J R C Pecuchet

Zbyněk Sobola

okres Brno
amatérský filmový historik

• 24.2.2013  16:47

Vynikající scénická hudba Zdeňka Lišky !

• 30.10.2012  16:54

První povídka, co se týče kvality je nejlepší, následuje třetí povídla s krvelačnám Luďkem Munzarem a jako nejméně vydařenou hodnotím povídku číslo dvě s Jaroslavou Obermaierovou v hlavní roli, týkající se zakládání JZD v Československu. Všechny tři povídky jsou samozřejmě prosáknuty komunistickou propagandou. (1. povídka : Zdeněk Řehoř agent komunista, 2. povídka : Rozorávání mezí a zakládání JZD a 3 povídka : Oldřich Vízner - kandidát KSČ)

• 30.10.2012  16:46
    Velká sázka o malé pivo (TV film) (1981)

Vynikající Jiří Císler !!!

• 4.10.2012  17:06

Nejslabší film z celé trilogie. To ovšem neznamená, že je jako celek špatný. Naprosto skvěle zahrál postavu kulturního referenta Jiří Hrzán !!!

• 12.9.2012  15:34

Vynikající herecké výkony Jiřího Sováka !

• 31.7.2012  16:24
    Potrhlá Andula (TV film) (1982)

V dětských rolích se zde objevují Lukáš Bech (létající Čestmír) a Veronika Týblová (Mařenka z 1. série Arabely).

• 6.7.2012  12:09

Asi nejsilnější zážitek z tohoto filmu je pro mne scénická hudba Zdeňka Lišky, která výrazově naprosto dokonale spojuje obrazovou a zvukovou část.

• 16.6.2012  17:13
    Zlatá přadlena (TV film) (1975)

Skřetovi Rampelníkovi propůjčil svůj hlas Luděk Kopřiva. Je z podivem, že ani není uveden mezi herci, kteří se na této pohádce podíleli !

• 31.5.2012  16:16

Vynikající Yveta Blanarovičová !

• 14.4.2012  15:17

Vizuální triky realizoval kameraman Vladimír Novotný.

• 7.4.2012  21:52

Jednoznačně nejslabší film Petra Schulhoffa ze série s majorem Kalašem. To ovšem neznamená, že je vysloveně špatný. Jen mu chybí atributy, které se objevují v předchozích snímcích (Vrah skrývá tvář a Po stopách krve) jako je např. napětí, které drží diváka neustále ve střehu.

• 1.2.2012  23:01

Ve srovnání s dříve realizovanými filmy autorské dvojice Menzel - Svěrák vcelku průměrný snímek, který ovšem na několika místech graduje celkem vkusnými poentami a lidovým humorem. Mě osobně nejvíce zaujala scéna, kdy Sovětský důstojník provádí výslech příslušníka NKVD v domění, že jde o němce a ten si na oplátku myslí, že i jeho zajali němci. Za pozornost také stojí scéna výslechu žida Stalina nebo vesnický chemik, který se kromě křížení brambor s rajčaty zabývá výzkumem exkrementů !

• 19.1.2012  19:23

Průměrná hudební komedie s Jiřím Menzelem v hlavní roli.Dialogy Zdeněk Svěrák, texty písní Jiří Štaidl, hudba Angelo Michailov. V době, kdy Jiří Menzel nemohl točit filmy jako režisér se alespoň uplatnil jako herec. Ve vedlejších rolích můžeme vidět Lenku Filipovou, Dagmar Patrasovou, Michala Pavlatu nebo Jana Krause.

• 4.12.2011  09:51
    Vendeta (2011)

Na české poměry velmi povedený snímek. Osobně bych vyzdvihl herecké výkony pánů Kaisera, Vetchého, Chmely a Taclíka. Téma velmi silné i aktuální. Dialogy náctiletých v úvodu filmu velmi chabé a povrchní, ale to byl možná záměr tvůrců. Celkově hodnotím velmi dobře.

• 7.10.2011  11:51
    Malý pitaval z velkého města (TV seriál) (1982)

Na svou dobu celkem povedený detektivní seriál, který sice svým způsobem byl poplatný době (který v té době nebyl že ), ale já osobně si cením faktu, že byl natáčen podle zkutečných případů, které se staly a v neposlední řadě kvalitních hereckých výkonů. Hudba : Ladislav Štaidl

• 5.9.2011  13:56

Jiří Sovák ve čtyřroli v celkem průměrné komedii. Ptáte se, jak to , že ve čtyřroli ? Kromě zlodějíčka, novomanžela a cholerika, který se právě rozvádí Jiří Sovák ztvárnil i skutečného vraha - promítače. Ten ve filmu vystupuje až na samém konci. Kdybych měl hodnotit pouze herecké kreace Jiřího Sováka, dostal by film pět hvězdiček. Bohužel kvalita scénáře zdaleka nedosahuje kvalit Sovákova herectví. Takže pouze za tři hvězdy.

• 4.9.2011  15:16

Jedna z oblíbených pohádek mého dětství. Trikové snímky realizoval Adolf Hejzlar.

• 20.8.2011  23:30
    Smrt mouchy (1976)

Velmi zvláštní pojetí. Prostě Karel Kachyňa !!!

• 15.8.2011  15:16
    Konec cesty (1959)

Celkem slušný kriminální film, když si uvědomíte, že se psal rok 1959. V tomto filmu se objevili celkem čtyři herci z veleúspěšné pohádky Pyšná princezna a to Alena Vránová, Vladimír Ráž (navíc byli oba manželé i v civilu), Gustav Haverle a Miloš Kopecký.

• 18.7.2011  13:21
    Bílá spona (1960)

Průměrná detektivka té doby. Trošku mne autoři překvapili, když ro role jednoho ze zlosinů obsadili Oldřicha Nového. Ale Martin Frič si zřejmě nemohl moc vybírat.

• 16.7.2011  13:04
    Křtiny (1981)

Celkem povedená komedie začátku 80.let. Je vidět, že autoři scénáře si dali opravdu záležet, také herecké obsazení je nadprůměrné. Ze všech postav, které se ve filmu objeví, jednoznačně vyzdvihuji sekretářku náměstka ředitele ing. Čirůvky v podání JIŘINY JIRÁSKOVÉ !!! Za tuto roli by si zasloužila přinejmenším Českého lva za ženský herecký výkon ve vedlejší roli !!!

• 14.7.2011  15:49

Iva Janžurová nezvykle v roli vražetkyně. Trošku ponurá, nicméně napínavá detektivka Juraje Herze odehrávající se v nemocnici. Pro mne osobně velmi zajímavé rozuzlení na konec filmu. Vůbec bych Ivu Janžurovou netipoval jako pachatele několika vražd, ikdyž lecos již napověděly scény s Eduardem Kohoutem coby astrologem.

• 12.7.2011  15:32

Tři hvězdy dávám jen za herecké výkony Vlastimila Brodského a hlavně Jiřího Sováka a jeho vtípkům "mezi řádky". V malinkaté roličce se zde objevila Iva Janžurová.

• 10.7.2011  15:56
    Ohnivé ženy (TV film) (1983)

To by člověk vyskočil z kůže !!!

• 9.7.2011  12:56

Poklačování filmu "Zítra to roztočíme, drahoušku", již ale o hodně slapší scénář. Miloše Kopeckého zde nahradil Jiří Sovák.

• 5.7.2011  09:48

Průměrná pohádka ovšem s nádhernou hudbou Luboše Sluky !!! Poprvé se zde před kamerou objevila Veronika Týblová, známá později jako Mařenka z televizního seriálu ARABELA.

• 4.7.2011  10:33

Tento film natočil v roce 1979 režisér Jindřich Polák podle skutečné události. Málo kdo ví, že obsazením Jany Nagyové do role jedné ze stopařek Jindřichem Polákem později rozhodlo o tom, že pan Václav Vorlíček obsadil Janu Nagyovou (i s Dagmar Patrasovou) do rolí princezen v pohádkovém seriálu ARABELA. Jana Nagyová je nadabována Naďou Konvalinkovou.

• 29.6.2011  18:47

Ve filmu se po boku svého staršího bratra Antonína Novotného oběvuje Vladimír Novotný, ze kterého se časem "vyloupne" prvotřídní kameraman a trikový kameraman. Byl jedním ze zakládajících členů trikového ateliéru na Barrandově a spolupracoval s takovými jmény jako jsou Oldřich Lipský, Václav Vorlíček, Jiří Trnka, Adolf Hejzlar a další.

• 13.3.2011  21:45
    Chudák muzika (TV film) (1981)

Pěkná pohádka, na které jsem jako kluk vyrůstal.Osobně se mi nejvíc líbily pózy Karla Heřmánka a Jiřího Lábuse, když spolkly kouzelný hrášek !!!

• 9.3.2011  09:31

Jak je známo, pan Oldřich Lipský miloval cirkus a proto mohl vzniknout už v pořadí druhý jeho film z tohoto prostředí. Příběh filmu příliž nevybočoval ze standardů kvality, ale herecké obsazení bylo vynikající. Posuďte sami, čeho byli pánové Sovák, Kopecký, Libíček a Filipovský schopni v jedné scéně z filmu. http://www.youtube.com/watch?v=cD5yD7tRJhI