3:10 Vlak do Yumy (2007)

Naozaj, čo je veľa, to je veľa. Keby to malo aspon trochu, naozaj trochu logiky tak by sa to dalo hodnotit. Takto kvoli zaveru je vlastne jedno aky bol zbytok. Aspon som sa schuti nakoniec zasmial.

Bohémský život (1992)

Myšlienka dobrá, herci dobrý, atmosfére tiež....ale proste nuda...neuveriteľná nuda (aj keď niktoré scény si zaslúžia zapamätanie). Asi je to proste vec vkusu. "Jarmushovský" nádych filmu proste nie je môj štýl.

Neúplatní (1987)

Na tento film som sa dlho tešil, keďže mám mafiánske filmy v obľube. No po jeho zhliadnutí som ostal v rozpakoch. A to pretože nechápem ako sa tento film dopracoval k 87%??? Snažil som sa nájsť správne slová no komentár Pohrobka mi ušetril čas. Na 90% s ním súhlasím. Tak len dodám svojimi slovami: Pri konci som sa už modlil aby to skončilo. Dej mal slabú gradáciu...niekedy naivné scény (napr. ked mnohonásobný zabiják strieľa na súde po Nessovi a keď ho má v šachu na streche a mieri na neho...nevystrelí...ale otočí sa a uteká ďalej...tak to ma pobavilo). Ďalej: Hudba a oscar? No neviem...nie že by bola zlá..ale jednoducho tam nesedela. A policajt Melone na začiatku pôsobí ako starý vtipný deduško Večerníček. A má byť hlavným motivátorom. Najprv povie "vtip" a potom vystrelí mozog prvému po ruke. Nesedel tam. A tu akože výmenu poroty radšej ani nekomentujem...asi sa v tom nevyznám ako to fungovalo...ale takto asi ťažko. Ach a aby som nezabudol na napätú atmosféru a radostné úsmevy šťastných mužov na koňoch s krásnou prírodou v pozadí pred tým než sa strhne nemilosrdné vraždenie. Takze asi tak za 3 * , ale to má asi na svedomí len hlavný námet.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

K tomuto seriálu som sa dostával pomaly a s neochotou. Ani neviem prečo, no teraz som už na 12-tej časti a hltám ich niekoľko za deň, a to mám pocit , že najlepšie sa ešte len začína. Skvelý seriál z obdobia začiatkov mafie, ktorý vám ukáže kto v skutočnosti všetko riadi. Nemôžem nespomenúť naozaj skvelé herecké výkony a to nie len hlavných postáv ale aj mnohých vedľajších, často veľmi originálnych.

Dr. House (2004) (seriál)

Nikdy som nemal rád seriály z nemocničného prostredia, ktorých boli televízie vždy plné. Avšak Dr. House takýmto seriálom zároveň je aj nie je. Je z tohto prostredia no téma je využitá hlavne na riešenie zdanlivo neriešiteľných chorôb, ktoré rieši vlavná postava - cynický, ľuďom neveriaci, vždy mrzutý no zároveň inteligentne vtipný Dr. House.

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Ťažko mi je zaujať postoj k iba jednému z diel od majstra Cimrmana, keďže mám z tejto série rád úplne všetko. Dobitie severného pólu je jednou z tých lepších cimrmanoviek. Nikdy nestármuci humor, ktorý jednoducho nemá v ČS obdobu v nej samozrejme nechýba. A ak sa k obsahu pridajú osoby, na ktoré sa už snáď stačí len pozrieť, aby som sa smial, je to záruka skvele využitého času :)