ivishka

Iva Tesařová

okres Olomouc

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43
    • 7.8.2017  12:03

Neříkám, že by mě film vůbec nezaujal. Čekala jsem ovšem ale trochu jiné rozuzlení, než to co bylo nabízeno. Nepochybuji ani o hereckých výkonech. Spíše o tom scénáři...

• 25.7.2017  21:32

Vyhraněné názory jednoho velice zvláštního pána, který se mi spíše jevil jako mimozemšťan. Netuším kdo by podle pana Dalibora měl zájem na tom, abychom všichni věřili tomu, že byl holocaust kdyby se skutečně nestal.. Snad celý ten film jsem koukala s otevřenou pusou jak může někdo s takovou láskou mluvit o mlácení lidí obuškem... Jedním slovem absurdistan. // Ještě bych chtěla poznamenat, že Daliborek měl kolikrát hlášky tak vtipné, že jsme se v kině všichni pobavili. Proto také to hodnocení 3/5.

• 25.7.2017  21:28
    Dunkerk (2017)

Film plný emocí, perfektní hudby, osudů lidí a skvělých hereckých výkonů. Myslím si, že nebylo vůbec na škodu utratit za lístek do kina peníze. Chci také pochválit parádní záběry na Spitfire a vůbec celkové ztvárnění filmu.

• 24.2.2017  09:20
    The Visit (2015)

Ten šok z toho jak tenhle psycho film dopadl je odpovídající 4/5. Ale stejně nechápu jak se to mohlo stát (asi matka nedávala moc pozor na svoje ratolesti).

• 22.2.2017  19:50

Parádní masky čertů, které kdybych někde potkala, tak se zakousnu do stromu a dělám suchou větev. Jinak zbytek celkem nuda - film ve stylu Rosamunde Pilcher (hlavně ta touha nevlastní matky po nevlastním synovi byla opravdu zvláštně natočena).

• 18.2.2017  22:53
    Osvícení (1980)

Fenomenální Jack Nicholson vydá za celé čtyři hvězdičky a to beze sporu.

• 30.8.2016  10:10

Achich ouvej...Snad jen jedna hvězdička za snahu Jiřího Mádla nejen hereckou ale i scénáristickou...

• 30.8.2016  10:08

Předvídatelný film s Adamem Sandlerem. Nemyslím tím ovšem špatný film. U filmu jsem se pobavila královsky. Ale dopředu jsem tušila co hlavní postavy udělají, a tak nějak mě snad ani nic nepřekvapilo. Krom toho, že oba hasiči Larry a Chuck při zásahu v naprosto ohněm zničené budově našli papíry, které neshořely. Asi nějaké ohnivzdorné papíry, které mají jen v Americe. Když se tedy chcete královsky pobavit a nemáte moc vysoké nároky a nevadí vám předvídatelnost děje, je tento film geniální volbou. Ostatně asi jako u všech filmů, ve kterých hraje Adam Sandler.

• 25.8.2016  19:21

Nejvíce mě pobavila historka s pánem a jeho problémem s odtahovou službou. Celkem až moc drsná mi zase připadala historka s audi. Ono se asi každému zalíbí něco jiného. Ale film byl natolik zvláštní, že snad ani na něj nikdy nezapomenu. Zajímalo by mě, jestli se něco takového někomu opravdu stalo.

• 25.8.2016  19:17

Osobně bych trochu přehodila pořadí dílů, ale chápu, že když vysvětlí něco co jste nepochopili v předchozím díle, že vás to ještě více zaujme a jste napnutí a chcete další díly vidět. Mě se tyto tři díly líbily a zaujaly mě. Věřím na podobné věci a myslím si, že to tak nějak podobně vypadá doopravdy když jsme třeba v kómatu nebo tak.

• 25.8.2016  18:46

Čím ohromit u animovaných filmů, když už v tomto žánru takřka všechno bylo? Líbil se mi hlavní hrdina Max a líbila se mi myšlenka, že můj králíček místo toho aby na mě čekal doma, tak vyvádí nějaké skopičiny - třeba si zapne telku nebo kouká z okna a povídá si s ptáčky apod.. Nedokážu si to představit, a to je přesně důvod proč se podívat na tento film :-). Jasné je to asi spíše pro malé děti, ale mě to zaujalo. Nejvíce se mi líbil malý papoušek a jeho let (kdo neví musí o čem je řeč musí se na film mrknout) a také despotický bílý králíček.

• 25.8.2016  18:42
    Zoufalé manželky (TV seriál) (2004)

Skvěle propletený, neustále napnutý ženský seriál. Říkám ženský, protože si myslím, že se na to moc chlapů nekouká. Je mi jasné, že tyto situace, které se v seriálu vyskytují (sebevražda, vražda, požár, fešáci) jsou potřeba, aby byl seriál poutavý. Dívám se na něj už poněkolikáté a vždy po dlouhé době, takže člověk během toho období kdy se věnoval něčemu jinému na spoustu skutečností zapomene. Nejvíce mě zaujala postava Gabrielle a Lynette. Hlavním tématem začátku seriálu je samozřejmě sebevražda Mary Alice Young poté se k různým zvratům přidává hlasem vypravěčky Mary Alice vysvětlení kdo jaký je, proč udělal to co udělal. Zatím jsem nic podobně zajímavého neviděla.

• 25.8.2016  18:36

Pěkný film se dvěma kamarády, kteří se znají celý život a jeden druhému oznámí, že je gay. Film mě pobavil a klidně bych se na něj podívala znovu. Akorát mi chybělo větší rozvedení vztahů mezi postavami. Přišlo mi, že by člověk v reálném životě reagoval trochu odlišně.

• 28.6.2016  14:41

Dobře bylo to poutavé podobně jako jednička. Ovšem zamrzelo mě, že polovina hlavního obsazení zmizela (netuším proč asi už to pro ně po dvaceti letech byla uzavřená kapitola). Představila jsem si jaké by to bylo, kdybychom také získali trochu té mimozemské technologie a žili si trochu jinak než nyní. Byla by pak úplná hračka zaletět si na výlet na měsíc nebo na Saturn. Je pravda, že předchozí díl byl stejný co se týče příběhu i grafiky. Jasné dnešní efekty jsou jinde. Ale tehdy v roce 1996 byly takové efekty nadčasové. Něco co bylo drahé a nepouštěl se do toho (jako dnes) úplně každý blbec. Tento film bych porovnala třeba s Jupiter Ascending - přeplácané.

• 28.6.2016  14:36

Celkem slušná podívaná s pár vtipnými hláškami a na sci-fi (volně přeloženo - pro mě španělská vesnice) je to hodně poutavé. Nechci tímto komentářem ovšem pohoršit fanoušky tohoto žánru. Pro mě je tento žánr právě španělskou vesnicí. Co se tvůrcům povedlo nejvíce? Dalo by se říct, že hlavně ty nechutné obludy, které prováděly invazi. Velká pochvala patří také Willu Smithovi za herecký výkon :-).

• 17.4.2016  22:58

Hotové foodporn na talíři. Bradley Cooper chytl na chvíli manýry Gordona Ramsaye a zdá se mi, že se jím dost inspiroval. Jeho genialita a výbušnost jako by mu z oka vypadla. K Bradleymu se mi ale úplně nehodila ta ocenění a moc jsem mu nevěřila co se z toho vyklube. Na pozadí všeho toho foodporn nemohla chybět také klasická romantika a trochu krve. Film měl možná všechno ale natolik mě nepřekvapil, abych jej lépe ohodnotila.

• 17.4.2016  22:51
    Den blbec (2014)

Podívej se na ten film - říkali v traileru - bude to sranda říkali...pobavíš se jako nikdy v životě - slibovali...A ono ani ne. Moc jsem se nebavila. Vzorec jako u všech těchto filmů. Slušňák, který by ani mouše neublížil a vlásek by nezkřivil se najednou utrhne ze řetězu, a protože je to tak trochu akční komedie nemůže nic dopadnout špatně a slušňákovi jako vždy vše projde. Kde berete ty nápady na to, že kriminálníci mají v sobě dobrácké srdce a že oni vlastně ani tak krást nechtějí...Inu každý svého štěstí strůjcem a tento film byl šlápnutí vedle. Jsem jen ráda, že jsem za něj neutratila peníze a nešla na něj do kina.//Poznámka pod čarou - nehodily se mi tam ani trochu záběry first person a špatně se mi na to kouká..

• 2.4.2016  23:27
    Hany (2014)

Tento příspěvek obsahuje značné množství SPOILERů. Pokud máte po této látce alergii, tak obsah tohoto příspěvku prosím ignorujte, a pokud jste chytří a chápete tento film, tak mi napište vysvětlení do zpráv.Ze začátku si říkám ty jo...jakto, že to má tak nízké hodnocení?? Naprosto nechápu, protože ten film je zajímavej. Připadáte si jako byste tím večerem procházeli jako nezúčastněný divák a divíte se kolik se toho za jednu noc dá stihnout, a co všechno se za drama odehrává třeba jen v jedné ulici o patro výše, či dole v nějaké hospodě. Třeba si i trefně říkáte - a hele přece jen ty české filmy nejsou tak špatné a třeba se nám také rodí nová zajímavá herecká generace! Všechny tyto postřehy jsou na místě. Ale zatímco obdivujete třeba ty kontinuální záběry a um herců 25 minut filmu se nepřeřeknout a bez střihu natáčet, tak vám unikne něco podstatného. Unikne vám něco, bez čeho celý film nepochopíte. A mě to uniklo...Zajímal mě příběh a opravdu jsem se snažila pochopit proč tam ke konci najednou leze několik desítek nějakých týpků a proti nim policie se štíty, kteří na sebe naprosto nepochopitelně nechali házet věci. Díky tomu, že vím zhruba jak to při policejním zásahu na takové "akci" chodí, tak mohu zcela jistě říct, že tato část filmu je naprostá pitomost. Ke konci filmu jsem si tedy kladla otázky tipu - ale proč?? nebo jaký to má smysl?? či navazuje to k něčemu? a dělají se demonstrace či vzpoura v noci? -- přijde mi, že spíše ne..... A vzpoura vůči čemu? Prohnilému světu či proti nedostatku fetu? Těžko říci co tím chtěl básník říci...

• 2.4.2016  05:56
    Tvoje tvář má známý hlas (TV pořad) (2016)

Slovenskou verzi jsem tedy ještě neviděla a nevím, jestli to po tomhle fiasku teda zvládnu psychicky. Neskutečně hrozná byla Ivana Chýlková se svou přehnaně zfetovanou Amy Winehouse (asi měla kvalitní matroš) nebo Petr Rychlý a jeho Daniel Nekonečný.. A vůbec trošku kromě mladého Krause to stálo všechno za pendrek. A i když mám Ondru Sokola celkem ráda a v podstatě mi na něm nic nevadí, tak musím opravdu uznat, že moderování se mi k němu vůbec nehodí. Ale co nějak si musí vydělat peníze. Ale přísahám, že se už nikdy takto mrzačit nebudu a na tuto "show" se dívat také už nikdy nebudu. Jediná pozitivní věc z toho byla, že to alespoň věnují na charitu. BTW - připadalo mi to jako nějaké levné vystoupení revival souborů někde na náměstí za pár šupů kde mezi sebou soutěží lidi, kteří už opravdu netuší co s časem.

• 2.4.2016  05:50
    Rozpaky kuchaře Svatopluka (TV seriál) (1984)

Jasně je to stará komunistická dovolená zábava. Ale v dnešní době toho máme i teď mraky. Hlavně aby diváci nemysleli na to, že stovky kilometrů od nás se děje něco hrozného, ale hlavně ať se večer pobaví všichni u televize (z tohoto důvodu telku zapínám jen na hokej). Velice mě ovšem udivuje to hlasování tehdy. Třeba jak Josef Dvořák řekne pokaždé - Diváci vypněte všechny spotřebiče ať nevznikne přepětí v síti... Je to taková pokleslá zábava. A díky tomu na jaké jsem zvyklá kvalitní a jinak servírované záběry jídla z dnešní doby (např. Pohlreich v Ano,šéfe atd), tak mi tehdejší jídla spíše připadají nechutné.

• 2.4.2016  05:45
    Annabelle (2014)

Ač jsem dříve nemusela horory, tak jsme se s manželem rozhodli, že se teda budeme trošičku bát. Díky tomu, že spíše holduji komediím a věcem u kterých si nemusím po zhlédnutí měnit spodní prádlo, tak nejsem zrovna znalcem. Popravdě celkem mě překvapuje takto nízké hodnocení. Horor dle mého splnil mé očekávání. Bála jsem se až na půdu a několik dnů se mi o tom zdálo. Velice se jim dle mého soudu povedla i maska Satana či stále více strašidelněji (i když pro mě jsou strašidelné všechny porcelánové či staré panenky a vůbec jakékoliv panenky) vypadající Annabelle.

• 2.4.2016  05:39
    Dvojníci (2016)

Představte si, kdybyste se v podobné situaci ocitli. Rozhodně by to nebylo nic příjemného ani pro jednoho z dvojníků. Svou velkou show zde rozbalí perfektní Ondřej Sokol a zdárně mu sekunduje třeba Jitka Schneiderová, Jakub Kohák či Miroslav Etzler (ač zrovna posledního zmíněného jsem neměla příliš v lásce, ale v tomto filmu mi tolik nevadil, tak se to dá považovat za velký úspěch) - a spousta dalších. Jedna z nejzábavnějších věcí mi přišel portrét Jardy Jágra místo prezidenta či arystokrat (psáno schválně špatně jako ve filmu). Tento snímek bych si klidně s chutí pustila znovu a znovu pro pobavení a myslím, že bych se ani jednou nenudila.

• 27.2.2016  22:01
    Deadpool (2016)

Jeden z mála dnešních komediálních(akčních) filmů, který dokázal pobavit hned v prvních vteřinách úvodních titulků (a také při závěrečných). A takto pobavit diváka hned ze začátku je opravdu umění. Nemohla jsem se ovšem ubránit porovnáváním těch pár akčních filmů s podobnými nesmrtelnými superhrdiny..a troška těch podobností by se našla -ale tomu se asi ubránit nelze. Nekonečný humor deadpoola a jeho známá slepá "babička" ovšem dají za své a zasloužili si spolu téměř plné hodnocení.

• 25.2.2016  19:33
    Černobylské deníky (2012)

Panebože....Naprosto nereálné, nestrašidelné a ani nevtipné, proti-ruské a mohla bych napsat dalších milion věcí...

• 23.1.2016  01:16
    PanMáma (TV seriál) (2013)

Aby náhodou Milan Šteindler při tak častém zobrazování gayů a žen neukazoval trochu více ze svého soukromí než by chtěl... Tenhle seriál se dá sledovat jedině když jste sjetí nebo opilí.

• 22.1.2016  20:52

Well, well, well.... Očekávala jsem strhující drama z kterého si sednu na zadek - v přeneseném významu to znamená, že bych se skoro u každé "zásadní scény" nepokrytě nechlámala... Místo toho jsem byla svědkem naprosto příšerné sexuální scény (díky obličejům v ohni, které vypadaly jak Z pekla štěstí...), mrzkého slintajícího Goebbelse nad Lídou a nejsměšnějšího Hitlera všech dob. Všechna čest pane Kříž, že jste se naučil alespoň významně prskat a napodobit pár gest. Ovšem jinak dle režiséra si může zahrát vůdce kdokoliv kdo se naučí text a učeše se nebo si nabarví vlasy či oholí knírek stejně. Málem jsem se smíchy potrhala u scény, kdy Lída jde na první návštěvu na Říšské kancléřství za Hitlerem a on jí škrobeně vylívá své prohnilé vůdcovské srdíčko a marně se ji snaží pohladit na tvář ....Dokázala jsem se i vžít do staré Lídy, která se "zbláznila" a stala se nesvéprávnou právě kvůli prožitým traumatům a nevyplněným tužbám. Polovina herců své party asi dostala jen ze známosti a jediní, kteří dle mého soudu hráli skvěle jsou: Táňa Pauhofová, Simona Stašová a Karl Markovics, který si mimochodem dříve zahrál jako "Štoky" v Rexovi. Místo dramatu jsem tedy díky veleváženému pánovi Renčovi viděla zvrácenou komedii, která se baví na účet již (díky bohu) zesnulé Lídě Baarové (nemyslím to zle jen tak, že by se určitě soudila, kdyby nebyla nesvéprávná). Není normální, abych na tak obletovaný a předražený film šla s nadšením a v průběhu projekce se asi pětkrát skoro hlasitě rozesmála na celý sál. Opět děkuji skvělé reklamě za zklamání - nalákali jste mě opravdu perfektně.// Poznámka pod čarou - Ano mám ráda Román pro ženy a pár dalších filmů režiséra Renče ale bohužel ne díky jeho režii, ale jen díky scénáři pana Viewegha...

• 21.1.2016  00:16
    Mamon (TV seriál) (2015)

Dobré, ale ejč-bý-oučácky uhlazené. I ten nejhloupější z diváků by ovšem celkem rychle přišel na to, jak seriál dopadne. Neodpírám ovšem poutavost, s jakou je Mamon natočen. Hlavním tahounem je bohužel pouze Matěj Hádek. Je ovšem smutné zamyslet se nad tím, že takové věci jako v tomto seriálu se skutečně dějí.

• 21.1.2016  00:11

No joo moji oblíbení z nejoblíbenějších českých herců - bratři Hádkové (nyní následuje slavnostní fanfára). Někteří lidé jsou prostě nepoučitelní - podobně jako Kobry a užovky. Hrozně špatně se mi píše komentář k filmu, který podle mě neměl skoro co vytknout. Tak trochu mi jejich rodina připomínala tu moji. Sice vzdáleně, ale našla jsem si tam pár podobností. Smutné vědět, že rodina na člověku parazituje a místo opory a pomoci využívá zdroj až do jeho vyčerpání. Nutno podotknout, že právem je mladší z bratrů Kryštof slavnější - protože dokáže zahrát básníka, feťáka, hodného hocha, úchyla...všechno. Tento film bych určitě doporučila.

• 10.1.2016  00:10

Ach jo.... Typický předvídatelný horor bez jakéhokoliv překvapení (pár lekaček se nepočítá). Vždy se jedna postava sebere a jde někam - odkud není návratu - hledat někoho blízkého. A většinou to nedopadne zrovna nejlépe. Kdybych věděla, že mě nečeká vůbec tak skvělá podívaná, jak mi protagonisté filmu slibují, tak bych na to do kina samozřejmě nešla... I když v kině jsem viděla větší ptákoviny (viz Vincentův svět). A přitom les Aokigahara je tak poutavé téma, které by mohlo být natočeno naprosto jinak. Dvě hvězdičky z pěti dávám za skvělou Natalie Dormer a ještě lepší ťamanku (nejsem rasista, ale prostě od sebe nerozeznám Vietnamce či Číňany a tak jim lidově říkám ťamani - asi jako každý Čech např.: Jdu si nakoupit k ťamanům) a její creepy face.

• 4.1.2016  14:22
    Padesátka (2015)

Nečekala jsem takto nízké hodnocení. Pravda, že dávám v poslední době celkem znatelně najevo, že zkouším sledovat více české filmy, ale z těch všech co jsem v poslední době viděla je tento nejlepší. Mám hrozně ráda, když se většina situací ve snímku odehrává v jednom prostředí a záleží pouze na výkonu herců. Zápletku, kterou jen tak nevymyslíte tak máte šanci sledovat se stoprocentním zaujetím. Jasně, že chlípný mladík Prachař (nevím jak v soukromí, ale v tomto filmu ano) nemusí zrovna všechny pobavit, ale my jsme se s manželem bavili celkem slušně. I když vím, že se musí z něčeho zaplatit výprava, herci atd, tak k tomu stoprocentnímu hodnocení mě celkem hodně štvala očividná reklama na range rover (a pochopitelně i běžky, ale to sem tahat nebudeme)... Jinak určitě bych Kotkův film s chutí doporučila :-).

<< předchozí 1 2 3 4 12 22 33 43