J R C Pecuchet

Zbyněk Sobola

okres Brno
amatérský filmový historik

• 20.10.2012  10:32

Jako celek velmi slabé, nicméně herecký výkon Karla Heřmánka si zaslouží alespoň dvě hvězdy ! Mechty, mechty jééééé !!! To je přece geniální a nezapomenutelné !

• 11.7.2012  21:22
    Přátelé Zeleného údolí (TV seriál) (1980)

Jako dítě jsem tento seriál pravidelně sledoval a musím se přiznat, že se mi líbil. Ovšem z dnešního pohledu jak scénáristisky, tak režijně velmi slabé a naivní.Z nostalgie a za úvodní píseň dávám dvě hvězdy.

• 10.3.2012  14:42

Dvě hvězdy pouze za pana Peterku a pana Augustu.

• 19.1.2012  16:58

Je jasné, že tento film vznikl na politickou objednávku a pokud chtěli jeho tvůrci (Jiří Menzel, Zdeněk Svěrák, Jaromír Šofr atd..) i nadále točit filmy, jejichž námět si mohou vybírat sami,museli ho realizovat. Vždyť se psal rok 1974 a probíhala tuhá NORMALIZACE. Scénář byl prostě daný a ani Zdeněk Svěrák z "hovna bič neuplete !". Naopak se s Jiřím Menzelem snažili vpašovat do filmu i trošku humoru viz "volání HOŘÍ" a přibíhající vedoucí s hasícím přístrojem nebo hýbající se klobása na talíři v závodní jídelně. Bohužel jako celek film připomíná spíš dokumentární film, který je doplněn hranými scénami. Záběry, kdy oko kamery sleduje pendlující TATRY s pískem a kamením a pod tímto obrazem slyšíte symfonický orchestr je celkem zvláštní a neobvyklá.Dávám dvě hvězdy a to za kameru Jaromíra Šofra a za hudbu Angelo Michajlova.

• 29.12.2011  20:55
    Pan Tau (1989)

Asi nejslabší film z celé série o panu Tau. Ve filmu byly použity modely létajících talířů z jiného seriálu Jindřicha Poláka "Návštěvníci".

• 18.12.2011  21:36
    Odcházení (2011)

Tak tohle rozhodně není moje krevní skupina.

• 15.11.2011  17:27
    Samorost (1983)

Další důkaz toho, že Veronika Žilková a Jitka Asterová se staly herečkami omylem ! Když pominu velmi slabý scénář, tak celý film zachraňují Milan Lasica s Jiřím Cízlerem a občas i Jan Faltýnek.

• 30.9.2011  23:16

Dvě hvězdy za Jiřího Sováka a krásnou Danielu Kolářovou. Jinak co se týče příběhu a kvality scénáře velká bída.

• 3.9.2011  12:33

Na objednávku UV KSČ natočený film. Tvůrci dostali příkaz natočit tuto, podle Vitěslava Jandáka "komunistickou pohádku" aby byl schválen již hotový scénář filmu "Což takhle dát si špenát" z roku 1977. Takže tvůrci neměli mnoho možností, jak se natáčení vyhnout. Ikdyž je film plný ideologie a navíc se v něm ukazuje fakt, že zkorumpovat se dají jen lidé, kteří nejsou v KSČ, paradoxně jej částěčně zachraňuje skvělé herecké obsazení. Jen u Vladimíra Menšíka nejsem zvyklý na to, že představoval nezkorumpovatelné komunistické funkcionáře. Co se týče komediálního talentu Ivy Janžurové v kontrastu s rolí, kterou v tomto filmu ztvárnila, je mi trošku smutno u srdce. Ale doba byla zlá, vždyť vrcholilo období normalizace. Jedinou ryze pozitivní složku tohoto filmu tvoří hudba Karla Svobody.

• 21.7.2011  15:29
    Ohnivé ženy mezi námi (TV film) (1987)

Jednoznačně nejslabší film z celé trilogie. Vyzdvilhnul bych herecké výkony Jiřiny jiráskové a Jaroslava Kepky. Ve filmu si zahrál i režisér Zdeněk Podskalský !

• 5.7.2011  19:30

Příběh se nevymiká průměru, dobré herecké obsazení z české strany a velmi nakažlivá hudba Ondřeje Soukupa.

• 18.3.2011  20:28

Hudba : Ondřej Soukup a to je asi jedinné, co se na tomto projektu povedlo na 100 %.

• 13.3.2011  14:12

Asi nejslabší film Martina Friče, co se týče scénáře. V jedné z vedlejších rolí a to "kameramana" ve filmovém štábu, který na hradě natáčí film můžeme vidět Vladimíra "Mulínka" Novotného, který v druhé polovině 20. století spolupracoval jednak jako kameraman a také kako trikař na filmech Oldřicha Lipského a Václava Vorlíčka.

• 13.3.2011  12:28
    Metráček (1971)

Nejlepší herecké výkony podávají Lubomír Lipský a Helena Růžičková !

• 19.2.2011  23:16
    Lvi salónů (1978)

Asi nejlepší scéna z celého filmu byla, když Josef Dvořák povídá Janu Hartlovi : Tu příčku jsi dělal ty ? Máš to z vinglu !

• 12.2.2011  20:09

Oddechový a nenáročný film, ve kterém ovšem hrají velké osobnosti jako Vlastimil Brodský, Josef Bláha, Robert Vrchota a taky princezna Arabela v podání Jany Nagyové. Ondřej Havelka zde ztvárnil nesmělého příslušníka SNB, který se jen těžce seznamuje. A musím podotknout, že se na tu roli celkem hodil.

• 5.2.2011  22:53

V roli přepadené dívenky se objevila Dana Vávrová.

• 31.1.2011  10:54

Hudba : Petr Hapka

• 5.1.2011  20:19
    Zelená vlna (1982)

Asi nejslabší film Václava Vorlíčka vůbec, v kterém si i na začátku sám zahrál nespokojeného řidiče v zácpě a chodce, který vrazí do Oty Šimánka na chodníku Václavského náměstí. Film nenabízí klasickou dějovou linku, ale formou "humorných" skečů se snaží divákovi přiblížit starosti "pražáka" v pátek odpoledne. Některé nápady nejsou zas tak špatné, třeba Pavel Zedníček v roli zloděje se pracně vyšplhá šachtou do bytu, který chce vybílit a když se tam dostane zjistí, že je byt prázdný. Jako celek je ale film velmi, velmi slabý. Hudba : Karek Svoboda, Výtvarník kostýmů : Theodor Pištěk, Kostýmy : Theodor Pištěk, Ludmila Ondráčková.

• 28.12.2010  22:33
    Mladé víno (1986)

Nejslabší film z celé trilogie. I přes vynikající hetecké obsazení nedosahuje snímek kvalit filmu " Zralé víno ", který osobně považuji za nejzdařilejší z celé trilogie. Herecké esa jako Vladimír Menšík, Jiří Sovák, František Filipovský, Iva Janžurová a další se pomalu vytrácejí ze scény a hlavní pozornost je upřena jinam. Další důkaz toho, že i vynikající herci nemohou zachránit dosti podprůměrný scénář. Hudba opět Karel Svoboda

• 27.12.2010  18:08

Díky neústupnosti autora námětu Václava Nývlta ne zcela úspěšná komedie. Režisér Václav Vorlíček chtěl původní scénář upravit tzv. na tělo, ale Václav Nývlt nesouhlasil. A tak byl film natočen podle původní předlohy a je to na něm znát. To že se film zcela nepovedl přiznal Václav Vorlíček i v bonusovém materiálu přímo na DVD. Jinak herecké obsazení je na svou dobu nadstandartní včetně představitelů dvou hlavních postav. Trošku mi vadí obsazení Báry Štěpánové a Jitky Asterové v epizodních rolích. Hudbu realizoval Karel Svoboda a skupina Elektrovox.

• 23.12.2010  20:16
    Cirkus bude! (1954)

Komedie natočená pozdějším mistrem tohoto žánru Oldřichem Lipským. Samozřejmě, že je film poplatný době, vždyť se psal rok 1954 a i ve filmové tvorbě se vyžadovalo socialistické nadšení. Dávám dvě hvězdy za roli, kterou ztvárnil František Filipovský a za dvojici taxikářů Effa - Hlinomaz.

• 18.12.2010  11:32
    Trhák (1980)

Pro mne asi nejslabší film dvojice Svěrák - Smoljak pod režijním vedením Zdeňka Podskalského. Nápad, realizovat námět formou hudební revue je to zajímavý, co se týče hereckého obsazení a výpravnosti filmu, tak je na svou dobu velmi bohatý, ale film jako celek působí spíše jako laciná kopie zahraničních muzikálů. Nebýt hereckých výkonů pana Petra Čepka a pana Ladislava Smoljaka, nebo vtípků tipu "Kde je ten had, já ho roztrhnu", tak bych dal stěží jednu hvězdu.

• 10.10.2010  12:24

Film ani zdaleka nedosahuje knižního zpracování ! Podle mne nejlepší herecký výkon předvedl Miroslav Vladyka se svým až pomalým "dialogovým rozjezdem". Přehršlá přítomnost vulgárních výrazů především pana Budaře je otázkou do diskuse, ale kromě přízemního humoru mnoho na celkovou kvalitu filmu nepřispívá.Abych jen nehanil, závěr filmu je pojat celkem otevřeně, kde si divák může dosadit vlastní výklad příběhu.

• 24.8.2010  17:39

Film zachraňuje pouze scénická hudba Petra Hapky. Osobně jsem nepochopil postavu Dagmar Vešrknové, celý film je pod vlivem a ve finále shrábne peníze i koks.

• 20.4.2013  15:15

Vláčné, nudné, bez nápadu. Typická realizace romantického scénáře první republiky. Bohužel většina diváků buď usne nebo odchází od obrazovky. Filmový dubut Zity Kabátové.

• 14.2.2013  18:01
    Parta hic (1976)

Film, který musel Hynek Bočan natočit, jinak by na Barrandově definitivně skončil !!! Dávám jednu hvězdu za odvahu všech zúčastněných, kteří se v tomto snímku objevili. Taktéž souhlasím s uživatelem " dobytek".

• 25.12.2012  21:59
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Vydržel jsem sledovat pouhých 30 minut a musel jsem odejít. Naprosto otřesné dialogy a velmi nešťastně obsazená Veronika Žilková !!!

• 15.6.2012  20:28
    Rumplcimprcampr (TV film) (1997)

Jedna hvězda za herecké výkony Júliuse Satinského a Jiřiny Bohdalové. Jinak celkově velmi slabé, bez nápadu a napětí. Otřesné dialogy !!! Jan Werich by se asi hodně divil, jak se dá pokazit jeho pohádka.

• 29.5.2012  21:41

Jedna hvězda a to jen díky scéně s Markem Vašutem v garážích ! Jinak velmi chabý pokus o komedii.