J R C Pecuchet

okres Brno
amatérský filmový historik

• 14.2.2013  18:01
    Parta hic (1976)

Film, který musel Hynek Bočan natočit, jinak by na Barrandově definitivně skončil !!! Dávám jednu hvězdu za odvahu všech zúčastněných, kteří se v tomto snímku objevili. Taktéž souhlasím s uživatelem " dobytek".

• 13.2.2013  16:53

Nádherný poetický snímek o stáří. Herecký koncert nejen dvou hlavních představitelů, ale všech herců i v nejmenších rolích. Také bych upozornil na vynikající a podmanivou hudbu Jana Jiráska ! Jako celek velmi povedené dílo.

• 10.2.2013  14:00
    Olověný chléb (1953)

Pro mne absolutně nepochopitelné, jak se v této čistokrevné komunistické agitce mohou oběvit takoví velikáni českého filmu a divadla jako Otomar Krejča st., Miloš Nedbal, Eduard Cupák, Miloš Kopecký, Jiří Sovák (ikdyž jen v piďiroličce exekutora), tehdy začínající Jana Brejchová nebo později velmi uznávaný režisér tzv."Nové vlny" Hynek Bočan. Jedinné, co stojí za povšimnutí je na svou dobu velmi dobře ztvárněná kamera, za kterou stál Vladimír Novotný.

• 3.1.2013  21:42
    Falešné obvinění (TV film) (2003)

Vysoké hodnocení uděluji hlavně za velmi kvalitní scénář (Jiří Hubač) a v neposlední řadě také za fantastické herecké výkony. Dle mého názoru méně kvalitní exteriéry, nikterak nesnižují celkovou kvalitu díla.

• 25.12.2012  22:04
    Šťastný smolař (TV film) (2012)

Dávám čtyři hvězdy za scénář, který se velmi povedl, za herecké obsazení, za krásnou kameru a v neposlední řadě za spoustu vtipů, dvojsmyslů a jinotajů, které jsou důmyslně ukryty v textu a jsou nadčasové.

• 25.12.2012  21:59
    Dvanáct měsíčků (TV film) (2012)

Vydržel jsem sledovat pouhých 30 minut a musel jsem odejít. Naprosto otřesné dialogy a velmi nešťastně obsazená Veronika Žilková !!!

• 27.11.2012  23:23

Vynikající krátkometrážní televizní komedie, kterou nerežíroval nikdo jiný, než dlouholetý osobní přítel Vlastimila Brodského Zdeněk Podskalský. Zde by se měli povinně inspirovat tvůrci dnešních stupidních seriálů, jak se dělá kvalitní komedie !!!

• 27.11.2012  23:18
    Meze Waltera Hortona (TV film) (1968)

Úžasná záležitost !!! Kdybych mohl udělit 10 hvězd, udělám to !!!

• 20.11.2012  09:40

Klobouk dolů před všemi tvůrci, kteří se podíleli na vytvoření této animované nádhery !!!

• 10.11.2012  18:13

Naprosto skvělá a hlavně nadčasová komedie v režii Otakara Vávry. Tenhle film bych každý den povinně promítal v poslanecké sněmovně !!!

• 30.10.2012  16:54

První povídka, co se týče kvality je nejlepší, následuje třetí povídla s krvelačnám Luďkem Munzarem a jako nejméně vydařenou hodnotím povídku číslo dvě s Jaroslavou Obermaierovou v hlavní roli, týkající se zakládání JZD v Československu. Všechny tři povídky jsou samozřejmě prosáknuty komunistickou propagandou. (1. povídka : Zdeněk Řehoř agent komunista, 2. povídka : Rozorávání mezí a zakládání JZD a 3 povídka : Oldřich Vízner - kandidát KSČ)

• 30.10.2012  16:46
    Velká sázka o malé pivo (TV film) (1981)

Vynikající Jiří Císler !!!

• 21.10.2012  22:41

Vynikající hudba Ondřeje Soukupa, která opravdu chytne za srdíčko !

• 20.10.2012  10:32

Jako celek velmi slabé, nicméně herecký výkon Karla Heřmánka si zaslouží alespoň dvě hvězdy ! Mechty, mechty jééééé !!! To je přece geniální a nezapomenutelné !

• 19.10.2012  20:38
    Dveře (TV film) (1976)

Velmi pěkná a inteligentně napsaná televizní mikrokomedie !

• 7.10.2012  21:53

Skvělý, leč bohužel poslední film Martina Friče !

• 7.10.2012  21:46

Vynikající snímek režiséra Jiřího Svobody atmosférou srovnatelný se snímkem Karly Kachyni "Kočár do Vídně" z roku 1965.

• 4.10.2012  17:06

Nejslabší film z celé trilogie. To ovšem neznamená, že je jako celek špatný. Naprosto skvěle zahrál postavu kulturního referenta Jiří Hrzán !!!

• 14.9.2012  22:43

Herecký koncert pánů Pivce a Marvana v režii Františka Filipa.Nesmím zapomenout i na vedlejší role, naprostá špička české herecké školy. Myslím, že budete souhlasit s názorem, že by se u Františka Filipa mohlo učit spousta současných tvůrců stupidních televizních seriálů !

• 12.9.2012  15:34

Vynikající herecké výkony Jiřího Sováka !

• 6.9.2012  12:31

Petr Nárožný po pádu do rybníka : Vodník a říká mi FANDO ! To byly časy, kdy se ještě točily skvělé komedie pro celou rodinu. Hudba : Václav Zahradník

• 5.9.2012  00:06
    Věra - nevěra (TV film) (1972)

Dnešní tvůrci by se od pánů Horníčka, Sováka a Roháče mohli hodně učit, jak se dělá výborná komedie !!!

• 4.9.2012  17:20
    MasterChef (TV pořad) (2012)

Katastrofální porota !!! K soutěžícím se chovají jako přízemní arogantní hovada !!!

• 4.9.2012  15:57

Velmi povedená krátkometrážní komedie. Pavel Landovský exceluje, ale i vedlejší role jsou velmi dobře obsazeny. Nejvíce se mi líbila epizoda s Josefem Kemrem.

• 4.9.2012  09:12
    Cesty domů (TV seriál) (2010)

Jak je vůbec možné takovou zhovadilost vysílat ???

• 4.9.2012  09:09
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

Totální úpadek České kultury !

• 4.9.2012  08:57
    Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)

Hrůza, děs !

• 27.8.2012  18:47
    Svatý rok (1976)

Netřeba slov, tento film miluju !

• 27.8.2012  17:41
    Lovec hlav (1976)

Vynikající Belmondo v napínavé a ponuré detektivce ! Ze všech ostatních složek filmu musím vyzdvihnout hlavně hudbu, ta se mimořádně povedla. Nesmím zapomenout na vynikající český dabing v titulní roli s Miroslavem Moravcem. Řekl bych, že byl lepší než Jiří Krampol.Malý vzkaz pro uživatele Ondra16 : "Na zdraví, na tvoje KOKO !"

• 31.7.2012  16:24
    Potrhlá Andula (TV film) (1982)

V dětských rolích se zde objevují Lukáš Bech (létající Čestmír) a Veronika Týblová (Mařenka z 1. série Arabely).