Gimli

okres Brno
evoluční biolog

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 20.4.2021  15:13
    Cizinka - Série 1 (série) (2014)

• 20.4.2021  15:07
    Cizinka - Série 5 (série) (2020)

• 2.3.2021  13:31
    Cizinka (TV seriál) (2014)

Série 1: Geniální past na příznivce sci-fi, kteří ale nejsou natolik hardcore, že by nedokázali přijmout taky výpravné historické love story, pro něž je máloco tabu. Odpustil bych i některé příliš násilné zvraty, protože s téměř každým dílem dokáže Cizinka zasít semínko zvědavosti, které je natolik vitální, že prostě chcete vědět, jak to bude dál. Série 5: Razantní posun od boje o přežití k niternému boji hrdinů se svými traumaty mě dokázal silně vtáhnout. To, co bylo v tomto ohledu ve čtvrté sérii nakousnuto, je zde plně a efektivně rozvinuto. Takže pátou sérii Cizinky řádím na čelo tohoto seriálu.

• 23.2.2021  14:06
    Dárce (2014)

Někdo někdy viděl, četl nebo slyšel různá postapokalyptická sci-fi, své útržkovité vzpomínky spojil dohromady a natočil tento film. Ale zapomněl přidat nějakou vnitřní logiku a příběh.

• 15.2.2021  13:53
    Jednotky vesmírného nasazení (TV seriál) (2020)

Mně se na Space Force líbí, že právě nejde o sérii prvoplánových nesouvisejících skečů, ale o dobře provázanou spleť promyšlených vtipů, situačních gagů i trochu kameňáků v pozadí, která ale funguje díky vynikajícímu herectví nejen hlavních představitelů. Navíc má každá epizoda nějaký jednotící rámec, který se jí táhne jako červená nit, a díky tomu humor a vtip přirozeně vyplývá ze situace. Daří se tak balancovat na té správné straně hrany trapnosti a absurdního humoru, což je přesně to, co velmi dobře hraje na mou strunu. Komu takový styl nesedí, bude rozčarován. Já jsem v zásadě nadšený a těším se na další sérii.

• 16.1.2021  18:33
    Rebeka (2020)

Dobrý rozjezd, při kterém se daří vybudovat napětí, se bohužel nedaří udržet a napětí se postupně vytrácí a film si nedokáže udržet pozornost.

• 5.1.2021  09:51
    Psychiatr (TV seriál) (2018)

Silně vtahující seriál, zejména díky skvělým hercům a vymazlené výpravě, kde se myslelo na nejmenší detaily, jako je třeba koňský trus na ulicích. Výprava tak tvoří významnou složku zábavy při sledování jednotlivých epizod, které jsou scénáristicky dobře zvládnuté a příběh neztrácí dech ani poutavost.

• 30.12.2020  00:10
    Dark (TV seriál) (2017)

Velmi pečlivě budovaný atmosférický příběh, kde se souvislosti a zvraty dávkují nejprve pozvolna, aby se v nich divák zvládl zorientovat. S přibývajícími epizodami a sériemi nabírá seriál na tempu, a přestože svět, jeho pravidla a zvraty nabývají obludných rozměrů, vše je dokonale přehledné, avšak stále napínavé a neztrácející na podmanivosti. Šťastná ruka ve výběru nejen mladých herců, jejichž výkony jsou skvělé, drží seriál celou dobu nad propastí afektované teatrálnosti, což při tom, co se tam vlastně odehrává, považuji skoro za zázrak. Ve světle knihy Řád času, která se mi shodou okolností dostala do rukou krátce poté, co jsem seriál dokoukal, je Dark ještě působivější a stále žasnu, jak dobře je promyšlený!

• 12.10.2020  11:07
    LOVEní (2019)

Byl jsem schopen to celkem bez problému dokoukat a párkrát jsem se i od srdce zasmál. Zázrak to není, a protože jsem měl nízká očekávání, byl jsem veskrze spokojený.

• 5.10.2020  11:35

Příjemná oddechovka na večer po náročném dni.

• 1.10.2020  10:49

Čtyřletá dcerka to miluje, mě to nebaví. Pro děti je šablonovitost postav dobrá, ale rodičům je dobré to kompenzovat alespoň nějakými nápady, vtípky apod. A to se v tomto případě nestalo.

• 24.9.2020  12:20
    Ona (2013)

Těžko vás bude bavit film, jehož leitmotiv je podán velmi nepřesvědčivě. Jako ano, asi by se to mohlo stát, ale v téhle podobě tomu nevěřím ani nos mezi očima.

• 2.5.2020  10:53
    Santiniho jazyk (TV film) (2011)

Už dlouho jsem neviděl tak špatný a nefunkční film. Scénář je tak chatrný a děravý, že naprosto není jasné, jaké jsou motivace postav. Jejich chování většinou naprosto nedává smysl. Do toho jsou bez nějakého vztahu k ději vkládány další a další záhady (např. tajemná droga - proč?!) a téměř nepřetržitě hraje dost otravná chrámová hudba. K tomu se hromadí mrtvoly a každému, včetně policie je to úplně jedno. A nadto, když se ukáže to, co se dá tušit, totiž že klíč k Santiniho šifře je asi na stejné úrovni jako u jednoduché mystery geokešky (což nakonec není špatná inspirace pro založení geokešky věnované Santinimu), tak už se člověk musí smát. Kdyby se to alespoň nepřetržitě netvářilo jako velký film o velké záhadě, jejíž rozluštění změní svět. Možná to ale byla skrytá komedie a nepochopil jsem to.

• 6.4.2020  17:17

Docela slibný rozjezd, ale pak se to změnilo v soutěž o co nějvětší kravinu, kterou ještě SW univerzum snese, a zcela se rezignovalo na nějaký rozumný vývoj a uvěřitelné motivace postav.

• 2.4.2020  15:14
    Yesterday (2019)

Písničky Beatles mě nikdy nijak zvlášť nebraly, takže jsem viděl průměrnou romanťárnu, kde scenárista zazářil jediným nápadem, který zdaleka nedokázal vytěžit.

• 2.4.2020  15:06

Zcela souhlasím s golfistou. Navzdory tomu, jak obvykle takové filmy u nás dopadají, jde o dobře zahranou a filmařsky povedenou zábavu.

• 2.4.2020  15:02
    The Circle (2017)

Aktuální námět v bezradných v rukou bezradného scénáristy, který nám ukazuje, jak lze s vlivem sociálních sítí zacházet dál a dál až ad absurdum. Ale co z toho, když je jednání postav těžko uvěřitelné a příběh není uzavřen. Film se chová tak, jak se jmenuje. Ale to je triviální. Čekal jsem víc.

• 2.4.2020  12:55
    Le Mans '66 (2019)

Film, který mě nedokázal strhnout a místy mě iritoval svou podbízivostí. Le Mans '66 srovnání s Rivaly ani náhodou nesnese. Blíže má spíš k V zajetí rychlosti, kde se hrdina taky touží zúčastnit závodu a vyhrát, ale za srdce mě chytil víc. Pokud nebudete mít vysoká očekávání vyvolaná např. zdejším hodnocením, dá se na to bez problémů koukat.

• 6.3.2020  09:27

Prázdná skořápka bez duše. Jsem v pokušení se znovu podívat na japonskou anime předlohu, protože si nepamatuji, že by to bylo tak chabé. Ale viděl jsem to skoro před dvaceti lety, takže je možné, že jsem nevnímal, jaká je to kravina. Uvidíme.

• 29.2.2020  17:19

Docela pěkně vystižena tragédie života v poválečném Stalinově sovětském ráji. Samotný příběh v těchto reáliích mě chytil, byť se nejednalo o nic zázračného. Celkově pozitivní dojem, když máte chuť na pochmurnou detektivku odehrávající se v Absurdistánu, který je přece tak dokonalý, že se tam nevraždí.

• 23.1.2020  12:43
    Na nože (2019)

Skvěle napsaná, zahraná a zrežírovaná pohodovka, při jejímž sledování se člověku celou dobu chvěje úsměv na tváři. Více takových filmů.

• 17.1.2020  13:12

Velmi slušný start, který mě přiměl zajímat se o další osudy postav a současně ukázal, že to tvůrci snad zvládnou i po technické stránce.

• 17.1.2020  09:25

Mdlá historka s Geraltem, mdlé pokračování princezniných patálií a asi nejzajímavější, avšak přitom nějaké rozumné logiky postrádající výcvik Jenefer. Výrazně slabší než první díl. Nicméně v kombinaci s prvním dílem si seriál mou pozornost získal a zajímá mě, jak to bude dál.

• 10.1.2020  09:51
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Star Wars bez světelných mečů je rozhodně osvěžující přístup k látce. Příjemný seriál se skvělou hudbou.

• 2.11.2019  21:55

Skvěle napsaná, zrežírovaná a zahraná pohádková fantasy, která s časem zraje jako víno. Nepostrádá neotřelou zápletku, napětí ani vtip. Prostě perfektní podívaná pro celou rodinu.

• 11.10.2019  09:31
    Premiér (TV seriál) (2019)

Strašlivé!

• 6.10.2019  10:18
    The Terror - Série 1 (série) (2018)

Skvěle to ve svém komentáři vystihl Crocuta. Beznaděj a tižívost akrtické noci, která byla v předloze naprosto hmatatelná, se v druhé půlce seriálu zcela vytratila. A tentokrát byly téměř všechny odchylky od předlohy k horšímu. Za některé asi mohl rozpočet, ale jiné působí jako předposrané podbízení se diváckým očekáváním. Je to škoda, protože potenciál to díky výborné předloze mělo obrovský.

• 5.10.2019  11:13

Jak tak čtu komentáře, tak jsem měl ohromné štěstí, že jsem v TV chytil až druhou půlku. Ale stejně to Gibson stačil zamořit hloupými mesiášskými metaforami.

• 17.9.2019  15:32
    To se ví (TV pořad) (2019)

Pořad, který je v dnešní době nezbytný. A kde jinde by měl být, než na veřejnoprávní televizi. Na druhou stranu by asi zamýšlený efekt byl silnější, kdyby se to vysílalo na Nově, Primě nebo Barrandově.

• 13.9.2019  08:52

Tohle bylo docela slabé, nepříliš dobrý scénář a často slabí herci (např. Zedníček) to navzdory dobrým výkonům jiných (např. Somr) táhnou k zemi. Působí to na mě spíš jako hraní si na kovboje než skutečná detektivka. Ale je třeba uznat, že druhá půlka s Petrem Kostkou už je koukatelnější.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17