J R C Pecuchet

Zbyněk Sobola

okres Brno
amatérský filmový historik

• 6.10.2011  18:50
    Láska jako trám (TV film) (1967)

Absolutní špička Československé komediální tvorby ! V hlavních rolích zcela nedostižní Jan Pivec a Jiřina Šejbalová v režii Františka Filipa. Tato inscenace zcela právem patří do ZLATÉHO FONDU ČESKOSLOVENSKÉ KINEMATOGRAFIE, ikdyž má "jen" televizní formát. Škoda jen, že dosud nevyšla na DVD.

• 30.9.2011  23:16

Dvě hvězdy za Jiřího Sováka a krásnou Danielu Kolářovou. Jinak co se týče příběhu a kvality scénáře velká bída.

• 25.9.2011  13:46
    Postřižiny (1980)

Absolutní špička české kinematografie. Takovéto filmy opravdu pohladí na duši !

• 8.9.2011  16:33

Jedna hvězda pouze za Vladimíra Menšíka. Co se týče kvality scénáře a hereckých výkonů nejen Jaromíra Hanzlíka naprostý brak ! Hudba : Karel Svoboda

• 7.9.2011  16:16

Jedna hvězda pouze za vizuální efekty, kterých se zhostili pánové Vladimír Novotný, Boris Masník, Jiří Rumler a Milan Nejedlý. Jinak, co se týče kvality scénáře, tak to je velká bída !!!

• 5.9.2011  13:56

Jiří Sovák ve čtyřroli v celkem průměrné komedii. Ptáte se, jak to , že ve čtyřroli ? Kromě zlodějíčka, novomanžela a cholerika, který se právě rozvádí Jiří Sovák ztvárnil i skutečného vraha - promítače. Ten ve filmu vystupuje až na samém konci. Kdybych měl hodnotit pouze herecké kreace Jiřího Sováka, dostal by film pět hvězdiček. Bohužel kvalita scénáře zdaleka nedosahuje kvalit Sovákova herectví. Takže pouze za tři hvězdy.

• 5.9.2011  10:31

Herecký koncert pánů Sováka, Brodského a Suchařípy v režii Jana Hřebejka. Ikdyž má dílko pouze TV formát a krátkou stopáž, nic mu neubírá na kvalitě.

• 4.9.2011  15:16

Jedna z oblíbených pohádek mého dětství. Trikové snímky realizoval Adolf Hejzlar.

• 3.9.2011  23:59

Velmi povedená česká komedie. Už na první pohled jde vidět, že se pracovalo z velmi kvalitní látkou, film je celkem slušně obsazen a příběh má spád. Nejvíce mě dostala závěrečná scéna na vysokohorské dráze, kdy pomocí retrospektivy Bolek Polívka vzpomíná ...

• 3.9.2011  12:33

Na objednávku UV KSČ natočený film. Tvůrci dostali příkaz natočit tuto, podle Vitěslava Jandáka "komunistickou pohádku" aby byl schválen již hotový scénář filmu "Což takhle dát si špenát" z roku 1977. Takže tvůrci neměli mnoho možností, jak se natáčení vyhnout. Ikdyž je film plný ideologie a navíc se v něm ukazuje fakt, že zkorumpovat se dají jen lidé, kteří nejsou v KSČ, paradoxně jej částěčně zachraňuje skvělé herecké obsazení. Jen u Vladimíra Menšíka nejsem zvyklý na to, že představoval nezkorumpovatelné komunistické funkcionáře. Co se týče komediálního talentu Ivy Janžurové v kontrastu s rolí, kterou v tomto filmu ztvárnila, je mi trošku smutno u srdce. Ale doba byla zlá, vždyť vrcholilo období normalizace. Jedinou ryze pozitivní složku tohoto filmu tvoří hudba Karla Svobody.

• 2.9.2011  16:48
    13. revír (1946)

Na svou dobu velmi povedená detektivka. Film je velmi dobře obsazen a po celou dobu příběhu je v divákovi udržována hladina napětí. Martin Frič byl prostě PAN režisér !!!

• 31.8.2011  13:33
    Perinbaba (1985)

Hudba : Petr Hapka

• 30.8.2011  09:47

Bohužel zcela souhlasím s oficiálním textem distributora !!!

• 28.8.2011  09:12

Výborný snímek, ve kterém Dušan Klein vystihl zaběhnuté praktiky komunistických funkcionářů. Milan Lasica na mne působil neuvěřitelně pravdivě a autenticky. Velmi povedený film. Hudba : Petr Hapka

• 20.8.2011  23:30
    Smrt mouchy (1976)

Velmi zvláštní pojetí. Prostě Karel Kachyňa !!!

• 15.8.2011  15:16
    Konec cesty (1959)

Celkem slušný kriminální film, když si uvědomíte, že se psal rok 1959. V tomto filmu se objevili celkem čtyři herci z veleúspěšné pohádky Pyšná princezna a to Alena Vránová, Vladimír Ráž (navíc byli oba manželé i v civilu), Gustav Haverle a Miloš Kopecký.

• 14.8.2011  15:50

Velm pěkná a lidská pohádka.

• 3.8.2011  23:06

Na svou dobu skvělá kriminálka a navíc výborně herecky obsazená. Vladimír Menšík nezvykle v roli záporáka, kterého na konci filmu přejede vlak. Ve filmu se také objevil i Československý motocyklový závodník František Šťastný. Jindřich Polák prostě kriminálky točit uměl !!!

• 30.7.2011  21:39

Skvělá komedie, propracovaný scénář, výborně obsazená. Kam se hrabou dnešní produkce !!! Ve filmu září Iva Janžurová, Vladimír Menšík a Jiří Sovák. Jeho věta na konci filmu, kdy jsou s Vladimírem Menšíkem ukryti v kremroli " Celej život krást a pak být ukradenej " je NESMRTELNÁ !!!

• 30.7.2011  18:05
    Takový talent (TV film) (1983)

Jedna hvězda za Laďku Kozderkovou, jinak ODPAD !!!

• 21.7.2011  15:29
    Ohnivé ženy mezi námi (TV film) (1987)

Jednoznačně nejslabší film z celé trilogie. Vyzdvilhnul bych herecké výkony Jiřiny jiráskové a Jaroslava Kepky. Ve filmu si zahrál i režisér Zdeněk Podskalský !

• 20.7.2011  22:47
    Plechová kavalérie (TV seriál) (1979)

Tento paskvil skutečně "zachraňuje" pouze Vladimít Menšík. Jedna hvězda !

• 18.7.2011  13:21
    Bílá spona (1960)

Průměrná detektivka té doby. Trošku mne autoři překvapili, když ro role jednoho ze zlosinů obsadili Oldřicha Nového. Ale Martin Frič si zřejmě nemohl moc vybírat.

• 16.7.2011  13:04
    Křtiny (1981)

Celkem povedená komedie začátku 80.let. Je vidět, že autoři scénáře si dali opravdu záležet, také herecké obsazení je nadprůměrné. Ze všech postav, které se ve filmu objeví, jednoznačně vyzdvihuji sekretářku náměstka ředitele ing. Čirůvky v podání JIŘINY JIRÁSKOVÉ !!! Za tuto roli by si zasloužila přinejmenším Českého lva za ženský herecký výkon ve vedlejší roli !!!

• 14.7.2011  21:56

Vynikající komedie, neuvěřitelné tempo a spád, divák se směje od začátku až do konce. Velmi vkusná zábava. Tento film, co se týče provedení, se pomyslně snaží navázat na vynikající francouzké komedie 60. a 70. let. Zasloužených 5 hvězd !!!

• 14.7.2011  19:01

Vynikající snímek Jiřího Svobody a skvělým hereckým obsazením. Jana Brejchová a Radoslav Brzobohatý v hlavních rolích psychologického dramatu. Dle mého názoru velmi nedoceněný film, který by si zasloužil častější reprýzování nebo DVD nosič.

• 14.7.2011  15:49

Iva Janžurová nezvykle v roli vražetkyně. Trošku ponurá, nicméně napínavá detektivka Juraje Herze odehrávající se v nemocnici. Pro mne osobně velmi zajímavé rozuzlení na konec filmu. Vůbec bych Ivu Janžurovou netipoval jako pachatele několika vražd, ikdyž lecos již napověděly scény s Eduardem Kohoutem coby astrologem.

• 12.7.2011  21:31

Skvělá komedie Petra Schulhoffa z roku 1978. Miloš Kopecký se na svou roli cholerika dokonale hodí, obklopen kolegy, kteří mu geniálně nahrávají. Také se mi líbí, že autoři v některých scénách nechávají gegům prosakovat mezi řádky jako třeba ve scéně, kdy Dáša Veškrnová při natáčení kazí jeden záběr za druhým a v pauzách se na scéně objevuje hlavní osvětlovač s průpovídkou " To pětikilo vějš - níž - vypněte to pětikolo, teď je to dobrý ! "

• 12.7.2011  17:19
    Na psí knížku (TV film) (2002)

Musím pochválit dceru Ivy Janžurové Sabinu Remundovou za opravdu skvělý scénář. Téma, které si vybrala je opravdu nadčasové a velmi věrohodně zpracováno za mistrného režijního vedení pana Františka Filipa. Opravdu po dlouhé době můžete vidět televizní film, ve kterém " to hercům věříte ". Snímek doplňuje vyníkající hudba Petra Maláska. DOPORUČUJI !

• 12.7.2011  15:32

Tři hvězdy dávám jen za herecké výkony Vlastimila Brodského a hlavně Jiřího Sováka a jeho vtípkům "mezi řádky". V malinkaté roličce se zde objevila Iva Janžurová.