Segrestor

Říkali mi Zahradník

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48
    • 17.7.2017  16:04

Opravdu krásný film, jen škoda, že byl tak divný. Všechno je super, exteriéry, herci, bitvy apod. Ale po asi třech hodinách vám dojde, že se hraje na trochu jinou notu, a že příběh pěkně kecá, i když sami o tom víte kulový. Nebo aspoň sporadicky tušíte, jak to tam na Jihu tenkrát bylo - vlastně chci říct, že z toho získáte tak akorát dojem, že to ROZHODNĚ bylo jinak, ten film jako kdyby se přiznával k tomu, jak moc chce kecat, aby byl pro současnost korektní. Servíruje vám dezertéra a vraha jak nám za komára servírovali jiné vrahy jako ňuňu klaďase. Ono to tedy tak bývá, selektivní paměť si pamatuje jen to dobré, tak bylo fuk, kolika lidem podřezal Jánošik hrdla, hlavně že obrali bohaté. A tady je to to samé. Jakýsi boj za svobodu tam vidíte, ale hlavní postava to pořád ne a ne dotáhnout do konce, vyčpí to vždycky a zůstanou jen oči pro pláč. Nakonec si právě jako já řeknete: co vlastně teda udělal? Nic. Povraždil pár sousedů, kteří se nedali automaticky na jeho stranu a zachránil jednoho otroka a jednoho zbytečně. No a závěrem, jakmile si říkáte, kdy na vás vybalí tu pointu, začnou to tam sekat do titulků jak v groteskách Čárlího Čaplina. To hlavní tedy ve filmu zahrané není, to si jen přečtete, což je docela trapné. K podivu.

• 1.7.2017  21:38

To muselo dát práci... a přitom taková blbost. :)

• 20.5.2017  11:24
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Princip "Hvězdné pěchoty" tu zcela dokonale funguje. Lidi se prostě rádi dívají, když se někdo mrzačí. A proto zcela nenápadně propasírovali tvůrci do programu ty největší extrémy z hudební průmyslu, což ve finále znamená to, že se většinou musí někdo namaskovat jako černoch, chlap na ženskou nebo holka na chlapa. Nejprve mě ty extrémy docela zajímaly. Jak si asi známá tvář poradí s imitací jiné známé tváře. Časem však jsem zjistil, že soutěžící jsou pro mě tváře neznámé a idolové se občas opakují. Navíc ta touha po extrému snižovala tu fázi pěveckého projevu. Jinými slovy, maska přebila výkon. V podstatě se to stalo pro mě nesledovatelné. Čest výjimkám. Honza Nedvěd Petra Rychlého fakt pobavil, zvlášť pak při hodnocení. Těžko to úplně odsoudit, jelikož to plní svůj záměr lacinou zábavou pobavit laciného diváka, ale v momentě, kdy jsem namátkou viděl některá pozdější vystoupení, např. imitace Hetfielda jakousi slečnou (píseň Whiskey in the Jar, což je stejně nepůvodní píseň od Metallica), jsem se již jen oklepal vnitřní nespokojeností v poznání, že se jedná o totální prznění, kde už normálně končí legrace. Vidím však, že tu káru táhnou dál, asi to sype, a televizi jako médiu to asi patří, ale raději již klopím zrak s blahou vzpomínkou na někdejší pořad pro děti: Mini talent show na RTL, od kterého je to zřejmě trochu opsané :)

• 19.5.2017  10:42

Je třeba se smířit s tím, že atmosféra někdejších vetřelců je tatam. Scott přináší novou verzi podle starého scénáře, který obohatil zádumčivým tlacháním dvou adroidů o jejich elektronických snech, avšak pryč je i napětí a hrůza z monster. Spíš se zaobíráme vznikem finální podoby xenomorfa, jako kdyby to bylo nějak extra důležité. Takže, zatímco ve Vetřelci 1979 se jen naklonili nad vajíčko a vzali si příšeru na loď a tam s ní bojovali, zde se děje to samé, jen se sáhodlouhou přestávkou mezi "nakažením" a exportem na loď. Načež samozřejmě samotná naháněčka v chodbách korábu nemá prakticky ve srovnání žádný grády, jedná se jen o rutinní akci. Z vetřelce jde strach asi jako z babičina štrůdlu. Po akci ultimátního mimozemšťana ve filmu LIFE zde Scott se svým zabijákem blatantně selhává. Vetřelec je sice mrštný, ale celkem neschopný a křehký. A hloupý jako ostatně celá posádka. Budiž to tím, že je to ještě mladík, že za pár let, kdy začne obtěžovat posádku Nozdroloma, už trochu nabude formu, nemluvě o kadenci útoků v Aliens 1986.

• 17.5.2017  14:43

gagový humor pro nenáročné, pro ty, co se zasmějí, když někdo někam spadne nebo se posere. Můj případ, takže mě to bavilo, ačkoliv mi bylo divné, že se v tom kině chlámu na celé kolo sám.

• 17.5.2017  14:37
    Infiltrátor (2016)

Mládež může v dnešní době vystoupit z matrixu ajfounů a podívat se, jak to dělali jejich dědové v osmdesátých letech. V časech, kdy hlavní výbavou policie v utajení byla kobercová lepící páska a pětikilová VHS kamera pod kšiltovkou. V době, kdy kvůli počítači nezbylo na stole místo, přičemž se data stejně uchovávala na děrných štítcích v budově naproti. A v době, kdy policajti mohli někoho jen tak odbachnout, hehe. Amerika, no. To tenkrát byly i nejlepší filmy. O policajtech. Infiltrátor dá trochu z této doby ochutnat a to je prostě skvělý. Příjemná podívaná.

• 4.5.2017  19:28
    Lilo a Stitch (TV seriál) (2003)

Kdo má rád sci-fi, resp. kdo má rád humor, resp. kdo má rád humor ve sci-fi, zajisté najde zalíbení i v této taškařici pro malé. Každý díl je napěchovaný dobrodružstvím s rozličnými experimenty a je kolem toho veselí a sem tam padne hláška, že i dospělý nahodí úsměv. Odehrává se to na Havaji, z toho plyne celkem i pohodová atmosféra.

• 17.4.2017  22:51

Prošvihli jste film Avatar a ještě vám nebyli tři roky? Vaše odpověď je ano? Pak rozhodně jděte na Šmoulí zapomenutou vesnici. Ti mrňaví degeneráti se dostanou na takzvanou Pandoru a tam vám předvedou, co je to genderová vyváženost, smradi! A ještě vám ta modrá pakáž vysvětlí, co je to kurva integrace! Ještě je tu však ten židovský kupec Gargamel a jeho věrný kocour Izrael. Nebo Azazel... čert ví, odkud to jméno tvůrce Peytla vůbec napadlo. Po pravdě, tentokrát byl docela i vtipný a zábavný. Inu, mě však tato pohádka plná hysterických a v drtivé většině totálně připitomělých postaviček za srdéčko nevzala. Ale jo, děti to v tom kině fakticky bavilo, což nás dostává na začátek tohoto komentáře...

• 10.4.2017  12:10
    Rozpolcený (2016)

Horror to vyloženě není, ale místy je to celkem zábavné. Za zmínku stojí jakýsi herecký projev profesora X, jemuž dynamičnost herectví posunuli o level výš páni grafici v postprodukci. Asi by byl na tuto roli lepší Jim Carey, ale to už tuplem bychom se nemohli bavit o horroru

• 2.4.2017  09:06

Facka dyznejovkám! Dobře mířená a dobře usazená. Snímek je spíš pro starší děti, pro ty nejmenší fakt ne. Ale nabízí skvělý příběh s atmosférou, která se v mysli dovede zakotvit. Řekneš si: blbej animák, ale pak si stejně uvědomíš, že to bylo perfektní. Nedokonalé animace masírují tvou představivost, což je velká výhoda proti pixaru. Lze doporučit.

• 23.3.2017  23:54
    Život (2017)

Když jsem u Aliena snil o možnosti, jak by to asi vypadalo, jakože realističtěji, a zmíněný xenomorf odcestoval hvězdným stopem na matičku Zemi, a u filmu Gravitace o tom, kdyby hrdinka bojovala s něčím lepším, než jsou kosmovětry, netušil jsem, že se mi ten sen jednou splní. Faktic mě to bavilo a dvakrát jsem se dokonce lekl tak, až mi z toho vypěnila Kolalokova limonáda.

• 18.3.2017  23:30

Gardcore Genry je... počkat, víte proč píšu Gardcore Genry, ne? Mongolové v Rusku mají prostě "g" místo "h". To už věděl pan spisovatel Hašek Jaroslav, když na něj od Bugulmy volali taváryš Gašek, že je to na govno. Ale zpět k filmu. Je to ze začátku zajímavé, docela to ukojí zvědavost, jaké by to asi vypadalo, kdyby mě po mracích nad Leningradem honil Sgarlto Copley, Tim Rotg a Galey Bennett, ale později se to začne pomalu topit v nudě, jako Lada ve Volze, hihi. Jednomu se neotřelá technologie okouká a pak už je to schopný dosledovat leda s Vizinem v ruce. Kdepak, sám jsem měl problémy. Ale chápu, že se to mnohým garantům líbilo.

• 17.3.2017  10:06
    Shooter (TV seriál) (2016)

Zprvu akčně vlažnější seriál jdoucí ve stopách filmu Shooter 2007, pak se to rozjede a ke konci vás to už vyloženě baví. Problém Boba Lee je především v tom, že přesně víte, co udělá, jelikož jste viděli předlohu. A nepomůže ani klíčová obměna - tj. předtím Boby Lee vyčistil CIA od plev kvůli mrtvému psovi. Seriálový Boby psa nemá, má však ženu a malou holčičku. Ale osa příběhu je stejná, ocasem však vrtí nikoliv pes, ale jeho manželka. (Nekňubu Peňu zastoupila chytrá agentka) Ovšem pozor, zhruba v polovině, když už neustálé akce překroucené tak, aby se vždy řešily snajprovkou, začnou nudit pro své schématické opakování, dojde k radikálnímu odklonu od originálu a příběh si jede v jakýs takýs vlastních kolejích, čímž se nyní stává i docela napínavým. Nakonec člověk musí uznat, že to byl zdařilý, ryze akční (s mini prvky thrilleru) séroš, kde vás někdejší hošan Ryan Phillippe velmi překvapí, resp. utáhne to v podstatě na výbornou. Vlastně je akorát škoda, že znáte filmovou předlohu. Neexistovala-li by, jednalo by se vskutku o výjimečný seriál, který by pokořil slavné předchůdce jako např. Prison break apod. Nadto přihazuji jednu plusku za vedlejší postavu. Nebudu jmenovat, ale musím velmi ocenit, že ryze a jasně daná záporná persona projde charakterovou proměnou. Nečernobílost postav je tak vyloženě k dobru. Druhá řada bude jistě skvělá, jelikož od prvního dílu nebudeme absolutně tušit, o co jde. Super.

• 12.3.2017  23:21

Pecka! Kaskadérské kousky, bitky, honičky, přestřelky, exotika, humor, hlášky, známé tváře, hezké ženy, hrdinové, poražení, zadní vrátka na další hit... Chybí někomu něco? Mně ne.

• 9.3.2017  22:46

Běžte do prdele, je to skvělá podívaná!

• 4.3.2017  18:31

Logan: Wolverin je taková pěkná tečka za tím naším příběhem. Celé osazenstvo kina to pochopilo jednotně a pochopila to i biletářka, když mi svítila baterkou do ksichtu a ptala se, kam jdu s tím kuřetem. A s tím salátem... Povídám jí, to není salát, ty vole, to je mangold! A ona prej, di do prdele s mangoldem, tady se smí žrát jen kukuřice. Ty kokot, povídám jí, Mangold je režisér toho filmu, né asi! Mangold je fakt borec, ale to už jsem jí neříkal, to říkám vám. Já ho fakt žeru. Vykřesal z komiksu film, který by mohl bavit i dospělý, aniž by vykřikovali "to je nereálný, pyčo!" vždycky, když Wolverínovi vyjedou z rukou nože Smart Clever z Horstova teleshopinku.Ne, vážně, je to peckovní podívaná, která nudí jen chvílemi.

• 19.2.2017  12:25
    Cross 2 (2017)

Jedná se přesně o ten typ snímku, u kterého je vám jasné, že si na to nezdárný synek půjčil od tatínka, aby se mohl vytahovat před mongoloidníma roztleskávačkama z vysoké zvláštní 90210 a hlavně natočit film. A za celých 399 dolarů si zarezervoval nedaleký vrakáč, nakoupil v Dráčiku deset policejních výbav pro děti a uplatil Dannyho s Vinniem, kteří jsou na tom pravděpodobně už tak zoufale, že si prakticky zahrají v čemkoliv, jen když to hodí aspoň dvacet vočí na burrito a... asi puding, prostě něco, co žerou Angličani. No nic, takže máme vrakáč, máme pistolky a kámoši nakoukali stovky severokorejských akčních filmů, tak moc dobře vědí, jak se uvěřitelně hraje uhejbání kulkám. Točíme! A střiháme a v Movie Makeru pro Windows 95 přidáváme efekty krve na plastový kevlar, a výbuchy! A pouštíme do distribuce jako akční sci-fi. No, kurva! Starý Bull Durham musí být na synka přísnější a už mu nepůjčovat, nebo já nevím...

• 21.1.2017  22:05
    Max Steel (2016)

Tenhle film by se líbil před deseti lety - triky. Před dvaceti lety - triky a příběh. Před třiceti by to byl meganámrd tak, jak má být. A taky že takové filmy byly! No, škoda, že to přišlo až teď, no :) Ale nejednoho hocha by to mohlo chytnout, myslím. Myslím, no. Jako bylo pro nás Karate tiger 1 a E.T. (neplést s tím vymrdaným zlodějským projektem toho soudružskýho zmrda zo salaše), bude asi i tento film, otázka, jestli to ty spratky ale osloví.

• 12.1.2017  12:38

Maléry pana účetního nikdy nebyly zábavnější. A šlo to i bez pitvoření a otřepaných gagů. Jo, kdyby tak tento hrdina takhle zrevidoval český berňák, to by bylo. No, nechat si jen zdát a dál platit daně jak kokot.

• 12.1.2017  12:04
    Zkrat (2011)

Zkratem zřejmě utrpěl střihač, když si vzal na filmové pásky křovinořez, v druhý ruce přehryzanej kabel a stál ve vodě v železných botách. No schválně. Hlavní dějová linie - sledujeme příběh agentky. Setká se v baru s nějakým týpkem, který ji pak mrdne popelníkem po hlavě, ta unikne a nasedá do auta s civilem, kterýmu pak v kostce vylíčí vše, co se dosud odehrálo - takže, najednou začneme čumět na sled dění jakýchsi retrospektiv a to nasnímané tak, jako by to byl hlavní příběh, což asi je. Uběhne asi hodina (toho vyprávění i filmu) a jsme zpět v autě, pořád někam jednou a Džína stále vypráví. Nuda jak v hradních protokolech anglické královny. Pak se to všelijak motá, sem tam bitka - jo bitky, ty jsou na celém filmu nejlepší, ale stejně tak nějak nechápete hlavní postavu, ani motivace jiných postav. Hemží se to tam samými celebritami, ale hovno z toho. Napětí ve filmu je nula, tak jakýpak zkrat, že ano? Z thrilleru zbyl jen zmatený, lehce akční film vylepšený jen tím, že zdejším Bournem je silná bojovná žena. A Bourne není vlastně dobré přirovnání. Bourne měl HOSIPA plně rozvinutýho, tahle hrdinka si vše pamatovala až příliš dobře a hlavně to musela do detailu říct tomu klukovi v autě (pičovina, že?), který pak stejně z příběhu zmizel jako pšouk ve větru, tak si pak stejně říkáte, co to jako mělo bejt, k čemu tam do psí prdele byl! Zkrátka nevyužitý potenciál, tak aspoň tři *.

• 12.1.2017  10:55

U filmů podle skutečné události si vždycky představuju, jak herec celebrita studuje toho konkrétního člověka, kterého má ztvárnit. Jeho návyky, gesta apod. Tomáše Hanksovic poslali domů k Sullymu (ne tomu strašidlu z Příšerek a.s.) seděl s nimi u večeře, koukal s nimi na televizi (i když Tom ne, ten ne, ten furt zíral na Sullyho, co u té televize dělá), vykukoval v noci zpoza rohu postele nebo stál vatru v rohu Sullyovic kadibudky. Nastudoval úplně vše, včetně pozvednutí pravé nohy při prdění a mírného záškubu tváře při pití vodky. Eastwoodoj pak zavolal, že už ho má, ať spustí letadlo na vodu, že to prý spláchnou za jeden natáčecí den. Jelo se vždy na první dobrou, protože Hanksovic kluk to má prostě ve voku. Zbytek dotáhli ve studiu, upraveném na soudní síň. A bum ho, ke smutku Ladinovic prořídlého klanu dopadl film i zánovní airbus dobře. Vlastně, být napnutý jak Legolasův luk u filmu, o kterém víte, že dopadne dobře, je celkem vzácnost a zde, tím spíš, že se vlastně nic nedělo. No zkrátka skládka, peru tomu pětku jako v Rusku.

• 8.1.2017  05:05

Jednu věc jsem nepochopil. Ehm, takže, pokud ve dvojce naznačí, že postapokalyptická společnost nutně potřebuje imunní děti na hormon, který léči pandemickou nemoc, proč je kurva v prvním díle zabíjeli v nějakým obludným labyrintu? Jako, dalo by se asi najít vysvětlení, ale to jsem z druhého filmu tedy nepobral. Proč jako měly projít takovou zkouškou, která je v drtivé většině eliminuje? K čemu byly ty zabité děti? Má snad léčivější hormon ten, který běhá nejrychleji? A to v případě totálního úhynu lidstva museli je fakticky eliminovat? Ve dvojce je pak tři prdele zbytečných dospělých vojáků a různých strážců... To je fakt unfér a divný. A dál, matně si vzpomínám, že konec jedničky naznačoval, že ten labyrint byl jen první kolo selekce, dál že budou hoši postupovat něčím dalším, ale to ani nyní zbla nenaznačili, labyrintovalo se jen tak mimoděk v klimatizaci a později pak v ruinách města, což je tedy chabá náhražka. Mimo jiné taky to působí, že první díl klidně být nemusel, nebo jinak, mohly to být dva různé filmy a ty by fungovaly, kdyby se to nějak zaonačilo. Vše ostatní tu celkem funguje. Trosky města a naháněčka zombiků byla fajn. Espozito a Gillen perfektní. Asi kouknu do knihy, nechci věřit, že by to byla chyba jen filmových tvůrců zejména scenáristů, tam je to asi na pyču mezi vakátem a tiráží. Uvidíme.

• 8.1.2017  04:09
    Vinnetou (TV seriál) (2016)

Po prvním díle nechci mluvit o nějakém třeštícím nadšení, ale přesto si dovolím poznámku, že se mi to velmi velmi líbilo. Vím, že to dokonce mohlo být lepší (víc drsnější, špinavější a jakože ještě víc realističtější), přesto přesně ukázalo to, co jsem vždycky chtěl - vidět ty příběhy ještě jinak, konkrétně víc realisticky. Starší francouzsko/německo/jugoslávská verze byla tehdy podmanivá, barevně přeexponovaná, příliš (až celkem naivně) romantická a v době naprostého strádání po žánru i filmovém dobrodružství byla obecně jako balzám na duši, i proto byla u nás takovým hitem - z nedostatku (můj názor). Některé tzv Vinnetůovky byly i celkem zdařile natočené (na tehdejší dobu - ovšem ty pozdější už stály za hovno viz Míšenka Apanači nebo Vinnetouův návrat). Ale dávno již tomu. Filmy dnes fungují už jen na bázi silné nostalgie. Je potřeba se od toho odprostit a při sledování nové verze nesrovnávat jak u blbejch. Svým způsobem je to v mnoha ohledech lepší. Výprava filmu je (kurva - na seriál) dechberoucí, načež i výkony indiánů(!) a indiánek(!!!) a dokonce i samotného Olčetrhenda. Zde bych vypíchl, že mu za celou dobu nepřeskakovala čelist, bral se z humorem (pravda, tato změna mě u tohoto hrdiny taky zaskočila, jeden Sam Hókins jako rozesmívač myslím stačí), zapadl do krajiny i děje, nebyl tak zkrátka až takový superman. Ale to oceňuji teď, těžko říct, jak bych ho vnímal jako kluk. Tehdy byl Lex Barker westernový Bůh od Santa Fé po Plitvická jezera. Ale jak říkám, nesrovnávat. A teď k pojetí samotného Vinnetoua, který se vždy jevil jako ústřední postava, ale tak tomu vlastně vůbec není. Ve filmu Poklad na Stříbrném jezeře se například skoro vůbec neobjeví, větší prostor dostane až na konci, kdy si trochu zaplave. Častokrát jeho postava funguje spíš jako tzv. deus ex machina, když to řeknu hodně blbě. Já ho měl každopádně vždy za staršího (dáno těmi filmy i gramofonovýma deskama, kde byl namluven Borisem Rösnerem), ale tady byl jako mladík vlastně ideální. Proto byl tak divoký a zvídavý. U staršího muže by taková divokost a mladistvá zvídavost působila blbě, museli by to pojmout nějak jinak. Je i dobře, že tento nový náčelník Apačů nebyl navlečen v tom příšerným županu s pruhy a nepyšnil se ani tou apartní čelenkou ze zmije. Je to samozřejmě o zvyku, ale už teď si troufám tvrdit, že byl super. Pravý indián, stejně jako jeho otec Inčučuňa. Ten byl jak vystřižený ze starých daguerrotypií z Divokého západu. Navíc skvělá příležitost pro Gojko Mitiče, který je čím starší, tím víc indián. Zahrál to skvěle a naprosto uvěřitelně. Ano, skutečně jsem chvíli zapomínal, že koukám na obyčejný německý televizní seriál. Chvílemi mi dokonce navodili matné vzpomínky na Tanec s vlky, což je samozřejmě fajn. Ten western mě tenkrát hodně bavil. Pro škarohlídy - zkuste si představit, že by se do takové nové rekonstrukce fiktivního Mayova díla pustili Češi. Už jen při představě obsazení mě jímá hrůza. A ty boskovické exteriéry.... Karel drogy, no to teda ne! Koment pro náročné čtenáře ještě doplním po druhém a třetím díle.

• 8.1.2017  03:33
    Under sandet (2015)

Jeden z mála hraných dokumentárních snímků o grilování na beach party coby oslavě konce Druhé světové války. A Teď vážně, nejzajímavější postřeh byl, jak Dánové prožívali vztahy k poraženým Němcům. Ve srovnání s námi to nebylo o moc jiné, přesto o trochu víc přátelštěji, naivněji. Ani se nedivím, že tam dnes milují své hosty z Východu. Tolik k Dánům a Němcům. Po celou dobu sledování mírné napětí... víte asi proč, že? Vskutku třaskavé téma, hihihi. Nakonec vás ale stejně přesvědčí Roland Moller, že film nebyl ztráta času a v přehršli dalších evropských a ruských kinopokusů s válečnou tématikou, je to v poslední době jeden z nejlepších vůbec.

• 7.1.2017  18:52
    Death Race 2050 (2017)

Trapnochechty na plné cecky. Asi nějaký gang z Kolídž humór... Děs, běs, utrpení.

• 17.12.2016  10:47
    Vaříme s Vendy (TV pořad) (2016)

viz koment od jedimik

• 14.12.2016  23:30

Zíííív aneb Pojďme natočit akční film s tím, že tam nedáme ani jednu akční scénu.

• 12.12.2016  10:08

To takhle cválal svobodný černoch prérií a liboval si, jaký je ten prezident Lincoln pašák, když nejenže vymanil z otroctví africké negry, ale udělal z nich i důležité úředníky a zákonodárce ještě týž rok. A tak policista Lincoln (jméno si vzal právě po tom prezidentovi), černý jak ebenové dildo, dává se dohromady s vietnamským kuchařem, mexickým rozparovačem, odkopnutým indiánem a ožralým zrzavým Irem, aby po boku ještě dvou zhýralých bělochů čestně ochránili majetek několika ukňouraných bělošských farmářů. Zní to jako vtip: přijde černoch, Mexičan, Vietnamec a indián do Irského baru a... Bohužel to není vtip. Je to sluníčkářská vize, jak by to chodilo na Divokém západě, kdyby se tak sluníčkově kokotilo už tehdy. Já se vlastně divím, že šestým statečným nebyl buzerant a sedmým operovaná trancka. Nakonec ale přece je z toho po čertech pěkná westernová střílečka. Tak sám nevím, jestli se mi to líbilo, nebo ne. Pocity jsou smíšené jako národnosti těch nejlepších kovbojů západu. Velmi to také zachraňuje padouch, pochopitelně běloch, v podání Péti Sarsgaarda, který ty svině prostě umí hrát. Dávám tři hvězdy, jelikož mi nebylo líto ani jediné smrti některého z těch sedmi, zatímco u té starší (pětihvězdičkové) verze s Yulem Brynerem jsem si je všechny pěkně obrečel.

• 28.11.2016  09:15

A tak padla legenda.

• 12.11.2016  12:33

Když v Inception (Počátek) smýkali s herci o stěny hotelových chodeb, bylo to úplné prd proti tomu, co se dalo vidět v bijáku Doktor Strenč. Strenč byl mnohem okázalejší. Až zrak přecházel... Příběh je jednoduchý jako úkol z přírodovědy v cikánské třídě chomutovské zvláštní školy. Samozřejmě, to je v pořádku. Takový film by složitý příběh zabil a 99% cílové skupiny diváků, by rozhořčeně psalo na své facebooky ukrutné statusy jako "WTF. OMG. SHIT. Why, doctor, why? Anebo Fuck You Scott Erikson!" Příjemná byla i vazba Tildy Swinton a Cumberbutche, zachraňovalo to ty pasáže, kdy se čekalo na čáry máry - prsten fuč. Osobně se mi taky velmi líbilo celkové grafické zpracování, nejen ten kaleidoskop z domů a ulic, ale i to mělo svá slabá místa. Kosmický padouch podle mě filmově příliš nefungoval. Šel z něj strach asi jako z babičina štrůdlu. Scény zobrazující vracení času silně evokovaly vzpomínku na barovou bitku v Červeném trpaslíkovi, díl Pozpátku, takže jsem sotva vydržel být vážný/seriozní divák. Vyloženou chybou bylo jistě ne nejlevnější obsazení jinak schopného herce Mikkelsena. Jeho roli by mohl zastoupit vskutku kdokoliv. Nechápu, nerozumím. Co tam probůh dělal? Větší prostor tam měl jakýsi vrátný z knihovny v Kundapálí a toho hrál nějaký neznámý Číňan. Tak třeba zrovna této role se mohl zhostit věhlasný Donnie Yen například. Aspoň mohl mít jednu solidní bitku. Ten obézní čínský naturščik nepředvedl ani hovno. A našlo by se spousta dalších nedotažků. V tak našlápnutém snímku, v blokbástru, je to pak tím spíš velká chyba. Hodnocení jde tedy dolů jak Dow Jonesův index po zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA...

<< předchozí 1 2 3 4 13 25 36 48