ivishka

ivishka

Iva Tesařová

okres Olomouc

40 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

  Nesmrtelný sitcom přátelé. Neznám snad nikoho kdo by je neměl rád :-) .//Asi nejraději mám Joeyho a jeho roztomilou hloupost která mě bavila všech deset sérií. Phoebe je zase perfektně ztřeštěná jak to má být.Každý z nich má nějáký svůh příběh, který je nějákým způsobem posunul k sobě a udělal z nich přátelé,spolubydlící,milence nebo manželé. Jejich osudy se neustále prolínají ať už vtipnými nebo jinými momenty.Pokud je venku škaredě nebo mám velice špatnou náladu tak se ráda vrátím k dílům tohoto nesmrtelného seriálu.Nejoblíbenější díly: 02x02 - Mateřské mléko,02x04 Phoebin manžel(konkrétně Rachel s holubem :-D),03x02 - Rossovo utrpení(jak si Joey obleče všechno Chandlerovo oblečení), 03x03 - Monika zavařuje, 03x05 Bratrská láska(konkrétněji seznam celebrit), 03x07 - Učitel herectví(nejen Joey a jeho kurz ale i myšlenky přátel když Ross žvatle :-D), 03x08 - Osudová(zpěv na konci dílu pobaví snad i mrtvého), 03x09 - Fotbal,03x12 - Žárlivost, 04x05 - Jak si Joey přivedl novou slečnu(Rossovi nadávky), 04x07 - Chandler překročil čáru(Ross a klávesy), 05x16 - Policejní odznak(pohovka), 06x15,16 - Jak to mohlo být 1. a 2. část, 07x15 - Joeyho nový mozek(Ross a dudy), 07x20 - Jak se Rachel líbala(Winona Ryder),10x06 - Rosův grant(Gladys), 10x13 - Jak se Joey učil francouzsky.

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

  Mattova skvělá rodinka Simpsonových tu snad bude navěky. Vtipné a zapracování známých osobností byl skvělý nápad. Hodně mě zarazilo, když jsem si přečetla, že jeden jediný zhruba dvacetiminutový díl se dělá 6 měsíců. O to víc si toho vážím jakou jim to dalo práci.

 • poster

  Sex ve městě (TV seriál) (1998)

  Když se řekne Sex ve městě tak první co si představím je neodolatelná Carrie Bradshaw v nových šatech a botičkách s krásnými nehty a vším co k ní patří. Strašně se mi líbí seriály a filmy kde se objevuje forma vyprávění takže jsem příznivcem tohoto seriálu.Někdy mi to přišlo ale až příliš zaujaté proti mužům ale více méně jsem jim fandila.Pan Božský mi ale vůbec božský nepřijde. Takže bych to hodnotila takto:85%.// Po delší době přidávám rozšíření svého názoru(po pečlivém sledování všech dílů). Jako nejzábavnější postavu z celého seriálu si troufám označit Samanthu s jejím výrokem: "Jako úspěšné ženy v tomto městě máte dvě možnosti: tlouct hlavou o zeď a hledat vztah, nebo si říct: kašlu na to a užívat si fiky fiky jako chlap." Další výrok co mě oslovil (a našlo by se jich více) -> Miranda: "...možná je to dospělost nebo moudrost, která přichází s věkem, ale ta ježibaba z perníkové chaloupky je hrozně nepochopena. Ona si postaví dům svých snů a ti spratkové si přijdou a začnou jí ho jíst!" Co se týče seriálu jako celku dost mi vadil ten nápad v první sérii kdy má Carrie často tendence mluvit na kameru a komentovat dění v seriálu, ale naštěstí tuto formu tvůrci změnili. A navazující filmy mi přijdou jako docela fajn pokoukání :-).

 • poster

  Dexter (TV seriál) (2006)

  Přehodnotila jsem své skeptické hodnocení z jednoho prostého důvodu - viděla jsem tento seriál dříve pouze česky.. Sama za sebe jsem se styděla, že jsem ihned nesáhla po rozumné variantě v původním znění s titulky, a tak jsem svou reputaci chtěla napravit.. Nyní jsem pokročila už přes první sérii a pokračuji dál a ten psychopat Dexter mě zajímá čím dál tím více. Nejen Dex, ale i jeho nevlastní sestra Deb jsou zajímavými postavami. Docela se těším na další pokračování a musím uznat, že jsem se opravdu mýlila. Citát vyřčený Dexem: Pokud by oči byly okna do duše, pak smutek by byly dveře. A dokud jsou zavřené, je to jako bariéra mezi vědomím a nevědomím. Nech to být a zůstanou zavřené pořád.Ale otevři je, projdi a bolest se stane pravdou.//Postupem času jsem si začala na rituály Dextera zvykat a společně s ním jsem přicházela na kloub jeho myšlenkovým pochodům a dějovým zvratům. Ve třetí sérii konečně (pro mě) seriál nabízí tu rodinnou část jak Dextera, tak jeho sestry a zabývá se jeho začínajícím svědomím a novými pocity. Vyrovnal se se svou minulostí a pokouší se pomalu přijít na kloub svým pocitům. Ve čtvrté sérii na začátku mě čekala perfektní parodie na úvodní znělku, u které jsem se opravdu pobavila(první díl). V páté sérii jsem se já sama divila kam až dokáže zajít vůle člověka, který prošel rakovinou(hlavní herec Michael C.Hall) a dokáže se přes to přenést a dále točit. Dexter není jenom seriál, ale takové menší umělecké dílo s propracovaně dávkovanými emočními situacemi a napínavostí. "Sebemenší chyba v úsudku se může stát chybou, ze které se nemusíte zotavit." P.S. Ten konec seriálu mě nehorázně naštval. :-(

 • poster

  Upíří deníky (TV seriál) (2009)

  Jediný skvěle upírsky zpracovaný seriál, který se ságou Stmívání nemá absolutně nic společného. U Vampire Diaries je jediný případ kdy jsem si předtím nepřečetla knihu, protože mi to příjde jako naprostá ztráta času o to víc jsem se pak bála do tohoto pustit ale opak se stal pravdou a podle mě je to jediný případ(o kterém vím), že kniha je mnohem horší než seriál(nebo film).Při každém díle jsem napnutá jako struna a pokaždé mě něčím překvapí.Nebudu tady nikomu vykládat jak mě štvou všechny tyhle upírský variace na cokoliv si vzpomenete ale tohle je jednička.Obsazení skvělé a hudba taktéž.

 • poster

  Bylo, nebylo (TV seriál) (2011)

  Překrásné propojení pohádek se skutečností. Nikdy jsem neviděla nic originálnějšího než je tento skvělý seriál! Člověk si může užívat nádherné atmosféry, která čiší z pohádkových částí seriálu a dějová linie současné doby také není k zahození, protože takový způsob propojení by mě ani v životě nenapadl. Tady nejde jen o to, že to souvisí s "reálným světem" ale o něco mnohem více! A pak, že se nedá udělat v dnešní době krásná pohádka.// Lanu Parrillu beru jako nejlepší zlou královnu v dějinách jakékoliv tvorby zobrazující příběh o Sněhurce. Musím zkonstatovat, že druhá série je do 4.dílu slabá a velmi sentimentální s dialogy typu:"Už jsme se konečně našli!!!"apod...Ale bohužel moje přesvědčení a pocity z tohoto seriálu jako celku mi nedovolí snížit hodnocení. Dávám tak prostor seriálu projevit se do budoucna.

 • poster

  Ajťáci (TV seriál) (2006)

  Jak lidé s oblibou říkají "zase ten příšerný anglický humor" .IT Crowd je asi ten nejlepší seriál v tomhle žánru :-). V každém díle se najde bod , který si pamatuju a baví mě i když se na něj podívám několikrát . Vyzdvihla bych do popředí zejména postavu Mosse v podání skvělého Richarda Ayoade.

 • poster

  Chuck (TV seriál) (2007)

  Co si budeme povídat.. Mám trošku slabost pro filmy či seriály s losery. Chuck je přesně ten typ postavy s kterou se dokážu i trochu ztotožnit. Forma, kterou je tento seriál natočen mě zaujala hned s prvním dílem a má stále co nabídnout. Kromě zajímavých zápletek se zde rozvíjí i pozoruhodná dějová linie vztahu mezi agentkou Sarah a "subjektem" Chuckem. Jelikož mám za sebou teprve první sérii a pár dílů z druhé série, tak očekávám, že svůj názor ještě rozšířím.

 • poster

  Vyprávěj (TV seriál) (2009)

  Přestože mě kdysi na začátku kariéry tohoto seriálu absolutně nebavil první díl a nějaký další, který jsem kdysi viděla, tak jsem se rozhodla přehodnotit svůj názor. Díky dnešním možnostem videí na youtube a podobným věcem to nebylo ani natolik složité. Ještě mě sice čeká docela dlouhá cesta, ale seriál se mi na české poměry dost líbí. Čím to je, že lidé z naší země umí dělat převážně podobná díla týkající se historie naší země? Většinou to jsou zásahy komunistů do běžných životů občanů apod. Líbí se mi ta babička(i když herečku Ninu Divíškovou jsem nikdy moc nemusela), která je absolutně proti bolševikům. Inu záleží na seriálu jak se mi bude do budoucna líbit, ale zatím je to na české poměry docela kvalitka.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace