J R C Pecuchet

Zbyněk Sobola

okres Brno
amatérský filmový historik

• 15.6.2012  20:28
    Rumplcimprcampr (TV film) (1997)

Jedna hvězda za herecké výkony Júliuse Satinského a Jiřiny Bohdalové. Jinak celkově velmi slabé, bez nápadu a napětí. Otřesné dialogy !!! Jan Werich by se asi hodně divil, jak se dá pokazit jeho pohádka.

• 15.2.2011  22:55
    Kolja (1996)

Film,který se dá hodnotit jen v superlativách ! Skvělý námět, scénář, herecké obsazení, naprosto jasná myšlenka tvůrců podložená skvělými hereckými výkony, úžasná kamera, vynikající režie a skvělá hudba Ondřeje Soukupa. Jako národ můžeme být pyšní na to, že máme tvůrce, kteří dokáží vytvořit takové mistrovské dílo.

• 18.2.2011  11:13
    Fany (1995)

Herecký koncert Jiřiny Bohdalové a Jiřiny Jiráskové. Základem je velmi kvalitní námět a scénář a v neposlední řadě režijní vedení pod taktovkou Karla Kachyňi. Myslím, že tento snímek je velmi nadčasový.

• 7.9.2013  14:31
    Ty, ty, ty, Moneti! (TV film) (1995)

Průměrná studiová pohádka, ve které ovšem exceluje vynkající Viktor Preiss !

• 1.2.2011  09:30

Jiří Lábus je v tomto filmu naprosto geniální ! ŠMIDLIKY, ŠMIDLIKY !!!

• 29.7.2012  16:57
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Kouzelný seriál. Netřeba žádných dalších komentářů. Zcela se ztotožňuji s příspěvkem uživatele Blizzarda.

• 22.2.2011  17:41

Průměrný film, který zobrazuje životní osudy Haliny Pawlowské a její rozvětvenou rodinu. Sama Halina Pawlowská si ve filmu také zahrála a napsala i scénář, který ještě Milan Šteindler rozvinul. Ve filmu exceluje Franciszko Pieczka jako ortodoxní otec a malé role si střihli také např. Petr Čepek, Karel Heřmánek, Tereza Brodská či Barbora Hrzánová.

• 31.5.2012  16:16

Vynikající Yveta Blanarovičová !

• 27.7.2010  10:09

Tohle pokračování nemělo vůbec vzniknout. Je to velice slabý odvar původního seriálu. Bohužel to nezachraňuje ani herecké obsazení a navíc Janu Nagyovou vystřídala Miroslava Šafránková, kterou tvůrci dějově " odstavili " na vedlejší kolej. Pokud si dobře pamatuji, tak si Arabela ani Rumburak za celých 26 dílů ani neotočili prstenem.

• 14.7.2011  21:56

Vynikající komedie, neuvěřitelné tempo a spád, divák se směje od začátku až do konce. Velmi vkusná zábava. Tento film, co se týče provedení, se pomyslně snaží navázat na vynikající francouzké komedie 60. a 70. let. Zasloužených 5 hvězd !!!

• 17.2.2011  21:33
    Zámek v Čechách (TV film) (1993)

Herecký koncert paní Jiřiny Jiráskové a Karla Heřmánka ! Další příklad toho, jaký je scénárista Jiří Hubač génius.

• 1.2.2012  23:01

Ve srovnání s dříve realizovanými filmy autorské dvojice Menzel - Svěrák vcelku průměrný snímek, který ovšem na několika místech graduje celkem vkusnými poentami a lidovým humorem. Mě osobně nejvíce zaujala scéna, kdy Sovětský důstojník provádí výslech příslušníka NKVD v domění, že jde o němce a ten si na oplátku myslí, že i jeho zajali němci. Za pozornost také stojí scéna výslechu žida Stalina nebo vesnický chemik, který se kromě křížení brambor s rajčaty zabývá výzkumem exkrementů !

• 27.1.2011  17:28
    Helimadoe (1992)

Překrásná hudba Luboše Fišera ! Natáčelo se i na Trojanově Mlýně. kde se točil další veleúspěšný seriál Byli jednou dva písaři s Jiřím Sovákem a Miroslavem Horníčkem v režii Jána Roháče.

• 29.7.2010  14:29
    Městem chodí Mikuláš (TV film) (1992)

Televizní film, ve kterém září Josef Abrhám a Eliška Balzerová. Celý příběh podkresluje vynikající hudba Petra Hapky.

• 18.12.2010  22:22

Souhlasím s uživatelem Gabin(a), nicméně filmová podoba tohoto dílka je velmi povedeně zrealizována ! Film podbarvuje nádherná a chytlavá hudba Luboše Fišera s jeho nezaměnitelnými rysy.

• 2.3.2011  17:44

Musím souhlasit s názorem samotného režiséra : na půl film, na půl divadlo. To ale nic nemění na tom, že Josef Abrhám, Rudolf Hrušínský, Marián Labuda a další podali vynikající herecké výkony. Jak se přiznal i sám režisér Menzel : "odfláknul jsem scénář ".

• 19.1.2012  10:45
    Audience (TV film) (1990)

Tak jak hry Václava Havla zrovna nemusím, tahle se vyloženě povedla. A to nemluvím o hereckém obsazení. Pavel Landovský je prostě vynikající a Josef Abrhám mu bezvadně přihrává, hlavně gesty.

• 11.9.2010  18:44

Nejlepší byl František Řehák jako ředitel a jeho Kostelníček a krásné písničky Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra.

• 24.1.2011  09:35

Téměř zapomenutý snímek režiséra Jiřího Svobody, ve kterém zvlášť excelují herci jako Karel Roden jako brutální komunistický vyšetřovatel (přiznám se, že v takové roli jsem pana Rodena ještě neviděl), Jaromír Hanzlík, Jiří Bartoška a další. Miroslav Donutil zde byl obsazen do pro něho velmi neobvyklé, negativní role vyšetřovatele STB. Film řeší problematiku politických procesů 50. let 20. století. Bohužel přišel do kin po "sametové revoluci" a u diváků propadl. S odstupem času si ale myslím, že jde o hodnotné dílo, snažící se zdokumentovat zločiny komunismu. Tento film by měl být uváděn pravidelně, aby si generace, které tuto dobu nezažili uvědomily, jaké hrůzy prožívali lidé, kteří se z různých důvodů znelíbili vládnoucí diktatuře.

• 20.10.2012  10:32

Jako celek velmi slabé, nicméně herecký výkon Karla Heřmánka si zaslouží alespoň dvě hvězdy ! Mechty, mechty jééééé !!! To je přece geniální a nezapomenutelné !

• 11.1.2011  22:31

Arnošt Golflam a jeho KURVA FIX ! Tento výraz byl ve filmu použit 28 krát !

• 29.12.2011  20:55
    Pan Tau (1989)

Asi nejslabší film z celé série o panu Tau. Ve filmu byly použity modely létajících talířů z jiného seriálu Jindřicha Poláka "Návštěvníci".

• 28.8.2011  09:12

Výborný snímek, ve kterém Dušan Klein vystihl zaběhnuté praktiky komunistických funkcionářů. Milan Lasica na mne působil neuvěřitelně pravdivě a autenticky. Velmi povedený film. Hudba : Petr Hapka

• 6.1.2011  10:20
    Cirkus Humberto (TV seriál) (1988)

František Filip zde opěk dokázal, jako už několikrát, jaký je mistr vkusné televizní zábavy. Jedná se o maximálně precizní zpracování románu E. Basse v té nejkvalitnější podobě. Od kvalitního scénáře, herecké obsazení, výpravu seriálu, řežii až po vynikající hudbu, kterou obstaral Karel Svoboda. Spolupráce na scénáři : Oldřich Lipský.

• 6.1.2011  21:53
    Druhý dech (TV seriál) (1988)

Tak tenhle projekt se panu Bočanovi hrubě nepovedl !!!

• 26.1.2014  19:27

Uděluji pouze dvě hvězdy. Jednu za Vladimíra Menšíka, ikdyž je velmi znát, že už mu muselo být hodně zle, nehledě na to, že role kapitána kriminálky mu vůbec "nesedí" a druhou z nostalgie k Československému dětskému filmu. Jinak, jak říkal Petr Nárožný "globálně vzato", velká scénaristická bída, podpořená velkou dávkou dobové agitace v podobě oslovování příslušníků VB "soudruhu" i mezi dětmi na malém městě.

• 17.2.2011  21:30
    Rodáci (TV seriál) (1988)

Šílená záležitost !!!

• 20.5.2012  11:36

Jeden z posledních filmů, kde triky realizoval mistr svého oboru pan Vladimír Novotný. Některé "hlášky" z tohoto filmu zlidověli např. "Musil ještě jsi málo zkusil" nebo "pane Mráz vaše žena je nemocná, musíte se oni starat".

• 21.7.2011  15:29
    Ohnivé ženy mezi námi (TV film) (1987)

Jednoznačně nejslabší film z celé trilogie. Vyzdvilhnul bych herecké výkony Jiřiny jiráskové a Jaroslava Kepky. Ve filmu si zahrál i režisér Zdeněk Podskalský !

• 16.10.2011  16:16

Skvělý film Karla Smyčka v hlavní roli s Vladimírem Javorským. Doporučuji !