Gimli

Gimli

František Zedek

okres Brno
evoluční biolog

357 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  24 hodin (TV seriál) (2001)

  Ještě jsem neviděl nekomediální seriál, který by se s každou další sérií zlepšoval. U třetí série jsem si říkal: "Jo, tak zase je to lepší, ale to už se nedá překonat." A vida, dokoukal jsem pátou sérii a zírám, že byla lepší než čtvrtá, která byla lepší než třetí. Je to vůbec možné? Asi ano. I když se v každé řadě najde něco, co lze vytknout, celkově patří 24 hodin ke špičce televizní zábavy. 1. serie - 80%, 2. serie - 100%, 3. serie - 100%, 4. serie - 100%, 5. serie 120%, 6. serie - 80%, 7. serie - 70%, 8. serie - 80%.

 • poster

  Arabela (TV seriál) (1980)

 • poster

  Battlestar Galactica (TV seriál) (2004)

  Battlestar Galactica kombinuje všemožné žánry a všemožná klišé velice účinným způsobem. Pokud se vám líbí např. seriály Stargate, Dr. House, Bratrstvo neohrožených, Krajní meze, Randall a Hopkirk, Parry Mason nebo filmy Blade Runner, Aliens, A.I. - Umělá inteligence nebo třeba Rocky, najdete tu z každého něco; a z mnoha dalších. Zajímavé je, že to všechno dokonale drží pohromadě. Na televizní produkci disponuje tento seriál velice dobrými triky a hlavně výbornými hereckými výkony. Dalším kladem jsou postavy. Všichni dělají chyby, mají své klady i zápory, radosti i strasti. Každá postava je něčím zajímavá a tak nevadí, když se v některém z dílů neobjeví někdo z vyloženě hlavních hrdinů. 1. sezóna - 100%, 2. sezóna - 100%, 3. sezóna - 100%, 4. sezóna - 100%. PS: So say we all!

 • poster

  Byli jednou dva písaři (TV seriál) (1972)

  Brilantní herectví Miroslava Horníčka a Jiřího Sováka v kombinaci s absurdními nápady jejich postav tvoří jeden z největších skvostů světové seriálové tvorby.

 • poster

  Columbo (TV seriál) (1971)

  Když z rezavé rachotiny vystoupí na první pohled polodebilní bezdomovec v pomačkaném baloňáku a s kouřícím doutníkem, který neustále něco hledá a zapomíná, tak mi vůbec nevadí, že už vím, kdo je vrah a jak vraždu spáchal. Sadista ve mně se těší na to, jak Columbo svého podezřelého psychicky totálně rozloží svými neustálými návštěvami, ptaním se na drobnosti a nejasnosti, které mu nedaly spát, povídáním o rodině a zejména o své ženě. No a když ho přitom doprovází jeho Pes, jsem v sedmém nebi škodolibosti. Nádherný seriál, který neomrzí ani po mnoha zhlédnutích.

 • poster

  Červený trpaslík (TV seriál) (1988)

 • poster

  Dexter (TV seriál) (2006)

  Brilantní pohled do nitra člověka, který musí tajit to, čím je. Svým způsobem to děláme všichni. A prostřednictvím Dextrových vnitřních monologů můžeme tyhle černé skříňky otevřít i v nás. Přináší to úlevu a fascinaci postavou, které bychom vlastně neměli fandit. 1. série - 100%, 2. série - 100%, 3. série - 80%, 4. série - 100%, 5. série - 100%, 6. série - 100%, 7. série - 100%, 8. série - 100%

 • poster

  Futurama (TV seriál) (1999)

  Seriál, jehož jednotlivé díly můžu sledovat neustále dokola. Pořád mě baví. Je vtipný, napínavý i dojemný. Prostě geniální. PS: Velikánským obloukem se vyhněte dabované verzi. Velmi špatný dabing z toho dělá upatlanou slátaninu. Veškerý náboj je pryč.

 • poster

  MOST! (TV seriál) (2019)

 • poster

  Taková normální rodinka (TV seriál) (1971)