Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Sci-Fi

O mně

Charakterizoval bych se jako fanatik spíše do seriálů než filmů, ale snažím se to napravit. Seriály rád sleduji z toho důvodu, že se člověk se svými oblíbenými hrdiny setkává vícekrát a vžije se do děje a chce sledovat, jak to dopadne. Tudíž seriál, který mě vtáhne, sleduji raději než abych sáhnul po filmu, který skončí a tím vlastně už žádný děj není a hrdinu už neuvidíte (pokud nepočítám komerční hity, kde se točí několikáté díly, aniž by to někoho zajímalo).

Na druhou stranu většina seriálů nemá takové kouzlo jako filmy, pokud trvají moc dlouho a sklouznou do trapného patosu, kdy člověk znechucen od seriálu odchází, aniž by chtěl vidět další díl (například Big bang theory či Heroes) či se člověk těší na konec, protože má touhu dostat odpovědi na nezodpovězené dotazy a dočká se jen podrazu, kdy se nedoví nic a seriál skončí (například Lost či seriály, které dostaly vale od televizí, protože měly malou sledovanost - V). Někdy však existují seriály, které člověka nadchnou a drží si svou úroveň i po několika dílech, to pak člověk zesmutní, pokud skončí a člověk se s nimi musí rozloučit (Stargate, Akta X, Battlestar Galactica).

 


Poslední dobou jsem přišel na chuť asijským a evropským filmům. Podle mě je špatné, že veškerá filmová kultura u nás je ovlivněna americkými filmy a lidé o filmech z těchto zemí v podstatě vůbec neví (týká se především starších lidí), protože jsou krmeni televizními stanicemi, které dávají jen americké profláklé komerční hity. Ještě štěstí, že existuje ČT2, která tyto filmy dává. Bohužel je jen málo těch, kteří tuto stanici sledují. Snad kdyby komerční stanice dávaly tyto filmy, možná by se jim konečně zvedla klesající sledovanost. A i když pozdě jsem je začal sledovat (respektive, když nemám žádný seriál :)), jsem rád že jsem na ně aspoň přišel. :)

 

 

 

 

 

Reklama

Reklama