Hermi14

Hermi14

okres České Budějovice

<< předchozí 1 2 3 4
    • 15.5.2017  22:30

Co jsem to sakra zrovna viděl?!

• 30.5.2016  23:57

Skvěle ujetý a ujetě skvělý!

• 18.1.2016  23:54
    Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

První série byla udělána velmi zajímavě a rozčeřila, jindy poklidné, vody české seriálové tvorby. Skvělé herecké výkony, výborné zpracování a případy navíc vycházející ze skutečných a často i velmi medializovaných kauz. Kdo by si nepřál pokračování... Ve druhé sérii se bohužel vytrácí dynamika příběhů, byť stále podložených skutečnými událostmi a vše se začíná odehrávat na pozadí osobních žabomyších válek hlavních protagonistů a z celého seriálu se stává celkem nezajímavý tuctový krimiseriál. Ani si nevybavuji, kdy seriál mezi dvěma řadami tak moc kvalitativně upadl. Škoda...

• 2.11.2015  23:10
    Pilíře Země (TV seriál) (2010)

Zajímavý pokus, nacpat přes devět set stran do osmi hodinových dílů, který byl ovšem podle mě od začátku odsouzen k nezdaru. Styl vyškrtneme tři čtvrtě knihy, abysme to všechno stihli, ale pak si půlku vymyslíme, aby to vůbec dávalo trochu smysl, asi nebyl krok správným směrem. Navíc jsem postrádal jakýkoliv vypjatý okamžik, napínavý zvrat, emoce,... něco. Jinak tomu nelze nic vytknout, herecky dobře zahrané, výprava úžasná, ale scénář to prostě tak trochu pohřbil...

• 10.9.2015  23:19

A takhle my si tady žijeme...

• 8.9.2015  23:45

Tak buď jsem barbar, nebo idiot. Spíš ale doufám, že tady všichni jedou na drogách, protože i když je to pěkně natočené a skvěle zahrané, je to úplně o ničem. Bill Murray se cítí sám a opuštěný v cizím městě... To ale zjistíte v prvních pěti minutách. Na co další hodinu a půl? Snad jsem se jen ztratil v překladu...

• 1.9.2015  21:31
    Rob Roy (1995)

Další z rozvláčných, ale celkem zajímavých příběhů o tom, proč se mají odjakživa Skoti a Angličani tak rádi.

• 22.8.2015  23:31

V první chvíli si člověk řekne, WTF, co jsem to právě viděl? Když si pak ale připustí představu, že by Hans Christian Andersen psal scénáře pro Quentina Tarantina, tak si říká, že takhle nějak by asi vypadal ideální výsledek. Rozhodně jsem lepšího Jeníčka a Mařenku od svých osmi let neviděl/nečetl.

• 22.4.2015  23:48
    John Wick (2014)

Takže abych si to ujasnil. Celou dobu mám fandit někomu, kdo většinu života vraždil lidi na zakázku pro největšího záporáka. Někomu, kdo je tak malicherný cholerik s problémy se sebeovládáním, že se rozhodne vyvraždit půlku mafie jen proto, že mu zabili psa. Ani si nechci představit co by dělal, kdyby mu zabili třeba manželku. Navíc (*SPOILER*) i když ho nikdo netrefí a on trefí na první ránu každého, evidentně by ho stačilo prostě jen srazit autem. No nazdar. Průměrná nastavovaná nuda.

• 22.3.2015  13:34
    Rebelka (2012)

Po příběhové stránce celkem průměrný animák, který nijak nevybočuje z řady, což je u Pixaru celkem překvapení. Animace jako taková je ale udělaná výborně, celý snímek podmalovává skvělá hudba a za co si tento film rozhodně zaslouží čtvrtou hvězdu, to je přízvuk. Místy je díky němu sice docela oříšek přelouskat, co zrovna daná postava říká, ale jako celek se to krásně poslouchá a skvěle to dokresluje atmosféru. S českým dabingem by u mě film jistě brzy zapadl do šedého průměru, ale takhle...

• 31.1.2015  23:26
    Lucy (2014)

Po vizuální stránce nelze nic vytknout, ale jinak hrozná blbost. Nic víc, nic míň.

• 18.7.2014  20:30
    The Graham Norton Show (TV pořad) (2007)

Graham Norton mě osobně jako moderátor nezaujal tolik, jako třeba Conan O'Brien nebo Craig Ferguson, ale jeho show má perfektní scénář, žádné zdlouhavé monology, žádné aktuality, ani dopisy od diváků, které stejně podstatu talk show netvoří, naopak se tu vždy sejde spousta skvělých hostů, kteří jsou navíc konfrontováni, nikoliv "vyslýcháni" zvlášť, což mi přijde mnohem zajímavější a zábavnější. Hosté se totiž baví i mezi sebou a moderátor tak nemusí neustále otevírat nová témata a "tvořit" rozhovor. Určitě lepší než Leno:-)

• 27.4.2014  23:05
    Nejchytřejší Čech (TV pořad) (2014)

Velice nesympatický moderátor vás provede soutěží, ve které údajně nezáleží na vašich znalostech či vědomostech. Přesto vás ze soutěže mohou vyloučit za nedostatky nejen v oblasti matematiky, českého jazyka a lingvistiky, ale třeba i za neznalost frontmana skupiny Led Zeppelin. Aby bylo opravdu nemožné porovnat soutěžící mezi sebou, je dána každé dvojici soutěžících zcela jiná úloha. Máte-li i tak dost štěstí a podaří-li se vám projít přes mnohdy náročné disciplíny, je úplně jedno jak se vám v nich dařilo a kolik bodů jste nasbírali, protože i kdybyste měli štěstí a získali 8, 10 nebo 12 bodů, může vám to být stejně jedno, protože v posledním kole pravděpodobně o všechny přijdete. Tam totiž máte za úkol vyluštit osmisměrku a ještě si u toho hlídat stanovený čas, za jehož překročení vám strhnou tolik bodů, že je celkem jedno kolik získáte za nalezená slova. Za správné určení času obdržíte totiž deset bodů, což vám s velikou pravděpodobností hraničící s jistotou zaručí, že vyhrajete. Proto na mě celá soutěž působí dojmem, že se nejedná o hledání nejchytřejšího Čecha, ale o hledání Čecha, který nejlépe odhadne uplynutí 27 vteřin. No a abych uvedl i nějaký ten klad, tak jednu hvězdu dávám za intermezza s Jiřím Havelkou, která jsou opravdu velice zajímavým exkurzem do temných zákoutí naší mysli.

• 3.4.2014  15:25
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Nutno uznat, že HIMYM nasadilo laťku opravdu hodně vysoko. Rok po skončení Přátel se zdálo, že svět už nikdy nebude takový jako dřív :-) a že už nikdo nevytvoří něco, čemu by se dalo říkat skvělý sitcom. Pak se ale na obrazovkách objevil tento seriál a od první minuty bylo jasné, že nás čeká něco velkolepého. Vtipy se střídaly jak na běžícím pásu, jedna vtipná situace střídala druhou a člověk se u toho nestačil lámat v pase smíchy. Zhruba od čtvrté řady se ale seriál začal záhadně transformovat, vtipů ubylo, sentimentu přibylo a seriál se začal dost vléct. Ke konci už se pak člověk jen ptal sám sebe, už tam budem? V osmé sérii už se zdálo, že budem, ale pak se scénáristi rozhodli přidat ještě naprosto zbytečnou sérii devátou a ta byla tím příslovečným posledním hřebíčkem do rakve. Časem se k seriálu člověk určitě rád vrátí, ale nejspíš už jen k prvním sériím, protože ty jsou opravdu legen...wait for it...

• 27.12.2013  14:42
    Hledáme své předky (TV seriál) (2010)

První díl mi přišel tak trochu o ničem, ale dál už to bylo lepší a lepší. Ve třetím díle se už člověk dozvěděl spoustu konkrétních věcí a celkově tak tento dokument určitě za zhlédnutí stojí. Začínající genealogy jistě dokáže nasměrovat správným směrem.

• 19.12.2013  23:26

Film dovedený po technické stránce téměř k dokonalosti. Po stránce příběhové ale poněkud pokulhává, a tak výsledný efekt není tak ohromující, jak by mohl být. Čekal jsem ale něco daleko horšího.

• 15.12.2013  16:26

Já tedy nevím jak vy, ale opravdu jste si mysleli, že tři mušketýři s Charlie Sheenem budou zpracováni jako klasické dílo světové literatury? Já rozhodně ne a možná proto mě výsledek nepřekvapil asi tolik jako vás. Dočkal jsem se pohodového filmu, který je plný humoru a akce a já nemohu tvrdit, že bych se u něj chvíli nudil. Vše navíc podtrhuje velkolepá výprava podtržená skvělou hudbou Michaela Kamena, takže co víc si přát? Klasiku mám rád, ale tahle verze mne rozhodně neurazila.

• 12.11.2013  00:06

Jako průměrný film? Možná. Jako Bondovka? Těžko. *SPOILERY* Během více než dvouhodinové stopáže, která vám bude připadat jako nejméně čtyřhodinová, se stanete svědky velkémho množství zápletek, vyvedených v několika různých žánrech. George Lazenby vše začne nostalgicky jako Rambo v důchodu, který vzpomíná na všechny své minulé akce a zašlou slávu, dále se jako Slečna drsňák pokusí dostat co nejvíce informací ze skupinky krásek zavřených na nepřístupné hoře a mezitím se ještě samozřejmě stihne zaplést s dcerkou Kmotra. Vše pak završí Kokosy na sněhu, při jejichž závodě si stihne Kojak zlomit vaz, což mu ale vůbec nebrání v tom, aby ještě stihl Jamese zachránit před podpantofláckým poklidným životem u rodinného krbu. No... jak sám Lazenby v úvodu praví: "Tohle by se Connerymu nestalo."

• 27.10.2013  23:08
    Rekonstrukce (2010)

Je až s podivem, kolik vedlejších postav z animovaných filmů dnes dostává prostor v kraťasech, ať už to jsou tučňáci z Madagaskaru, veverka z Doby ledové, Maximus a Pascal z Na vlásku, nebo právě mimoni z Já padouch. Ten prostor si jistě zaslouží a jsem rád, že ho dostávají, protože paradoxně kolikrát tyto kraťasy předčí své "mateřské" filmy, což sice není úplně případ tohoto dílka, ale na druhou stranu si mimoni vysloužili svůj celovečerní film a na ten jsem opravdu zvědavý. Doufám, že se dobře pobavíme.

• 26.10.2013  23:47

Skvělý film s výbornými herci a strhujícím příběhem. Jen mi není jasné, proč byla časová osa tak rozházená. Jistě, natočení filmu chronologicky by bylo o ničem, ale naprostým přeházením událostí v čase, kvůli snaze o dokonalý scénáristický trik, jsem se hlavně zpočátku v příběhu neorientoval úplně nejsnáze. Jinak ale konec filmu byl jeden z nejlepších, jaké jsem kdy viděl a mně nezbylo než sedět a zírat s otevřenou pusou. Dokonalá iluze.

• 22.10.2013  23:31
    Světáci (1969)

Naprosto geniální herecký koncert pro tři pány a tři dámy, který vaši bránici nenechá ani chvíli odpočinout. Jeden vtip střídá druhý a člověk musí dávat opravdu pozor, aby je v rozhovorech všechny zachytil. Atmosféru filmu krásně doplňují i pěvecká intermezza, která snímku přidávají další rozměr. Vše pak korunuje nezapomenutelný emeritní profesor Oldřich Nový v roli, kterou by patrně nemohl ztvárnit nikdo jiný lépe než on a která konečně byla jeho plnohodnotným návratem na stříbrné plátno a ne jen pouhým štěkem, ke kterým byl vesměs po válce "odsouzen". Rozhodně se jedná o jeden z nejlepších českých filmů.

• 17.10.2013  15:29
    Don Jon (2013)

Zajímavá komedie, která vybočuje z běžného průměru. Tuctový námět a "happy end" rozhodně nečekejte, ale o zábavu jistě nouze nebude. Já jsem se alespoň celkem slušně bavil. Otázkou ovšem zůstává, zda by tomu tak bylo i při opětovném zhlédnutí, protože o žádný hlubokomyslný počin se jistě nejedná a není tak jasné, jestli snímek nevybočuje spíš z řady, než že by se vyvyšoval nad ostatní díla ve svém žánru. A pustím si znovu ještě někdy tento film?

• 15.10.2013  18:10

Jako celek působí film velmi pěkně a zajímavě. Příběh i zpracování zaslouží pochvalu, jen je škoda, že některé souvislosti a chování postav značně odporují logice, což poněkud kazí celkový dojem. I tak jsem se ale celkem slušně bavil a to se rozhodně neřadím mezi fanoušky filmů s apokalyptickým námětem.

• 6.10.2013  00:25

Tak obsah filmu jsem si před jeho zhlédnutím nepřečetl a Gordieho Howea jsem znal jen z tabulky nejlepších hráčů v historii, takže když film začal jeho odchodem do důchodu, poněkud jsem se orosil. Záhy již však nezbývalo, než říci jedno jediné. KONEČNĚ! Konečně se někomu povedlo natočit film z hokejového prostředí, který má velmi kvalitní scénář, dobrou výpravu, parádní kameru (překvapivě i na ledě) a to vše je ještě doplněno dobře vybranou hudbou. K dokonalosti chybí pouze větší rozpočet, díky kterému by jsme si jistě užili mnohem více záběrů přímo ze zápasů, ale i tak, u mě 4,5*.

• 4.10.2013  18:33
    Podfukáři (2013)

Film jehož začátek působí jako jeden velký wow efekt a dává nám tušit, že nepůjde o žádné průměrné "béčko" a divák se může těšit na spoustu ohromujících překvapení. Největším překvapením ale je, že se tak nestane. Zatímco první část je zábavná a svižná, ve druhé polovině se snímek mění v poměrně nudný a zdlouhavý akční thriller, který nakonec korunuje ještě naprosto zbytečná romantická vsuvka. Konec tak působí poněkud chaoticky a hlavně nelogicky, a nám tak nezbývá než doufat, že k rozuzlení dojde v již ohlášeném pokračování. Film určitě není špatný, ale celkem mě zklamal.

• 14.9.2013  00:49
    Hatfieldovi a McCoyovi (TV seriál) (2012)

Čekal jsem sice něco mezi Tancem s vlky, Krajinou střelců a Zemí bez zákona, ale kupodivu jsem se dočkal spíš něčeho mezi Romeem a Julií, Kmotrem a West Side Story. Tím ale vůbec nechci říct, že bych se nudil. I když by se jednotlivé díly daly v určitých místech mírně sestříhat, příběh plyne celkem nerušeně, za doprovodu vynikající hudby, dál a dál, až ke strhující finálové bitvě. Po ní následuje ještě poněkud zbrklé rozuzlení a závěr a vůbec by v tomto místě neškodilo naopak trochu té stopáže přidat. Jinak je ale vše poctivě zahrané a natočené bez zbytečných příkras, takže přestože mi tato minisérie ne zcela sedla, určitě se na ní časem rád znovu podívám.

• 9.7.2013  00:35
    Synové a dcery Jakuba skláře (TV seriál) (1985)

Výborně obsazená a skvěle zahraná rodinná sága, která si ale ukousla poněkud velké sousto. Vměstnat osudy tolika postav a v tak velkém časovém rozpětí do pouhých třinácti dílů, je samozřejmě zcela nemožné, a tak jsme svědky velkých časových skoků a spousty, ne vždy zcela dopracovaných zápletek. Po technické stránce mě zpracování seriálu, také celkem neoslovilo a všudypřítomná rudá propaganda, kterou je sága "obohacena" v množství daleko větším než obrovském, na celkovém dojmu také zrovna nepřidá. Nebýt herců a scénáře, seriál by se asi rychle ocitl v propadlišti dějin. Takhle to vydá alespoň na ty tři hvězdy.

• 24.6.2013  22:19

Animace je udělaná moc hezky, ale jinak je to dost o ničem. Jen ten konec mě dost pobavil.

• 23.6.2013  22:22
    Hráči (2003)

Vidět Sylvestera Stallona beze zbraně v ruce je sice příjemná změna, ale jinak tento film nedělí od průměru celkem nic. Ne že bych se během filmu nudil, ale podruhé se k němu už asi nemám proč vracet. Nic víc, nic míň.

• 28.5.2013  21:45

Tak čekal jsem Hanebný pancharty ze Západu, ale v první hodině jsem měl spíš neodbytný pocit, že zrovna sleduji remake Manituovy boty. Christoph Waltz (a nejen on) mě nepřestával bavit svým úžasným humorem, první hodina utekla jako voda a já se nepřestával smát. Ve druhé hodině humoru značně ubylo a příběh začal ubíhat o poznání pomaleji. I tak tam ale vyloženě hluchá místa nebyla a děj se stále posouval kupředu, takže ani při této pasáži jsem se vyloženě nenudil. Vše navíc krásně zpestřil Samuel L. Jackson, který svou roli (jako vždy) vystřihl na jedničku. V poslední části jsem byl již svědkem klasického Tarantinovského umění, takže jsem vlastně od filmu dostal vše co jsem očekával a ještě něco navíc. Kdybych to měl shrnout, tak v první půlce jsem se řezal já a ve druhé oni :-). Po prvním zhlédnutí, 4,5*.

<< předchozí 1 2 3 4