Kalidor_

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 26.5.2020  20:33
    Freaks (2018)

Lepší 3*. Nejpůsobivější mi přišla tak první třetina, kdy jsem byl upřímně zvědavý a natěšený o co tam jde. Potom se to sice více rozjelo, ale na hodně ojetých, klišoidních gumách. No a ta poslední scéna to bohužel ještě víc zašlápla do hnoje.

• 26.5.2020  17:28

No, co na to říct. Bylo to ještě blbější než jsem čekal. Kdysi dávali jeden díl Akt X s podobným námětem. Ten byl ale mnohem lepší než takhle kravina.

• 25.5.2020  20:01

Další verze putování světem, který je již jen vybledávající vzpomínkou. Kupodivu jsem se moc nenudil. "Pohádka" na začátku je zatěžkávající zkouška. Pokud ji vydržíte, vydržíte celý film a máte dobré předpoklady si tuto pomalu táhnoucí cestu za přežitím užít. Já si to užil, a nepamatuji si, že bych byl ke konci tak dojat jak tady.

• 24.5.2020  21:02

Nenápadné, trochu komorní sci-fi, které dokázalo udržet napětí po celou dobu. Lehký hororový nádech ze začátku byl velice osvěžující. Celkově za málo peněz hodně muziky.

• 15.3.2020  10:25
    Carnivale (TV seriál) (2003)

Vskutku povedený seriál. Originální, velice zdařilá atmosféra, napínavé, tajuplné, dobře ztvárněné špinavé pustiny amerického západu v době hospodářské krize. V druhé sérii potěšilo více hororovější pojetí. Fakt jsem si to užil. Jen velká škoda nezrealizované třetí série.

• 13.3.2020  18:02
    Kolísky nad vodou (TV film) (1973)

Dokument obsahuje krásnou, magickou, podmanivou hudbu, jejíž autor je bohužel těžko zjistitelný (je i docela možné, že se jedná o nějakou klasiku).

• 27.12.2019  22:29
    Zaklínač - Série 1 (série) (2019)

Z první série mám rozporuplné pocity. To co ztvárnili tvůrci dle knižních předloh (pár povídek v několika epizodách bylo ztvárněno vskutku bravurně), bylo to nejlepší z celé série. To co si tvůrci vymýšleli sami, bylo nudné, nezajímavé a laciné. Pro druhou sérii moc prosím o více Sapkowského a méně vlastní iniciativy.

• 25.12.2019  21:43

Dlouho se mi nestalo, že by mi na pohádce nejvíc vadila hudba. Se vší úctou k panu Březinovi, tahle hudba byla příšerně otravná.

• 27.11.2019  20:39
    Moon Child (1989)

Magie tohoto filmu mě nechala poněkud chladným, ba řekl bych, že jsem se i docela nudil. Přitom podobné filmy s mysteriózním nádechem se mi většinou zaryjí do srdce, ale tady nebylo nic co by mě vtáhlo do atmosféry filmu, škoda.

• 27.11.2019  17:11

Apokalyptický film z kategorie neurazí, nenadchne. Oceňuji, že si tvůrci vystačili i bez zombie či jiných bubáků, přesto mi tento snímek asi brzy vyšumí z hlavy do ztracena.

• 26.11.2019  21:21
    Turbo Kid (2015)

Takovej dětskej Mad Max říznutý Power Rangers. Celkem zábavný to bylo, hodně tomu pomáhala i retro synťáková hudba.

• 26.11.2019  17:55

Z filmu mám rozporuplné pocity, ale převažují kladné. Některé podivnosti ve filmu vyšuměly do prázdna a neřešili se. To mě sice mrzelo, ale tak nějak jsem se s tím smířil a užíval si atmosféru. Po většinu filmu hraje taková hypnotická, magická hudba, jak od Vangelise. Některým scénám tak dodala na efektu. Film řadím v rámci postapo žánru mezi ty, které si mě tak nějak podmanily, tento podobně jako další postapo "Chlapec a jeho pes".

• 25.11.2019  19:52
    Errementari (2017)

Taková španělská verze Statečného kováře a S čerty nejsou žerty. Moc povedená pohádka pro dospělé, masky slušné, ke konci i krapet dojemné.

• 24.11.2019  20:47
    Potichu (2019)

Celkově spokojenost. Tohle byl už takový výluh ingrediencí z Quiet Place a dalších x postapo survival snímků. Neurazilo, ale zase ani moc nenadchlo.

• 19.11.2019  20:06
    Na plese s Honzou Onderem (TV pořad) (2019)

Je to zábavné a zajímavé pro děti i pro rodiče, ale ten Jan Onder je bohužel sebestředný blb a ten mi tam vadí.

• 19.9.2019  18:29
    O Apóstolo (2012)

Velice potěšující a překvapující animák. Skvělá strašidelná atmosféra, zejména dobře udělaná tajuplná vesnice.

• 17.9.2019  20:54

Velice zdařilé road movie - postapo. Svižný děj, který nenudil, celkově jsem si to užil.

• 15.9.2019  19:31
    Cesta (2014)

Mile atmosférické road movie postapo se sympaticky nasraným G.Pearcem a sympaticky debilním Patizónem. Trošičku rozvleklé, ale stále ještě přijatelně.

• 18.8.2019  20:54

Nejlepší na tom je ten konec.

• 10.8.2019  22:14
    Papírový dům (Netflix verze) (TV seriál) (2017)

Tady půjdu hodně proti většinovému proudu, ale nemůžu jinak. Neskutečně idiotské chování hlavních postav dělá z této jinak promyšlené akce frašku. Paradoxně největší psychopati z týmu mi přišli jediní normální. A třešničkou na loupežnickém dortu byla megablbka Tokio Škopková.

• 8.8.2019  06:02

Jako rodič s jejich konáním moc nesouhlasím (i když se snažím vžít do jejich situace), ale to je můj názor.Určitě bych své vychované dítě po informaci o záměně nespakoval a hybaj ke genetickým rodičům. Jinak mohlo by to být o něco kratší, to by filmu dost prospělo.

• 3.7.2019  05:59
    Škodná (TV film) (1975)

Hudba - Luboš Sluka (moc hezká kytarová melodie v úvodu a závěru filmu).

• 24.5.2019  16:35

V rámci zombie filmů nadprůměr.

• 22.5.2019  21:18
    Hon (2012)

Rád bych dal plný počet hvězd, Mads Mikkelsen byl naprosto skvělý, ale mé pocity po zhruba 2/3 filmu nejvýstižněji vyjadřuje pojem nasranost. Nasranost z totální beznaděje a hlavně kreténského chování celého okolí vůči Lucasovi, na základě výblitku jednoho malého usmrkance.

• 22.5.2019  17:49
    Rozpolcený (2016)

I když jsem měl po skončení pocit, že slibný potenciál nebyl úplně využit, přesto tento Shyamalanův počin beru jako nadprůměr.

• 21.5.2019  20:27

Nesmírně milý film, který mi ještě dlouho bude příjemně doznívat v hlavě. V druhé polovině jsem si připadal jako ve světě H.Miyazakiho. Taková pohádka pro dospělé děti, takže pro mě jak dělaná :-)

• 16.5.2019  17:04

Mělo to velký potenciál, který ovšem nevyužilo. Před pár dny jsem shlédnul Bird Box, který měl podobnou pointu. A Bird Box po všech stránkách vyhrálo na celé čáře.

• 15.5.2019  18:48
    Cargo (2009)

Vizuálně líbivé, hlavně záběry nekonečných, vnitřních, nákladových prostor lodi. Avšak děj byl slabší, a napínavost od poloviny filmu až do konce poněkud řídla, což je velká škoda.

• 15.5.2019  16:03

Abych pravdu řekl, tak se cítím podveden. Kde nic tu nic, napětí zde bylo asi jako v Honzíkově cestě, sbližování a chemie mezi hlavními postavami byla k uzoufání nudná, stejně jako celý film, potažmo neoriginální "monstra", nad jejichž podobami se tvůrci ani moc kreativně nesnažili a vytvořili je z jiných sci-fi a večerníčků, katastrofa.

• 14.5.2019  17:49

Není to špatné, je to takové soft postapo. Děj plyne pomalu, zvratů tam moc není, do toho relaxační hudba Maxe Richtera, ale díky tomu všemu nakonec převládne pocit nudy.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17