J R C Pecuchet

okres Brno
amatérský filmový historik

• 23.2.2014  21:31
    Piknik (TV film) (2014)

Velmi silné a realistické. Musím se přiznat, že jsem hercům vše věřil.

• 6.6.2013  10:53
    O Terezce a paní Madam (TV film) (1976)

V této pohádce exceluje paní Iva Janžurová ! Jinak celkem průměrná záležitost.

• 15.5.2013  13:23
    Ďábel ví hodně (TV film) (1983)

Skvělý Jiří Sovák jako profesor všech svůdníků.

• 3.4.2013  19:19
    Past (1950)

Jasný důkaz o tom, že Martin Frič uměl točit i dramata, nejen komedie ! Na svou dobu velmi dobré !

• 30.3.2013  16:27
    105% alibi (1959)

Na svou dobu velmi dobrý film.

• 16.3.2013  16:31

Na svou dobu vynikající snímek !

• 5.3.2013  10:36
    Polski film (2012)

Marek Daniel a jeho Havlát !

• 13.2.2013  16:53

Nádherný poetický snímek o stáří. Herecký koncert nejen dvou hlavních představitelů, ale všech herců i v nejmenších rolích. Také bych upozornil na vynikající a podmanivou hudbu Jana Jiráska ! Jako celek velmi povedené dílo.

• 3.1.2013  21:42
    Falešné obvinění (TV film) (2003)

Vysoké hodnocení uděluji hlavně za velmi kvalitní scénář (Jiří Hubač) a v neposlední řadě také za fantastické herecké výkony. Dle mého názoru méně kvalitní exteriéry, nikterak nesnižují celkovou kvalitu díla.

• 25.12.2012  22:04
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Dávám čtyři hvězdy za scénář, který se velmi povedl, za herecké obsazení, za krásnou kameru a v neposlední řadě za spoustu vtipů, dvojsmyslů a jinotajů, které jsou důmyslně ukryty v textu a jsou nadčasové.

• 27.11.2012  23:23

Vynikající krátkometrážní televizní komedie, kterou nerežíroval nikdo jiný, než dlouholetý osobní přítel Vlastimila Brodského Zdeněk Podskalský. Zde by se měli povinně inspirovat tvůrci dnešních stupidních seriálů, jak se dělá kvalitní komedie !!!

• 10.11.2012  18:13

Naprosto skvělá a hlavně nadčasová komedie v režii Otakara Vávry. Tenhle film bych každý den povinně promítal v poslanecké sněmovně !!!

• 21.10.2012  22:41

Vynikající hudba Ondřeje Soukupa, která opravdu chytne za srdíčko !

• 19.10.2012  20:38
    Dveře (TV film) (1976)

Velmi pěkná a inteligentně napsaná televizní mikrokomedie !

• 4.9.2012  15:57

Velmi povedená krátkometrážní komedie. Pavel Landovský exceluje, ale i vedlejší role jsou velmi dobře obsazeny. Nejvíce se mi líbila epizoda s Josefem Kemrem.

• 29.7.2012  22:50
    Brouk v hlavě (TV film) (2002)

Výborná televizní inscenace s Viktorem Preissem v hlavní roli. Hereckých kvalit, starší černobílé verze z roku 1970 však nedosahuje, viz komentář Golfista.

• 23.7.2012  16:43
    Pražský Sherlock Holmes (TV film) (1968)

Výborná krátkometrážní komedie s vynikajícími herci !

• 12.6.2012  15:09
    Touha (1958)

Filmová báseň, to je přesně výraz, který k tomuto povídkovému filmu nejvíc sedí a který tu již použil Flego. Nádherná hudba Svatopluka Havelky ! Jen poznámka pro ty, které to zajímá : V úvodních titulcích se můžete dočíst, že jako pomocní řežiséři se na tomto snímku podíleli pánové Václav Vorlíček a Jiří Hanibal a jako asistentka režie Věra Plívová (později Věra Plívová Šimková) všechno později velmi úspěšní režiséři vlastních filmů.

• 20.5.2012  11:36

Jeden z posledních filmů, kde triky realizoval mistr svého oboru pan Vladimír Novotný. Některé "hlášky" z tohoto filmu zlidověli např. "Musil ještě jsi málo zkusil" nebo "pane Mráz vaše žena je nemocná, musíte se oni starat".

• 24.3.2012  19:35

Já jsem uklouz šéfe !

• 3.3.2012  10:18
    Poupata (2011)

Tento film by si zasloužil Českého lva přinejmenším za scénář, režii a hlavní mužský herecký výkon pana Javorského ! Až krutě pravdivý snímek ze současnosti.

• 25.2.2012  14:49

Vynikající krimi - komedie. Tento film by si zasloužil, aby ho někdo vydal na DVD.

• 25.2.2012  10:57

Zcela souhlasím s názorem uživatele Mackina. Neprávem zapomenutý, velmi citlivým způsobem natočený film plný představ Josefa Hlinomaze, ale i humoru Vladimíra Menšíka. Tento film by si zasloužil vydat na DVD.

• 11.2.2012  10:29
    Létající Čestmír (TV seriál) (1983)

V pořadí druhý seriál z dílny autorské dvojice Macourek - Vorlíček. Zde je jasně vidět, že pokud autorům nechybí nápady a fantazie, jsou schopni vyprodukovat na svou dobu vynikající seriál pro celou rodinu, který je navíc nadčasový a zaujme i dnes. S veškerou úctou k panu Zdeňkovi Troškovi, co je mu platné, že jeho pohádky mají vynikající výpravu, nádherné kostýmy a špičkovou digitální postprodukci, když příběh samotný nemá spád a nestojí za nic. Pan Macourek byl prostě PAN AUTOR !!! Navíc se autoři Létajícího Čestmíra obklopili tzv. "osvědčenými lidmi" z předešlých projektů, jak ve filmovém štábu, tak hereckých osobností, takže záruka kvality byla nastavena velmi vysoko.Za všechny jmenuji Karla Svobodu jako autora hudby. Vynikající počin !

• 19.1.2012  10:45
    Audience (TV film) (1990)

Tak jak hry Václava Havla zrovna nemusím, tahle se vyloženě povedla. A to nemluvím o hereckém obsazení. Pavel Landovský je prostě vynikající a Josef Abrhám mu bezvadně přihrává, hlavně gesty.

• 16.1.2012  22:56

Tento krátkometrážní film považuji za jednu z perel České kinematografie, podobně jako Uspořenou libru nebo Magnetické vlny léčí.

• 16.1.2012  18:28
    Probuzení (1959)

Přiznám se, že v tak záporné roli jsem Petra Kostku ještě neviděl ! Vynikájící psychologické drama, když uvážíme, že se psal rok 1959. Na začátku filmu se v epizodní roličce objeví Jan Přeučil (tehdy ještě s vlasy), ale není uveden v titulcích. Kamery se ujal vynikající kameraman Vladimír Novotný.

• 15.1.2012  15:59
    Hlídač (1970)

Naprosto úžasný herecký výkon Jiřího Hrzána dokreslen vynikající filmovou hudbou Luboše Fišera.

• 10.11.2011  22:16
    Odsun (2010)

Skvělé zpracování velmi silného tématu doprovázeno velmi emotivní a skvělou hudbou, která v určitých místech filmu velmi intenzivně prostupuje osudy hrdinů snímku. Na závěr bych vypíchl velmi dobré výkony dětských herců.

• 27.10.2011  22:37

Precizně natočený film s výborným hereckým obsazením. Dnešní tvůrci by si mohli vzít příklad, jak se mají točit dětské filmy. Jako kluk jsem tenhle film miloval. Hudba : Petr Hapka