J R C Pecuchet

okres Brno
amatérský filmový historik

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 15.1.2018  22:22

Tak ty jsi mě přišel nabídnout dabing ??? :-) Skvělý Krobot !!!

• 21.9.2015  21:34
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Zatím velmi, velmi slušné ! (Po 4. dílu)

• 23.2.2014  21:31
    Piknik (TV film) (2014)

Velmi silné a realistické. Musím se přiznat, že jsem hercům vše věřil.

• 16.4.2014  21:09

Shrnul bych to asi jednou větou : Pavel Novotný a jeho kumpáni jsou jako zhoubný vřed na těle naší společnosti, který je třeba radikálně vyříznout !!!

• 2.3.2013  12:36
    Hořící keř (TV film) (2013)

Uff....tak to byla síla ! Od první minuty se neodtrhnete od obrazovky. Způsob vyprávění, který tvůrci zvolili Vás naprosto pohltí.Musím vyzdvihnout brilantně napsaný scénář (Štěpán Hulík), vynikající dramaturgii (Marcela Pittermannová), skvělé herecké výkony všech zůčastněných, skvělou dynamickou kameru a naprosto dokonale zkomponovanou hudbu, která neuvěřitelným způsobem umocňuje dramatické scény filmu. Troufám si říci, že se jedná o snímek, který bude patřit mezi špičku současné tvorby nejen v České republice.

• 25.12.2012  21:59
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Vydržel jsem sledovat pouhých 30 minut a musel jsem odejít. Naprosto otřesné dialogy a velmi nešťastně obsazená Veronika Žilková !!!

• 25.7.2012  21:54
    Farma (TV pořad) (2012)

Totální vrchol nevkusu a jak by řekl jeden můj kolega SRAČKOJIDNÍ ZÁLEŽITOST !!!

• 4.9.2012  08:57
    Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)

Hrůza, děs !

• 4.9.2012  17:20
    MasterChef (TV pořad) (2012)

Katastrofální porota !!! K soutěžícím se chovají jako přízemní arogantní hovada !!!

• 2.3.2013  10:26

Velmi průměrná komedie s velkým počtem vulgárních dialogů. Vyzdvihl bych herecké výkony pánů Krobota a Hartla.

• 5.3.2013  10:36
    Polski film (2012)

Marek Daniel a jeho Havlát !

• 3.3.2013  20:38
    Ve stínu (2012)

Naprosto dokonale natočená kriminálka navíc s politickým podtextem. Tento snímek podle mne nemá slabé místo a vřele ho doporučuji shlédnout všem ! Takhle by se měly točit české filmy ! Naprostý souhlas s uživatelem Enšpígl !

• 13.2.2013  16:53

Nádherný poetický snímek o stáří. Herecký koncert nejen dvou hlavních představitelů, ale všech herců i v nejmenších rolích. Také bych upozornil na vynikající a podmanivou hudbu Jana Jiráska ! Jako celek velmi povedené dílo.

• 6.6.2012  20:27
    Vtip za stovku! (TV pořad) (2012)

Zcela souhlasím s Patrikusem !!!

• 25.12.2012  22:04
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Dávám čtyři hvězdy za scénář, který se velmi povedl, za herecké obsazení, za krásnou kameru a v neposlední řadě za spoustu vtipů, dvojsmyslů a jinotajů, které jsou důmyslně ukryty v textu a jsou nadčasové.

• 14.10.2011  10:58
    Alois Nebel (2011)

Velmi zajímavým způsobem zpracované téma. Troufám si tvrdit, že kdyby tvůrci zůstali jen u hraného filmu (bez animace rotoskopií), tento film by nevzbudil takový zájem a očekávání. Otázka, proč je film prezentován jako animovaný by mohla být zodpovězena tím, že celý příběh vychází z komixu. Osobně se domnívám, že film může bez jakéhokoliv handicapu soutěžit o OSCARA v kategorii "Nejlepší cizojazyčný snímek ".

• 28.12.2011  11:32
    Hranaři (2011)

Uff... to byl šok. Nejvíc mi na tomto filmu vadily vulgární dialogy, které se nevyhly ani něžnému pohlaví. Na druhé straně, pokud tvůrci chtěli ukázat současný stav společnosti, tak dovedu pochopit jejich záměr. Když si odmyslím nesmysly takového rázu, že tak malou zemi přes satelit a kamerový systém sleduje KGB, kterou posléze sleduje i americká CIA...budiž. Jen forma, kterou se rozhodli tvůrci filmu použít pro prezentaci stavu v naší společnosti je na můj vkus velmi drsná. Jedna hvězda za herecký výkon Jiřího Langmejera a Radima Fialy.

• 28.12.2011  11:07
    Micimutr (2011)

Upřímně řečeno, pro mne velké zklamání. Rozhodně jsem čekal více, zvlášť, když ČT již řadu týdnů předem masírovala své diváky ať se rozhodně dívají na štědrý večer na ČT 1. Jedna hvězda za herecký výkon Martina Dejdara a za hudbu Ondřeje Brouska.

• 3.9.2011  23:59

Velmi povedená česká komedie. Už na první pohled jde vidět, že se pracovalo z velmi kvalitní látkou, film je celkem slušně obsazen a příběh má spád. Nejvíce mě dostala závěrečná scéna na vysokohorské dráze, kdy pomocí retrospektivy Bolek Polívka vzpomíná ...

• 23.1.2011  13:38
    Nevinnost (2011)

Pro mne velmi "těžký" film, který v poslední půlhodině ztrácí tempo. Návrat Luďka Munzara na filmové plátno se moc nepovedl, pouze malá epizodní rolička. Určitě by si zasloužil větší prostor, ale to není věc režie, ale scénáře. Ten se tentokrát panu Jarchovskému moc nepovedl.

• 17.12.2011  10:37
    O mé rodině a jiných mrtvolách (TV seriál) (2011)

Raději se zdržím komentáře.....

• 18.12.2011  21:36
    Odcházení (2011)

Tak tohle rozhodně není moje krevní skupina.

• 3.3.2012  10:18
    Poupata (2011)

Tento film by si zasloužil Českého lva přinejmenším za scénář, režii a hlavní mužský herecký výkon pana Javorského ! Až krutě pravdivý snímek ze současnosti.

• 10.11.2011  22:03

Absolutně se ztotožňuji s Tosim. Film disponuje velmi chabým příběhem, ve kterém hraje hlavní roli teta Irma představovaná Jiřinou Bohdalovou a nikoliv malá Saxanka. Co se týče kvality scénáře a zejména dialogů, tak podle mého názoru je to katastrofa. Střih filmu je na tom jen velmi podobně a na několika místech je stříháno velmi nelogicky a zmatečně. Tak jak mám rád pana Radima Hladíka st. jako vynikajícího muzikanta, tak v tomto snímku velmi přestřelil. Hudba absolutně nesouzní s obrazem a je velmi nevýrazná až uspávající. Osobně jsem vyrůstal na pohádkách, komediích a seriálech pana Václava Vorlíčka a Miloše Macourka, ale zde se jasně ukazuje, že po smrti pana Miloše Macourka již filmy Václava Vorlíčka nedosahují takových kvalit i když jsou dobře obsazeny kvalitními herci. A co osobně panu Vorlíčkovi nemohu odpustit je to, že do tohoto filmu vklínil postavu pana VIGA, kterého hrál pan Bronislav Poloczek, navíc předabovaný panem Oldřichem Vlachem, což je jasný důkaz toho, že už se nedostává nových nápadů, když se šáhne po postavě, kterou ztvárnil legendární Jiří Sovák v seriálu ARABELA. Vůbec celý film na mě dělá dojem "slepence" tří Vorlíčkových filmů a to KDO CHCE ZABÍT JESSIE, DÍVKA NA KOŠŤETI a seriálu ARABELA. Asi nejlepší herecké výkony v tomto filmu předvádí pan Petr Nárožný, který se opravdu snaží a celkem vtipné repliky předvádí pan Ota Jirák. Jinak je to velká bída a to nebudu rozebírat digitální postavy a jejich animaci. To je kapitola sama pro sebe, kterou tady rozebrali ostatní uživatelé.

• 4.12.2011  09:51
    Vendeta (2011)

Na české poměry velmi povedený snímek. Osobně bych vyzdvihl herecké výkony pánů Kaisera, Vetchého, Chmely a Taclíka. Téma velmi silné i aktuální. Dialogy náctiletých v úvodu filmu velmi chabé a povrchní, ale to byl možná záměr tvůrců. Celkově hodnotím velmi dobře.

• 4.9.2012  09:12
    Cesty domů (TV seriál) (2010)

Jak je vůbec možné takovou zhovadilost vysílat ???

• 18.12.2010  22:14
    Cukrárna (TV seriál) (2010)

Jedinné co se mi vrylo pod kůži je vynikající hudba Ondřeje Brzobohatého.

• 30.10.2010  00:49

Juraj Herz přesně vystihl charaktery jednotlivých postav. Od vlastenců, kteří se raději nechali zastřelit ( Jaromír Dulava - účetní ) až po zbabělé intrikány v podání Jana Hrušínského, Andreje Hryce nebo Radka Holuba. Film s velmi hlubokou myšlenkou, výborně obsazen a skvěle natočen. Autenticita doby ze snímku přímo vyzařuje a divák je zcela pohlcen dějem.

• 24.10.2011  13:44
    Kráska a netvor 1950 (TV film) (2010)

Velmi silná látka ke zpracování. Myslím, že režisér Jiří Svoboda odvedl velmi kvalitní práci. O hereckém obsazení je zbytečné diskutovat. Co se týče rozdělování obrazu na jednotlivá okna, považuji tento postup za pozitivní v tom smyslu, že divák je držen permanentně v napětí, protože může paralelně sledovat děj několika postav zároveň.

• 10.11.2011  22:16
    Odsun (2010)

Skvělé zpracování velmi silného tématu doprovázeno velmi emotivní a skvělou hudbou, která v určitých místech filmu velmi intenzivně prostupuje osudy hrdinů snímku. Na závěr bych vypíchl velmi dobré výkony dětských herců.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11