• Pohádka
  • Rodinný

Všichni moji blízcí (1999)

Strhující příběh, vynikající scénář pana Hubače a naprosto emotivní hudba, která prochází celým filmem. Velmi silný emotivní zážitek.Vynikající počin tvůrců.

Uspořená libra (1963) (TV film)

Herecký koncert Jana Wericha a Jiřího Sováka. Ve vedlejších rolích excelují Stella Zázvorková, Jana Werichová a Vlastimil Brodský.

Dívka na koštěti (1971)

Výborně zpracovaná komedie, která v sobě kombinuje reálný svět a svět pohádkový. Troufám si říci, že u tohoto filmu byl položen základ k veleúspěšnému seriálu Arabela (1979), alespoň co se týče kombinace světa skutečného a světa pohádkového. Tvůrci bravurně zvládli realizaci filmu (psal se rok 1971) co se týče triků a samozřejmě skvělé herecké obsazení. U mne to jednoznačně vyhrál Vladimír Menšík v roli školníka - upíra, Helena Růžičková exceluje ve scénách z blázince a hlavně Josef Bláha (na konci filmu) jako ředitel kouzelnické školy, který se " vrací s lexikonem do pohádkového světa ". Kameru vedl a veškeré triky v tomto filmu vymyslel a zrealizoval Vladimír Novotný, jeden za zakladatelů trikového ateliéru č.3 na Barrandově, který už bohužel neexistuje. Na jeho místě stojí moderní budova TV Barrandov.

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974)

Geniální spojení reálného světa se světem fiktivním. Po filmu "Dívka na koštěti" další realizace tandemu Macourek - Vorlíček. Velmi pečlivě napsaný scénář (až do sebemenšího detailu) i samotná realizace filmu s hvězdným hereckým obsazením. (Pan Řehoř nahradil pana Libíčka, který během natáčení náhle zemřel) Na svou dobu velmi dobře realizované triky, za kterými stojí trikový kameraman Vladimír Novotný. A v neposlední řadě krásná Libuška Šafránková. Jedna z nejlepších komedií 70. let .

Návštěvníci (1983) (seriál)

Asi nejlepší scifi seriál pro celou rodinu, který se kdy v "československých" poměrech natočil. Nepřeberná spousta nápadů z pera pánů Hofmana a Poláka, podpořená hereckými výkony hlavních představitelů a konče na svou dobu zcela unikátními triky. Podle mého názoru jedno z vrcholných děl československé kinematografie zaměřené pro děti a mládež.

Arabela (1980) (seriál)

Nejlepší seriál mého dětství. Skvěle napsaný scénář, vynikající herecké obsazení a nepostradatelný humor pana Macourka a Vorlíčka. Samozřejmě na tu dobu vynikající triky pana Novotného a pana Hejzlara. A v neposlední řadě absolutně nakažlivá hudba pana Luboše Fišera. Děkuji moc pane Vorlíčku !!!

Dabing Street - Studio B (2018) (epizoda)

Tak ty jsi mě přišel nabídnout dabing ??? :-) Skvělý Krobot !!!

Labyrint (2015) (seriál)

Zatím velmi, velmi slušné ! (Po 4. dílu)

Český žurnál - Dělníci bulváru (2014) (epizoda)

Shrnul bych to asi jednou větou : Pavel Novotný a jeho kumpáni jsou jako zhoubný vřed na těle naší společnosti, který je třeba radikálně vyříznout !!!

Podezření (1972)

Když vezmu v úvahu, v jakém období tento snímek vznikal, tak klobouk dolů před panem Jiřím Krejčíkem. Vynikající herecké výkony všech zúčasněných a skvělá hudba Zdeňka Lišky.