ivishka

ivishka

Iva Tesařová

okres Olomouc

41 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Snídaně u Tiffanyho (1961)

  Nezapomenutelný filmový zážitek i když musím přiznat - a tuhle svoji neřest musím napravit - že nejsem zrovna příznivcem černobílého starého filmu tak tohle je absolutní špička! Audrey Hepburn jsem si hned po pár minutách zamilovala v roli Holly a naprosto nezapomenutelná a nesmazatelná hláška " How do I look? " se mi vryla s pár dalšími do paměti. Konec samozřejmě dobrý všechno dobré a film famózní a pro mě jako stvořený.

 • poster

  Láska a jiné pohromy (2006)

  Famózní role famózní herečky Brittany Murphy. Upřímně mám strašně ráda tenhle žánr a pojetí příběhu. Britalntní výkony a vtipné monology hlavních i vedlejších postav - mimo jiné mě pobavila scéna jak Tellulah čte svoji báseň :-D. Nejvíc si cením odkazu na Breakfast at Tiffany´s ,který scénáristé zanechali, protože po zhlédnutí tohoto filmu jsem se konečně donutila se na něj podívat a nelitovala jsem :-). Považuji tento film za asi nejlepší roli Brittany.

 • poster

  Amélie z Montmartru (2001)

  Moc se mi do tohodle filmu nechtělo. Ale pak jsem se "přemohla" a udělala jsem dobře. Amélie roztomile stydlivá slečna, která má zvláštní nápady a zvyky - zkrátka francouzska :-D - a její pohnutky k tomu konat dobro. Super nápad na film a Audrey je skvělá herečka. A jestli je tohle divný film pro divné publikum tak jsem hodně divná :-) protože jsem z něj nadšená!

 • poster

  Bolestná realita (1994)

  TOP film od začátku do konce! Skvělá a překrásná herečka Winona v kombinaci s Ethanem - dvojice jak má být. Dobře pojatý způsob života studentů a nejen příběh, zpracování a obsazení mě nadchla ústřední písnička My Sharona. Takže plný počet bodů super dojemný a skvělý film.

 • poster

  Kluk mojí holky (2010)

  Tenhle film mě naprosto uchvátil..Nejen svým příběhem, který byl naprosto realistický a stává se to - něco co člověk může opravdu zažít a s tím se tudíž i lépe ztotožňuje - tak také vtipnými hláškami a to nemusí být nic světoborného stačí absolutní maličkosti toho si na filmech nejraději všímám a tady jich bylo hodně.A jelikož znám celou biografii hlavní herečky Alyssy Milano a mám ji opravdu moc ráda tak se dá říct, že je to tak trošku o ní a tím je ten film pro mě cennější než kterýkoliv jiný. Herecké výkony?Co k tomu říct?Role Ethana se Christopher Gorham zhostil se vší parádou co k tomu patří. Postava Troye byla scénáristy dobře vyřešena ale docela mě zmátli ze začátku jsem nevěděla proč to tak je ale když jsem se nad tím příběhem zamyslela tak to dávalo smysl.

 • poster

  Nauka o snech (2006)

  Podle mě se Michel Gondry vložil do projektu se svojí představou o Nauce o snech se svou fantazií opravdu famózně a na to, že točí především klipy to bylo skutečně brilantně zamotané dohromady a tak zamotané že to působilo až geniálně. Se skvělou volbou hlavního pomateného hrdiny Gaela se vážně nemohl trefit lépe. Hodnotím především krásné provedení detailů a výkony herců. Především se mi moc líbil citát, který řekla postava Stephanie - Nahodilost dá práci - a to se k tomuhle filmu absolutně hodí!

 • poster

  Román pro ženy (2004)

  Proč jsem asi jako jediná hodnotila pěti hvězdičkami?? Protože ten film miluju..Skvělá Zuzana Kanócz,Marek Vašut,Simona Stašová,Saša Rašilov..Mám ráda málo českých filmů ale tenhle miluju,protože se v něm objevuje skvělý humor a také skvělé písničky Ivy Frühlingové a dnes již bývalé kapely Support Lesbiens. Můžu tento film vidět klidně stokrát za sebou a pořád mě bude bavit jak je tomu jen u mála filmů, které znám - a tenhle dokonce vlastním v originálním přebalu :-D. Nikdy předtím se mi nestalo, že bych citovala tak dlouho nějaký český film a dokázala ho tolikrát za sebou vidět pořád se stejnými pocity. Skvělé je, že sedí i postsynchrony. "A pro slečnu dceru?" ; " Chlapi podvádět můžou a ženský ne???" ; "Nevezmu si přece někoho, kdo volil Bushe!" ; "Někdy ty lesby docela chápu.." ; "...klidně bych pochopil horkovzdušný balón ve tvaru božího oka, ale třískat takhle brzo ráno do bronzu.." ; "Cože? To bych si nemohla přes rok ani přihnout!" Hezké konečné věnování zesnulému Patriku Stoklasovi.

 • poster

  Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

  Na začátku příběhu máme možnost sledovat muže, který už dávno ztratil možnost žít naplno a spíše jen přežíval na svých snech, které ho odlišovaly a zároveň oddalovaly od ostatních. Krásněji přenesený sen do reality jsem neviděla. Barevný film plný životních poutí v jedné etapě života muže, který se chopil příležitosti. Snímek obsahoval vše co má filmová duše potřebuje ze všeho nejvíce - trochu vtipu, drama, realističnost, špetka romantiky a v neposlední řadě perfektní soundtrack. Z toho Bena Stillera je nejen dobrý herec, ale excelentní režisér.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace