J R C Pecuchet

okres Brno
amatérský filmový historik

• 13.3.2011  12:28
    Metráček (1971)

Nejlepší herecké výkony podávají Lubomír Lipský a Helena Růžičková !

• 11.6.2011  12:24

Tento film považuji za jeden z vrcholů Českosloveské kinematografie !!! Naprosto fantastická hudba Luboše Fišera, která naplno vystihuje jednotlivé osudy postav. Užasná záležitost, až mi běhá mráz po zádech !!!

• 25.2.2012  10:57

Zcela souhlasím s názorem uživatele Mackina. Neprávem zapomenutý, velmi citlivým způsobem natočený film plný představ Josefa Hlinomaze, ale i humoru Vladimíra Menšíka. Tento film by si zasloužil vydat na DVD.

• 4.9.2012  15:57

Velmi povedená krátkometrážní komedie. Pavel Landovský exceluje, ale i vedlejší role jsou velmi dobře obsazeny. Nejvíce se mi líbila epizoda s Josefem Kemrem.

• 5.11.2010  08:38

Skvělá situační komedie ! K autorům není co dodat, jména jako Oldřich lipský - režie, Miloš Macourek - scénář, Jiří Brdečka - dramaturg filmu nebo Luboš Fišer - hudba hovoří sami za sebe, nehledě na výtečné herecké obsazení.

• 5.7.2011  15:47
    F. L. Věk (TV seriál) (1970)

Jedna z perel Československé televizní tvorby !!!

• 15.1.2012  15:59
    Hlídač (1970)

Naprosto úžasný herecký výkon Jiřího Hrzána dokreslen vynikající filmovou hudbou Luboše Fišera.

• 24.2.2013  16:47

Vynikající scénická hudba Zdeňka Lišky !

• 23.10.2010  15:30

Na svou dobu velmi napínavá a zajímavá kriminálka. Napětí se udržuje až do konce a celý příběh koření Sovákův neopakovatelný humor a grymasy tak, jak to uměl jen on ! ("POPLACH", "PIC KOZU DO VAZU","pan Louskáček" atd.)

• 24.2.2011  21:25
    Ucho (1970)

Naprosto úžasní Radoslav Brzobohatý a hlavně Jiřina Bohdalová v trihleru Karla Kachyni. Skvělá stavba filmu i příběhu samotného z pera Jana Procházky, který byl dlouholetým spolupracovníkem režiséra. Film bohužel skončil na 20. let v trezoru a do distribuce se dostal až v roce 1990.

• 16.2.2011  09:25

Jeden z nejoriginálnějších snímků vůbec. Škoda, že to byl první a zároveň poslední režijní počin této velmi nadané výtvarnice. Bohužel se psal rok 1970 a BOLŠEVIK se postaral, aby lidé s podobným myšlením a abstraktním viděním světa zmizeli z české kinematografie.

• 22.2.2011  11:25

Velmi povedená komedie Zdeňka Podskalského, ve které naprosto exceloval Jan Libíček s Jiřinou Jiráskovou. Pozadu nezůstával ani představitel hlavní role Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Iva Janžurová a další. Námět pro tento film napsali společně v té době již manželé Vlastimil Brodský a Jana Brejchová. Ve filmu se objevují scény s postavami, parodující jiné filmy a seriály, např. seriál Hříšní lidé města Pražského s pány Boušem a Mrázkem. Skvělý film !!!

• 25.12.2010  13:29

Naprosto geniální parodie na Americké gangsterky. Oldřich Lipský byl génius české komedie a tenhle film patří k tomu nejlepšímu, co natočil. Řada hlášek z tohoto filmu zlidověla, např. " Dej fem ten fek jsem zek " - -pro nezasvědcené : Dej jsem ten šek jsem řek, Šéfe já bych si chtěl koupit kytáááru, Fuj to je ale fajrajt....a další.

• 29.7.2012  22:56
    Brouk v hlavě (divadelní záznam) (1969)

Absolutní špička hereckého umění nejen Vlastimila Brodského, ale i všech účinkujících. Hluboce smekám !

• 1.3.2011  09:07

Jeden z nejlepších snímků české kinematografie vůbec a velmi nadčasový. K hereckým výkonům není třeba nic dodávat !

• 10.3.2012  14:35

Současní tvůrci detektivních příběhů by si měli vzít příklad z toho, jak se dělá naprosto dokonalá detektivka ! Všechny složky filmu na mě působí naprosto dokonale ! A jako třešnička na dortu Rudolf Hrušínský a jeho neopakovatelné charisma.

• 15.1.2011  10:19

I po dvaceti letech nedobrovolně strávených v trezoru se tento film stal nejnavštěvovanějším filmem roku 1990. Bravo !!! "Nás by ale zajímalo, kam zmizel mlíkař..."

• 9.7.2011  12:50
    Světáci (1969)

Herecký koncert všech zúčastněných. Zdeněk Podskalský dal při natáčení tohoto filmu všem hercům možnost vymýšlet vtipné gagy a doplňovat tak scénář. Např. scéna, ve které Jiřina Bohdalová říká Ivě Janžurové ...SEDNI SI ! ...a ona odpovídá... JÁ SEDÍM....ONA SEDÍ.... Tento film právem patří do Zlaté kolekce české kinematografie !!!

• 5.7.2011  15:46

Naprosto nedostižný a svérázný Pavel Landovský !!!

• 10.3.2012  14:37
    Bohouš (TV film) (1968)

Naprosto geniální mikrokomedie !!!

• 27.8.2010  16:32

Herecký koncert Vlastimila Brodského a Jana Libíčka. Tématicky se tvůrci trefili do černého a ani se nedivím, že film na dlouhá léta skončil v trezoru. Ve filmu si zahráli velmi mladí Jaroslav Satoranský a Jana Brejchová. Bravo tvůrcům !!!

• 27.11.2012  23:18
    Meze Waltera Hortona (TV film) (1968)

Úžasná záležitost !!! Kdybych mohl udělit 10 hvězd, udělám to !!!

• 18.2.2011  22:53

Typická nenáročná komedie šedesátých let, ovšem hvězdně obsazená. Jména jako Vladimír Menšík, Jiřina Šejbalová, Jiřina Jirásková, Bohuš Záhorský, Josef Bláha hovoří samy za sebe.

• 25.10.2010  13:40

Vynikajícím způsobem ztvárněný film o Československých pilotech v Anglii za 2. svělové války. Velmi silný příběh a skvělé herecké výkony, především "PRCKA" v podání Jiřího Hrzána ! Jindřich Polák i v relativně mladém věku dokázal, že v sobě skrývá velmi silný potenciál.

• 7.10.2012  21:53

Skvělý, leč bohužel poslední film Martina Friče !

• 23.7.2012  16:43
    Pražský Sherlock Holmes (TV film) (1968)

Výborná krátkometrážní komedie s vynikajícími herci !

• 28.2.2011  22:22

Film Jiřího Menzela je kombinací hudební komedie a kriminálky. Je nadprůměrně obsazen nejen herci a zpěváky divadla Semafor, ale má i pěkné písničky Suchého a Šlitra. Bohužel byl uveden do kin na podzim roku 1968, kdy většina obyvatel Československa měla jiné starosti než chodit do kina. O rok později film nenápadně zmizel z distribuce a po emigraci Josefa Škvoreckého byl definitivně uložen do trezoru.

• 30.1.2011  16:19

Úžasným způsobem natočený film, kerý vyzařuje syrovost a realitu své doby. Bravo pane Hynku Bočane !

• 29.12.2010  11:49
    Happy end (1967)

Naprosto originální pojetí filmové komedie konce šedesátých let. Zatímco zvuková složka filmu se odehrává v časové ose od začátku ke konci, obrazová složka se odvíjí od konce k začátku. Díky tomu vznikají v dialozích vtipné dvojsmysly a výklady děje filmu. Tím, že projekce celého filmu běží pozpátku nutí diváka neustále sledovat dialogy a děj filmu. Velmi originální pojetí !!! Režie : Oldřich Lipský, Kamera : Vladimír Novotný, Námět/Scénář : Miloš Macourek - Oldřich Lipský

• 18.2.2012  15:13

Film nastavující zrcadlo typycky České povaze. Podle mého názoru vyjímečnost tohoto snímku spočívá právě v obsazení neherců. Kdyby se v sále zjevila tvář známého českého herce, film by stratil na autentičnosti.