Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dokumentární
  • Krátkometrážní

Řek Zorba (1964)

Z poloviny buddy movie, z poloviny čirá spiritualita, v kombinaci obojího jako celek výborné.

Lakbayan (2018)

Lav Diaz ****, Brillante Mendoza ***, Kidlat Tahimik *

plakát

Místnost sebevrahů. Hater (2020)

Pro me zatim film roku... neco tak suverenne natoceneho a nalehave vypovidajiciho se jen tak nevidi. Ani jedna z tech 135 min. neni zbytecna. Videno dnes na LLF Lagow 2020.

Galaktický ničitel (1986)

Tříčlenný živý dabing Samanthy Bifidus, Josefa Vokurky a posléze i Jíry Fostré na FOD 2020 byl životním výkonem v podobě snahy udělat z naprosto neumětelského, nekoukatelného a nezábavného filmu určitými dialogovými přídavky a hudebními vložkami super zábavu (což se vetšinou dařilo a za to velký respekt), ale film jako takový by byl v normálním provedení a mimo atmosféru festivalu na vypnutí po 7 až 10 minutách, ten se místy nedal strávit i přes veškerou výše popsanou maximální snahu. Sám o sobě by totiž nebyl ani trochu nechtěné vtipný, což je nezbytná součást kvalitního braku nebo amatérismu. Proto jedna hvězda dolů.

Vesmírná jednotka (1996)

Nejzábavnější papundeklový kousek na FOD 2020 + tříčlenný živý dabing na pódiu. O zábavu stoprocentně postaráno. Odkaz na Vetřelce a také totální vykrádačka Červeného trpaslíka.

Smrti král (1990)

Zkouška zvrhlé divácké trpělivosti. Obstál jsem a celkem si to i užil:-) FOD 2020

Bliss (2019)

Psychokrvák, drogy a hodně stroboskopu. Ač dobře natočeno, nic otrle objevného (FOD 2020).

plakát

Specialisté (2017) (TV seriál)

Postupně se z tohoto seriálu čím dál více stává moje guilty pleasure, jinak bych šel s hodnocením rapidně níž.