Henry Morgan

okres Mělník

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 7.11.2017  15:41
    Bajkeři (2017)

Vysoce intelektuálně laděnou komedii jsem nečekal, ačkoliv od Kolečka jsem čekal trochu víc. No, možná o dost víc nekompromisních a nevtíravých vtipů. Takže teď už máme v ČR Snowborďáky, Rafťáky a teď i Bajkery. A i v tomto pořadí to kleslo úrovní i vtipem. Škoda no, ale tak ne vždy je posvícení a ne vždy se sejdou peníze na natočení kvalitního zpracování - minimum bajkerských triků = minimum kaskadérů, spaní v jednom táboře pod stanem a spíše nezaznamenané hvězdicovité výjezdy do okolí. Prostě jako když jedete s rodinou do jižních čech: občas se otřásáte smíchy, ale většinu týdne se hryžete nudou ve stanu.

• 27.10.2017  21:08
    Wind River (2017)

Přestože to nebylo určitě něco, z čeho si polovina sálu stoupne, musím říct, že mě osobně to nadchlo. Mrazivou atmosférou, kterou tak skvěle, a to nejen kvůli sněhu, přenesli na diváka. Šel jsem na to hlavně kvůli atmosféře hor a sněhových plání, indiánské rezervaci a stopařině. Prostě mě to přitáhlo, aniž bych znal nástin děje. Snad proto jsem odcházel z kina mírně v šoku, nepatrně rozhořčený, trochu dojatý a kdybych si to připustil, tak i roztřesený. Splnilo to prostě veškeré aspekty i atributy dokonalého thrilleru nebo moderního krimi. Atmosférou, dějem, napětím, kontrasty - tichem a krásou hor vs. odvrácenou tváří samoty a drsnými přestřelkami. Závěr byl pro mě stejným šokem jako pro první čtenáře konec Vraždy v Orient expresu v době vydání, a stejně znepokojující dojem jsem si odnášel domů. U mě vítězný film roku 2017, ale těším se, co přinesou vánoce. Tohle zkrátka mělo vše, co chybělo Sněhulákovi, a tak jsem si snad ad hoc ukojil touhu po podobném žánru.

• 13.10.2017  10:53
    Sněhulák (2017)

Upřímně... nevím, no. Vizuálně pecka, záběry z dronu a letadel nádherný. Mělo to atmosféru, ačkoliv absolutně odlišnou od knihy. Nesbo platí za špičku, přestože se často parafrazuje, takže mi ani moc nevadilo, že ho někdo uchopil jinak. Od Holea jsem čekal jinou šťávu. Genius ala rocková hvězda se vytratil někam mezi mlcenliveho stamgastu a zadumciveho impotenta. Ale jinak ok, pokud si odmyslíme srovnání s knihou. Prostě poutavé krimi. Škoda toho konce, který byl ukvapeny. Ale musím souhlasit, že linka Arve Stop byla divná. Snad to rozseknou příště.

• 13.8.2017  15:35
    Wonder Woman (2017)

Tak pro mě to bylo optimálně přitažený za vlasy, přesně, jak bych od komiksu čekal. Samozřejmě beru demonstrované nad-vlastnosti, protože těmi jsou prošpikovány prostě všechny vymyšlené postavy. Dokonce se mi líbilo i propojení nepozemského ráje se světovou válkou, a konečně bylo fajn, že někdo taky natočil něco z prostředí 1. světové války, a ne té věrně zprofanované druhé. Zároveň dost pěkný prequel k té šlamastice o supermanovi. Jsem rád, že chápu alespoň trochu souvislosti, byť je jedná co do světové problematiky o naprosto nepodstatný puntík pouťové zábavy. Prostě rozveselení, nevidím důvod, proč to prožívat a hodnocení přikládat životní význam.

• 3.7.2017  22:28

Postava Batmana byla správně temná a tím pádem povedená. Nepochopil jsem, kde se to v tom sladkém Benovi vzalo. Superman se moc neblýskal a od samého začátku byla jasně patrná enormní míra násilného roubování obou hrdinů. Metropolis a Godham jako detašovaná městská území? No dobrá, možná jsme jako děti i malé věci viděli trochu větší, přesto si snad správně pamatuju, že Godham bylo samostatné město, velké, rozlehlé, trochu zkažené, ale s vlastní samosprávou. Něco holt k sobě tak uplně nejde a tohle je zrovna ten případ. Závěrečná apokalypsa a naprosto přihlouplá intervence Lexe Luthora tomu celému daly nádech fiaska. Jedinečná však byla scéna, kde dostal Superman od Batmana za uši. To byl jeden ze silných momentů, a v té balastní kaši znatelně vynikl. Druhým hodně dobrým okamžikem pak bylo zborcení mého dětského snu a totální deklasování modráka.

• 22.5.2017  12:35

Krásně vygradované. Hanks se do podobných rolí prostě hodí, možná mu to sedlo víc než profesor z Bostonu. Na somálských hercích jsem ani nepoznal, že moc herci nejsou. Všechno to přirozeně odsýpalo a napětí bylo patrné v každém záběru. Věřím, že film si našel spoustu diváků, ačkoliv jsem nezaznamenal nějakou obrovskou reklamní kampaň. A je to dobře. Alespoň jsem měl víceméně nezkreslený pohled.

• 14.12.2016  16:31

Jedním slovním spojením: Lepší než kniha. Mrazivé, až k nesnesení pravdivé a trefné.

• 14.12.2016  16:29

Velké zklamání, opravdu velké. Nestačily živé pohlednice z mekky českých skálolezců, jež si s nadsázkou říkají horolezci. Nene, mělo to mít i svižný děj, napětí a úzkost, válečnou tíseň, dramatičnost, exploze, partizánské boje, souboje na pěsti, akční horolezecké scény, ale místo toho nám naservírovali neslanou, nemastnou řídkou kaši plnou žmolku, které se zadrhávaly v krku a v člověku iniciovaly dávivý reflex. No, prostě vrchol leda tak kupy hnoje, kam by si to DVD zasloužilo strčit.

• 14.12.2016  16:24
    Roznese tě na kopytech (TV film) (2013)

Tak trochu ujetý, tak trochu mimo, tak trochu nereálný, a snad právě proto bych si myslel, že to sklidí větší ovace. Jsme tak úzkoprsý národ a přitom furt řveme po zlepšení vlastní kinematografie, ovšem experimenty zatracujeme a zajeté klišé vyzdvihujeme. Jsme banda protiřečících si opic, které místo aby alespoň trochu ocenily snahu, styl a žánr, raději se podrbou na olysalém zadku a na všechno serou!

• 14.12.2016  16:18

No no no, celá škála hvězd? Že by ta pohádka vyvolávala tak protichůdné reakce? To se mi nechce věřit. Říkám si, že důvodem by možná mohly být sympatie a antipatie se samotným režisérem? Jinými slovy, někdo ho miluje a někdo mu nemůže přijít na jméno. Kdo ho nesnáší, nebude ho nesnášet o nic méně, za to ten, kdo ho miluje, ho bude ještě více zbožňovat. Nebo se pletu? Zkusil jsem zaujmout neutrální postoj, ale nejde to. Burtonovi filmy mi prostě sedí a myslím si, že tohle je po dlouhé dob hodně podařená věc, a to po všech stránkách. Jasně, má to mouchy, má to spoustu neduhů, zlozvyků a nedokonalostí, ale přesto si myslím, že kdo tomuhle dá jednu hvězdu, je buď neobjektivní, a pak tu nemá co dělat, nebo je bez mozku a tím spíš by měl odejít! Jasně, zní to, jako bych blahořečil, ale uznejte, že to zas tak naprostý odpad nebyl. To je jako kdybyste tvrdili, že Salavador Dalí je naprostý kokot jen proto, že vám jeho křivomalby nesedí k pohovce v obýváku.

• 14.12.2016  14:57
    Pustina (TV seriál) (2016)

První díl mě vtáhl do děje a už nepustil! To bez debat. Syrová, obnažená krajina hnědouhelné pánve, zámek Jezeří jako hlavní kulisa symbolizující kontrast krásy a pekla. Lidská malost, zloba, vztahová i obecní stísněnost. To všechno hrálo tvůrcům do karet a využili toho beze zbytku. Stivínová prý excelovala, ale mně to tak nepřišlo. Strach, který prostoupil obec Pustinu vyzařovaly oči všech herců, ale jenom ona působila celou dobu jako zmučený Kristus před posledním nádechem. Trochu mě to irituje. Tyhlety srdceryvně pronášené projevy, ženy, které se neustále tváří jako stvořitelky světa, jež ale, byť nepostrádají vnitřní sílu, stále tápají a o to víc se tváří zarmouceně a zkroušeně. Jsou pro mě jako pěst na oko. Dušek naproti tomu bravurně zvládl, co se po něm chtělo a určitě i něco navíc. Konečně první role, ve které se očistil od plytkých komedií a zahrál to konečně jako chlap. Jeho postava nezůstane zapomenuta. Ale nejsem herec, tudíž mi nepřísluší soudit herce. Tu jednu hvězdu ubírám za děj, protože byť to všechno logicky navazovalo, mělo to hlavu a patu, nebyly tam žádné nesrovnalosti, tak celý závěr byl vlastně o dvou dílech a postupně se mi vkrádá do hlavy myšlenka, jestli vlastně nestačilo natočit jen dva díly. Hmm, jasně že ne, je to holá blbost, nicméně časový skok a celkově jiná atmosféra, zapojení ústředních postav do děje - najednou se nenechali sklíčeně unášet dějem, ale sami něco konstruktivně tvořili - byly sice dobrým kořením,ale měly přijít dřív. Navíc některé linky se jeví jako balastní s ohledem na samotný konec a vyřešení - žádná dedukce alá Sherlock Holmes, ale ryzí věda a logická hádanka, kterou však vyřešil ten nejpotrhlejší, přestože byl tak snadno uhádnutelná. No, prostě, špetka zklamání se tam někde vznáší!

• 12.12.2016  10:13
    Polda (TV seriál) (2016)

...se neposerte v té své bezbřehé významnosti pseudo-intelektuálů a rádobyznalců všehomíra...

• 5.12.2016  16:13

Nojo, prostě jsem od toho čekal něco jiného. Bylo to milé, dětské, prvoplánové a vlastně zcela zbytečné. Asi jako většina věcí, které teď vznikají a dějí se všude kolem. Tak jestli to vlastně kritizovat, co? Ale když už se do něčeho pustím, tak ať to stojí za to. Naťukli tam spoustu ožehavých společenských témat, která trápí vzdělaný, nelhostejný svět, ale nedotáhli to. Chytrému napověz, hloupého trkni. Tak podle toho jak to natočili, nejspíš čekali buď zástupy dětí nebo choromyslných, čekal bych tedy, že by tam mělo být dost explicitně tvarovaných scén.

• 3.10.2016  12:09
    Kon-Tiki (2012)

Takhle by měl vypadat hraný dokumentární film. Bez příkras, měl by vypíchnout to nejzásadnější a zároveň by neměl být sobeckou či zaslepenou ódou na dobrodruha. Musí pracovat s dostupnou, moderní technologií a neměl by se bát romantických linek, pokud tam vůbec nějaké jsou. A to nejtěžší: měl by zaujmout vzdor tomu, že každý ví, jak to dopadne. A jim se to opravdu povedlo splnit beze zbytku!

• 25.8.2016  12:08
    Padesátka (2015)

Dal jsem tomu tolik hvězd, protože si myslím, že je to na Kotka hodně silné téma a dobře ho zvládl, aniž by se propadl do absolutní trapnosti. Místy snad trochu, ale furt je to daleko od toho, co předvádí velká česká režisérská jména. A jinak tedy nevím, který kokot píše charakteristiky filmů, včetně škatulek komedie/thriller/drama? Tohle mi jako komedie nepřišlo a byť to mělo úsměvné momenty, jednalo se spíš o jakousi psychologickou hříčku plnou paradoxů a té nejnižší lidské posedlosti. Dobrý jako celek!

• 22.8.2016  16:25
    Mafiánovi (2013)

Pokleslá hodina a 3/4, která však měla něco do sebe a vyznačovala se syrovou brutalitou, jež v ostrém kontrastu střídala takřka rodinnou idylu amerického pojetí okolí středozemního moře. Manželé DeNiro a Pfeiffer nezklamali a solidně navázali na slávu svých mladších rolí. Neumím si představit, že by podobný film natočil někdo jiný než Luc Besson, a i v tomto případě nezklamal. Prostě oddychovka šmrnclá trochou mafiozních filmů, která naučí dobré způsoby jak středostavovské vesnické burany, tak macho machr mafiány velkých měst.

• 22.8.2016  14:25

Vezmu-li to s totálním nadhledem, tak uznávám, že to byla slušná prdel, ovšem od filmu z prostředí nájemných vrahů jsem čekal asi o chloupek větší drajv, šmrnc a vůbec... takové to něco, co film udělá nezapomenutelným.

• 22.8.2016  14:21
    Nezlomný (2014)

Já prostě nikdy nepoznám, jestli se jedná o patos nebo už slušně myšlený film, jenž má na cosi ukázat. Skoro si troufám říct, že se to dalo všechno zpracovat trochu zábavněji a bombastičtěji, poněvadž při téhle formě jsem měl dojem jako na autobusové zastávce, kde si 5 minut po plánovaném odjezdu říkáte: "Tak proč už se, kurva, nepohne!" Jinak jsem si ale ujasnil to,co jsem věděl, že prostě válka je svinstvo a lidé v ní nejsou kladní, ani záporní, ale prostě lidé. V omáčce současného humanismu mám prostě dojem, že těch srdcervoucích "opravdových" osudů komunistických či válečných křivd, je už příliš! Vlastně nejhezčí konec proběhl až v závěrečných titulcích, kdy nám tvůrci ozřejmili další osudy hlavního hrdiny.

• 22.8.2016  14:12
    Kick-Ass 2 (2013)

Oproti prvnímu dílu silný úpadek! Akce dobrá, ovšem pasáže, které mají film někam posunout, jsou naprosto jalové. Totální kontrast mezi akčními scénami a linií příběhu. Prostě jako kdyby někdo nasekal 70% balastu a vložil do toho parádní bojůvky. Stejné, jako koukat na Nově na seriál. Taky těch 40 minut srandy naředí na hodinu dvacet reklamou.

• 22.8.2016  14:08
    Signatures (2014)

Velice příjemná podívaná, akce bez keců, prostě jen dokonale zachycené kouzlo okamžiku a bikerské umění v té nejestetičtější podobě.

• 27.7.2016  08:36
    Inspektor se vrací (TV film) (2015)

Přijde mi, že někoho prostě už nasral způsob života a lidi kolem, a potřeboval se z toho vyřvat do kamery. Zvolil si k tomu jednoznačně nejpřijatelnější prostředí, kostýmy, časový úsek dějin i druh postav. Zabalil to do hávu detektivky a nakonec možná i mysteriózna. A proč jako ne!? Nebylo to špatné, ačkoliv se přiznám, že mě překvapilo zdejší vysoké hodnocení. Je na tom znát známka televizního filmu, ale to nesebere na napětí ani špetku. Pobavil jsem se, navíc to bylo velmi inteligentně natočené, s naprostou samozřejmostí nastavená zrcadla a kontrasty společnosti, takže si divák ani nevšiml, nebo mu nevadila, zcela banální zápletka.

• 25.7.2016  13:04

Krásné, snové,neuvěřitelné, ale milé. Takové pošahanější road movie, takový hodně jednoduchý indiana jones. Prostě letní film, který svou zcela záměrnou jednoduchostí, smíchanou rafinovaně a citlivě s nejistotou o tom, co reálné je, a co není, pokládá a odpovídá na zcela zásadní otázku lidské existence a otevírá další, mnohé otázky. Za to, že to Stiller nepokazil, za to, že krásně sdělil něco mně blízkého, za to, že použil nejkrásnější prostředí, jaké mohl, dávám 5***** !

• 25.7.2016  12:52

Od okamžiku, kdy se prvně vystřelí se nedá od filmu odejít. Super! Má to všechno. Reflexi společnosti i skutečnosti, ukázku krutosti talibánu, charakternost afghánských horalů, klaďase, drsňáky i záporáky a k tomu všemu reálné bojůvky a typicky hollywoodskou nesmrtelnost hrdinů. Lepší než Rambo to ale není!

• 25.7.2016  12:48
    Pot a krev (2013)

Přišlo mi to mrazivý, proto mi nesedělo to lehce parodické zpracování, které nastavili tvůrci. V podstatě totální tupost hlavních aktérů začali prezentovat až v druhé půlce a takovým kloudnějším zvratem, kdy se to začlo tvářit vážněji, byla scéna zpackané vraždy. Je fakt, že pak to dostalo relativně děsivé rozměry. Celková koncepce byla možná na škodu. Preferoval bych skutečné záporáky a ne tři frajery, kteří si hrají na zlouny - alespoň takový dojem jsem měl.

• 13.6.2016  13:44

Plní to parádně koncepci i předlohu, ale už při četbě komiksů mě nebavily bitky mezi želvama a robotama. Líbily se mi fighty tak nějak v trochu pozemské podobě - ninja vs. ninja. Tady dle mého názoru- na základě mých preferencí-, utrpěla finální bitka, protože se jednalo o souboj s robo-Krangem. No, taky se mi zdálo, že tu bitku trošičku podělali (rychlé, zběsilé, divné, bez šťávy a bombastičnosti), stejně jako v prvním díle souboj s trhačem, ale jinak super. Všechny postavy mají své místo a jsou takové, jaké jsem si pamatoval. Bepop a Rocksteady...pecka! :) Jasný, mezi všemi komiksy, kde se marvelovský podíl tváří vážně jako souboj titánů, se to vymyká, takže s chutí hodnotím velice kladně, neboť pozor...tady se jedná o mé dětství!!

• 11.4.2016  11:03
    Sex 100+1 (2007)

Jo, asi to mělo dobře našlápnuto, ale konec lehce ochabl. Občas hodně vtipné situace, sem tam dost přehnané, ale ve výsledku to mělo zajímavé rozuzlení, škoda jen že pramálo gradovalo. Chtělo by to nevyčerpat vtipy na začátek, nenatahovat tolik konec a hned by to bylo o hvězdu lepší.

• 16.3.2016  12:20

No, v nadšení ze supersilného příběhu jsem hned po zhlédnutí dal 4 hvězdy, ale teď, v časovém odstupu, to tak nadšeně nevidím. nechám to však být, člověk by měl dát na první dojmy. Tohle byl opravdu primitivní dokument, který nebyl vlastně nijak napínavý, pač oba horolezci ve studiu vyprávěli svůj příběh a různými prostřihy jsme se dostali přímo na stěnu, kde se dva neherci pokouší simulovat konkrétní situaci. Jednoznačně to těží ze silného životního dramatu a ze silného vyprávění, které bohužel v odstupu nebylo nijak citově zabarvené. Prostě, jako když píšete po 14 dnech komentář na CSFD. Taky se u toho nejste schopni rozvášnit, jako když jste to měli čerstvě zažité!

• 16.3.2016  12:15
    Nordwand (2008)

Jestli se vám líbil Everest, tak si tenhle film zamilujete. Možná až na posledních pět minut, kdy se to hodně přiblížilo americké představě patosu. Jestli se to tak skutečně odehrálo, či ne, nevím, proto jsem si koupil Harrerova Bílého pavouka, abych to zjistil, nicméně oba tito horolezci jsou legendy, tak proč to trochu nepřikrmit. Působím zmateně, vím, musíte to dokoukat, abyste pochopili. Nechci spoilovat, takže už napíšu jen toto: Opravdu to stojí za to. A stojí vydržet do konce. Myslím, že hodnocení, oněch 82%, je hodně výmluvné.

• 4.2.2016  14:08

Herecky velmi uvěřitelné. No, co říct. Bylo to velmi drsné, naturalistické a místy natočené skoro jako dokument. Sugestivní drama - víc než bych čekal. Krvavé, kruté, stejně jako lidská povaha či zima v Yellowstone. V podstatě to byl takový popisný film, kde děj byl předem daný, hodně přímočarý, ale dost dobře to kompenzovaly nástrahy cestou. Jednalo se o ódu na drsnou americkou krajinu, která nikomu a ničemu nic nedaruje, v kontrastu k tomu vykreslení nepůvodních Američanů - bělochů, drsných lovců, kteří bez skrupulí volí peníze a neohlíží se nalevo ani napravo. A mezi nimi a Indiány se pohybuje bezradný DiCaprio, jehož nezlomná vůle je gró celého filmu. Líbí se mi podobné filmy o lidech, kteří se díky své vůli staví do zcela nečekané sorty lidí se zlomeným srdcem, rovnou páteří a stále dobrou duší. Jednoznačné rozvržení dobra a zla tady taky nefigurovalo, a když, tak ho rozmělnil nějaký přírodní živel. Přiznávám, byl jsem zaskočen syrovostí scén, pomalým dějem, který se líně táhl jako kry na řece missouri a celkovým zpracováním, a proto to považuji za překvapení roku.

• 4.2.2016  13:56
    Marťan (2015)

Hodně povedený film, i když oproti knize lehce patetický. Na druhou stranu ty dojímavé scény se k tomu tak nějak hezky hodí, a ačkoliv nevěřím, že by se semkl svět, kvůli jednomu jedinému životu, bylo hezké to vidět. Snad možná trochu naivní, ale i tak dojemné. Tohle amíkům opravdu jde. Co se děje týče...trochu osekaný oproti knize, ale ty nejzásadnější momenty (krom překoceného roveru na konci) tam byly. Škoda jen, že se víc nedostali Watneyimu do hlavy. Zaniklo tak nespočet perfektních knižních hlášek. Jinak ale velká chvála, myslím si, že to de facto trošku mohlo připomínat Gravitaci, ale mělo to zcela neotřelé... no vlastně všechno. Na začátku jsem se bál, že to bude z hlediska výpravy velmi nudné, díky typicky stereotypní krajině Marsu, ale překvapili mě tvůrci, jak se s tím vyrovnali a ukázali, že ta krajina není fádní, takže i různé výhledy a kýčovité scenérie se dostaly na plátno. Jasně, asi to byla Nevada, ale působilo to vcelku poctivě.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18