Gimli

okres Brno
evoluční biolog

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 2.5.2020  10:53
    Santiniho jazyk (TV film) (2011)

Už dlouho jsem neviděl tak špatný a nefunkční film. Scénář je tak chatrný a děravý, že naprosto není jasné, jaké jsou motivace postav. Jejich chování většinou naprosto nedává smysl. Do toho jsou bez nějakého vztahu k ději vkládány další a další záhady (např. tajemná droga - proč?!) a téměř nepřetržitě hraje dost otravná chrámová hudba. K tomu se hromadí mrtvoly a každému, včetně policie je to úplně jedno. A nadto, když se ukáže to, co se dá tušit, totiž že klíč k Santiniho šifře je asi na stejné úrovni jako u jednoduché mystery geokešky (což nakonec není špatná inspirace pro založení geokešky věnované Santinimu), tak už se člověk musí smát. Kdyby se to alespoň nepřetržitě netvářilo jako velký film o velké záhadě, jejíž rozluštění změní svět. Možná to ale byla skrytá komedie a nepochopil jsem to.

• 6.4.2020  17:17

Docela slibný rozjezd, ale pak se to změnilo v soutěž o co nějvětší kravinu, kterou ještě SW univerzum snese, a zcela se rezignovalo na nějaký rozumný vývoj a uvěřitelné motivace postav.

• 2.4.2020  15:14
    Yesterday (2019)

Písničky Beatles mě nikdy nijak zvlášť nebraly, takže jsem viděl průměrnou romanťárnu, kde scenárista zazářil jediným nápadem, který zdaleka nedokázal vytěžit.

• 2.4.2020  15:06

Zcela souhlasím s golfistou. Navzdory tomu, jak obvykle takové filmy u nás dopadají, jde o dobře zahranou a filmařsky povedenou zábavu.

• 2.4.2020  15:02
    The Circle (2017)

Aktuální námět v bezradných v rukou bezradného scénáristy, který nám ukazuje, jak lze s vlivem sociálních sítí zacházet dál a dál až ad absurdum. Ale co z toho, když je jednání postav těžko uvěřitelné a příběh není uzavřen. Film se chová tak, jak se jmenuje. Ale to je triviální. Čekal jsem víc.

• 2.4.2020  12:55
    Le Mans '66 (2019)

Film, který mě nedokázal strhnout a místy mě iritoval svou podbízivostí. Le Mans '66 srovnání s Rivaly ani náhodou nesnese. Blíže má spíš k V zajetí rychlosti, kde se hrdina taky touží zúčastnit závodu a vyhrát, ale za srdce mě chytil víc. Pokud nebudete mít vysoká očekávání vyvolaná např. zdejším hodnocením, dá se na to bez problémů koukat.

• 6.3.2020  09:27

Prázdná skořápka bez duše. Jsem v pokušení se znovu podívat na japonskou anime předlohu, protože si nepamatuji, že by to bylo tak chabé. Ale viděl jsem to skoro před dvaceti lety, takže je možné, že jsem nevnímal, jaká je to kravina. Uvidíme.

• 29.2.2020  17:19

Docela pěkně vystižena tragédie života v poválečném Stalinově sovětském ráji. Samotný příběh v těchto reáliích mě chytil, byť se nejednalo o nic zázračného. Celkově pozitivní dojem, když máte chuť na pochmurnou detektivku odehrávající se v Absurdistánu, který je přece tak dokonalý, že se tam nevraždí.

• 23.1.2020  12:43
    Na nože (2019)

Skvěle napsaná, zahraná a zrežírovaná pohodovka, při jejímž sledování se člověku celou dobu chvěje úsměv na tváři. Více takových filmů.

• 17.1.2020  13:12

Velmi slušný start, který mě přiměl zajímat se o další osudy postav a současně ukázal, že to tvůrci snad zvládnou i po technické stránce.

• 17.1.2020  09:25

Mdlá historka s Geraltem, mdlé pokračování princezniných patálií a asi nejzajímavější, avšak přitom nějaké rozumné logiky postrádající výcvik Jenefer. Výrazně slabší než první díl. Nicméně v kombinaci s prvním dílem si seriál mou pozornost získal a zajímá mě, jak to bude dál.

• 10.1.2020  09:51
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Star Wars bez světelných mečů je rozhodně osvěžující přístup k látce. Příjemný seriál se skvělou hudbou.

• 2.11.2019  21:55

Skvěle napsaná, zrežírovaná a zahraná pohádková fantasy, která s časem zraje jako víno. Nepostrádá neotřelou zápletku, napětí ani vtip. Prostě perfektní podívaná pro celou rodinu.

• 11.10.2019  09:31
    Premiér (TV seriál) (2019)

Strašlivé!

• 6.10.2019  10:18
    The Terror - Série 1 (série) (2018)

Skvěle to ve svém komentáři vystihl Crocuta. Beznaděj a tižívost akrtické noci, která byla v předloze naprosto hmatatelná, se v druhé půlce seriálu zcela vytratila. A tentokrát byly téměř všechny odchylky od předlohy k horšímu. Za některé asi mohl rozpočet, ale jiné působí jako předposrané podbízení se diváckým očekáváním. Je to škoda, protože potenciál to díky výborné předloze mělo obrovský.

• 5.10.2019  11:13

Jak tak čtu komentáře, tak jsem měl ohromné štěstí, že jsem v TV chytil až druhou půlku. Ale stejně to Gibson stačil zamořit hloupými mesiášskými metaforami.

• 17.9.2019  15:32
    To se ví (TV pořad) (2019)

Pořad, který je v dnešní době nezbytný. A kde jinde by měl být, než na veřejnoprávní televizi. Na druhou stranu by asi zamýšlený efekt byl silnější, kdyby se to vysílalo na Nově, Primě nebo Barrandově.

• 13.9.2019  08:52

Tohle bylo docela slabé, nepříliš dobrý scénář a často slabí herci (např. Zedníček) to navzdory dobrým výkonům jiných (např. Somr) táhnou k zemi. Působí to na mě spíš jako hraní si na kovboje než skutečná detektivka. Ale je třeba uznat, že druhá půlka s Petrem Kostkou už je koukatelnější.

• 11.9.2019  10:33

Herecký koncert Viktora Preisse a Ladislava Freje je tak působivý, že člověk klidně promine nijak zvlášť zajímavou zápletku.

• 8.9.2019  10:56

Série scének, kde se člověk baví spíš tím, jak jsou fajn herci navlečení do legračních paruk a kostýmů, než tím, co se děje nebo říká. Zcela zbytečná mi přišla linie s Margot Robbie a to přestože nebo možná, a to by pro Tarantina bylo mnohem horší, právě proto, že člověk ví, co se tehdy skutečně stalo. Finále nijak nepřekvapilo, spíš příjemně potěšilo a pobavilo. Bez něj by to bylo o hvězdičku míň.

• 5.9.2019  13:51

Mám z toho podobné pocity jako ze Zelené knihy. Je to pohodový film pro dobrou náladu, ale méně vtipný.

• 31.8.2019  20:50
    Aquaman (2018)

Docela zábavný lunapark, který se svou naivitu a pitomost naštěstí nesnaží skrývat.

• 11.8.2019  19:41

Veskrze triviální příběh, který je výtečně natočený.

• 11.8.2019  19:38

Stejně problematické jako první díl. Pěkné obrázky, hezká hudba, ale tak nějak vůbec nedává smysl, proč tam ti čtyři jsou. A příběh, kde jsou hlavní postavy zbytečné a víceméně otravné, u mě nemůže uspět.

• 12.6.2019  22:47

Moc pěkný film s pořádně hutnou atmosférou.

• 1.4.2019  15:09

Příjemný pohodový film vzbuzující dobrou náladu, který se možná stane pravidelnou součástí televizních Vánoc. Zatím 3.5*.

• 6.1.2019  08:21

Chytil jsem to na ČT2 a zaujalo mě to natolik, že jsem to se zájmem dokoukal celé. Bavilo mě to. Ale neumím si představit, že bych to někdy potřeboval vidět znovu. Jde prostě o film na jedno podívání.

• 16.10.2018  10:25
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Potřetí to bylo pět až šest dílů velmi napínavé a potřetí to v závěru vyšumělo. Ale tentokrát byl ten závěr celkem důstojný pád , který se podařilo ustát. Celkově hodnotím Labyrint kladně, protože to hlavní, tj. tajemná atmosféra a napětí, se Strachovi daří budovat natolik dobře, že jsem ochoten přimhouřit oko nad těmi zbabranými závěry.

• 10.10.2018  12:46
    Fokus Václava Moravce (TV pořad) (2015)

Snaha cílit na širší publikum je největší slabinou tohoto pořadu. Ty debaty jsou strašlivě povrchní a málokdy dojde k věcnému hlubšímu proniknutí do právě řešeného tématu.

• 2.7.2018  14:29

Velmi blbé. Výstižně to okomentoval Psychor. Nemám, co bych dodal.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16