gédé

gédé

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 16.11.2010  16:48
    Posh Nosh (TV seriál) (2003)

Kulinářská show střihnutá Monty Pythons. U nás nevysíláno, ale pár (vynikajících) dílů je k vidění na YouTube.

• 16.3.2010  06:14
    Český sen (2004)

Že reklama a marketing fungují? Tomu říkám objev. O hvězdičku vejš to vytáhla "Hey Ho Nobody Home" zpívaná na parkovišti před obchoďákem, dle mého bezkonkurenčně nejsilnější moment.

• 24.1.2010  08:58
    Kontakt (1997)

Zajímavé momenty zabité spoustou patetických keců. Sentimentální TESCO hudba v pozadí taky nepřidala. Doporučuji vynechat první a poslední půlhodinu.

• 27.1.2008  23:39
    Makléř (1999)

Byl jsem chvíli v pokušení dát pět hvědiček, abych trochu vylepšil celkové skóre filmu, ale dojem ze zhlédnutí "Makléře" mě nutí to nedělat. Sebelepší úmysly mohou vést do pekel, proto vám bude muset stačit moje ujištění, že to je lepší film, než vypovídá aktuálních 63 %.

• 17.1.2008  12:02

Nenechte se zmýlit, žádné přelomové dílo to není. Ale příjemný film na jeden večer, to rozhodně ano. A stačí to.

• 24.12.2007  04:03

Netuším, proč mi režisér místo filmu servíruje hlasem mimo obraz převyprávěný scénář. Zřejmě proto, že je (scénář) zcela debilní a nevěděl, co s ním jiného počít. Je tam pár hezkých záběrů na zadek Audrey Tautou, zbytek nestojí za řeč.

• 25.3.2007  20:52
    Štěstí (2005)

Nechápu, jak tahle usoužená sociální balada mohla získat tolik cen. Zřejmě porotci chtěli alespoň symbolicky podpořit český národ v jeho zoufalém boji o přežití. Hodnotit nebudu, nedokoukal jsem to ani do poloviny.

• 4.2.2007  23:56
    V pasti (2005)

Jedním slovem debilní.

• 4.2.2007  00:52
    Mys hrůzy (1991)

Základem zápletky je, že advokát zatají klientovi "polehčující materiál", kterým je v tomto případě posudek sexuálního života oběti brutálního znásilnění a vraždy. Moc jsem nepochopil, co má dělat sexuální život oběti s potrestáním vraha - ve státech se snad bere vražda promiskuitní holky jako pohoda, která se řeší domluvou? Předpokládám, že ne. Tím pádem není důvod něco zatajovat a celý scénář padá zvysoka na hubu od samého začátku. Když pominu mizerný základ zápletky, pak mi dost vadila upadající úroveň filmu. Začátek výborný, ale čím blíže ke konci, tím víc příběh upadá do primitivní lekačky...

• 2.2.2007  11:38

Německý zajatecký tábor v hollywoodském podání značně připomíná pobyt v rekreačním středisku Annín u Sušice: peklo na zemi.

• 26.10.2006  23:52

Bofózní. Celkem ujde.

• 22.10.2006  23:52

Kdyby si dali se scénářem tolik práce jako s triky, byl by to parádní film. Takhle mi nezbývá než konstatovat, že technologicky nadřazená mimozemská rasa je jako obvykle úplně blbá a používá horší vybavení než naši hasiči...

• 8.8.2006  01:53
    Collateral (2004)

Vypnout taxametr, vypnout mozek a člověk si užije vcelku solidní projížďku nočním velkoměstem

• 8.8.2006  01:46

Vzrušující dílo plné vizuálně interesantních scén a vypjatých emocionálních výstupů, prostě další srágora k nepřežití. Jímavé kníkání ("... kníí-kní-kni-kníííí, kní-kní-kni-knííí...") toho anglického smrada mě bude pronásledovat v mých nejstrašnějších snech.

• 18.6.2006  00:13

Příšerná nuda. Čekal jsem víc.

• 6.6.2006  12:40
    Zběsilost (1972)

Nenechte si ujít originální trailer na DVD. Hitchcockův bizarní smysl pro humor v plné kráse.

• 18.4.2006  00:19

Nečetl jsem předlohu, ale zpracování gotického hororu bych čekal méně pohádkové. Bylo by zajímavé vidět totéž v podání Švankmajera.

• 27.1.2005  15:21
    Delta Force (1986)

Určitě jsem to viděl, nepamatuji si ani jedinou vteřinku, ale pět hvězdiček si to zaslouží už za ten geniální nástin děje v oficiálním textu distributora.

• 25.1.2005  10:12
    5x2 (2004)

Pět pozpátku vyprávěných epizodek z partnerského života, z nichž každá musí něčím pobouřit úzkoprsého diváka. Asi mám příliš široký hrudník, ale nejvíc mě pobouřilo, když mi v půlce představení došly slané tyčky.

• 20.12.2004  12:46

Soubor drobných epizod na úrovni ročníkové práce FAMU. Neurazí, neuchvátí...

• 13.12.2004  11:36

Standardní dokument o nestandardním filmu.

• 13.12.2004  11:32
    Post Coitum (2004)

Dávám symbolickou jednu hvězdičku za to blejskání očima. To mě dostalo.

• 2.12.2004  13:34

Debilní. Ale roztomile debilní.

• 24.11.2004  10:59
    Skála (1996)

Obvyklé patetické tirády, scénáristická klišé a pár srandovně překombinovaných akcí, ale v takhle profesionálním podání to člověka neurazí. Nechápu místní výkřiky o skvělé hudbě, podle mého byla dost tupá a často shazovala jinak řemeslně dokonale odvedené scény.

• 12.11.2004  14:21

Docela propracovaný příběh, ale jeho zpracování mi přijde na celovečerní film nějaké chudé, průměrné a bez nápadu. Pokud ovšem za nápad nepovažujete nestřídmé používání dramaticky zpomalených nebo trhaných záběrů. Hudba nic moc.

• 10.11.2004  10:14

Příjemné překvapení. Trochu jsem se bál nudného a rozvleklého mudrování, protože kritici filmu často vytýkají přílišnou literárnost a přemíru autorské řeči. O vnitřní monolog hlavní hrdinky skutečně není nouze, ale je to monolog zajímavý a velice vtipný, takže se nenechte odradit.

• 5.11.2004  14:12

První třetinu jsem proklimbal, druhou třetinu jsem zápasil se sluchátky na simultánní překlad a poslední třetina byla plná dlouhých plačtivých scén. Ovšem podle ostatních byly první dvě třetiny docela fajn, v tomto případě tedy zřejmě nebyl špatný film, ale divák. Stane se.

• 20.9.2004  09:57

Roztomile perverzní filmeček. Být homosexuál, dal bych klidně za pět, protože tolik urostlých árijských hochů s pěkně tvarovanými zadečky člověk (mimo gay porno) jen tak nevidí.

• 16.8.2004  10:35
    Okno naproti (2003)

Slepice z drůbežárny se zamiluje do slizkého panáka odnaproti, i když má doma docela sympatického manžela + skvělého otce svých dětí. Mraky významných pohledů, dramatických smyčců a debilních dialogů, příběh nula. Řemeslně zvládnuté (proto ta *), ale kdybych se na to měl dívat ještě jednou, ustřelil bych si raději hlavu.

• 16.8.2004  10:27

Tohle není feministický film! Nenechte se odradit! Hlavní hrdinky samozřejmě mají s muži pár hodně špatných zkušeností, ale zároveň ve filmu vystupují přinejmenším tři pozitivně působící mužské postavy: Louisin přítel, detektiv a sympaticky vyznívá i stopař v podání Brada Pitta.

<< předchozí 1 2 3 4