J R C Pecuchet

okres Brno
amatérský filmový historik

1 4 6 8 9 10 11 následující >>
    • 1.2.2012  23:01

Ve srovnání s dříve realizovanými filmy autorské dvojice Menzel - Svěrák vcelku průměrný snímek, který ovšem na několika místech graduje celkem vkusnými poentami a lidovým humorem. Mě osobně nejvíce zaujala scéna, kdy Sovětský důstojník provádí výslech příslušníka NKVD v domění, že jde o němce a ten si na oplátku myslí, že i jeho zajali němci. Za pozornost také stojí scéna výslechu žida Stalina nebo vesnický chemik, který se kromě křížení brambor s rajčaty zabývá výzkumem exkrementů !

• 12.7.2011  21:31

Skvělá komedie Petra Schulhoffa z roku 1978. Miloš Kopecký se na svou roli cholerika dokonale hodí, obklopen kolegy, kteří mu geniálně nahrávají. Také se mi líbí, že autoři v některých scénách nechávají gegům prosakovat mezi řádky jako třeba ve scéně, kdy Dáša Veškrnová při natáčení kazí jeden záběr za druhým a v pauzách se na scéně objevuje hlavní osvětlovač s průpovídkou " To pětikilo vějš - níž - vypněte to pětikolo, teď je to dobrý ! "

• 25.12.2010  13:40

Hodnotit tuhle komedii je jako nosit dříví do lesa. Řada hlášek z tohoto filmu zlidověla a kdybych je sem chtěl všechny napsat, nevešly by se. Za všechny snad jen jedna : " Kroupo puč mě kružítko, vidíš, že potřebuju, vobtáhni si pětikorunu !!! Je až neuvěřitelné, že v nejhorší době tzv. NORMALIZACE vznikaly takové perly Československé kinematografie.

• 25.12.2010  13:29

Naprosto geniální parodie na Americké gangsterky. Oldřich Lipský byl génius české komedie a tenhle film patří k tomu nejlepšímu, co natočil. Řada hlášek z tohoto filmu zlidověla, např. " Dej fem ten fek jsem zek " - -pro nezasvědcené : Dej jsem ten šek jsem řek, Šéfe já bych si chtěl koupit kytáááru, Fuj to je ale fajrajt....a další.

1 4 6 8 9 10 11 následující >>