J R C Pecuchet

Zbyněk Sobola

okres Brno
amatérský filmový historik

• 12.2.2011  20:09

Oddechový a nenáročný film, ve kterém ovšem hrají velké osobnosti jako Vlastimil Brodský, Josef Bláha, Robert Vrchota a taky princezna Arabela v podání Jany Nagyové. Ondřej Havelka zde ztvárnil nesmělého příslušníka SNB, který se jen těžce seznamuje. A musím podotknout, že se na tu roli celkem hodil.

• 23.1.2011  13:38
    Nevinnost (2011)

Pro mne velmi "těžký" film, který v poslední půlhodině ztrácí tempo. Návrat Luďka Munzara na filmové plátno se moc nepovedl, pouze malá epizodní rolička. Určitě by si zasloužil větší prostor, ale to není věc režie, ale scénáře. Ten se tentokrát panu Jarchovskému moc nepovedl.

• 16.2.2012  16:57
    Nezralé maliny (TV film) (1980)

Naprostá špička televizní tvorby. Samá superlativa...vynikající námět a scénář "PANA AUTORA" Jiřího Hubače, skvostné herecké obsazení, vynikající režie a nesmím zapomenout na zcela fantastickou hudbu Jiřího Maláska a Jiřího Bažanta, která umocňuje dramatický zážitek na druhou ! Velmi bych doporučil autorům tzv. "úspěšných televizních seriálů" jako jsou např. Ulice, Cesty domů, Letiště nebo jiné obludnosti, aby se povinně podívali na to, jak se dělá dramatická televizní inscenace !!!

• 8.7.2011  17:35

Báječná komedie s Jaroslavem Marvanem a Františkem Filipovským v hlavních rolích. Skvěle jim sekundovala Jana Dítětová a Stanislav Neumann. V tomto filmu bych vyzdvihl herecký výkon Františka Filipovského, který byl obzvláště ve scénách, kdy uprchlíci ujíždí s nákladním automobilem nenapodobitelný, co se týče výrazových prostředků a mimiky obličeje !!!

• 11.2.2011  19:28

Jindřich Polák se kromě tvorby pro děti a mládež a scifi žánru věnoval i detektivce. Musím říci, že na to v jakých podmínkách film vznikal (psal se rok 1976) jde o celkem zdařilé dílo. Václav Voska jako samozvaný vyšetřovatel chce přijít na kloub záhadné vraždě, která se odehrála před vinárnou, ve které hraje na klavír jako pianista. Vyzdvihl bych vynikající hudbu, kterou pro tento film zkomponoval Karel Svoboda.

• 25.2.2013  14:15
    Novoty (TV pořad) (1997)

Škoda slov !

• 14.7.2011  21:56

Vynikající komedie, neuvěřitelné tempo a spád, divák se směje od začátku až do konce. Velmi vkusná zábava. Tento film, co se týče provedení, se pomyslně snaží navázat na vynikající francouzké komedie 60. a 70. let. Zasloužených 5 hvězd !!!

• 26.7.2010  18:45
    Návštěvníci (TV seriál) (1983)

Asi nejlepší scifi seriál pro celou rodinu, který se kdy v "československých" poměrech natočil. Nepřeberná spousta nápadů z pera pánů Hofmana a Poláka, podpořená hereckými výkony hlavních představitelů a konče na svou dobu zcela unikátními triky. Podle mého názoru jedno z vrcholných děl československé kinematografie zaměřené pro děti a mládež.

• 4.12.2010  10:28

Dnes již historický film, jehož děj se odehrává v 50 letech minulého století na Moravě. Když si odmyslíte lehký závan komunistické ideologie - zejména v souvislosti se vstupem sedláků do JZD, troufám si říct, že jde o jeden z klenotů Československé kinematografie. Je to snad první film, kde mi Vladimír Menšík neseděl v roli komunistického agitátora.Však taky za to zaplatil životem - ve filmu.

• 11.1.2011  22:31

Arnošt Golflam a jeho KURVA FIX ! Tento výraz byl ve filmu použit 28 krát !

• 6.6.2013  10:53
    O Terezce a paní Madam (TV film) (1976)

V této pohádce exceluje paní Iva Janžurová ! Jinak celkem průměrná záležitost.

• 17.12.2011  10:37
    O mé rodině a jiných mrtvolách (TV seriál) (2011)

Raději se zdržím komentáře.....

• 22.4.2012  16:45

Jednu hvězdu za hudbu, kterou zkomponoval Luboš Fišer. Ostatní složky filmu, včetně hereckých výkonů jsou mdlé, nudné a děj nemá žádný spád. Snad jen scény pánů Jiráka a Hartla pozvedávají jinak podprůměrný snímek.

• 20.10.2012  10:32

Jako celek velmi slabé, nicméně herecký výkon Karla Heřmánka si zaslouží alespoň dvě hvězdy ! Mechty, mechty jééééé !!! To je přece geniální a nezapomenutelné !

• 4.2.2011  18:51

Naprosto úžasný snímek právem oceněný americkým Oscarem za nejlepší cizojazyčný film roku 1966. Pocitově nejsilnější je asi posledních 30 minut, kdy celé drama vrcholí smrtí obou hlavních postav. Tento film považuji za jeden z drahokamů Československé kinematografie. KAMERA : Vladimír Novotný, POMOCNÁ REŽIE : Juraj Herz

• 15.1.2014  22:28
    Oběti - Přepadení (E01) (epizoda) (1999)

Špičkové herecké výkony všech hlavních protagonistů !

• 18.12.2011  21:36
    Odcházení (2011)

Tak tohle rozhodně není moje krevní skupina.

• 10.11.2011  22:16
    Odsun (2010)

Skvělé zpracování velmi silného tématu doprovázeno velmi emotivní a skvělou hudbou, která v určitých místech filmu velmi intenzivně prostupuje osudy hrdinů snímku. Na závěr bych vypíchl velmi dobré výkony dětských herců.

• 10.7.2011  15:56
    Ohnivé ženy (TV film) (1983)

To by člověk vyskočil z kůže !!!

• 21.7.2011  15:29
    Ohnivé ženy mezi námi (TV film) (1987)

Jednoznačně nejslabší film z celé trilogie. Vyzdvilhnul bych herecké výkony Jiřiny jiráskové a Jaroslava Kepky. Ve filmu si zahrál i režisér Zdeněk Podskalský !

• 2.3.2013  10:26

Velmi průměrná komedie s velkým počtem vulgárních dialogů. Vyzdvihl bych herecké výkony pánů Krobota a Hartla.

• 10.2.2013  14:00
    Olověný chléb (1953)

Pro mne absolutně nepochopitelné, jak se v této čistokrevné komunistické agitce mohou oběvit takoví velikáni českého filmu a divadla jako Otomar Krejča st., Miloš Nedbal, Eduard Cupák, Miloš Kopecký, Jiří Sovák (ikdyž jen v piďiroličce exekutora), tehdy začínající Jana Brejchová nebo později velmi uznávaný režisér tzv."Nové vlny" Hynek Bočan. Jedinné, co stojí za povšimnutí je na svou dobu velmi dobře ztvárněná kamera, za kterou stál Vladimír Novotný.

• 31.1.2011  10:54

Hudba : Petr Hapka

• 4.9.2012  09:09
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Totální úpadek České kultury !

• 3.3.2011  20:17

Tento film po právu patří mezi špičku české kinematografie !

• 18.1.2011  22:30

Skvělý Karel Heřmánek v hlavní roli filmu Karla Kachyni.

• 29.12.2011  20:55
    Pan Tau (1989)

Asi nejslabší film z celé série o panu Tau. Ve filmu byly použity modely létajících talířů z jiného seriálu Jindřicha Poláka "Návštěvníci".

• 23.10.2010  19:27

Velmi zajínavé pojetí režisérky Věry Chytilové o strastech a starostech obyčejných lidí na sídlišti.Snímek na mě dělá dojem, že byl natáčen jako dokument . Hrané scény střídají autentické záběry té doby. Autoři velmi trefně vystihli problémy doby socialismu a hlavně nezájem jedince o věci, které se dějí kolem něho.To vše umocněno neustálým hlukem stavebních strojů. Film má velmi hlubokou myšlenku. Ani se nedivím, že BOLŠEVIK film velmi dlouho zakazoval. Ve filmu je totiž řečeno vše !

• 14.2.2013  18:01
    Parta hic (1976)

Film, který musel Hynek Bočan natočit, jinak by na Barrandově definitivně skončil !!! Dávám jednu hvězdu za odvahu všech zúčastněných, kteří se v tomto snímku objevili. Taktéž souhlasím s uživatelem " dobytek".

• 3.4.2013  19:19
    Past (1950)

Jasný důkaz o tom, že Martin Frič uměl točit i dramata, nejen komedie ! Na svou dobu velmi dobré !