J R C Pecuchet

Zbyněk Sobola

okres Brno
amatérský filmový historik

• 20.7.2011  22:47
    Plechová kavalérie (TV seriál) (1979)

Tento paskvil skutečně "zachraňuje" pouze Vladimít Menšík. Jedna hvězda !

• 30.12.2010  12:09
    Silvestr svobodného pána (TV film) (1979)

Tři hvězdy za herecké výkony Josefa Abrháma, Libušky Šafránkové a Petra Nárožného.

• 4.7.2011  10:33

Tento film natočil v roce 1979 režisér Jindřich Polák podle skutečné události. Málo kdo ví, že obsazením Jany Nagyové do role jedné ze stopařek Jindřichem Polákem později rozhodlo o tom, že pan Václav Vorlíček obsadil Janu Nagyovou (i s Dagmar Patrasovou) do rolí princezen v pohádkovém seriálu ARABELA. Jana Nagyová je nadabována Naďou Konvalinkovou.

• 4.9.2010  22:00

Hudba : Petr Hapka

• 6.9.2012  12:31

Petr Nárožný po pádu do rybníka : Vodník a říká mi FANDO ! To byly časy, kdy se ještě točily skvělé komedie pro celou rodinu. Hudba : Václav Zahradník

• 5.7.2011  09:48

Průměrná pohádka ovšem s nádhernou hudbou Luboše Sluky !!! Poprvé se zde před kamerou objevila Veronika Týblová, známá později jako Mařenka z televizního seriálu ARABELA.

• 19.2.2011  23:16
    Lvi salónů (1978)

Asi nejlepší scéna z celého filmu byla, když Josef Dvořák povídá Janu Hartlovi : Tu příčku jsi dělal ty ? Máš to z vinglu !

• 30.10.2012  16:54

První povídka, co se týče kvality je nejlepší, následuje třetí povídla s krvelačnám Luďkem Munzarem a jako nejméně vydařenou hodnotím povídku číslo dvě s Jaroslavou Obermaierovou v hlavní roli, týkající se zakládání JZD v Československu. Všechny tři povídky jsou samozřejmě prosáknuty komunistickou propagandou. (1. povídka : Zdeněk Řehoř agent komunista, 2. povídka : Rozorávání mezí a zakládání JZD a 3 povídka : Oldřich Vízner - kandidát KSČ)

• 5.2.2011  22:53

V roli přepadené dívenky se objevila Dana Vávrová.

• 14.9.2013  17:41
    Ztrácím tě, lásko (TV film) (1978)

Vynikající Jana Hlaváčová, Viktor Preiss a v roli cynického manžela Petr Haničinec ! Hudba : Petr Hapka

• 12.7.2011  21:31

Skvělá komedie Petra Schulhoffa z roku 1978. Miloš Kopecký se na svou roli cholerika dokonale hodí, obklopen kolegy, kteří mu geniálně nahrávají. Také se mi líbí, že autoři v některých scénách nechávají gegům prosakovat mezi řádky jako třeba ve scéně, kdy Dáša Veškrnová při natáčení kazí jeden záběr za druhým a v pauzách se na scéně objevuje hlavní osvětlovač s průpovídkou " To pětikilo vějš - níž - vypněte to pětikolo, teď je to dobrý ! "

• 25.12.2010  12:04

Troufám si říct, že jde o nejlepší film Oldřicha Lipského vůbec ! Naprosto úžasná hudba Luboše Fišera !!! Dávám 5 hvězdiček. "Mám ji zprznit hned nebo až potom pane ? " :-)))

• 25.12.2010  13:48

Veselá hudební komedie pro děti, na které jsem vyrůstal. Vždy mne fascinovaly na tu dobu úžasné triky kameramana Vladimíra Novotného. Co všechno se dá vytvořit pomocí perspektivního triku a "nedokonalosti " kamery se můžete přesvědčit samy. Pro Jaroslava Uhlíře to byl debut jako skladatele filmové hudby.

• 30.7.2011  21:39

Skvělá komedie, propracovaný scénář, výborně obsazená. Kam se hrabou dnešní produkce !!! Ve filmu září Iva Janžurová, Vladimír Menšík a Jiří Sovák. Jeho věta na konci filmu, kdy jsou s Vladimírem Menšíkem ukryti v kremroli " Celej život krást a pak být ukradenej " je NESMRTELNÁ !!!

• 3.4.2011  15:51

Trošku mne překvapuje, že takový vyhlášený scénárista jako byl Miloš Macourek dokázal vyplodit takovou hrůzu. Nepomohlo ani dobré herecké obsazení ani kvalitní lidé ve štábu jako byl kameraman Emil Sirotek a trikař Jiří Rumler. Jedna hvězda za Josefa Somra a jeho "TUREČKA ".

• 22.7.2012  10:23
    Zvíře (1977)

Tento film, vedle snímku "Muž z Acapulca" považuji za nejlepší, který kdy Jean Paul Belmondo natočil.V tomto případě jsou další slova zcela zbytečná, hovořil bych jen v superlativech a jen bych opakoval komentáře ostatních uživatelů.Naprostá špička !!!

• 3.9.2011  12:33

Na objednávku UV KSČ natočený film. Tvůrci dostali příkaz natočit tuto, podle Vitěslava Jandáka "komunistickou pohádku" aby byl schválen již hotový scénář filmu "Což takhle dát si špenát" z roku 1977. Takže tvůrci neměli mnoho možností, jak se natáčení vyhnout. Ikdyž je film plný ideologie a navíc se v něm ukazuje fakt, že zkorumpovat se dají jen lidé, kteří nejsou v KSČ, paradoxně jej částěčně zachraňuje skvělé herecké obsazení. Jen u Vladimíra Menšíka nejsem zvyklý na to, že představoval nezkorumpovatelné komunistické funkcionáře. Co se týče komediálního talentu Ivy Janžurové v kontrastu s rolí, kterou v tomto filmu ztvárnila, je mi trošku smutno u srdce. Ale doba byla zlá, vždyť vrcholilo období normalizace. Jedinou ryze pozitivní složku tohoto filmu tvoří hudba Karla Svobody.

• 19.10.2012  20:38
    Dveře (TV film) (1976)

Velmi pěkná a inteligentně napsaná televizní mikrokomedie !

• 27.2.2011  17:26

Skvělý film. Zcela souhlasím z uživatelem "dwi".

• 30.3.2013  22:28

Tento film má opravdu velmi silnou myšlenku. Vynikající dokument !!!

• 29.7.2012  19:06

Blafy od TRIKATELA !!! Naprostá špička !!!

• 27.8.2012  17:41
    Lovec hlav (1976)

Vynikající Belmondo v napínavé a ponuré detektivce ! Ze všech ostatních složek filmu musím vyzdvihnout hlavně hudbu, ta se mimořádně povedla. Nesmím zapomenout na vynikající český dabing v titulní roli s Miroslavem Moravcem. Řekl bych, že byl lepší než Jiří Krampol.Malý vzkaz pro uživatele Ondra16 : "Na zdraví, na tvoje KOKO !"

• 6.7.2012  12:09

Asi nejsilnější zážitek z tohoto filmu je pro mne scénická hudba Zdeňka Lišky, která výrazově naprosto dokonale spojuje obrazovou a zvukovou část.

• 24.2.2013  20:52

Nádherný film s přesně vypoentovaným humorem, který je Zdeňku Svěrákovi tak vlastní. Musím vyzdvihnout především vynikající scénář (s pracovním názvem "Pražáci dědy Komárka), skvělé herecké obsazení, výbornou kameru a především nádhernou filmovou hudbu Jiřího Šusta.

• 11.2.2011  19:28

Jindřich Polák se kromě tvorby pro děti a mládež a scifi žánru věnoval i detektivce. Musím říci, že na to v jakých podmínkách film vznikal (psal se rok 1976) jde o celkem zdařilé dílo. Václav Voska jako samozvaný vyšetřovatel chce přijít na kloub záhadné vraždě, která se odehrála před vinárnou, ve které hraje na klavír jako pianista. Vyzdvihl bych vynikající hudbu, kterou pro tento film zkomponoval Karel Svoboda.

• 4.12.2010  10:28

Dnes již historický film, jehož děj se odehrává v 50 letech minulého století na Moravě. Když si odmyslíte lehký závan komunistické ideologie - zejména v souvislosti se vstupem sedláků do JZD, troufám si říct, že jde o jeden z klenotů Československé kinematografie. Je to snad první film, kde mi Vladimír Menšík neseděl v roli komunistického agitátora.Však taky za to zaplatil životem - ve filmu.

• 6.6.2013  10:53
    O Terezce a paní Madam (TV film) (1976)

V této pohádce exceluje paní Iva Janžurová ! Jinak celkem průměrná záležitost.

• 14.2.2013  18:01
    Parta hic (1976)

Film, který musel Hynek Bočan natočit, jinak by na Barrandově definitivně skončil !!! Dávám jednu hvězdu za odvahu všech zúčastněných, kteří se v tomto snímku objevili. Taktéž souhlasím s uživatelem " dobytek".

• 20.8.2011  23:30
    Smrt mouchy (1976)

Velmi zvláštní pojetí. Prostě Karel Kachyňa !!!

• 30.8.2011  09:47

Bohužel zcela souhlasím s oficiálním textem distributora !!!