Kalidor_

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 7.9.2018  13:22
    Delikatesy (1991)

Něco mezi Brazilem, Amélií a Sweeney Toddem. Jsem z toho filmu tak nadšen, že se na něj ještě jednou s radostí podívám.

• 4.9.2018  20:31
    Rovnováha (TV film) (1983)

Všichni jsou tam přeafektovaní a Oldřich Navrátil hraje ještě většího debila než byl Emil Nádeníček, ale Milena Dvorská je skvělá jako vždy.

• 24.8.2018  06:22

Jeden z dalších filmů, u kterých jsem litoval útratu za vstupenku do kina a zprzněnou skvělou předlohu.

• 15.8.2018  21:01

Neskutečná jízda. Už dlouho jsem nedával 5* tak jednoznačně. Jsou filmy, u kterých obdivuji, že je vůbec dokázali takhle natočit, tenhle k nim patří.

• 15.8.2018  18:17
    Hidden (2015)

Já jsem si to nejvíc užíval když byli v krytu. Tísnivá atmosféra byla příjemně mrazivá, člověk se tak nějak cítil v bezpečí s nimi a jakžtakž dostatečně izolovaný od světa tam nahoře. Co však mi trochu kazilo dojem byly příčiny prozrazování jejich přítomnosti v krytu, které docela iritovaly a kazily dojem (neberu-li v potaz chvílemi protivnou holčičku a přeempatického tatínka). Původ "breathers" se dal trochu odhadnout, ale po vylezení z krytu to nabralo jiný směr než se mi doposud zamlouval. Proto lepší 3*.

• 14.8.2018  19:03

Příjemně komorné postapo, jak od Kim Ki-duka. Plyne pozvolna a přesto je cítit neustálé napjetí. Syrovější pojetí jen dodává na autentičnosti, a celkově je to uvěřitelné, takže v tomto žánru další povedený kousek.

• 13.8.2018  20:15
    How It Ends (2018)

Název filmu odpovídá větě, kterou si řeknete po skončení filmu. Až na ten konec, který tu dobře budovanou atmosféru sfouknul jak svíčku, jsem vcelku spokojen.

• 13.3.2018  07:16
    Žena v černém (TV film) (1989)

Velice povedený horor ve stylu Psa baskervillského, s výbornou atmosférou, a hlavně bez zbytečných lekaček.

• 12.3.2018  11:24
    Bába z ledu (2017)

Jako líbilo se mi to, to jo, ale tolik ocenění? Nechápu. A už netočte ty sociální dramata (hlavně vy pane Slámo), a natočte něco, aby člověk po celodenní šichtě a usednutí k televizoru neměl chuť si akorát hodit provaz.

• 29.1.2018  15:14

Řekl bych komedie šitá na míru Kohákovi. Skvělé obsazení, srandy kopec, bavil jsem se královsky. A teď už vím jak nejlépe trávit dovolenou - koupím si čtyři Studentské pečeti, žlutou limonádu, houbové kvarteto, a tradá k rybníku 😃

• 2.8.2017  06:19

Celkový dojem bych popsal asi jako bych sledoval jeden z lepších dílů seriálu Krajní meze. No a krásná Gretchen Mol.

• 31.7.2017  13:16
    Chalupáři (TV seriál) (1975)

S pocitem národní hrdosti a slastného blaha každoročně usedám do křesla, které znamená kvalitní televizní zábavu, abych po x-té shlédnul osudné soužití Evžena Humla s Bohoušem Císařem, švitoření Dášy Fuchsové, malou Milušku Mrázkovou co pozná hřiby, Antonína Balabána jak slastně pojídá ovocné knedlíky a hláškujícího Makovce. Příběhy obce Třešňová navždy zůstanou naším hrdým dědictvím!

• 30.7.2017  19:02
    Mike Hammer (TV seriál) (1984)

Na tento seriál jsem koukal vždy po škole v nádražním bufetu. S hamburgerem a pivem (končil jsem gymnázium, takže už to bylo moje legální pivko) jsem si nedokázal představit lepší afterschool activity :-)

• 19.6.2017  22:37

Akční? Ale kdeže. Smutné je, když si člověk při sledování tohohle uvědomí, že se docela i těší na reklamu. Jediné malé plus je za pátrací scénu se Soukupovou hudbou.

• 19.6.2017  22:24
    Život (2017)

Namíchané ingredience z osvědčených scifi i hororů nabízí průměrnou podívanou včetně průměrné hudby (která nejvíc zapůsobila v závěru). Nebýt závěru, který upadající křivku zábavy vyzdvihnul, by to bylo rychle zapomenutelné scifi. Takhle mi zůstává příjemný pocit zneklidnění z celkového vyznění filmu.

• 6.12.2016  19:37
    Malý princ (2015)

Už vím jaké to je pochrochtávat si blahem u animáku. Nejvíc nejlepší animák poslední doby......čtvrtohor! A další poučení - když vám někdo doporučí film a má to červený hodnocení na čosofodo tak se má na to člověk podívat a nesušit to na disku bůhví jak dlouho!

• 28.11.2016  18:43

Chudák Delon chtěl zkusit belmondovku, ale narazil na fušaře a ti mu uplácali spíše parodii na belmondovky. Nakonec tam sám, ač talentovaný a dobrý herec, Delon jediný vyčnívá jak hrábě z hnoja, i ta hudba stojí za pendrek.

• 2.10.2016  16:22
    Lístek do památníku (TV film) (1975)

88 minut kouzelné, nostalgické poezie o návratu do rodného kraje. Hlas a herectví pana Högera je pokladem naší kinematografie, a navíc bez knírku vypadal úplně jako můj dědeček. Za zmínku stojí bezpochyby malebná hudba Jiřího Srnky. Slovy J.Větrovce - "Do prčic, ten život je ale krátkej".

• 1.10.2016  11:33
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Ač nejsem přívrženec nováckých a primáckých estrád, tohle je velká výjimka. Pozorovat více či méně zdařilé interpretace českých i zahraničních hudebních hvězd je pro mě opravdu zábavné a nejedenkrát jsem byl z výkonu některých představitelů, jenž jsem bral doposud především jako herce, docela dojat. Humor Koháka mám rád, i moderátor Ondra Sokol má občas dobré hefty, jako protipól skvěle funguje suchoš Janek Ledecký. Tahle komediantská šou zdá se mi poněkud zdařilou.

• 12.7.2016  07:34
    Pouť (2010)

Podobnost této pouti/cesty s Divočinou nabádá ke srovnání, a v tom Divočina jasně vede. Už ze své podstaty je tato pouť mnohem méně divočejší, méně osamělejší a více komfortnější, ale díky tomu všemu jsem se docela nudil. Celou nekonečnou cestu jsem si přál aby se Tom odpojil od těch blbečků (a krávy) co se k němu přifařili, jejich přítomnost byla nesnesitelná. Pouť Toma v doprovodu 3x Jar Jar Binks tedy za 3* :-(

• 26.3.2016  16:58
    Total Recall (2012)

Začalo to celkem slibně, vizuál podmanivý, trochu bych řekl i podobný Blade Runnerovi. No ale pak začala jedna honička, druhá, třetí a do toho ještě nudnější žvanění. Takže jsem to spíše dotrpěl do konce. A nějak mi tam neseděla Kate Beckinsale. Zlatá Verhoevenova verze s Arnoldem!

• 21.3.2016  08:12
    Lásky čas (2013)

Na poprvé jsem spáchal kulturně-barbarský hřích, když jsem po patnácti minutách zachrápal (to však u mě není ukazatel kvality filmu). Na podruhé má bdělost již neselhala a dostalo se mi velice dojemného, nekýčovitého a příjemně (britsko)vtipného zážitku. A narozdíl od většiny kýčotrapných "made in USA" komedií jsem zústal zkoprnělý na dlouhou dobu a stále nad tím filmem přemýšlím a dojímám se. Skvělý Bill Nighy mimojiné.

• 17.3.2016  18:06
    Giorgino (1994)

Škoda té zbytečně přepálené stopáže. Od poloviny filmu režisér ztratil soudnost a film se začal natahovat jak zteřelá guma v teplákách. Opravdu velká škoda, protože film má velmi povedené momenty (podzemí blázince, zpráva o konci války, úplný závěr filmu....). Plusem je však velmi povedená hudba režiséra L.Boutonnata.

• 9.1.2016  10:42
    Mrtvý princ (TV film) (1971)

Tato pohádka se dětem asi moc líbit nebude, stylem vyprávění a celkovým pojetím je spíše pro dospělé. A možná proto jsem byl velmi mile překvapen, některé herecké momenty byly fascinující (např. promluva Radovana Lukavského alias svatého muže ke královně). Co bych však vyzdvihl je velice nadstandardní hudba Zdeňka Marata k takovému typu pohádky. Jo a Jana Preissová byla okouzlující (opět).

• 16.7.2015  10:49
    Holka na vdávání (TV film) (1972)

Skvělé hlášky Sováka jakožto dominantního otce co chce provdat svou dceru, ale také děda Záhorský neměl chybu.

• 26.5.2015  06:37

Ač to zní divně, ale já se v momentech kdy auťáky neburcovali pouští začal trochu nudit. A příště se nenechám unést velkým očekáváním a přehnaným pocitem, že mě čeká velký zážitek. Užil jsem si to, ale rád a s chutí se podívám na Maxe v podání Mela.

• 7.1.2015  10:56

Popravdě - když jsem si prvně přečetl, že dvojka trošku ubrala na komiksové atmosféře a je spíše špionážní, tak jsem se trochu zklamaně kabonil. Avšak skepse byla naprosto zbytečná, ó jak jsem si chrochtal blahem, bravo kapitáne!

• 1.12.2014  17:51
    Interstellar (2014)

S radostí se přidávám k většině, která si tento film maximálně užila. Délka filmu ve mně ani trochu nevyvolala známky nudy, kterou trpím i u mnohem kratších "trháků". Inspirace Vesmírnou Odyseou zde je a je velmi potěšující, je totiž poklonou Vesmírné Odysei. A hudba H.Zimmera tento film zahaluje do nádherně hřejivého kabátu.

• 28.11.2014  06:43
    Hrabě Drakula (TV film) (1970)

Nějak více začínám věnovat pozornost československým inscenacím, tohle už je několikáté tv-inscenační překvapení za poslední dobu. Tenhle Hrabě Drakula má i přes zub času své tajuplné kouzlo a vůbec jsem se nenudil. Hana Maciuchová zde byla fakt kočka, a konečně jsem viděl (a ne jen slyšel) i Jana Schánilce na obrazovce.

• 26.11.2014  07:04

Sice se dá na Jennifer Lawrence dobře koukat, ale i když si málem oči vyplakala tak s touto nudnou půlkou třetího dílu moc nezmohla. 20% (no možná 10) akce, zbytek blablabla ........... drozd........ blablabla........... Peeta........... blablabla........ revoluce.......... blablabla.......... Peeta............ bla.... konec. No a ani si z toho luku moc nezastřílela holka :-/

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16