J R C Pecuchet

okres Brno
amatérský filmový historik

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 15.1.2014  22:28
    Oběti - Přepadení (E01) (epizoda) (1999)

Špičkové herecké výkony všech hlavních protagonistů !

• 31.7.2013  08:31
    Naděje (1963)

Tento snímek Vás naprosto uchvátí a doslova se "přilepíte" na plátno. Alespoň mě se to stalo. Vynikajícím způsobem natočené drama, výborně herecky obsazené a nesmím zapomenout na vynikající scénickou hudbu Jana Nováka. Velmi doporučuji !

• 4.5.2013  23:41

Úžasná záležitost, ale přitom pro nenáročné diváky může působit jako velmi "těžký" film !

• 30.3.2013  22:28

Tento film má opravdu velmi silnou myšlenku. Vynikající dokument !!!

• 7.3.2013  15:06

Zářívý šperk české kinematografie !!!

• 3.3.2013  20:38
    Ve stínu (2012)

Naprosto dokonale natočená kriminálka navíc s politickým podtextem. Tento snímek podle mne nemá slabé místo a vřele ho doporučuji shlédnout všem ! Takhle by se měly točit české filmy ! Naprostý souhlas s uživatelem Enšpígl !

• 2.3.2013  12:36
    Hořící keř (TV film) (2013)

Uff....tak to byla síla ! Od první minuty se neodtrhnete od obrazovky. Způsob vyprávění, který tvůrci zvolili Vás naprosto pohltí.Musím vyzdvihnout brilantně napsaný scénář (Štěpán Hulík), vynikající dramaturgii (Marcela Pittermannová), skvělé herecké výkony všech zůčastněných, skvělou dynamickou kameru a naprosto dokonale zkomponovanou hudbu, která neuvěřitelným způsobem umocňuje dramatické scény filmu. Troufám si říci, že se jedná o snímek, který bude patřit mezi špičku současné tvorby nejen v České republice.

• 24.2.2013  20:52

Nádherný film s přesně vypoentovaným humorem, který je Zdeňku Svěrákovi tak vlastní. Musím vyzdvihnout především vynikající scénář (s pracovním názvem "Pražáci dědy Komárka), skvělé herecké obsazení, výbornou kameru a především nádhernou filmovou hudbu Jiřího Šusta.

• 27.11.2012  23:18
    Meze Waltera Hortona (TV film) (1968)

Úžasná záležitost !!! Kdybych mohl udělit 10 hvězd, udělám to !!!

• 20.11.2012  09:40

Klobouk dolů před všemi tvůrci, kteří se podíleli na vytvoření této animované nádhery !!!

• 7.10.2012  21:53

Skvělý, leč bohužel poslední film Martina Friče !

• 7.10.2012  21:46

Vynikající snímek režiséra Jiřího Svobody atmosférou srovnatelný se snímkem Karly Kachyni "Kočár do Vídně" z roku 1965.

• 14.9.2012  22:43

Herecký koncert pánů Pivce a Marvana v režii Františka Filipa.Nesmím zapomenout i na vedlejší role, naprostá špička české herecké školy. Myslím, že budete souhlasit s názorem, že by se u Františka Filipa mohlo učit spousta současných tvůrců stupidních televizních seriálů !

• 6.9.2012  12:31

Petr Nárožný po pádu do rybníka : Vodník a říká mi FANDO ! To byly časy, kdy se ještě točily skvělé komedie pro celou rodinu. Hudba : Václav Zahradník

• 5.9.2012  00:06
    Věra - nevěra (TV film) (1972)

Dnešní tvůrci by se od pánů Horníčka, Sováka a Roháče mohli hodně učit, jak se dělá výborná komedie !!!

• 27.8.2012  18:47
    Svatý rok (1976)

Netřeba slov, tento film miluju !

• 27.8.2012  17:41
    Lovec hlav (1976)

Vynikající Belmondo v napínavé a ponuré detektivce ! Ze všech ostatních složek filmu musím vyzdvihnout hlavně hudbu, ta se mimořádně povedla. Nesmím zapomenout na vynikající český dabing v titulní roli s Miroslavem Moravcem. Řekl bych, že byl lepší než Jiří Krampol.Malý vzkaz pro uživatele Ondra16 : "Na zdraví, na tvoje KOKO !"

• 29.7.2012  22:56
    Brouk v hlavě (divadelní záznam) (1969)

Absolutní špička hereckého umění nejen Vlastimila Brodského, ale i všech účinkujících. Hluboce smekám !

• 29.7.2012  19:06

Blafy od TRIKATELA !!! Naprostá špička !!!

• 29.7.2012  16:57
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Kouzelný seriál. Netřeba žádných dalších komentářů. Zcela se ztotožňuji s příspěvkem uživatele Blizzarda.

• 22.7.2012  10:23
    Zvíře (1977)

Tento film, vedle snímku "Muž z Acapulca" považuji za nejlepší, který kdy Jean Paul Belmondo natočil.V tomto případě jsou další slova zcela zbytečná, hovořil bych jen v superlativech a jen bych opakoval komentáře ostatních uživatelů.Naprostá špička !!!

• 18.6.2012  15:09

Herecký koncert Jana Wericha, Jaroslavy Adamové, Miloše Kopeckého a Otomara Krejči ! Naprostá klasika československé televizní tvorby v režii Františka Filipa, který se spolupodílel i na scénaři s Janem Werichem.

• 12.6.2012  11:39

Jedna z nejkrásnějších a nejpoetičtějších pohádek vůbec. Tento film nemá slabé místo a celkový kladný dojem ještě vyzdvihuje špičkový herecký výkon Libušky Šafránkové a geniální hudba Karla Svobody ! Troufám si tvrdit, že těžko někdo v budoucnosti tento film překoná.

• 10.3.2012  14:37
    Bohouš (TV film) (1968)

Naprosto geniální mikrokomedie !!!

• 10.3.2012  14:35

Současní tvůrci detektivních příběhů by si měli vzít příklad z toho, jak se dělá naprosto dokonalá detektivka ! Všechny složky filmu na mě působí naprosto dokonale ! A jako třešnička na dortu Rudolf Hrušínský a jeho neopakovatelné charisma.

• 18.2.2012  15:13

Film nastavující zrcadlo typycky České povaze. Podle mého názoru vyjímečnost tohoto snímku spočívá právě v obsazení neherců. Kdyby se v sále zjevila tvář známého českého herce, film by stratil na autentičnosti.

• 16.2.2012  16:57
    Nezralé maliny (TV film) (1980)

Naprostá špička televizní tvorby. Samá superlativa...vynikající námět a scénář "PANA AUTORA" Jiřího Hubače, skvostné herecké obsazení, vynikající režie a nesmím zapomenout na zcela fantastickou hudbu Jiřího Maláska a Jiřího Bažanta, která umocňuje dramatický zážitek na druhou ! Velmi bych doporučil autorům tzv. "úspěšných televizních seriálů" jako jsou např. Ulice, Cesty domů, Letiště nebo jiné obludnosti, aby se povinně podívali na to, jak se dělá dramatická televizní inscenace !!!

• 11.2.2012  13:23
    Traja chrobáci (TV film) (1976)

Není co dodat ! Ján Roháč byl prostě génius !

• 23.1.2012  10:29

Naprostá špička české kinematografie ! Když vezmete v úvahu fakt, že tento film vzniknul vlastně náhodou, tak je to skoro neuvěřitelné ! Pane Svěráku máte můj velký obdiv !

• 18.12.2011  17:00

Jedna z absolutních špiček tehdejší Československé kinematografie ! Tento film se opravdu povedl !

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11