J R C Pecuchet

Zbyněk Sobola

okres Brno
amatérský filmový historik

• 22.4.2012  16:45

Jednu hvězdu za hudbu, kterou zkomponoval Luboš Fišer. Ostatní složky filmu, včetně hereckých výkonů jsou mdlé, nudné a děj nemá žádný spád. Snad jen scény pánů Jiráka a Hartla pozvedávají jinak podprůměrný snímek.

• 19.2.2012  12:08

Jedna hvězda pouze za účast pana Luboše Fišera jakožto hudebního skladatele. Jinak ODPAD !!!

• 17.1.2012  16:13

Dle mého názoru druhý nejhorší film Oldřicha Lipského. Ze snímku lze jasně vyčíst, že scénář nebyl z nejkvalitnějších a celý příběh je založen na celkem jednoduché zápletce. Ikdyž byl film obsazen velmi kvalitními herci, výsledek je bohužel nevýrazný a bez nápadu. Navíc koprodukce s tehdejší Jugoslávií filmu spíše uškodila. Osobně dávám jednu hvězdu pouze za herecké výkony pánů Miloše Kopeckého, Rudolfa Hrušínského, Lubomíra Lipského, Josefa Hlinovaze a Vladimíra Menšíka.

• 28.12.2011  11:32
    Hranaři (2011)

Uff... to byl šok. Nejvíc mi na tomto filmu vadily vulgární dialogy, které se nevyhly ani něžnému pohlaví. Na druhé straně, pokud tvůrci chtěli ukázat současný stav společnosti, tak dovedu pochopit jejich záměr. Když si odmyslím nesmysly takového rázu, že tak malou zemi přes satelit a kamerový systém sleduje KGB, kterou posléze sleduje i americká CIA...budiž. Jen forma, kterou se rozhodli tvůrci filmu použít pro prezentaci stavu v naší společnosti je na můj vkus velmi drsná. Jedna hvězda za herecký výkon Jiřího Langmejera a Radima Fialy.

• 28.12.2011  11:07
    Micimutr (2011)

Upřímně řečeno, pro mne velké zklamání. Rozhodně jsem čekal více, zvlášť, když ČT již řadu týdnů předem masírovala své diváky ať se rozhodně dívají na štědrý večer na ČT 1. Jedna hvězda za herecký výkon Martina Dejdara a za hudbu Ondřeje Brouska.

• 8.9.2011  16:33

Jedna hvězda pouze za Vladimíra Menšíka. Co se týče kvality scénáře a hereckých výkonů nejen Jaromíra Hanzlíka naprostý brak ! Hudba : Karel Svoboda

• 7.9.2011  16:16

Jedna hvězda pouze za vizuální efekty, kterých se zhostili pánové Vladimír Novotný, Boris Masník, Jiří Rumler a Milan Nejedlý. Jinak, co se týče kvality scénáře, tak to je velká bída !!!

• 30.8.2011  09:47

Bohužel zcela souhlasím s oficiálním textem distributora !!!

• 30.7.2011  18:05
    Takový talent (TV film) (1983)

Jedna hvězda za Laďku Kozderkovou, jinak ODPAD !!!

• 20.7.2011  22:47
    Plechová kavalérie (TV seriál) (1979)

Tento paskvil skutečně "zachraňuje" pouze Vladimít Menšík. Jedna hvězda !

• 3.4.2011  15:51

Trošku mne překvapuje, že takový vyhlášený scénárista jako byl Miloš Macourek dokázal vyplodit takovou hrůzu. Nepomohlo ani dobré herecké obsazení ani kvalitní lidé ve štábu jako byl kameraman Emil Sirotek a trikař Jiří Rumler. Jedna hvězda za Josefa Somra a jeho "TUREČKA ".

• 16.2.2011  18:36

Strašná záležitost. Režisér Radim Cvrček tentokrát šlápl hodně vedle. Ale i v takových filmech začínali herci jako Mojmír Maděrič a Jan Šťastný. Dávám jednu hvězdu pouze za Janu Nagyovou !

• 15.2.2011  23:09

Dle mého názoru byla hrubá chyba chtít pokračovat v tak úspěšném seriálu jako byla " Nemocnice na kraji města 1977 - 1981" bez původního autora Jaroslava Dietla a původního režiséra Jaroslava Dudka. Autor scénáře odvedl mizernou práci a nezachránili to ani kvalitní herci ( z první série), ani režisér Hynek Bočan.

• 8.1.2011  23:33

Až skoro dokumentární pohled na výtečné Sovětské artisty občas přerušený hranými scénami s celkem nezajímavou zápletkou. Jak je známo režisér Oldřich Lipský se často vracel k námětům z cirkusového prostředí, protože cirkus miloval.Dokázal to i ve svých filmech : Cirkus bude - 1954, Šest medvědů s Cibulkou - 1972 a tímto snímkem. Bohužel film jako celek nenabízí mnoho hlubších myšlenek a jednotlivé scény jsou uměle prodlužovány. V druhé polovině je to už velká nuda a "dodíval " jsem to jen z povinnosti, abych mohl napsat komentář na CSFD. Za nejzdařilejší považuji scénu, kdy Jiří Sovák přinutí Ivu Janžurovou, jakožto konzervativní angličanku sníst její klobouk. Zde se naplno projevila "komediálnost" obou herců.

• 18.12.2010  22:14
    Cukrárna (TV seriál) (2010)

Jedinné co se mi vrylo pod kůži je vynikající hudba Ondřeje Brzobohatého.

• 27.7.2010  10:09

Tohle pokračování nemělo vůbec vzniknout. Je to velice slabý odvar původního seriálu. Bohužel to nezachraňuje ani herecké obsazení a navíc Janu Nagyovou vystřídala Miroslava Šafránková, kterou tvůrci dějově " odstavili " na vedlejší kolej. Pokud si dobře pamatuji, tak si Arabela ani Rumburak za celých 26 dílů ani neotočili prstenem.

• 2.6.2013  16:42
    Chlap jak hora (1960)

Hvězdně obsazená blbina ! Musel jsem se hodně přemáhat, abych tenhle film dokoukal do konce !

• 25.2.2013  14:15
    Novoty (TV pořad) (1997)

Škoda slov !

• 10.2.2013  14:00
    Olověný chléb (1953)

Pro mne absolutně nepochopitelné, jak se v této čistokrevné komunistické agitce mohou oběvit takoví velikáni českého filmu a divadla jako Otomar Krejča st., Miloš Nedbal, Eduard Cupák, Miloš Kopecký, Jiří Sovák (ikdyž jen v piďiroličce exekutora), tehdy začínající Jana Brejchová nebo později velmi uznávaný režisér tzv."Nové vlny" Hynek Bočan. Jedinné, co stojí za povšimnutí je na svou dobu velmi dobře ztvárněná kamera, za kterou stál Vladimír Novotný.

• 4.9.2012  17:20
    MasterChef (TV pořad) (2012)

Katastrofální porota !!! K soutěžícím se chovají jako přízemní arogantní hovada !!!

• 4.9.2012  09:12
    Cesty domů (TV seriál) (2010)

Jak je vůbec možné takovou zhovadilost vysílat ???

• 4.9.2012  09:09
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Totální úpadek České kultury !

• 4.9.2012  08:57
    Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)

Hrůza, děs !

• 25.7.2012  21:54
    Farma (TV pořad) (2012)

Totální vrchol nevkusu a jak by řekl jeden můj kolega SRAČKOJIDNÍ ZÁLEŽITOST !!!

• 6.6.2012  20:27
    Vtip za stovku! (TV pořad) (2012)

Zcela souhlasím s Patrikusem !!!

• 21.5.2012  16:41
    Líbáš jako Bůh (2009)

Zcela ve všem souhlasím s Woodym !!!

• 17.12.2011  10:37
    O mé rodině a jiných mrtvolách (TV seriál) (2011)

Raději se zdržím komentáře.....

• 10.11.2011  22:03

Absolutně se ztotožňuji s Tosim. Film disponuje velmi chabým příběhem, ve kterém hraje hlavní roli teta Irma představovaná Jiřinou Bohdalovou a nikoliv malá Saxanka. Co se týče kvality scénáře a zejména dialogů, tak podle mého názoru je to katastrofa. Střih filmu je na tom jen velmi podobně a na několika místech je stříháno velmi nelogicky a zmatečně. Tak jak mám rád pana Radima Hladíka st. jako vynikajícího muzikanta, tak v tomto snímku velmi přestřelil. Hudba absolutně nesouzní s obrazem a je velmi nevýrazná až uspávající. Osobně jsem vyrůstal na pohádkách, komediích a seriálech pana Václava Vorlíčka a Miloše Macourka, ale zde se jasně ukazuje, že po smrti pana Miloše Macourka již filmy Václava Vorlíčka nedosahují takových kvalit i když jsou dobře obsazeny kvalitními herci. A co osobně panu Vorlíčkovi nemohu odpustit je to, že do tohoto filmu vklínil postavu pana VIGA, kterého hrál pan Bronislav Poloczek, navíc předabovaný panem Oldřichem Vlachem, což je jasný důkaz toho, že už se nedostává nových nápadů, když se šáhne po postavě, kterou ztvárnil legendární Jiří Sovák v seriálu ARABELA. Vůbec celý film na mě dělá dojem "slepence" tří Vorlíčkových filmů a to KDO CHCE ZABÍT JESSIE, DÍVKA NA KOŠŤETI a seriálu ARABELA. Asi nejlepší herecké výkony v tomto filmu předvádí pan Petr Nárožný, který se opravdu snaží a celkem vtipné repliky předvádí pan Ota Jirák. Jinak je to velká bída a to nebudu rozebírat digitální postavy a jejich animaci. To je kapitola sama pro sebe, kterou tady rozebrali ostatní uživatelé.

• 30.3.2011  17:52
    Únos (1952)

Šílená komunistická agitka. Vůbec nechápu, jak se v tomto filmu mohli ocitnout herci formátu Ladislava Peška, Bohuše Záhorského, Rudolfa Deyla ml., Miloše Kopeckého a dalších.

• 17.2.2011  21:42
    Pojišťovna štěstí (TV seriál) (2004)

Naprostý úpadek české televizní tvorby. Autoři scénáře by se měli vrátit na FAMU a dostudovat. Jaroslav Dietl by se obrátil v hrobě !!!