečom, čo má pod bedernou rúškou po babičke, si toho moc neužil.

Temný rytíř (2008)

Netancuj s diablom vo svite mesiaca...ale skôr platí veľa povyku pre nič. Jeden film, ktorý doslova ťaží zo smrti hlavného predstaviteľa hoc aj zápornej úlohy. Heath nám krásne ukázal ako sa hrá psychotický šialenec, ale žiaľ jeho výkon by bol skvelý v akejkoľvek dráme z psychiatrického oddelenia. Predstavil nám Jockera ako obyčajného burana a nie elegantného šialenca so zmyslom pre umelecké vyvražďovanie Gothamu, akého nám predviedol v prvom Batmanovi Jack Nicholson. S gráciou sa človek rodí, naučiť sa ju nedokáže. Ďalším mínusom tohoto najočakávanejšieho filmu roka bola strata skvelej atmosféry Gothamu z prechádzajúceho filmu. Z krásne temného Gothamu sa stalo bežné americké veľkomesto ako New York. Každú chvíľu som očakával, že pri svojich nočných prechádzkach skôr či neskôr Batman natrafí na Spidermana. Ďalším mínusom je nevyváženosť filmu. Najakčnejšou časťou boli snáď záverečné titulky, kde akcia bežala 6 minút v kuse. Pri tejto minutáži film postrádal akýkoľvek spád. Nehnevajte sa , ale prvá lepšia "akčná" scéna nasleduje div nie po 45 minutách , tak už aj príbehy Rosemunde Pilcherovej sú akčnejšie. Miestami a chvíľami mi to pripadalo ako stretnutie agentov Smithov z Matrixu - toľko kravaťákov nemajú ani vo všetkých právnických filmoch ani keď k nim pripočítam Ally McBealovú. A to nepočítam natiahnuté vykecávanie v každej druhej scéne. Jediným plusom tohoto filmu bol výkon Garyho Oldmana. Parafrázujúch slávny Choking hazard : Páni, takto Batman vyzerať nemá. PS: Velebnosti , jdu blejt.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Zoberieme si prvý diel Hellboya. K tejto základnej ingrediencií pridáme 30 g Faunovho labyrintu, 50 g Cassherna , hrsť Princezny Mononoke . Všetko spolu zmiešame a pridáme na dochutenie 100 g koncentrátu Sephirota . Výsledkom je príjemná chuťovka na nedeľný večer so skvelým obsadením a pútavým dejom. PS: Pozor na víly zubničky

Bathory (2008)

Zaujímavý a pútavý príbeh, skvelé obsadenie , skvelá výprava ... proste Jakubisko. Nie je to síce jeho majstrovské dielo , ale ponúka zaručenú Jakubiskovskú kvalitu. Jedna * mínus za tých šľahnutých mníchov, ktorými akosi nezapadali deja napriek snahe na humorné odľahčenie temnej legendy.

Monstrum (2008)

Pocta japonským monsterfilmom. Nádherné spojenie blairwitchského amatérskeho záznamu s dokonalosťou veľkých monštier v husto obývaných oblastiach, k tomu štipka toho správneho strachu z neznámeho, kde je divák priamo vtiahnutý do deja. Skvelý film na večer. PS :Pozor, film neodporúčam ľuďom trpiacim na morskú chorobu.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

V porovnaní s prvým dielom je toto dokonalý skvost. Znovu jeden z príkladov, kedy je pokračovanie lepšie než prvý diel. Čo očakávať od AvP2 - to, čo sme chceli vidieť - masaker dvoch najelegantnejších monštier v histórií SFFH a toho sa nám dostalo viac než dosť . Na jednej strane mačacia elegancia votrelcov a na druhej strane bojovný duch lovca a medzi nimi iba niekoľko príslušníkov homo sapiens sapiens odsúdených na zánik.

Já, legenda (2007)

Krásne zábery na opustené mesto, niekoľko dobrých okamihov, inak nuda a potom vyvrcholenie ako od Rosemunde Pilcherovej .

Pokoj 1408 (2007)

Dopadlo presne tak, ako väčšina snáh o adaptáciu S.Kinga. Mizerne. Príliš naťahané , sem tam trošku napätia a to bolo asi všetko. Tie dve hviezdičky za 4x čo ma prebehli zimomriavky a snahu natočiť "horor" v klasickom štýle.

Poslední legie (2007)

Slabý odvar zmixovaného Gladiatora a Dračieho srdca s veľmi seriálovým nádychom. Už som čakal kedy sa pri Hadrianovom vale objaví Herkules či Xena.

Hvězdný prach (2007)

Kde bolo, tam bolo bol raz jeden múr ... a za múrom fantastický svet Neila Gaimana, ktorý sa podarilo preniesť na filmové plátno. Skvelá predloha, skvelý prepis, skvelé obsadenie a skvelá hudba. Viac sa opísať nedá, treba vidieť a možno aj Vám zostane v očiach hviezdny prach.

Ovládací panel
4 body