Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Nejsem si jisty, jestli mi nekdy pri Star Wars jezdil mraz po zadech, ale u AOTC se mi to stalo. Druha epizoda je temnejsi nez ep. 1, vizualni efekty jsou az na jednu drobnost dechberouci, digitalni postavy uz hraji i oblicejem. A jsem neskonale vdecny Lucasovi, ze obsadil Haydena Christensena, ktery je jako Anakin bezchybny. Ale abych nepel jenom ody, tak je treba zacit se bat, co provede Lucas s Williamsovou hudbou ve treti epizode. Protoze to, co predvedl v epizode dva tim, ze v posledni pulhodine filmu vymenil cast Williamsovy hudby slozene k AOTC za hudbu z TPM a tu, kterou tam nechal, jeste prestrihal, nema obdoby. Snad dostane Lucas v tomhle smeru rozum, protoze vysledek jeho strihani hudby muze byt katastrofalni (viz nepochopitelne se objeveni Yodova motivu ve chvili, kdy bojuje Anakin v tovarne na vyrobu robotu a Yoda je v te chvili parseky vzdaleny).

Operace: Zlomený šíp (1996)

S Wooem mám podobný problém jako s Michaelem Bayem. Oba se snaží být strašně cool, což někdy vede k perfektním filmům na odreagování a někdy k filmům vyvolávajícím rozpačité úsměvy a pocity trapnosti. Jakoby ti dva prostě jen tak stříleli odboku s myšlenkou: "Čím víc toho vystřílím, tím větší mám šanci, že se trefím." Operace Zlomený šíp je někde mezi. Dá se na to bez újmy koukat, ale nějaké extra nadšení se nekoná.

Ostrov Dr. Moreau (1996)

Ten film je skutecne neuveritelne blby a mozna to bude znit divne, ale ty dve hvezdicky jsou hlavne kvuli uvodnim titulkum, na nez jsem dosud nezapomnel, skutecne vynikajici prace.

Memento (2000)

Tak tento kousek nesmi chybet v zadne filmove sbirce. Christopher Nolan napsal a reziroval pribeh, ktery je skutecnym zaberem na nervove synapse. Clovek se tomu snazi prijit na kloub a pokazde, kdyz si mysli, ze na to prisel, vyvstane nova otazka. Z toho plyne, ze by Memento melo byt s kazdym zhlednutim lepsi, a taky to tak je...

Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997) odpad!

Musim souhlasit s Frantou Fukou, ktery jednou rekl, ze cinemyckych 0% se dava filmum, ktere jsou tak hrozne, az jsou vrcholne zabavne. To je pripad i pokracovani Mortal Kombatu. Krome srandovni akce, film hyri neuveritelne stupidnimi dialogy a velice nepovedenymi triky. Pokud se chcete poradne zasmat, jdete do toho! :-)

Žhavé výstřely 2 (1993)

Dvojka je podle mě ještě propracovanější a obsahuje snad víc odkazů než jednička. Téměř při každém zhlédnutí objevím něco nového, pochopím narážku a vtip, který mi před tím nedošel. A taky dění v pozadí scén bývá dost vtipné, byť často snadno přehlédnutelné. Chválím taky výborný dabing! Žhavé výstřely 2 jsoupProstě bezchybná komedie, kterou lze vídat neustále dokola.

Amélie z Montmartru (2001)

Snad je to otřepaná fráze, snad není, ale pravdou je, že tenhle film mi vyloudil dlouho trvající úsměv na tváři a alespoň na nějakou dobu zvednul náladu. Amélie je milá, lehce povznášející, krásná...

Jestřábí žena (1985)

Dobrý pocit z Jestřábí ženy mi vždycky dokonale zkazí dokonale nepadnoucí hudba Adrewa Powella! Popík osmdesátých let ve fantasy odehrávající se někde ve středověku? To by možná pasovalo Monty Pythonům. Něco podobného málem potkalo také Barbara Conana, jenomže John Millius si prosadil svou a Basila Poledourise. Nejvíc mě zaráží, že ostřílený bard, jímž Richard Donner bezesporu je, tohleto dovolil nebo dokonce sám vymyslel. Film je jinak velmi pěkný, ale tahle hudba zanechala na jeho tváři tak hrůzostrašnou jizvu, že mnohdy musím odvrátit zrak. Naštěstí v něterých scénách je hudba opravdu vynikající.