PogoJoe

Lektor AJ, Překladatel

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 10 20 29 38
    • 20.4.2021  21:22

Tahle hravě natočená roztomilá ujetina s neokoukanou, výstřední dvojicí mě bavila od začátku do konce. Na podobné bizarnosti mám slabost, bohužel většinou se nepovedou. Tenhle film mám hřejivou atmosféru, která mě pohltila.

• 22.3.2021  17:51

Prostě nejlepší :-)

• 22.3.2021  17:34
    Bloody Hell (2020)

Stupidní v dobrém slova smyslu :-)

• 21.3.2021  19:00

Prostě další vtipná, uvolněná a sympatická marvelovka!

• 21.3.2021  18:42

Tři a půl hvězdy. Stále dobré, ale už mě to nebavilo tolik, jako předešlé 2 díly.

• 13.2.2021  19:15
    Agent (TV seriál) (2019)

Podle mého gusta roztáhlé, často nudné, trochu zajímavé. Člověk musí žasnout nad absurdní blbostí a naivitou některých účastníků tohoto příběhu... Jak je možné, že ho nechytili dřív?

• 25.1.2021  15:01
    Bumblebee (2018)

Nekomplikované, hezky retro, se sympaťačkou v hlavní roli, pohoda. A ani mi nevadilo, že neznám tohle universum (líbil se mi 1. díl, 2. už ne, 3. jsem nedodíval/resp. jsem u něj usnul).

• 25.1.2021  14:53

Neuvěřitelná šaškárna - stovka policejních aut nahání 2 naivní únosce jednoho policajta. Zvláštní, vtipné, napínavé, dojemné. Tohle jde jen v Americe.

• 25.1.2021  13:45
    Kmotr II (1974)

Naprosto přeceňované. Příliš dlouhé. S nudnými pasážemi (hlavně Kuba). Michael Corleone je nesnesitelný, neodpouštějící egomaniak (ale výborně zahraný). De Nirova pasáž mě většinou taky nebavila. Chybí mi gradace, chybí mi napínavost a zajímavější, strhující závěr. Naopak atmosféra znamenitá a herci výborní. Ale pro mě je hlavní příběh, tempo, dialogy - a to je zde takové unylé a mdlé.

• 25.1.2021  13:37

Špičkový film. Moc se mi líbil napoprvé, napodruhé i napotřetí.

• 19.1.2021  10:58

Pomalé a předvídatelné, s hezkým audiovizuálem a sympatickou hlavní dvojicí (charizma Toma Hankse jen tak nevyprchá). Film mě většinu času nudil, je to taková klasická "westernová road movie", kde se snad až přehnaně příliš hodný a laskavý starý pán ujme osiřelé německé holčičky, načež si postupně uvědomí, že samota v jeho věku není zrovna to nejpříjemnější... Jediné aspoň trošku originální je povolání hlavního hrdiny, to jsem ještě nikde jinde neviděl... Takže technicky kvalitně natočený celkem nudný příběh s fajn herci, i s těmi ve vedlejších rolích.

• 18.1.2021  17:08
    Duše (2020)

Trailer mě moc nenadchl, takže jsem na tenhle animák moc chuť neměl. Ale potřeboval jsem při nemoci ukrátit dlouhou chvíli, než mi bude líp, a tak jsem si to přece jen pustil. A nelitoval, žádná řachanda to není, ale fajn pohodový příběh jo. A spíš pro dospěláky než pro děti...

• 18.1.2021  16:52

Tak tenhle díl mě tedy po většinu času vůbec nebavil, skoro jsem dal 2 hvězdy. Ale úsměvně výborný záporák (díky skvělé parodii Mikea Myerse jsem se neudržel nesmát) a trochu lepšímu závěru nakonec hodnotím jako průměr.

• 17.1.2021  19:44

Už to není takové komediální zjevení, jako jednička, ale pořád fajn zábava.

• 7.1.2021  10:53
    Modelář (2020)

3,5* Nečekal jsem, že to bude až tak politické. Zezačátku se mi film líbil, na jeho konci zbyl takový rozpačitý pocit. Rozhodně to ale bylo zajímavé a jsem rád, že jsem to viděl...

• 6.1.2021  15:59
    Miranda - Série 4 (série) (2014)

Poslední dva díly se fakt nepovedly. Natahovaná kaše, neustálé opakování dřívějších fórků, které už popáté, podesáté, posté nejsou vůbec vtipné, uměle vykonstruované situace, aby se tu ještě naposledy objevily snad všechny postavy, které se kdy v seriálu objevily... Nicméně - jako celek je Miranda velice zábavný počin a na některé díly se určitě rád někdy zase po čase podívám.

• 4.1.2021  17:03

Kvalitně natočené, místy zdlouhavé, některé scény se mi vryly do paměti.

• 1.12.2020  12:25
    Kmotr (1972)

Je to dobrý příběh, má to tu správnou "auru", ale že bych z toho slintal blahem, to určitě ne. Prostě jeden z mnoha výborných filmů. Knihu jsem četl ještě před prvním shlédnutím. Často se mi pak stává, že jsem z filmového zpracování zklamán. Tentokrát to není ten případ. A protože film zabere méně času, než znovu přečíst knížku, už jsem ho viděl třikrát a za nějakých pět, deset let se na něj pravděpodobně podívám znovu, pro připomenutí, protože se na tenhle příběh dobře kouká. A taky mohu zpětně zjišťovat, které scény byly kde parodovány, protože jsou parodovány hojně.

• 21.11.2020  16:41
    Frčíme (2020)

Docela dobré, ale...

• 21.11.2020  16:33
    Irčan (2019)

Už bude konec? Co tam teď bylo, nějak jsem se zamyslel? Už proboha umři. Proč tam tahle scéna vůbec byla? Těch skvělých herců, když už se takhle sešli, je pro takový mdlý a ospalý příběh škoda... Tyto a podobné věci se mi honily hlavou při sledování tohohle utahaně dlouhého, i když filmařsky a technicky dobře natočeného, spektáklu.

• 15.11.2020  16:13
    Drahokam (2019)

Hrozný bolehlav, všichni tam řvou, hlavně Sandler s falešnýma zubama, a do toho hlučná disharmonická zvuková stopa. Nevydrželi jsme to a film po půl hodině vypnuli. Přesto jsem byl tak nějak zvědavý, jak se bude story vyvíjet dál a v dalších dnech to dokoukal. Natočené je to netradičně, spoustě lidem to ale sedlo, jak čtu některé až orgasmické komenty, mě tolik ne, ale zajímavé to je.

• 28.10.2020  23:02
    Nájemník (1976)

Polanskimu hráblo.

• 12.10.2020  21:21

Protože jsem film viděl krátce po přečtení knihy, jsem hluboce nespokojen změnami ve filmu. Několik zajímavých pasáží či aspektů knihy, které by dle mě ve filmu vypadaly fajn a dávaly smysl (třeba únos a záchrana Vittorie či postava ředitele CERNU), byly zcela ignorovány. Je to škoda, protože herci i audiovizuální zpracování jsou kvalitní.

• 30.9.2020  13:34
    Ježek Sonic (2020)

Na můj vkus moc sladké a trapné.

• 27.8.2020  22:48
    Tenet (2020)

Film skončil, a první komentář dívky, co v kině seděla vedle mě, byl "docela jsem se v tom ztrácela". A tím by se dal shrnout i můj pocit, takže i přes dechberoucí audiovizuální zpracování s filmem moc spokojený nejsem. Postupně jsem čím dál tím víc tápal, proč ty lidi tam dělají zrovna to, co dělají, proč jdou zrovna tam, apod. Celková idea je jasná, jde o to zabránit hlavnímu padouchovi ve zničení světa, ale film je přeplněn informacemi, které často nejsou dostatečně vysvětleny. Měl jsem hodněkrát potřebu si film o kousek vrátit a přehrát si nějaký dialog znovu, abych jej lépe pochopil, jenže to v kině nejde. J. D. Washington neokoukaný a hodil se sem, K. Branagh je jako padouch prostě boží, hold Pan Herec. Přišlo mi to taky takové neosobní, chladné, bez emocí, příliš mě to nevtáhlo a poslední půlhodinu už jsem se vyloženě těšil, až to skončí a myšlenkami bloudil jinde. Znovu už to vidět určitě nechci, ani pro lepší pochopení.

• 15.8.2020  22:20
    Babysitting (2014)

Super komedie, co mě fakt bavila. Za mě doporučuji :-)

• 15.8.2020  21:19
    Parazit (2019)

Vtipný a nepředvídatelný divácký zážitek - to fakt sedí. Škoda, že nezůstalo jen u komedie, já bych to bral, protože z toho konce jsem byl spíše rozpačitý, než že bych asi z něj sedl na prdel, jako mnoho jiných. Výborná idea i ztvárnění. Jihokorejské filmy jsou totiž často takové nějaké divné, ale tenhle je fajn a cool.

• 29.7.2020  22:05

Jaro 2020, ve světě řádí korona, a já, zavřen doma, totálně ujíždím na tomhle španěláckém skvostu. Skvělé charaktery, neustálá překvapení, neutuchající energie. Bravo!

• 9.7.2020  09:30

Fakt dementní "zápletka". Skoro jsem u toho usnul... Troubu mám, jako většina, s časovačem, takže se něco podobnýho nemůže stát...

• 24.6.2020  20:33

Hezky promyšlené