Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Dokumentární
  • Krátkometrážní

Reefer Madness (1936)

Pětihvězda samozřejmě za skvělou performance Immanuela Lubrikanta a Kafilérie Zawadské na Festivalu otrlého diváka (3.3.2022), jinak ten film sám o sobě je jak jinak než děsný :-)

Synové ocele (1988)

Jeden z nejlepších dabingových výkonů Samanthy Bifidus na Festivalu otrlého diváka (2.3.2022)! Dva mužští dabéři také samozřejmě výborně sekundovali.

plakát

Verführung am Meer (1963)

Nemůžu si pomoct, ale podle mého názoru ten film vznikl jedině proto, aby bylo v roce 1963 (a klidně i později) u čeho onanovat. Tu jednu hvězdičku dávám z důvodu, že tento potenciál film skutečně má. I když já osobně této příležitosti nevyužil.

Haute couture (2021)

Takova spravna blbost na nedelni odpoledne, bavil jsem se. Umelecky to samozrejme hranici s nulou.

Charter (2020)

Když mě důvody, které jsou ve filmu podány, naprosto nepřesvědčí o tom, že je vůbec reálné, aby matka (sic!) neměla úředně povolený přístup k dětem, a je pravděpodobné, že jí nebude přiznána péče, nemůžu pak ani uvěřit a prožít si příběh, který je na tomto čistě vykonstruovaném faktu postaven. Jakkoliv může být dobře natočený.

plakát

Pan učitel Bachmann a jeho třída (2021)

Pridavam se k nadsenym ohlasum. Tu tridu a ucitele nesledujete, vy s ni proste zijete. Bebacek to v komentari i externi recenzi vystihla naprosto presne. Pro me osobne zatim film roku.

Řek Zorba (1964)

Z poloviny buddy movie, z poloviny čirá spiritualita, v kombinaci obojího jako celek výborné.

Lakbayan (2018)

Lav Diaz ****, Brillante Mendoza ***, Kidlat Tahimik *

plakát

Místnost sebevrahů. Hater (2020)

Pro me zatim film roku... neco tak suverenne natoceneho a nalehave vypovidajiciho se jen tak nevidi. Ani jedna z tech 135 min. neni zbytecna. Videno dnes na LLF Lagow 2020.