Kozlowski8

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34
    • 20.2.2019  12:14
    Špína (2017)

Nevím, jestli se Tereza Nvotová tak ráda předvádí a chce být za každou cenu vyhraněná, nebo to tak vážně cítí. Atmosféra filmu a některé pasáže jsou neskutečně přemotivované, vyhraněné až přestřelené (prostředí psychiatrické "léčebny", nebo třeba rozhovor dvou "skvělých" kámošek na mostě) a jednání mnohých postav velice iracionální (opět "léčebna", či samotná "akce" v dětském pokojíku). Byť film řeší velmi závažné téma, emočně mne příliš neoslovil. Palec dolů. 45%.

• 20.2.2019  12:01
    Annihilation (2018)

Hezká vizuální podívaná, místy i napínavá, ale taky chvílemi nuda a v jednom kuse iracionální jednání postav. A závěr na mne až moc mysteriózní. Proto jenom průměrné hodnocení. 60%.

• 20.2.2019  11:55

Komedie o jedné povedené rodince, která společně prožije poslední víkend na chatě, která po onom víkendu změní majitele... Komedie, která může vyvolat rozporuplné ohlasy. Než si člověk trošku zvykne na styl podání - střeštěné absurdní situace, často vyšroubované až do krajnosti a bláznivé, v rychlém sledu se měnící vztahové souvislosti - může film rychle odepsat - nebo mu může zachutnat, jako mně. Film není vůbec hloupý - naopak - scénárista si výborně vyhrál s příběhem i dialogy, s těmi šílenostmi a absurditami to udržel tak akorát na uzdě, přidal i trochu černého humoru. Velikou radostí při koukání na film jsou herci. I zde tvůrci ukázali skvělý typ pro výběr - typově i kvalitou. Vávra, Synková (oba bohužel ve filmech málo k vidění), Kačer, Chýlková, Voříšková i další - všichni na jedničku. A když jsem u citu pro výběr, platí také pro zvolenou lokalitu. Již úvodní záběr na chatu krásně navnadí a pohladí romantickou duši. Na tu praštěnou rodinku se nedá jen tak zapomenout. 75%.

• 15.2.2019  10:18
    Wind River (2017)

Wind River je přírodní a indiánská rezervace, kde lovec Cory najde zmrzlé tělo místní dívky, která bosa běžela sněhem a v mrazu několik kilometrů... Zajímavý a poutavý příběh, krásně zachycující život obyvatel indiánské rezervace v odlehlé oblasti Wyomingu, uprostřed krásné přírody. Jediná věc, která mi na příběhu vadila, byla scéna z maringotky (karavanu). Ne scéna samotná, ale způsob jejího vsazení do děje, což mohlo být pojato mnohem lépe a přirozeněji. Příjemný zážitek z filmu to rozhodně nesebralo, ale pár procent v hodnocení ano. 80%.

• 15.2.2019  10:06

Příběh z českého venkova v době 2. světové války - pohledem osmiletého Edy, který je nucen přestěhovat se s rodiči z Prahy na venkov - do domku, kde žijí tátovi rodiče a sestra... Dobře napsaný příběh, dialogy s jasným a zřetelným rukopisem Zdeňka Svěráka (až tak, že se už stává pro mne trochu omletý a nezajímavý), dobré herecké výkony, v nichž bych vyzdvihl Oldřicha Kaisera a všechny kluky a v němž mne naopak nenadchl Ondřej Vetchý, jehož hraní mi v jeho posledních rolích nějak nesedí a přijde mně ve svém projevu křečovitý a nepřirozený, hezká kamera i hudba. Pro mne jasné 4*. 75%.

• 15.2.2019  09:52
    Včerejší děti (TV film) (2000)

Velmi živé sny pronásledují Američanku Jenny tak intenzivně, že se vydává na druhý konec světa - přesvědčená, že odkryje jejich zdroj... Příběh o procesech, probíhajících v lidské mysli, které zatím zcela nechápeme a o možnosti reinkarnace. Svým způsobem zajímavý námět a příjemná podívaná. Nebyl ale projev Jane Seymour až příliš vyhraněný a přehraný a nepřipadali jste si chvílemi jako v telenovele? Já ano. 65%.

• 15.2.2019  09:19
    Červená zima (TV film) (2011)

Případ sériových vražd mladých dívek v době vánoc řeší zkušený komisař spolu s mladou inspektorkou a dvěma dalšími kriminalisty (nesvéprávně působícími idioty). Základ dějové linie není špatný, navíc je do ní zajímavě zakomponovaný dvojí život mladé (vcelku přitažlivé) inspektorky, který se významně promítá do vyšetřování. Lepší práce se scénářem a dialogy by určitě dílu pomohla. 55%.

• 15.2.2019  09:08

Pokračování polské Lásky nebeské po čtyřech letech. Téměř všichni hrdinové z jedničky zůstali, jen trochu zestárli a v jejich životech nastal větší či menší posun a objevilo se i několik nových tváří. Změnil se taky režisér, což ale na způsobu vyprávění není znát. Vyprávění pokračuje ve stejném duchu. Scénáristicky tady ale přece jen cítím mírný úbytek kreativity a lehkou křečovitost. Stále je to ale příjemné pokoukání a hezký zážitek. 70%.

• 15.2.2019  09:00

Láska nebeská v polském kabátě. Menší porce humoru oproti curtisově "předloze", ale jinak - podobně velice pěkně sestavená koláž několika lidských příběhů, odehrávajících se během štědrého dne. Vesměs velmi milí a sympatičtí herci, jejichž filmové postavičky si vás velice rychle získají. Láska nebeská je jenom jedna, ale Poláci odvedli dobrou práci a zaslouží velký palec nahoru. 80%.

• 12.2.2019  09:50
    Wrestler (2008)

Bývalá hvězda wrestlingu nedokáže ani v dědkovském věku opustit ring, byť mu bolest a zranění, které tento "sport" přináší, sotva vydělají na živobytí... Wrestling osobně nesnáším a považuji ho za slaboduchou a hloupou zábavu pro lidi se stejnými vlastnostmi. Slaboduchý mi přišel i celý tento snímek - scénářem počínaje a hereckými výkony konče. 30%.

• 12.2.2019  09:34
    Osmy (TV film) (2014)

Příběh o tom, co může v životě člověka napáchat jeden podpis ve stavu totální opilosti. Černá komedie přesně jak má být. Velmi nelichotivá a vážná situace hlavního hrdiny je zde podána s jistým odlehčením a místy přímo humorem a ještě je protkána úsměvnými drobnostmi v příběhu, jako třeba vypočtení konce režimu (za 11 let), nebo kondomy "TROJAN". Jiří Strach potvrzuje, že umí nejen pohádky a taky to, že dokáže pro své projekty získat skvělé herecké osobnosti, které ani zde nezklamaly - naopak - herci jsou vesměs výborní. Zárukou dobře odvedené práce ve skládání filmové hudby je i Ondřej Brzobohatý, což potvrdil. Když po shlédnutí filmu uvažuji o nejvyšším hodnocení, je to krásný pocit. V případě českého filmu o to více. 80%.

• 12.2.2019  09:14
    Agnus dei (2016)

Poláci opět dokazují, jak skvělé filmy točí, nebo se na nich velkou měrou podílejí. Povětšinou smutný příběh z depresivního, studeného prostředí kláštera - řeší jednak doznívající hrůzy nedávno skončené 2. světové války a jednak hloupá a nesmyslná církevní pravidla a zásady a vnitřní boj jeptišek kláštera se svým (ne)přesvědčením. (Dvacet čtyři hodin denně pochybujete o svém přesvědčení a jednu minutu oddaně sloužíte bohu - tak nějak to ve filmu zaznělo z úst jedné ze sester). Výborná atmosféra snímku a skvělá, sympatická Lou de Laage v hlavní roli. Krásný filmový zážitek. 80%.

• 12.2.2019  08:52
    Řachanda (2016)

Nemám ve zvyku číst komentáře k filmu dřív, než napíšu ten svůj. Tentokrát jsem udělal vyjímku - po tom, co jsem viděl nízká, mnohdy zcela odsuzující hodnocení (odpady jako na běžícím páse). Zvědavost zjistit, co k nim diváky vedlo, mi nedala. Jistě - scénář a asi i režisérské vedení - mohlo být lepší, vypracovanější, kreativnější, ale zase takový průšvih to určitě nebyl. Příběh měl vcelku hlavu a patu i spád, měl i slušnou porci vtipu, byť ne přímo srandy, kdy se divák válí v záchvatech po zemi (což nevadí) a obsahoval i poselství o dobru a zlu v každém z nás a o možnosti změny k dobru - a hezké hlavní motto - "Co dáš, to se ti vrátí". Viděli jsme mnoho známých hereckých osobností, mnozí z nich potěšili (např. otec a syn Polívkovi) a ani ta všemi kritizovaná princezna nebyla tak protivná a ošklivá, jak je vesměs popisována. Nesdílím ani kritiku obyvatel Černého čarovného lesa. Proč se neinspirovat severskými (i jinými) mýtickými bytostmi, které dnes tolik táhnou diváky díky Avatarovi, Pánu prstenů, Hobitovi aj. a neobohatit jimi moderní českou pohádku? Nejhezčí na této pohádce však byla vizuální stránka. Kamera, krásné exteriéry hradu Kost, zámku Dětenice a čarovného lesa s jezírkem, masky a kostýmy. Pochvalu zaslouží taky příjemná hudba a nakonec i nádherní koníci, na kterých jezdili hlavní hrdinové. P.S. - Moc mi nejde na rozum, jak celá ta řada "odpadářů", odsuzujících Řachandu, vidí třeba troškovy pohádky, svěrákovy Tři bratry, nebo hlavní štědrovečerní "hitovku" roku 2018 Kouzelník Žito. A raději to nebudu zkoumat. 65%.

• 28.1.2019  08:24
    Peklo 63 (2009)

Největším lákadlem pro shlédnutí filmu je námět jeho příběhu - 200 kilometrový závod na bruslích po zamrzlých kanálech Fríska. V roce 1963, kdy se příběh odehrává, byl závod extrémně náročný pro silný mráz a vítr, který ho provázel. Z tisíce účastníků dokončilo pouze několik desítek z nich. Námět skutečně zajímavý, ale přece jen mohl být zpracován silněji, co se týče dramatických a vyhrocených situací a emotivních okamžiků. Takto je film sice hezký a zajímavý, ale nikoliv mimořádný, či dokonce vyjímečný. 65%.

• 28.1.2019  08:00
    Jeden den (2011)

Příběh dvou mladých lidí, kteří se od své promoce 15. července 1988 každý následující rok v tento den sejdou a jako přátelé si ho užijí společně...Přiblížení tohoto dvacetiletého vývoje jejich vztahu, kdy se oba léty mění, dospívají, vyzrávají - ve filmu ale místy dost drhne, působí neurovnaně a odbytě. Přitom Anne Hathaway i Jim Sturges jsou skvělí a vzájemná chemie mezi nimi funguje úžasně. Díky nim a taky díky krásné hudbě mé oblíbené Rachel Portman jsem si film vcelku užil. 65%.

• 28.1.2019  07:31

Právnická hra kdo z koho mezi mladým, ambiciózním právníkem a vrahem, který si je jistý dokonalostí svého činu... Zajímavá zápletka, která je postavena na skvělé práci dvou úžasných herců. Právě oni film v mých očích pozvedli z průměru do "červeného podbarvení". 70%.

• 28.1.2019  07:25
    Burácení (2015)

Příběh člověka, který si pro svůj smysl pro spravedlnost a dobrou vůli pomoci blízkým odseděl osm let v base. Teď se vrací a snaží se zjistit a pochopit, co se před lety stalo... Neskutečně charismatický rocker Tomáš Hajíček, smyslná Vica Kerekes, úžasná hudba a burácení silných motorů - to jsou argumenty, proč toto, jinak suché a nudné představení s herecky nemotorným hlavním představitelem a spoustou dalších iracionálně se chovajících a jednajících postav, nezahrabat úplně do odpadu. 35%.

• 28.1.2019  07:16

Druhé pokračování příběhu pravěkého rodu Havranů. Opět se setkáváme s Havranpírkem, Sokolem, Veveřicí, Divousem a dalšími. Příběh je oproti jedničce rozvinutější, akčnější a poutavější a je zde také více příležitostí vychutnávat si přírodní scenérie. Co mne ale značně rozčilovalo a rušilo, byly zvuky syntezátorů (či čeho), které občas (většinou ve vypjatějších momentech) zavibrovaly tichem a působily velice nevhodně. Oproti Osadě havranů ale přece jen drobný posun nahoru. 60%.

• 28.1.2019  06:59

Adaptace díla Eduarda Štorcha, která - spíš než poutavý příběh - přináší pohled na život našich dávných předků, na jejich zvyky, rodové uspořádání, způsob lovu, zemědělství atd. Vcelku zajímavá exkurse do pravěku. 55%.

• 25.1.2019  16:05

Pohádka o princezně, která se vydá pro korunu začarovaného království, která může uzdravit jejího otce a sama se stane obětí kletby - a o slepém kováři, který ji zachrání...Pohádka, která sice nenadchne a neohromí, ale ani nezklame - spíš potěší. Potěší hezkým příběhem, příjemným prostředím a sympatickými, neokoukanými herci. 65%.

• 25.1.2019  15:48

Vtipný, inteligentní a skvěle vypracovaný příběh s důmyslnou a dobře vygradovanou zápletkou, jedinečně pojatý a natočený a taky s velmi solidními hereckými výkony. Film, který rozhodně nepatří mezi tuctovky a který zaručeně pobaví. 80%.

• 25.1.2019  15:37
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Štědrovečerní pohádka roku 2018 pro mne velkým zklamáním. Příběh sotva průměrný, zcela prostý momentů či nápadů, které by ho alespoň trošku odlišovaly od ostatních pohádek, zpívané pasáže stejně slabé (občas, jako bychom se octli v muzikálové show) a velikánské mínus musím udělit i hlavní - titulní postavě a jejímu představiteli. Ten kluk mi absolutně nesedl - a to komplexně - hraním, mluvením, zpíváním, ani vzhledem. Škoda probenděných sta svátečních minut. 30%.

• 25.1.2019  15:25
    Strach má velké oči (TV film) (1980)

Televizní pohádka se standardním pohádkovým příběhem a se skvělým hereckým obsazením. Příliš uřvané, uječené a upištěné dialogy mi ale vadily a rozbíjely tu správnou pohádkovou pohodu a náladu. 50%.

• 25.1.2019  15:18
    Kluk na kole (2011)

Příběh kluka z děcáku, o kterého vlastní otec nemá zájem a kterého se ujme mladá kadeřnice, aby mu příležitostně umožnila opustit zdi dětského domova. Film nemá žádný rozvinutější děj ani silné momenty. Ten malej smrad mě od samého začátku děsně sral a mé sympatie si nezískal až do konce. Tři hvězdičky s odřenýma ušima. 50%.

• 25.1.2019  14:25

Smutný a dosti depresivní příběh ze samoty někde na Česko-Slovenském pomezí, kde 2. světová válka doznívala a přinášela mnoho tragických situací ještě v roce 1947. Režisér František Vláčil dokázal skvěle vybudovat atmosféru, nasáklou strachem, zlem a nedůvěrou, kterou doba a prostředí přinášely. Dlouhé záběry kamery a velmi pomalu plynoucí děj mi v tomto případě kupodivu vůbec nevadil - naopak - rozvážné a pomalé tempo vyprávění sem tak nějak patří a zmíněnou atmosféru pomáhá vytvářet. Toto platí i o naléhavé a ve vypjatých momentech zesilující hudbě. Herci vesměs nemají příliš prostoru k vyniknutí, kromě Juraje Kukury, který se ale hlavní role zhostil velmi dobře. Zajímavý a poutavý film. 80%.

• 25.1.2019  13:57
    Vendeta (2011)

Film o chlápkovi, který se rozhodl pomstít znásilnění a smrt svojí dcery. Je to thriller, který si ale na thriller spíš jen hraje, a to dost nemotorně. Špatně vystavěný příběh s do očí bijícími nelogičnostmi a hloupými pasážemi, scénář jakoby ušitý horkou jehlou - nepromyšlený, nepropracovaný. Herecké výkony tomu taky zrovna nepřidávají (ani v případě Ondřeje Vetchého). Světlými stránkami jsou prostředí (exteriéry), kamera (včetně těch několika roztřepaných pasáží) a Oldřich Kaiser v úloze lesníka. 40%.

• 25.1.2019  13:47
    Psí útulek (2010)

Syrový, drsný příběh o poměrech v nápravném zařízení pro mladistvé a vztazích mezi tamními "obyvateli". Vůbec nic nového ani originálního, avšak solidní atmosféra a přirozené projevy hlavních i vedlejších představitelů činí snímek vcelku zajímavým. 55%.

• 22.1.2019  15:21

Snímek, jehož nejsilnější stránkou rozhodně není příběh. Jsou jí skvěle napsané postavy, dialogy a herecká představení Helen Hunt a Jacka Nicholsona. 75%.

• 22.1.2019  15:12
    Lynč (TV seriál) (2018)

Mladý filmař se vrací do míst, kde vyrostl, aby odkryl některé podivnosti a záhady, které se zde dějí a které můžou poodkrýt souvislosti s nedávnou vraždou mladého romského chlapce... Námět a hlavní kostra příběhu mají velký potenciál a slušnou podporu v dobře zvolených exteriérech a atmosféře malého města se starou opuštěnou továrnou na jeho okraji. V pořádku jsou vesměs i herci ve svých úlohách - kromě Matěje Anděla, Štěpánky Fingerhutové a Zuzany Stivínové - kteří mne úplně nepřesvědčili - a hlavně trapně vyprofilované dvojice švýcarských drsňáků v podání Ladislava Hampla a Ondřeje Nosálka. Za pochvalu stojí ještě hezká hudba Jiřího Hájka. Tím ale pochvaly končí. Vše dobré a potencionálně zajímavé sráží špatný scénář, který by se ale dal i vcelku překousnout prvních pět nebo šest dílů. V okamžiku, kdy se na scéně objeví a začne úřadovat výše zmíněná trapná dvojka čechošvýcarů, či co jsou zač, začne to být pruda. A poslední díl všemu nasadil korunu. Místo očekávaného stupňujícího se napětí, gradujícího v dechberoucí finále, jsem viděl zmatečné přeskakování dějem a zcela odfláknutý záběr bez jakéhokoliv napětí, bez jakýchkoliv emocí. Škoda - potenciál byl - možná i na pětihvězdičkovou záležitost. 55%.

• 20.1.2019  19:28
    Šedá zóna (2001)

Film o "spalovačích mrtvol" - vězních v koncentráku, kteří vyměnili tuto "práci" za nadstandardní podmínky a příslib prodloužení vlastního života. Přes silné téma je příběh trochu nemastný-neslaný, málo emotivní, postavy málo výrazné a jakoby všechny stejné. Prostě jenom další z mnoha filmů z prostředí koncentračního tábora. 60%.

<< předchozí 1 2 3 4 9 18 26 34