Z Lark Rise do Candlefordu (2008) (seriál)

Užila jsem si dobový jazyk. Také spoustu silných a propracovaných postav. Zobrazení "obyčejných" věcí jako je sousedská soudružnost (nebo naopak rivalita v duchu známého vtipu - Bůh se ptá vesničana, co si přeje. "Kozu." Bůh se ptá jeho souseda: "A co si přeješ ty?" "Aby mu ta koza chcípla!").

Město žen (2009) (seriál)

Dějová osnova každého dílu vypadá zhruba následovně: Přátele se sejdou u Jules na skleničku vína, nejspíš si secvičí nějakou scénku, poplácají se po ramenou a ujistí se, jak se mají všichni rádi. Travis jim k tomu zahraje na kytaru. Postavy neustále řeší ty stejné problémy a všechno je tak ... nádherně schématické a předvídatelné! Už úvodní scéna je pecka - Jules, samozřejmě s tělem modelky, vzdychá nad svou stárnoucí schránkou.

Já, truchlivý Bůh (1969)

V úvodu filmu zazní nepřekonatelná báje o vzniku Brna. Film jako hořké kapky proti kašli, která mi máma cpala do krku nacákané na kostce cukru.

S Molièrem na kole (2013)

Film nabízí několik interpretací jednání postav. Divák je zmaten, není mu servírováno v dietní černobílé. Jaké zpestření! Další roviny vnímání filmového díla by jistě nabídla četba Misantropa.

Velká nádhera (2013)

Jako si zalistovat obrázkovým časopisem. Stejně příjemné a stejné nic, když dolistujete poslední lesklou stranu.

Bio Ráj (1988)

Mimořádný dětský herecký výkon.

Něžné kuře (1978)

Klasická kriminální rovina příjemně kontrastuje se super-high tech kriminálkami, které na nás televize chrlí teď. Případ řeší svérázná komisařka, nikoli super vědkyně. Děj se odehrává v lákavých francouzských exteriérech, nikoliv v laboratoři u počítače. Po shlédnutí dostanete chuť se najíst ve francouzském bistru a oprášit francouzštinu. Myslím ale, že českému divákovi trochu uniká kontext studentských bouří a občanských nepokojů, ze kterého pramení prvotní profesorův odmítavý postoj.

Mrs. Brown's Boys (2011) (seriál)

Na rozdíl od většiny komediálních seriálů Mrs. Brown´s boys nepřehlíží témata jako domácí násilí nebo nemohoucnost ve stáří. Příjemně lidské a pořádná legrace!

Muži v naději (2011)

Oddychový film: snaha o vtip vyznívá obvykle křečovitě, ruší product placement a tam, kde měly být emoce, jsou prázdná velká gesta. Smířlivé klouzání po povrchu, které nikdy nehladí proti srsti. Otázka, zda (ne)podvádět nebude položena, protože to stejně dělají všichni.